Jump to content

quad

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

248 Good

About quad

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Skąd
  JO83SQ

Recent Profile Visitors

696 profile views
 1. Tu nie chodzi o widzialność gołym okiem czy z zanieczyszczonego światłem miasta. Bierzemy pierwszy lepszy instrument optyczy i mamy problem.
 2. Cierpi bo nie widzi lub nie chce widzieć iż swoim postępowaniem utrudnia "życie" innym czy to zawodowcom czy to amatorom. To że poszkodowanych jest relatywnie mało nie oznacza iż można tak postępować. Sztuką jest stowrzyć takie rozwiązanie które nie będzie szkodzić nikomu. Tu nawęt nie było chęci i dobrej woli zasięgnięcia opinii stosownych instyytucji, zaczęcia projektu od konsultacji. Nawet teraz kiedy problem jest już nagłosniony ów "wielmożny szlachcic" będzie kontyynuował swoje dzieło niszcząc np. walory krajobrazowe ziemskiego nieboskłonu (z mojego punktu widzenia). Nie wierze że problem nie był znany skoro nawet ja wiem iż takie obiekty mogą powodawać tzw. flary. Chyba ten jego zespół techniczy to jacyś inżynierowie. Po trupach do celu byle być pierwszym i zgarnąć pulę. Wydaje mi się żę takim ludziom tylko syndrom Kesslera otworzyłby oczy.
 3. Znając życie obudzimy się, jako ludzkość, jak zawsze z ręką w nocniku. Krótkowzroczność, głupota, chciwość, chęć zysku, władza, brak poszanowania natury to dziś już norma wśród niektóych jednostek, takich jak Elon Musk. Wg mnie nic dobrego z tego projektu nie będzie.
 4. Najlepszym sposobem magazynowania energii są elektrownie szczytowo-pompowe. Sprawność takiego akumulatora jest na poziomie 70-80%. Techologie są tylko nikomu na tym nie zależy. Najlepiej bić piane, tumanić ludzi katastroficznymi teoriami i robić na tym pieniadze. Taka np. elektrownia w Czymanowie (pomorskie) o mocy jak pamietam ok. 700 MW jest w stanie przez 6 godzin zasilać to województwo ze szczytowym zapotrzebowaniem. Jak widać można, tylko trzeba chcieć. Tyle w temacie.
 5. Co za problem zrobić stosowny przepis (nawet ograniczający) skoro to takieeeeeeee ważne. Łatwiej ludziom wmówić, że rezygnujemy z plastikowych słomek do pica i jesteśmy eko, a swoja drogą producenci plastików lobby mają się dobrze. Tak dobrze, że zezwala eksportowanie tysiące toń odpadów do krajów trzeciego świata. Te wszystkie siły włożone propagandę o wyłącznej odpowiedzialności CO2 za zmiany klimatyczne, lepiej nie spożytkują na walkę z zaśmiecaniem środowiska co po poniekąd przyczyni się też do zmniejszenia ppm tego gazu. Produkujesz CO2 jesteś zły. Redukujesz emisje i zanieczyszczasz środowisko z powodu beznadziejnych technologi (ważne że sprzedaż będzie rosła) - jesteś dobry. Ot takie to jest dziś przesłanie mędrców tego świata.
 6. No właśnie. Pozostaje czekać na uderzenie asteroidy w Ziemię i na wymarcie człowieka jako gatrunku posopżytniczego, bo na nic innego ogólnikowo nie zasługujemy. Ziemi nie da sie zniszczyć ona sama powróci do równowagi. Jeżeli politycy nie dostrzegaja pewnych kwestii io liczy sie tylko mamona to kara musi być nieuchronna.
 7. I co zmieni pokazywanie tego, nagłaśnianie itp... nic. Nikt mu nie zakaże wypalać Amazoni. Co niektórzy z super uświadomionej i podobno ekologiczno myślącej Europy już się cieszą na wieść, o kolejnych terenach pod palmy. Już liczą ile to zarobią na sprzedaży oleju palmowego. IPCC bedzie miało czym straszyć ludzi w kolejnym swoim raporcie. Nic się nie zmieni bo pieniądz rządzi światem. Skoro to takie złe, nierdobre, zagrażające naszej palnmece to czemu nikt jeszcze nie wpadł na pomysł aby np wprowadzić zakaz sprzedaży np oleju palmowego czy innego badziewia ??? bo na tym wszystkim idzie dużo zarobić, nawet na straszeniu ludzi "globalnym ociepleniem" przez IPCC. Puszcza sie bajeczki jacy to my jesteśmy wspaniałomyślni bo zakazaliśmy uzywania plastikowych słomek do picia. Najbardziej żałosne jest to że są ludzie, którzy w to bezgranicznie wierzą.
 8. Księżyc juz nisko nad horyzontem, niebo czyste wiec posanowiłem sobie poobserwować i jeszcze sporo ich spada.
 9. To jest empiryczny dowód na to, że przyczyna zman klimatu jest tylko antropogeniczne CO2. Rozbawiiłeś mnie teraz. Tak duchy z IPCC, Al Gore'm i innymi pseudonaukowcami na czele. Do reszty poprzedniego mojego posta nie potrafisz sie odnieść ? Znasz to pismo przewodnie i dokument do niego ?
 10. Stanowisko z maja 2018 r. Stanowisko przyjęte w głosowaniu. Jezeli 6/11 było za a 5/11 przeciw to co wszyscy twierdzą to co przegłosowano ? Kolejna kwestia: Do dziś nie ma empirycznych dowodów na to, że przyczyną zmian klimatu jest wyłącznie antropogeniczny CO2 co jest tak pieknie lansowane wszędzie. Dziwne że jakoś nikt nie ciśnie na generowanie śmieci i produkowanie rzeczy nietrwałych, jednorazowych itp. (to jest słuszne i poprawne zjawisko ?) Nie uważasz, że przez brak takiego stanowiska wszyscy Ci "sperce" są w oczach myślącego człowieka spekulantami ? W moich oczach są. Forsują jedno (antropogeniczny CO2), a nie widzą lub nie chą widzieć, tego co w oczy kole i o co się potykaja każdego dnia.
 11. Pokaż oficjalny podpisany dokument przez tę instutucję.
 12. Dzieki za przypomniejnie. Całkiem, zapomniałem o niedzielno poniedziałkowuych srebrzakach. Obłoki srebrzyste NLC 2019 14-07-2019 (pomorskie) 23:10 panorama - wersja electric blue 22:50 23:02 23:27
 13. Takich obłoków jak w czerwcu próżno się spodziewać. To co oglądamy treraz nie robi już żadnego wrażenia, przynajmniej na mnie.
 14. To tylko wartość albedo, a rzeczywista widzialność NLC z powierzchni ziemi to już inna para kaloszy. Fakt faktem, że warunki do obserwacji pogarszają się i w tym kontekscie była moja wypowiedź.
 15. Obłoki srebrzyste NLC 2019 17-07-2019 (pomorskie) 23:09 23:09 23:17 23:17 23:27 23:31
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.