Jump to content

SkyWatcher

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  295
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About SkyWatcher

 • Rank
  Altair
 • Birthday 06/02/1986

Kontakt

 • Strona WWW
  http://
 • Facebook / Messenger
  6460736

Informacje o profilu

 • Skąd
  Wodzisław Śląski
 • Zainteresowania
  astronomia, komputery, motoryzacja, fotografia,<br />sprawy paranormalne :)
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky Watcher SKP2001EQ5
  Tasco 60/700
  Panther 10x40

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kolejne pytanie do posiadaczy tejże nasadki. Jeśli nie uda mi się cofnąć lustra głównego w teleskopie tak żeby uzyskać ostrość bez dedykowanego barlowa, to czy ewentualnie zakup okularów o ogniskowej ok. 30-32 mm, będzie miał jakiś sens? Na pewno wyskoczy koma i winieta, ale czy będzie aż tak źle? Wystarczyło by mi żebym w centrum okularu mógł oglądać bez problemu DSy. Ktoś używa takich długich okularków?
 2. Dzięki za test , czyli winę ponosi też bateria, tylko ciekawe dlaczego ma na to wpływ, przecież po zrobieniu takiej serii pewnie nie jest ona nawet w 1/4 rozładowana.
 3. Chyba sprawa jest rozwiązana, właśnie Vitez na CB napisał mi że po takiej serii lampa się przegrzewa, to by tłumaczyło dlaczego aparat wyświetla "busy" przez 10 sek, poprostu lampa się chłodzi przez ten czas. Tak więc pozostaje mi teraz kupić jakiegoś Speedlighta...
 4. Sprawdziłem mechanizm lampy i nie zauważyłem nic wygiętego, wszystko jest ok jak powinno być. Poza tym nie widzę związku z moim problemem bo podczas fotografowania nie zamykałem lampy ani nią nie ruszałem.
 5. Nie wiem czy to będzie miało jakieś porównanie do mojego problemu, bo przy 500 zdjęciach może zapchać się bufor, więc jeśli nawet aparat stanie to nie będę się dziwił. Problemem dla mnie jest te 30 zdjęć z lampą bo to zdecydowanie za mało żeby wygodnie fotografować pewne imprezy.
 6. Sumas, włączyłem serie 6,5 fps i po minucie zrezygnowałem, więc po ok 390 zdjęciach w serii nie widać tego problemu .
 7. Sprawdziłem aparat bez karty CF i po ok 30 zdjęciach w serii z lampą błyskową znowu pojawił się ten problem, przez 10 sekund aparat był "zajęty" za każdym następnym zdjęciem. Czy to wszystko co można zrobić w serii z wbudowaną lampą?
 8. Witam, dzisiaj fotografując pewną imprezę trochę zawiodłem się na aparacie. Robiłem zdjęcia z wręczania pucharów w pewnym lokalu z użyciem wbudowanej lampy błyskowej. Mniej więcej w środku imprezy po zrobieniu zdjęcia wyświetlił się komunikat "busy" i nie dało się zrobić zdjęcia przez ok 15 sek. Problem znikał kiedy wyłączyłem aparat i włączyłem go z powrotem, ale kiedy ponownie zrobiłem zdjęcie znowu wyskoczył komunikat "busy" i znowu przez dłuższy czas nie potrafiłem zrobić zdjęcia. Przez to straciłem kilka ważnych zdjęć. Pytanie dla posiadaczy 40D, czy jest to normalne, czy z moim aparatem jest coś nie tak? Dodam że nie robiłem żadnych serii 6,5 fps, zresztą z tą lampą się nie da, więc buforu raczej nie zapełniłem, a czas ładowania lampy zazwyczaj jest krótszy niż 1 s.
 9. Jutomi, wiem na pewno że okularami nie kręciłem, bo tak jak je włożyłem i zakręciłem, tak są do teraz.
 10. Wygląda na to, że jest w tym coś racji, bo z binem z innymi obiektami nie miałem żadnego problemu, a tu nagle Jowisz całkiem podwójny i nie wydaje mi się żebym kręcił pierścieniami od okularów kiedy kierowałem potem na Księżyc .
