Jump to content

zbyszekzz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  794
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,192 Excellent

About zbyszekzz

 • Rank
  Wega
 • Birthday 04/28/1965

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Żychlin
 • Zainteresowania
  Astronomia i fotografia
 • Sprzęt astronomiczny
  TS70/420, APM 107/700

Recent Profile Visitors

4,915 profile views
 1. Dziękuję, można zamknąć temat
 2. O co pytają ludzie, gdy mają możliwość spojrzeć przez teleskop zależy też od sytuacji i w jakich są robione takie obserwacje. W gronie rodziny i dobrych znajomych, którzy wiedzą, że moje hobby traktuję poważnie padają często pytania konkretne. Może coś im przez te ładnych kilka lat coś już przekazałem. Na przypadkowych spotkaniach padają tradycyjne: da się tym pooglądać kobitki?; UFO widziałeś?; i jak tam Twardowski?; a co na to żona?; chce ci się tak po nocy latać?; aaa Słońce obserwujesz, a po co przecież tam nic nie widać, spadające gwiazdy to, której dziś będzie widać?. Ostatnio kolega z pracy wyczytał sensacyjną wiadomość, że w Ziemię uderzy burza słoneczna i zapytał się czy trzeba wszystką elektronikę powyłączać żeby jej nie uszkodziło. Raz znajomy widząc, że mam wystawiony teleskop w dzień zapytał się czy te babki tam rwą truskawki to będzie z bliska widać, mówię i owszem. Ustawiłem telpa on patrzy ale fajnie widać tylko może przekręć teleskop bo są do góry nogami. Często jestem w takiej małej miejscowości Żarki-Letnisko. W trakcie pokazów obserwacji Słońca, kiedy zachęcałem do popatrzenia w teleskop dostałem pytanie ile to kosztuje i nie chodziło tu o sprzęt tylko sądzono, że pobieram opłaty za spojrzenie na Słońce.
 3. Witam Słoneczko milczało kilkanaście dni. Aktualnie pokazała się malutka grupa. Wczoraj Axx1 dziś Bxo2. Dziś nawet była burza w kategorii G1 i i nawet Kp5 ale to wszystko pochodzi z dziury koronalnej. Na stronie http://spaceweather.com/ mają błąd w numeracji widocznej grupy. Zamiast 2745 powinno być 2746.
 4. Witam Dziękuję, można zamknąć.
 5. Oprócz większych wymiarów są cięższe, żeby je wykorzystać trzeba mieć kątówkę 2 calową a te to też spory ciężar i obciążenie dla wyciągu.
 6. Witam Poz. 2 okular 6mm obniżka 83zł z wysyłką.
 7. Cześć Zobacz na Astromaniaku kolega Sebson ma taki, nie mogę wkleić linka. Pisze że został jeden.
 8. Ponieważ rezerwujący nie odzywa się 48 godzin uważam rezerwację za zwolnioną.
 9. Witam Może jednak się komuś przydadzą. 50zł parka.
 10. Witam Po 40 latach zabawy z Astronomią zapasy już nie używanego sprzętu są bez dna. Tym razem mam wolne 2 okulary kupione jakiś czas temu z teleskopem. Poz. 1 Okular UW 16mm 1,25cala , cały metalowy, szkła czyste powłoki nie naruszone, Muszla cała, miękka da się odwinąć. Pole widzenia teoretyczne 80 stopni i faktycznie jest coś koło tego ale ostre użyteczne to około 60 stopni. Wygląda jak ten w linku poniżej. Jest pudełko, zaślepek brak. Cena może 115 zł z wysyłką. Dawał radę w refraktorze 90/500, ale raczej do tych z F6 w górę. https://www.teleskopy.pl/Okular-SkyWatcher-UWA-16-mm-1,25-80°-teleskopy-1347.html Poz. 2 Ogniskowa 6mm 66 Ultra Wide, okular metalowy, szkła czyste nienaruszone powłoki. Muszla oczna miękka, da się wywinąć. Dobrze spisuje się w teleskopach o mniejszej światłosile. Tak od F6. Patrzyłem przez niego w Pentaflexie 90/500, już widać może niewielką ale jednak przeszkadzającą aberrację, oczywiście dotyczy Jowisza i Księżyca. Cena95zł. Brak zaślepek. Napis Long eye to przesada, wynosi około 7mm, To taki jak w linku https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=22_45&products_id=588&lunety=Okular WA 66 6 mm 1 25 Starguider
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.