Jump to content

AviatorL

Społeczność Astropolis
 • Posts

  242
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Legionowo / Zegrze

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

AviatorL's Achievements

89

Reputation

 1. Ja swojego Maka 127 kupiłem rok temu na montażu azymutalnym i w moim przypadku sprawdza się to idealnie. Stojąc w kącie pokoju zajmuje niewiele miejsca, a w razie potrzeby da się całość wynieść na balkon w ciągu 15 sekund nawet jedną ręką, bo całość Mak + kątówka 2" + bino + montaż waży jakieś 8,5 kg. Fajna sprawa dla kogoś, kto oprócz astro lubi jeszcze pooglądać samoloty.
 2. Jeśli komuś zależałoby na uchwyceniu chińskiej stacji kosmicznej na tle Księżyca lub Słońca, to w listopadzie będzie miał taką okazję. Przedstawiam kilka symulacji z Transit Findera. 06.11.2021 (sobota) na tle Księżyca. 07.11.2021 (niedziela) na tle Księżyca. 13.11.2021 (sobota) na tle Słońca.
 3. Jowisz z dzisiaj tj. 27.09.2021 z cieniem Ganimedesa. Film 2 minuty, a potem stack z 40% najlepszych klatek. Mak 127 + smartfon PIPP + AS3 + Photoshop
 4. Jowisz z dzisiaj tj. 27.09.2021 z cieniem Ganimedesa. Film 2 minuty, a potem stack z 40% najlepszych klatek. Mak 127 + smartfon PIPP + AS3 + Photoshop Na pewno da się wyciągnąć więcej, ale nie umiem
 5. Jowisz i Saturn z 24.09.2021 Mak 127 + smartfon PIPP + AS3 + Photoshop
 6. Jowisz i Saturn z 24.09.2021
 7. Są apki na Androida, w większości płatne. Niestety nie pamiętam w tej chwili nazwy.
 8. Stellarium dość precyzyjnie pokazuje kiedy będzie WCP. Wersję desktopową mam nieaktualną, więc ona nieco przekłamuje (prawdopodobnie aktualna pokazuje dobrze), ale webowa https://stellarium-web.org/ oraz aplikacja w telefonie (nawet wersja darmowa) pokazują dokładnie. Wczoraj po meczu obserwowałem WCP na krawędzi i to się zgadzało z symulacją. Polecam zainstalować na telefonie i na spokojnie porobić sobie symulacje dla kilku najbliższych nocy. Ja tak robię i zawsze się zgadza
 9. I jeszcze jedno, z 18.07.2021. Europa, Ganimedes, cień Ganimedesa i WCP. Mak 127 + telefon Xiaomi Redmi 3
 10. Zaczepiłem kolegę wampum na priv i podpowiedział mi jak stackuje filmy ze smartfona. Zasiadłem do swoich z 31.07.2021 i wyszło mi coś takiego, ale nie przykładałem się jakoś specjalnie, nie znam zaawansowanych opcji tych programów, ot takie testy czy coś z tego będzie. Nie wyciągałem na siłę.
 11. Zaroszenie mnie jeszcze nie spotkało, pewnie dlatego że nigdy nie spędziłem całej nocy na obserwacjach, tym bardziej w warunkach zimowych. Czyli pewnie przekonam się o tym niebawem, bo zima tuż tuż
 12. A to ciekawe... To teraz mam trochę mętlik. Okularów mam tylko 2 pary, więc trudno mi jeszcze się odnieść, jedna jest zawsze na stałe w bino, a druga "się chłodzi" obok, ale kątówki mam 4 i wg mnie widzę wyraźną różnicę kiedy zakładam je wychłodzone gdy leżały obok teleskopu a kiedy zakładam je prosto wyniesione z domu.
 13. Zależy od telefonu czy w OpenCamera pojawią się opcje czasu naświetlania. U mnie nie ma. Są tylko te które w sumie są też w wbudowanej aplikacji, czyli ISO i EV.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.