 11. Dzisaj między chmurami znowu patrzyłem, na Ksężyc i Jowisza, seeing znacznie lepszy niż wczoraj, ogólnie coś pięknego. Zauważyłem jeden problem, nie wiem czy z moimi oczami czy z binem, ale jak skierowałem teleskop na Jowisza to zacząłem widzieć go podwójnie, nie dało się w żaden sposób ustawić tak żeby był tylko jeden. Wróciłem wiec do Księżyca, a tam wszystko ok, ostrość jak żyleta, potem z powrotem do Jupitera i już nie było żadnego rozdwojenia. Mieliście już taką sytuację? Pytam bo mogę ewentualnie zwrócić nasadkę, a nie wiem czym to było spowodowane. Aha, wypiłem tylko jedno piwo jak by co .
 12. Witamy, witamy, a ty Marek się odezwij, chyba że nie masz zamiaru z górnikami godać .
 13. Jak by Cię dalej interesował adapter to daj znać na PW.
 14. Jestem już po pierwszych obserwacjach z nasadką, byłbym znaczniej dłużej gdyby nie chmury. Mimo że było bardzo jasno to mogę coś już stwierdzić. Sprawy techniczne: Sprawdzałem nasadkę z dwoma teleskopami: Apogee 80/464 i Synta 200/1000. W tym pierwszym ostrość uzyskuję bez problemu bez barlowa jak i z barlowem 1,6x, ale już nie da się wyogniskować obrazu z nasadką kątową 45 stopni 1,25" ani też z barlowem 2" AK. W zasadzie nie przeszkadza mi to, że z tym barlowem nie ostrzy bo apertura refraktora nie jest duża, więc pewnie miałbym problemy z rozdzielczością obrazu. Jedynie szkoda że nasadka kątowa nie współgra bo obserwacje były by na pewno wygodniejsze. Jeśli chodzi o Synte, to tak jak można przeczytać na forum, są problemy... Bino nieostrzy bez barlowa z zestawu, wyciąg musiał by być krótszy o ok 2 cm. Sprawa ma się już lepiej z barlowem 1,6x, ale żeby uzyskać ognisko musiałem wkręcić tulejke z redukcji 1,25" do środka i wtedy obraz stał się ostry. Barlow 2"AK ostrzył bardzo dobrze i z barlowem z zestawu i bez niego. Obserwacje (Synta, barlow 1,6x): Nasadkę testowałem już w dzień patrząc na odległe domy i... byłem trochę rozczarowany dość dużym pociemnieniem obrazu. Odczekałem kilka godzin, aż zrobiło się ciemniej i zaraz potem wystrzeliłem w Księżyc, mimo że strasznie pływał to szczęka prawie mi opadła! Takiego Moona jeszcze nie widziałem , jakby znacznie więcej szczegółów pojawiło się na Księżycu! No i ten efekt 3d. Potem skierowałem szukacz na Jowisza i znowu opad szczęki . Jednak ciągle nie dawały mi spokoju moje ulubione obiekty DS, pomyślałem sobie że będzie kicha, bo nie dość że tak jasno to jeszcze wysokie chmury zaczęły się pojawiać. Pierwszy obiekt M13, byłem bardzo zdumiony kiedy zobaczyłem, że widać bardzo dobrze tą gromade, nawet szło rozdzielić gwiazdki! Następnie M57, masakra mgławica bardzo dobrze widoczna, środek wyraźnie dziurawy, zdziwiłem się bo myślałem że w ogóle jej nie zobaczę. M31 rozcierała się na prawie całe pole widzenia okularów, widok również świetny! Jakiś czas potem niebo już było całe w chmurach, ale ta chwila wystarczyła żebym spał spokojnie, bo przynajmniej nasadkę sprawdziłem i wiem do czego jest zdolna, część z was wie to od dawna, ja od teraz.
 15. To by było nierealne, sam barlow do nasadki kosztuje 190 zł czyli znacznie więcej, to będzie chyba jakaś przedłużka. PS Kurier właśnie przywiózł nasadke .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.