Jump to content

AviatorL

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

About AviatorL

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Legionowo
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky-Watcher MAK 127 + bino William Optics

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rozumiem. Taka sytuacja stwarza spore pole do nadużyć, skoro każdy sam sobie może "certyfikować". Czyli przede wszystkim należy zwracać uwagę na źródło uznane w środowisku
 2. Faktycznie, w wersji angielskojęzycznej są podane wymiary. Dzięki. Hmm... Niewiele mi to mówi, znalazłem te filtry w cenach 250-1000 zł Rozumiem, że taki certyfikat w pewien sposób jest potwierdzeniem, że meteoryt jest meteorytem. Z tego wynika, że bez certyfikatu nie warto kupować, bo można zostać oszukanym. Dalej - certyfikat też można podrobić, więc na logikę jest jakaś możliwość sprawdzenia autentyczności certyfikatu. Jak i gdzie?
 3. Wygląda na to, że właśnie tak jest, przy czym nigdzie nie jest napisane, ile wynosi faktyczna waga kupowanego okazu. Brak tej informacji wzbudziło moją czujność Czyli trochę kupowanie kota w worku, uważam że waga powinna być jasno określona, tak jak w każdym innym ogłoszeniu z meteorytami. Najprawdopodobniej tak. Czy to ta sama osoba/firma? https://allegro.pl/uzytkownik/Meteoryty_org I certyfikat z tych aukcji będzie OK i nie jest to żadna ściema?
 4. Dzień dobry. Załóżmy, że chciałbym nabyć meteoryt księżycowy. Załóżmy, że wolałbym go nabyć z jakiegoś lepszego źródła niż portale aukcyjne (nie mam doświadczenia, a nie chcę zostać oszukany). Google skierowało mnie m.in. do astroshop. Tam znalazłem np. taki okaz: https://www.astroshop.pl/meteoryty/autentyczny-meteoryt-ksiezycowy-nwa-4483-duzy/p,13269 Jednak coś mi się nie zgadza. Po 1. identyczny opis i zdjęcie jest tu https://www.astroshop.pl/meteoryty/moon-rock-xs/p,59297 a cena znacznie niższa. Po 2. mowa jest o masie 208 g, jednak wyszukując ten meteor
 5. Chyba sprzedaliście dusze diabłu za pogodę
 6. Ja próbowałem wypatrzyć z balkonu przez chmury ale nic z tego. GOTO by się przydało.
 7. Następnym razem trzeba wynająć samolot Koniunkcja, koniunkcja i po koniunkcji. Czekam na relacje tych szczęśliwców, którym się udało, a jeżeli ktoś ma jakieś linki ze zdjęciami z innych zakątków świata, to też chętnie zobaczę.
 8. Ja też się piszę, jak będzie jakaś grupka - w kierunku, gdzie nie będzie chmur.
 9. Dzięki. Poszukam czy jest coś takiego w Nikonie D90. A to nie jest tak, że jeżeli mam Live View to już lustro jest podniesione? Oddzielnie trzeba użyć tej funkcji? Edycja: Znalazłem i włączyłem opóźnienie ekspozycji. Faktycznie jakby coś pomogło. Funkcji podnoszenia lustra nie znalazłem, chyba że to jest to samo.
 10. Tak. Niestety zdjęcia są nieostre. Z obiektywem są ostre a z teleskopem nie. Nie rozumiem dlaczego. Próbowałem z kątówką i bez. Nie ma różnicy. Nie mam pilota, więc ustawiam samowyzwalacz. Na wyświetlaczu aparatu w Live View wydają się ostre - nawet powiększam przed zrobieniem zdjęcia, żeby wyostrzyć możliwie najlepiej - a po cyknięciu i tak lipa. Czyli w sumie podobny problem jak ten, który opisywałem przy bino. Ki diabeł?
 11. Rzeczywiście tylko w trybie M pozwala wyzwolić migawkę i działa Live View. W pozostałych trybach brak reakcji i miga "F--" na górnym wyświetlaczu.
 12. Aparat jest pożyczony, żebym zobaczył "z czym to się je". Zainwestowałem na razie tylko w adaptery do Nikona i Canona, bo ostatecznie jeszcze nie wiem co kupię. A orientujesz się jak to wygląda w Canonach? Myślałem ewentualnie o Canonie 60D na początek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.