Jump to content

GRZEGORZ139

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutral

About GRZEGORZ139

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 02/15/1972

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Radom
 • Zainteresowania
  wszystko co jest zwiazane z kosmosem
 • Sprzęt astronomiczny
  Tuba Omegon Pro APO AP 80/500 ED Carbon OTA + Field Flattener, Montaż hybrydowy Sky-Watcher AZ EQ5 GT (AZ-EQ5), Lornetka Celestron 15x70.

Recent Profile Visitors

324 profile views
 1. Oferta aktualna 3200zł. Do zestawu dodaje : Okular WA 66 20 mm 1,25'' (Starguider) Okular WA 66 6 mm 1,25'' (Starguider) https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=22&products_id=590 https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=22&products_id=588
 2. GRZEGORZ139

  Alpha Tauri

  Jako początkujący w szeroko pojętej astronomii jestem na etapie dużo, dużo czytania i mało, mało pisania.W przypadku Bellatrix i jej kolorystycznych spostrzeżeń barw gwiazd, musiałem pisemnie zainterweniować. Podaje przykład, "Aldebaran... tak samo czerwony. Dostrzegłam nawet, że posiada nieco różowawy odcień, ciut płowy". Przeczytałem dużo Twoich postów Bellatrix i musiałem podejść do tego talentu naukowo. A więc : Ostatnie padania potwierdzają że około 2%-3% kobiet posiada dodatkowy rodzaj receptora koloru - czwarty rodzaj czopka, który często jest podobny do czopka odpowiadającego za odbiór koloru czerwonego, przez to nie wszystkie kobiety z tą mutacją mają zmienioną percepcję kolorów (widzą tak, jak ludzie posiadający trzy czopki)[. Dzieje się tak ze względu na to, że kobiety mają inne allele genu kodującego opsynę typu L na każdym chromosomie X. Inaktywacja chromosomu X oznacza, że następuje ekspresja tylko jednej opsyny w każdym czopku, dlatego też niektóre kobiety wykazują stopień widzenia tetrachromatycznego i co za tym idzie Tetrachromatycy ( superwzrokowcy ) widzą o wiele więcej kolorów niż przeciętny człowiek. Czyli moi drodzy mamy w naszym gronie rodzynka o nieprzeciętnych zdolnościach w rozróżnianiu barw.
 3. Nie dawałem moich wypocin na ogólnym forum bo są słabej jakości, jestem na początku drogi do astrofoto. A te profesjonalne fotki jakie można uzyskać Omegonem są na Astrobin: https://www.astrobin.com/search/?q=omegon+80%2F500&d=i&t=all lub na stronie sklepu, w którym kupiłem sprzęt: https://www.astroshop.pl/teleskopy/omegon-refraktor-apochromatyczny-pro-apo-ap-80-500-ed-carbon-ota-field-flattener/p,48955
 4. Flattener jest też firmy Omegon , fotkę w zbliżeniu masz na stronie sklepu, w którym kupiłem cały zestaw. https://www.astroshop.pl/teleskopy/omegon-refraktor-apochromatyczny-pro-apo-ap-80-500-ed-carbon-ota-field-flattener/p,48955 Jeśli to nie wystarczy to daj znać.
 5. Omegon Refraktor apochromatyczny Pro APO AP 80/500 ED Carbon OTA + Field Flattener Sprzedam w stanie idealnym,zostało jeszcze około półtora roku gwarancji. Używany sporadycznie z powodu złej pogody i braku czasu. Świetny mobilny sprzęt do wizualnej obserwacji i do astrofoto. Cała specyfikacja z dokładnym opisem w linku: https://www.astroshop.pl/teleskopy/omegon-refraktor-apochromatyczny-pro-apo-ap-80-500-ed-carbon-ota-field-flattener/p,48955 Bardzo przydaję się solidnie wykonana walizka do transportu sprzętu. Cena 3700zł.
 6. Ja bym zaproponował Tobie zapoznanie się z tabelą Wimmera: https://astropolis.pl/topic/43314-tabela-wimmera-v3/ lub wersja online: http://picios.pl/wimmer/ przeanalizuj sobie jak widać dany obiekt przez lornetkę lub teleskop i wtedy podejmij decyzję. Ja bym proponował na początku lornetkę: https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=1324&lunety=Lornetka astronomiczna Celestron SkyMaster 15x70 BaK 4 adapter do statywu futera Sam taką kupiłem jak zaczynałem przygodę z astronomią i mam do tej pory,super lornetka w dobrej cenie. Zapoznaj się z mapą nieba,tzn.co,gdzie i kiedy można zobaczyć. Polecam też pobranie darmowego Stellarium.
 7. Jest jedną z dwóch gwiazd, które mnie interesują, tą drugą jest Betelgeza.Przeczytałem też Twój wątek o tej gwieżdzie z 15 sierpnia 2018 r. Pod tym linkiem jest kilka fotek tej gwiazdy https://www.astrobin.com/search/?q=scuti&d=i&t=all warto zobaczyć. W Radomiu pogoda tragiczna więc z obserwacji nici.
 8. Moim zdaniem zdecydowanie ostatnia fotka jest najlepsza,a różnica ze zdjęciami z 2018 roku jest tak rażąco na plus jakbym patrzył na fotki po zabiegu usunięcia zaćmy . Owocnej pracy z następnymi stackami.
 9. Perfekcyjnie idealne zdjęcie, mój czas naświetlania oczami 27minut, po prostu nie mogłem oderwać wzroku.Detal zachwyca.Wielki szacunek dla Ciebie Antoni.
 10. Ja mam Omegon 80/500 z flattenerem ( kupiony w Astroshop ).Na mojej 80 jest kilka zdjęć na Astrobin. https://www.astrobin.com/search/?q=omegon+80%2F500&d=i&t=all Na pewno te 30mm zrobi różnice w zdjęciach tylko pamiętaj żeby dokupić korektor bo w tej 110, którą wybrałeś nie ma flattenera w zestawie.Tubę mam od 2 miesięcy i zrobiłem kilka zdjęć np.m27,m31 ale jeszcze nie obrobione ( brak czasu ). Sprzęt jest bardzo dobrze wykonany,robi wrażenie no i lekki. Jak się zdecydujesz to polecam dokupić walizkę aluminiową, duże ułatwienie w transporcie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.