Jump to content

zbyszekzz

♥ Konto Płatne
 • Posts

  1167
 • Joined

 • Last visited

About zbyszekzz

 • Birthday 04/28/1965

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Żychlin
 • Zainteresowania
  Astronomia i fotografia
 • Sprzęt astronomiczny
  TS70/420, APM 107/700

Recent Profile Visitors

10839 profile views

zbyszekzz's Achievements

1.5k

Reputation

 1. No i wszystko przygarnięte, dziękuję można zamknąć.
 2. Jeszcze dochodzi statyw od EQ-1 , leżał nie wykorzystany więc stan bardzo dobry. Brak stolika. Choć nadal go szukam. Wysoki około 120cm, gniazdo ma średnicę 25mm. Waga 1,4kg. Wszystkie dociski całe. Cena 125zł z wysyłką paczką+.
 3. Witam Dziś tylko jedna grupa plam na tarczy. Ma za to fikuśny kształt. Warto zajrzeć do działu Słońce w WL. Ma aktualnie około 280 jednostek powierzchni i widać ją gołym okiem przez filtr.
 4. Statyw do ATM sprzedany, azymutalny nadal wolny.
 5. Cześć

  Proste pytanie techniczne, jaką średnicę ma pręt przeciwwagi do EQ-5?

  1. lkosz

   lkosz

   Mój ma 20mm

  2. zbyszekzz
 6. Witam 25 cykl słoneczny od początku swojego istnienia jest bardzo aktywny. Liczba plam słonecznych obserwowana we wrześniu 2021 roku była najwyższa od ponad 5 lat. Również można już było obserwować 6 grup widocznych gołym okiem Ponadto już jedenasty miesiąc z rzędu liczba plam słonecznych znacznie przekroczyła naukowe prognozy. Poniższy wykres pokazuje liczbę plam słonecznych w funkcji czasu. Czerwona wygładzona krzywa pokazuję prognozę opublikowaną przez NOAA/NASA Solar Cycle 25. Czarne punkty to miesięczne liczby Wolfa, fioletowa linia to średnia konsekutywna. Być może Słońce po raz kolejny pokaże że jest nieprzewidywalne.
 7. Na sprzedaż statyw z montażem AZ-2. Taki https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21&products_id=1310 Montaż praktycznie nowy potrzebna była tuba. Montaż kompletny, wszystkie nakrętki dociski sprawne. Wysyłka pocztą polską. Cena 115zł z wysyłką pocztą polską. Cena oczywiście do negocjacji.
 8. Statyw waży 2,2kg. Dekielek i rurka wyciągu nieaktualne.
 9. Cześć Zważę wieczorem i dopiszę w ogłoszeniu.
 10. Dochodzi statyw na części albo jakiegoś ATM-u. Gniazdo fi40mm, śruba w gnieździe M10. Noga grubsza fi 32mm, cieńsza fi 22mm. Waga 2,2kg. Niestety brak stolika. Wszystkie dociski całe, gwinty tez ok. Uwaga nogi nie są stalowe. Cena sugerowana 65zł. Statyw sprzedany
 11. Witam Słońce we wrześniu próbuję pokazać swoją siłę. Widać dużą niestabilność aktywności. 10 września R=124 i 6 grup na tarczy a jedna z nich miała 30 plam w grupie. Za tydzień już R=0. W dniach od 8 do 12 września można było obserwować gołym okiem tylko przez filtr słoneczny 2 grupy plam. W tej chwili aktywność powoli rośnie. Na tarczy widać grupę 2871. To dawna 2860 przetrwała 2 tygodnie i ponownie wróciła. Grupa ta w poprzedniej rotacji dała rozbłysk w klasie M i 21 rozbłysków w klasie C. Astronom amator Michael Karrer z Austrii zarejestrował można rzecz tornado słoneczne pochodzące od grupy 2871 (patrz https://spaceweather.com/).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.