Jump to content

zbyszekzz

♥ Konto Płatne
 • Content Count

  1096
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1444 Excellent

About zbyszekzz

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 04/28/1965

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Żychlin
 • Zainteresowania
  Astronomia i fotografia
 • Sprzęt astronomiczny
  TS70/420, APM 107/700

Recent Profile Visitors

9153 profile views
 1. Witam Głosowałem na "Tylko w rażących przypadkach..." ale po przeczytaniu komentarzy przychylam się jednak do możliwości komentowania. Może potrzebne będzie ograniczenie tak jak proponuje Paether? Sam się przekonałem że komentarz może być konstruktywny. Na Astromaniaku nieświadomie (nie sprawdziłem) podałem złą budowę okularu. Jeden z kolegów zwrócił mi uwagę, sprawdziłem i skorygowałem opis. A tak mogłem kogoś wprowadzić w błąd.
 2. Bardzo dobre zdjęcia, właśnie mało jest w Cak. Dla ścisłości tam są formalnie 3 grupy. 2 dwubiegunowe w klasie Dsi i ta najwyżej pojedyncza Hsx. Chodź wyglądają jak jeden kompleks szczególnie na magnetogramach.
 3. Świetne zdjęcia. Grupy 2820 i 2821 zdają się łączyć i przenikać. Potwierdza to magnetogram. Magnetycznie sprawiają wrażenie jednego obszaru. Widać to również na zdjęciach h-alpha kolegi count.neverest
 4. Cześć Zdjęcie kol. Wampum pozuje ciekawą sprawę. Zrejestrowała się grupa 2818 Hsx1 to ta mała pojedyncza plama po prawo, po środku widać dwu biegunową 2820, ale zupełnie po lewo widać rozwój kolejnej grupy. Rano koło 8h ledwo tam coś majaczyło, teraz wyraźnie widać kolejną grupę.
 5. Witam Słońce od kilku dni utrzymuję dość wysoką aktywność. Dziś warto spojrzeć na grupę 2820. Powstała w ciągu 48 godzin, dziś ma klasę Dai i kilkanaście plam w grupie. Powierzchnia 70-80 jednostek. To ta grupa prawie na południku lokalnym najdalej na południe, od równika jakieś -22 stopnie. W tej chwili wszystkie grupy pokazują się ciągle daleko od równika słonecznego, co jest typowe dla młodego cyklu słonecznego. Dzisiejsza moja liczba Wolfa R=64, to najwyższa zanotowana w tym roku.
 6. Dziękuję zamykamy temat.
 7. Witam Warto dziś wyciągnąć sprzęt i popatrzeć na Słońce. Są 3 całkiem spore grupy. Poranna liczba Wolfa R=54. Grupa 2816 ta przy południku 19 kwietnia dała rozbłysk w klasie M1.1.To trzeci znaczący rozbłysk w 25 cyklu aktywności. Poprzedni był 29 listopada 2020 roku. Również nowa grupa 2818 zachowuję się niespokojnie, choć na razie tylko "pomrukuje". Krótki filmik ze strony spaceweather.com widać błyskającą grupę 2816 i wschodzącą 2818.
 8. Witam Z zamierzchłych czasów pozostały mi obiektywy od lornetek, jakich nie pytajcie. Pracowały jako małe eksperymentalne lunetki ja jeszcze były koła zainteresowań przy szkołach. Teraz leżą nie wykorzystane. Są w stanie dobrym, mają drobne ryski, te w oprawach praktycznie są czyste. Może przydadzą się na szukacze albo do jakiś eksperymentów. Cena to koszt pakowania i wysyłki paczkomatem +piwo czyli 20zł za sztukę. Średnica i ogniskowa na zdjęciu.
 9. Do szerokich pól to na TS152/900 wydać dobrze ponad 4tyś. nie za bardzo sens. Używkę ciężko spotkać. Masz ED100 to super. Ta 120/600 jest jescze dość mobilna. Można w niej wymienić wyciąg na ten z mikroruchami..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.