Jump to content

Łukasz Wieczorek

Społeczność Astropolis
 • Posts

  174
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Łukasz Wieczorek's Achievements

26

Reputation

 1. Mam kilka sztuk chyba, wieczorem sprawdzę i pomiarze.
 2. Witam, szukam oprawy 1,25 głównie. Chce założyć własne szkiełko więc musi być jak wyjąć stare i założyć nowe.
 3. 14mm nie próbowałem, zwłaszcza w bino. Mono miałem ESa 92' 12mm chyba i nie osiowość dla mojej wady straszna, choć wszyscy chwalą. Polaris jesteś już kolejną osobą polecającą taki zestaw. Będzie to trzeba przetestować. Krótki ER mi jakoś nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie. Zapytam przy okazji o rozmiar/ciężar. Obecnie mam DO Extreme 15x70. Ładuje na statyw, na ramię i w pole. Da radę z kątowymi? Czy zamiana na 70mm z wymiennymi okularami ma sens? Pod kątem tego spacewalka? Tzn. czy jak "stałki” okularów będę mógł wymienić to coś zmieni? Ważna rzecz. Miałem kilka teleskopów. Nie chodzi mi o super powiększenia. Testowałem też DO Extreme 10,5x70. Źrenicą za duża, tło szarawe. Matko, jak czytałem, że jak się przyzwyczaisz do bino to mono do bani i się śmiałem... I mnie trafiło. Jak coś pomoże to źrenicą od 3 do 5 dla mnie super. Najlepiej wyślijcie mi (za kasę) swoje sprzęty, a potem Wam nie odeśle(jak mi się spodoba!)
 4. Tak dla uściśnięcia Wojtek. Nie chodzi mi tylko o długą ogniskową. Bardziej zależy mi jednak na FOV. Wczoraj(znowu) zarwałem noc i było super, ale brakuje mi tego wrażenia, że gdzie nie spojrzeć tam widzę tylko niebo. Swoją drogą martwiłem się, że przez wichurę nie ma w domu prądu. Jak dojechałem po robocie okazało się, że nie ma w całej gminie, łącznie z latarniami. Widoki jak w Bieszczadach
 5. Nie no super, lorneta w cenie auta do niej ethosy 21mm i bangla Gdyby całe pole było wypełnione z Morfeusza mi było by super. Szkoda Piotrze, że nie mieszkasz bliżej bo byś miał mnie już pod drzwiami
 6. Się śmiejecie, ale z Japonii często towar jedzie do USA, potem do UK i ewentualnie do Niemiec na końcu i tak jest najszybciej patrz Nikony czy takahashi
 7. Musiałbym sprzedać dwa samochody Może da się coś wymyślić z bino i wymiennymi okularami... Jak nie zostaje refraktorek z nasadką, której koszt to też mała fortuna
 8. Część. Chciałbym uzyskać efekt jak z Newtona i ESa 20mm 100°(przykład). Wrażenie wpadania w nocne niebo super. Nie widziałem nic poza niebem, żadnej diafragramy czy jak to się nazywa. Kątem oka tylko przestrzeń. W swojej lornetce 15x70 widzę granicę pola, a bym nie chciał. Szukam bino z wymiennymi okularami i szkiełkami do niego i nic. W teleskopie z Esem 82° widzę krawędź czyli za mało. Lubię wlepiać oczy jak blisko się da. Pomożecie?
 9. Dobra policzyłem na spokojnie i sprawa wygląda tak. Doliczają cło, VAT, prowizje i transport. Za Taka wyszło mi ok 1800, za obejmy WO ok 300. Za mój transport i ich prowizje nic nie chce bo i tak bym zapłacił. Jeden komplet zostawiam u siebie, drugi na sprzedaż. Nawet nie otwierałem. Jak dojdzie reszta to odnowie temat w innym wątku.
