Jump to content

AviatorL

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About AviatorL

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak, to się zgadza, tylko ten kształt i kolor mnie zainteresował. Wg FR24 jedyny Wizzair jaki o tej porze był nad Polską, wystartował chwilę wcześniej z Gdańska. To nie ten. Wszystko wskazuje na gwiazdę o której piszecie, rozmazaną w ciekawy sposób (zdjęcie z ręki, późniejsze były już ze statywu). Kolor może być wynikiem jakiejś aberracji chromatycznej czy czegoś w tym stylu, gdyż to nie jest aparat najwyższych lotów. To chyba jedyne logiczne wytłumaczenie
 2. Ja akurat widuję i fotografuję tylko Wizzairy z białymi dziobami, ale skoro mówisz że fioletowe też latają to pewnie tak jest. W sumie najbardziej to przypomina samolot i może zupełnie przypadkiem akurat trafiłem go w tym miejscu, w którym na kolejnych fotkach jest już gwiazda. Sprawdzę jeszcze raz FR24, ale zagadka niezła
 3. Pierwsza fotka jest z godziny 20:03, ostatnia którą mam z godziny 20:13 (nie wrzucałem jej bo wygląda podobnie do tej co wrzuciłem tylko jest mniej wyraźna, ale widać to samo w tym samym miejscu). Nie posiadam teleskopu niestety, tylko aparat z 30x zoomem optycznym.
 4. Cześć. Fotografowałem dzisiaj Księżyc i jedna fotka zwróciła moją szczególną uwagę. Chodzi mi o ten obiekt po lewej stronie Księżyca. Ktoś potrafi zidentyfikować co to jest? Artefakt, gwiazda, satelita, samolot? Przyznam szczerze, że na początku pomyślałem, że to jakiś satelita, tym bardziej że na powiększeniu cyfrowym wychodzi coś takiego: Przy jeszcze większym powiększeniu przypomina mi Airbusa A320 Wizzaira w zakręcie (od przodu do połowy fioletowy a dalej biały) Tylko, że Wizzair chyba już wszystkie przemalował na nowe malowanie, czyli odwrotne - od przodu do połowy biały a dalej fioletowy. I to się nie zgadza ze zdjęciem. Poza tym sprawdziłem na playbacku w FR24 i żaden Wizzair nie latał w pobliżu. Jedynie LOT i Ryanair, ale to też nie wiem czy dokładnie na kierunku robienia zdjęcia. Sprawdziłem też Stellarium i nie znalazłem żadnego satelity w pobliżu Księżyca. Jedyne co pokazuje Stellarium w tej okolicy to Acrab. Obiekt jest widoczny też na innych zdjęciach i w porze w której fotografowałem był mniej-więcej w stałej odległości od Księżyca (to zupełnie wyklucza samolot). Wrzucam w oryginalnych rozmiarach nieobrabiane, żeby każdy mógł sobie sprawdzić. Zatem wszystko wskazuje na gwiazdę Acrab rozmazaną w ciekawy sposób. A Wy co o tym myślicie?
 5. Witam. Ja nie mam żadnego sprzętu, ale chętnie się przejadę, jeżeli ktoś będzie z dobrą lornetką lub teleskopem. Będzie okazja pogadać. Mieszkam w okolicach Legionowa. Mogę dojechać do 40 km w każdą stronę (np. Wyszków, Pułtusk, Nowy Dwór Mazowiecki).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.