Jump to content

AviatorL

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  168
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36 Neutral

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Legionowo / Zegrze
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky-Watcher MAK 127 + bino William Optics

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja widziałem Westę. Mniemam, że to była ona. Pomogło mi GoTo sterowane z Stellarium.
 2. Wrzucam jako ciekawostkę, bo robiłem sobie różne symulacje i akurat mi się rzuciło w oczy przypadkiem. Symulacja na dzień 25.08.2021 godzina 23:15, dla okolic Warszawy. Może komuś wyjdą jakieś fajne fotki?
 3. Witam. Kupię okulary: - SWAN 33 - parkę BCO 18 mm - parkę GSO SV 15 mm Jeśli ktoś ma na sprzedaż proszę o odpowiedź w tym temacie, bądź PW. Może się dogadamy.
 4. Pięknie wyszło :) Ja wczoraj po raz pierwszy obserwowałem przejście cienia księżyca na tarczy Jowisza, po godzinie 2 warunki były już dość stabilne, planeta na 24 stopniach elewacji i zaowocowało to najostrzejszym obrazem Jowisza jaki do tej pory widziałem, ale obserwuję krótko, bo dopiero od października mam teleskop). Mam nadzieję, że takich warunków będzie więcej to i zdjęcia powinny Wam wychodzić jeszcze lepsze.
 5. Dzięki Ja zazwyczaj właśnie z Celestraka pobierałem. To teraz polujesz na CSS?
 6. Gratuluję udokumentowania przelotu X-37B i podziwiam za wytrwałość. TLE dla niego dodajesz do Stellarium ręcznie czy aktualizuje automatycznie? Jeśli to drugie, to w której jest bazie? Ja go nie widzę.
 7. Instrumenty klawiszowe - gram od urodzenia Keyboardy, syntezatory, akordeony itp. Podróże motocyklowe po Polsce i Europie - zwiedzanie miejsc ciekawych geograficznie i historycznych; byłem już motocyklem na Słowacji, 2x w Czechach, w Niemczech, 2x na Litwie, na Łotwie, w Estonii, a niedawno wróciłem z wyprawy dookoła Polski - 4000 km w 11 dni; w planach kolejne wyprawy m.in. przylądki Europy, Alpy, Bałkany (zapraszam gdyby ktoś chciał się podłączyć ) Lotnictwo wirtualne na zaawansowanym poziomie Symulator lotu Prepar3D, 3 monitory, wolant, pedały (orczyk), 6 dźwigni przypisanych
 8. Jeśli okaże się, że to nie aktualizacje, to mi przyszło do głowy coś innego. Otóż jeśli zajętość RAMu będzie bardzo wysoka (ok. 92%), wówczas Windows zacznie zamykać najbardziej pamięciożerne procesy. Być może Twoje oprogramowanie podczas tak długiej sesji zużywa tyle RAMu że zostaje zamknięte. W dzienniku zdarzeń powinny być wpisy jeśli to wystąpi.
 9. Być może czasem tak, ale nie w tym przypadku. Światła lądowania samolotów podchodzących do EPWA widzę co wieczór z balkonu. To jest zupełnie co innego.
 10. Ogólnie to cło i VAT które przychodzi do zapłacenia poprzez firmy kurierskie (jak UPS) zwykle wynosi trochę więcej niż wynikałoby to z prostej kalkulacji procentowej. Słyszałem (nie wiem na ile to prawda) że wynika to z faktu, że doliczają sobie jeszcze jakieś opłaty manipulacyjne ("za fatygę"). Ale nie wiem czy to by aż tyle wyszło.
 11. Dzięki za uzupełnienie, nie wiedziałem o tym. Nie siedzę zbyt głęboko w lotnictwie wojskowym. Hmm kolego próbuję rozwiązać Twój problem, wstawiłem odpowiedź której tu jeszcze nie było i swoje spostrzeżenia a Ty "Zlituj się"... I nic nie będę wymyślał, bo bajkopisarzem nie jestem. Opieram się na nauce. To co ja widziałem też leciało poziomo i nie przeszkadza mi to uważać, że to były flary.
 12. Witajcie. Znalazłem ten temat i postanowiłem, że odpiszę, bo też widywałem podobne rzeczy i zaraz to pokażę razem z filmami. Ale o tym za chwilę. Na wstępie powiem, że zwykle w takich przypadkach próbuje się z ludzi robić idiotów, sam rozmawiałem o tym z paroma osobami i zwykle jest śmiech, że ktoś wyszedł z dżungli i zobaczył samolot pierwszy raz w życiu Ja słyszałem o takich obserwacjach już lata temu m.in. od mojej dziewczyny i też nie dowierzałem. Dopóki się samemu nie zobaczy. A więc do konkretów. Czy to wyglądało tak? https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/UFO-n
 13. Zgadza się. Wiem ile to jest pracy, dlatego zaproponowałem, że mogę to zrobić jakby co
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.