Jump to content

quad

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  78
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

241 Good

About quad

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Skąd
  JO83SQ

Recent Profile Visitors

534 profile views
 1. Księżyc juz nisko nad horyzontem, niebo czyste wiec posanowiłem sobie poobserwować i jeszcze sporo ich spada.
 2. To jest empiryczny dowód na to, że przyczyna zman klimatu jest tylko antropogeniczne CO2. Rozbawiiłeś mnie teraz. Tak duchy z IPCC, Al Gore'm i innymi pseudonaukowcami na czele. Do reszty poprzedniego mojego posta nie potrafisz sie odnieść ? Znasz to pismo przewodnie i dokument do niego ?
 3. Stanowisko z maja 2018 r. Stanowisko przyjęte w głosowaniu. Jezeli 6/11 było za a 5/11 przeciw to co wszyscy twierdzą to co przegłosowano ? Kolejna kwestia: Do dziś nie ma empirycznych dowodów na to, że przyczyną zmian klimatu jest wyłącznie antropogeniczny CO2 co jest tak pieknie lansowane wszędzie. Dziwne że jakoś nikt nie ciśnie na generowanie śmieci i produkowanie rzeczy nietrwałych, jednorazowych itp. (to jest słuszne i poprawne zjawisko ?) Nie uważasz, że przez brak takiego stanowiska wszyscy Ci "sperce" są w oczach myślącego człowieka spekulantami ? W moich oczach są. Forsują jedno (antropogeniczny CO2), a nie widzą lub nie chą widzieć, tego co w oczy kole i o co się potykaja każdego dnia.
 4. Pokaż oficjalny podpisany dokument przez tę instutucję.
 5. Dzieki za przypomniejnie. Całkiem, zapomniałem o niedzielno poniedziałkowuych srebrzakach. Obłoki srebrzyste NLC 2019 14-07-2019 (pomorskie) 23:10 panorama - wersja electric blue 22:50 23:02 23:27
 6. Takich obłoków jak w czerwcu próżno się spodziewać. To co oglądamy treraz nie robi już żadnego wrażenia, przynajmniej na mnie.
 7. To tylko wartość albedo, a rzeczywista widzialność NLC z powierzchni ziemi to już inna para kaloszy. Fakt faktem, że warunki do obserwacji pogarszają się i w tym kontekscie była moja wypowiedź.
 8. Obłoki srebrzyste NLC 2019 17-07-2019 (pomorskie) 23:09 23:09 23:17 23:17 23:27 23:31
 9. Takie same jak u mnie. To już chyba koniec w tym roku.
 10. Ja wychodzę na balkon i patrze czy są. Ewentualnie zerkam wcześniej na OSWIN.
 11. A ja się nie pytam o "transmisje w oknie" [W/m2] tylko o propcentowy udział w blokowaniu energii przez gazy cieplarniane : CO2 i H2O. Ile razy mam Ci to pisać. Boisz się udzielić odpowiedzi ? To może ten wykres Ci pomoże. Zacznij czytać ze zrozumieniem. Ja nie podważam "okna trasferowego".
 12. 40W/m2, a ja sie pytam ile procent energii (promioeniowania) zatrzymuje dwutlenek węgla, a ile procent para wodna. Wow, czyli Ziema sie ochładza - super co ? Jeżeli nie ma pary wodnej energia może wtedy łatwiej uciekac w przestrzeń kosmiczną. Prosto to stwierdzić podas bezchmurnych nocy kiedy temperatura spada bardziej niz podczas nocy kiedy mamy całkowite zachmurzenie. Napisałem, że pseudonaukowcy twierdza, iż antropogeniczny CO2 jest główną przyczyną "globalnego ocieplenia". Ja wiem (nie muszę wierzyć), że para wodna ma najwiekszy wpływ na zatrzymywanie energii przy powierzchni Ziemi, choć istnieją inne czynniki m.in dwutlenek węgla, lecz ich wpływ nie jest aż taki mocny jak pary wodnej (co innego wynika z teorii głoszonej przez IPCC).
 13. I ile teraz dwutlenek węgla z tej energii (promieniowanie IR) blokuje, a ile blokuje para wodna ? Czekam na odpowiedź. Wolicie kupować bajki z IPCC Dopkładnie tym magicznym czynnikiem nie jest wyłącznie antropogeniczny CO2 jak twierdzi IPCC i jego wyznawcy.
 14. Mam rozumiec że dwutlenek węgla w atmosferze powoduje że część promieniowania IR nie ucieka (schładzanie) z Ziemi w przestrzeń. Tu mam dla Ciebie wykres pokazujący ile i jakie długości fal docieraja ze słońca do powierzchni ziemi i jakie gazy powoduja blokadę promieniowania o danej długosci fali. Wpływ CO2 jest marginalny w porówaniu do np H2O. Zerknij sobie na przedział 2000-2100 nm i porównaj z tym co blokuje H2O - para wodna. To kolejny dowód na to że CO2 nie odgrywa znaczacej roli w blokowaniu promieniowania. Twoje argumenty znowu legły w gruzach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.