 10. 1. Lorneta: Bardzo skrótowa. Wg. wielu testów na forach, serwisach itd po prostu wygrywała w relacji jakość/cena. Jestem bardzo zadowolony. Ważne rzeczy dla przypomnienia-źrenica wyjściowa optymalna pod niebo podmiejskie/wiejskie. Porównywałem z 10x50 i 10.5x70. Model 15x70 pokazuje "najwięcej". Stosunek kontrastu do pola najprzyjemniejszy. Podobno delikatnie lepsza od konkurentek z tej samej fabryki. 10x50 wymieniłem na 7x50 i służy bardziej przeglądowo. Obie są ciężkie i o ile mniejszą z ręki przez jakiś czas jest ok to większą już tylko na statyw. Abberacja za dnia znikoma, ale zdażają się trafione modele, które po prostu trzeba wymienić. W nocy rzecz pomijalna, ale wszystko zależy od gustu. 2. Statyw Oriona: Umówmy się. To sprzęt za 300zeta. Wszystkie regulacje ok, kolumną z korbką to must have moim zdaniem. Dźwiga dzielnie zestaw, ale to granicą nośności dla osoby przyzwyczajonej do super stabilności sprzętu. Głowica na fixie sprężynę, nogi drgają, ale to wszystko znika po sekundzie. Haczyk na dole dociążony torbą z kamykami dużo daje. Plastik fantastyki, ale działa. Alternatywa 5 razy droższa. Leciutki. 3. Adapter Far-Sight: Dziwna rzecz. Pasuje do standardowej stopki/szyny. Wygląda to tak. Zamontowany do statywu łączy się na wcisk ze śrubą przykręcają na stałe w gniazdo lornety. Dokupując takie śruby do różnych lornetek wymiana sprzętu to 3 sekundy. Baja. Solidne wykonanie, można złożyć bino do końca. Ważne dla ludzi z małym rozstawem oczu. Ma mocowanie na Red doty. Potem wkleję link do YT. Jestem zachwycony. 4. Red dot: Co tu pisać... Lornetka 15x70 niby go nie potrzebuje, ale dzieci są zachwycone za dnia. W nocy też działa. Mój egzemplarz jest za ciemny trochę przez powłoki, a kropka za jasna. Można nad tym popracować patentem. Nocne testy przedemną. Dobrze gra z adapterem, jest nie za nisko i nie za wysoko nad okularami lornetki. Edit. Właśnie testuje nocą, prawie pełnią. Dużo chmur. Widać tylko kilka gwiazd, księżyc, Jowisz. Szukacz działa jak złoto, okazuje się, że trzeba tylko poćwiczyć. Kolimacja wstępna w dzień wystarcza na Lune. Z dalekimi obiektami jest tak, że są widoczne w dużym kółku szukacza po środku i z boku w lornetce. Dalej jednak w polu. Trzeba do regulować i tyle.ega zabawa. 5. Osłona okularowa: Trochę zabawy z nią jest. Trzeba wyregulować pod własne oczy, zdecydować co z muszlami i czy w okularach czy bez. Da się zrobić tak, że da się zmieniać ostrość. Po paru poprawkach spełnia swoją rolę, świetnie wysłania. Mam też wrażenie, że lornetka dłużej nie paruje. Łatwo da się odgiąć tak, aby jej jak by nie było.
 11. Skompletowałem w końcu swój zestawik i postanowiłem podzielić się swoim gadżeciarstwem. Tematem jest tu lornetka DO Extreme 15x70 na statywie kolumnowym Orion Tritech II. Do tego adapter statywowy Far-Sight z zamontowanym red-dotem. Całość dopełnia osłona oczna na okulary markowania jako bino bandit alpina. Wygląda to tak:
 12. Dobra, doszło.... To wątek sprzedażowy, ale napiszę ku przestrodze. Kwota zamówienia ponad 3600... Opłaty wyniosły 1200, albo lepiej nawet. Masakra. Szukacz cudo. Obejmy full profesja i wszystko śliczne. Wysłana bandita do lornetki czadowa, zmienia odbiór mega. Tylko ta cena ... Przestrzegam przed zamawianiem z poza UE.
 13. Część, mam jednego za dużo. 550 z wysyłką, pudełko, zaślepki, igiełka.
 14. Nie kupuj na flo, obsługą super, ale na granicy doliczą Ci cło, VAT i opłaty. Czyli dodaj że 30procent do ceny...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.