Jump to content

Ersoy

Społeczność Astropolis
 • Posts

  274
 • Joined

 • Last visited

About Ersoy

 • Birthday 12/16/1988

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Grudziądz
 • Zainteresowania
  Żużel, podróże, astronomia ( :
 • Sprzęt astronomiczny
  NEQ6(modyfikowany), TS Optics 150mm/420mm, cała gama sprzętu ZWO ( :

Recent Profile Visitors

922 profile views

Ersoy's Achievements

41

Reputation

 1. Sprawdzałem w obu wypadkach mam +1h ustawione, na pilocie i w asi air.
 2. Tak, jest podłączony pilot do asi aira przez usb.
 3. Zazdroszczę naprawdę. Nawet bym przeżył ponowne ustawienie na obiekt, bo czuwam przy sesji całą noc. Problem w tym, że przy zrobieniu platesolve i ponownym daniu goto na obiekt, ciągnie w tym samym kierunku do kolizji. Serio albo to jest jakaś pierdoła, której nie zauważam, albo już nie wiem co. Skoro czas, data i lokalizacja są zsynchrinizowane, ma usatwione flip 5min przed kolizją i go nie robi, lecąc dalej, to ręce same się załamują z bezradności.
 4. Teraz dałeś mi do myślenia, aktualnie podpinam montaż pod Orion Dynamo Pro, nie zauważyłem migotania diod, czy coś w tym stylu. Poza tym ten montaż bierze podczas trackingu tyle co nic. Asi air mam podłączone pod aku Vikinga, tu mogę ustawiać napięcie i asi air śmiga bez zarzutu, są też wyższe napięcia. W każdym bądź razie ten Viking ma stałe napięcie bez wahań. Może zamienię raz wikinga z Orionem i zobaczę jak Viking poradzi sobie z montem. O ile rzeczywiście to jest problemem. Nie chciałbym po raz kolejny kończyć sesji przez ten taką sytuację. :/
 5. Niestety żadna z podpowiedzi nie wyeliminowała problemu. Czas, data, położenie ustawione identycznie na pilocie i asi air. Flip w autorun odhaczony tak jak na screenie. Mimo wszystko kolizja z montażem i po foceniu... Ponowne naprowadzenie goni w tym samym kierunku na kolizję. Nie mam pojęcia co mam źle ustawione.
 6. Dziś guiding sztosik, prowadzi jak natchniony. Cem25p sprawuje się wyśmienicie bez guidingu, ale z nim suby po 10min bierze z palcem wiecie gdzie. Szkoda tylko, że pogoda akurat na pełnię mi pozwoliła focić.
 7. 4. Osłona przeciwświetlna do Dobsoba 14" flex tube 100zł + kw PRZECENA NA 80zł + KW W TRAKCIE SPRZEDAŻY
 8. Rozumię, tego akurat nie sprawdzałem. Wyszedłem z założenia, że skoro asi air zna swoje położenie to mu wystarczy. Dzięki za wyjaśnienie.
 9. W takim razie, dlaczego nie zrobił mi Cem25p flipa?
 10. Trochę mi się rozjaśniło teraz, mówię byłem przekonany, że platesolve jak zrobi sam po ustawieniu się na dany obiekt wystarczy. Teraz poprostu po na celowaniu na obiekt, robię klatkę testową i klikam sam platesolve to powinno wystarczyć? Ewentualnie jak zmienię obiekt, który będę fotografował, muszę ponownie zrobić po na celowaniu klatkę testową i platesolve, wtedy autorun i się nie martwię?
 11. Zostało mi tak z NEQ6, tam niczym się nie martwiłem. Ustawiałem biegun, target na obiekt i jazda. Tutaj muszę inaczej do tego podejść. Teraz poprostu po ustawieniu na biegun, wracam do home, strzelam klatkę, robię platesove + syn mont i dopiero goto na obiekt?
 12. No widzisz, czyli targetuje obiekt klikam plateslove, ustawiam autorun i powinno grać?
 13. Platesolva robi asiair po każdym na celowaniu na obiekt i ustawieniu kadru, dobrze rozumię? W autorun był flip zaznaczony.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.