Jump to content

Łukasz Wieczorek

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  22
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Łukasz Wieczorek

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W az/eq jest naprawdę mniej pitonenia z ustawianiem tego. Spokojnie też postawisz sobie duuzy guider po drugiej stronie jak by co. Generalnie eq spełni Twoje oczekiwania jak koledzy pisali. Az/eq bedzie po prostu wygodniejszy.
 2. Ło Matko, co to, za tuba? Też kombinuje szukacz 80mm.szukam kogoś kto mu bubke skróci.
 3. Dzięki. Ja po drugiej stronie umieściłem szukacz 80/328 z okularem i red dotem jakieś 3kg. Pole ok 7', zrenica 6mm. Odciążam w ten sposób drugą strone. Jeszcze dłubię przy tym.
 4. Wysokości są na stronach sklepów/producenta. Na start nic nie musisz regulować. Miałem 4 montaże testowane, 3 rozklekotane, ostatni azeq w miarę solidnie, ale targa 25kg. Mniejsze obciążenie mniejszy problem. Wymienia się paski, łożyska itd na lepsze jakościowo, ale to jak walczyć o mikrometry. Warto, ale zostaw sobie na kiedyś tam. O ile w ogóle. Sam wyregulujesz tak zwane backlashe, są filny na yt. To kwestia krecenia że 3 śrubami na oś chyba. Grzędziel napisz proszę mi jedna rzecz, jak masz zawieszone 2 teleskopy pod az to dajesz przeciwwagi? U mnie jest czasem z 18kg na jednej i że 3 na dr
 5. Oblukałem i widzę, że jest tak samo. Jak możesz dołożyć bierz az eq. Z pierem. Jest po prostu dużo wygodniej przy ustawianiu na biegun i przy ustawianiu kadru w zenicie. W zestawie sprawdź czy dają dwa siodełka. Spokojnie instalujesz po jednej stronie teleskop, po drugiej lustrzanke. Możesz focic to samo w dwóch planach, albo dwie różne rzeczy. Baja.
 6. Mam model az/eq-6. Różnica między eq6 jest ogromna, nawet jak korzysta się tylko z trybu eq. Jakość wykonania, wichajstry wszystkie i tak dalej. Dołożyłem małego piera i jest super wygodny nawet z dużą tubą. Może w przypadku piątki jest tak samo? Warto pomachać i zobaczyć.
 7. Są jakieś fajne miejscówki w okolicach Sulejówka? Coś bliżej niż kierunek na Liw?
 8. Nie, ale zadziałało zdefaultu jakimś codem właśnie. Miałem ustawiona predkosc na 1 chyba i po prostu szło bardzo wolno. Sprawdzam. Prędkość 1 to gwiazdowa, zgodna z ruchem obrotowym Ziemi jak rozumiem i musi być zaznaczona... A do planet? Na razie nie mam guidingu. Czekam na pogodę żeby sprawdzić czy znowu będę miał pojechane gwiazdy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.