Jump to content

Henryk B.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  93
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Henryk B.

 1. Dzięki, ale już kupiłem SW 120/600.
 2. Witam kolegę. Jestem zainteresowany - może się sprawdzi do mojego zestawu ? Mój znajomy z serwisu kjacek zarezerwował ten okular do jutra. To jaka będzie ostateczna cena ;-). Jak by co, po podjadę po niego - wiem już gdzie. Pozdrawiam - Heniek B.
 3. To koledzy z forum się do tego przyczynili. Bo ja - cóż ja - tylko posłuchałem dobrych rad ;-)
 4. Milo mi zakomunikować, że po wielu perypetiach, przy wielkiej pomocy wielu z Was (szczególnie Jacka), dziś stałem się posiadaczem SW 120/600 na AZ-4. Zaczynamy przygodę. Dziękuję za pomoc ! Heniek
 5. Kończąc mój temat nieudanego zakupu sprzętu w sklepie RAIG, muszę powiedzieć, że po rozmowie telefonicznej - sprawa nabrała tempa. Dziś już pieniądze miałem na koncie. Szkoda tylko, że potrącono mi 140 zł (dwukrotne przewalutowanie, najpierw z PLN na euro, później ponownie na PLN), doliczyć do tego koszt przelewu z mojego banku - 40 zł. Więc jestem stratny 180 zł. Ale cieszę się, że reszta kasy doszła i to w miarę szybko.
 6. Dzięki za podpowiedź z tym telefonem. Wiem teraz na czym stoję !

  Pozdrawiam sąsiada !

 7. Otrzymałem maila ze sklepu z prośbą o podanie konta na które ma być zwrot środków. Potrącą :-( 15 euro - bo im bank pobiera . Juz odpisałem - teraz czekam na zwrot kasy.
 8. Tylko pytanie - co jest zbliżone ;-). Jestem całkiem zielony w tym. Będę w miarę swoich możliwości rozglądał się.
 9. Zamieściłem ogłoszenie o chęci zakupu ;-)
 10. Jestem zainteresowany kupnem Teleskopu Bresser Messier AR-102/600 z montażem. Pozdrawiam, HenrykB.
 11. OK - dzięki. Ale jednak temat nie został zakończony - temat zakupu ;-).
 12. Godzinę temu była rozmowa. Odbierają - potwierdzili że kasa jest u nich, ale nie ma na teraz sprzętu. Napiszą maila abym podał nr konta na który mają zwrócić kasę. Czekam więc na tego maila.
 13. OK - dzięki. Właśnie sugerowałem się poradami. Ale wiadomo, nikt nie spodziewał się takiego finału. Każdy z nas chce dobrze - nie zawsze jest po naszej myśli. Mam tylko nadzieję, że zwrócą kasę. Teraz nie wiem co dalej - muszę ochłonąć. Bo jednak nie wycofuję się z zamiaru kupna czegoś. Tylko co i gdzie ?
 14. No niestety. Jestem po rozmowie telefonicznej. Oczywiście,kasa dostali - ale nie ma teleskopów. Napiszą maila z pytaniem, gdzie przelać pieniądze. Czytając opinie z innych stron świata, czarno to widzę. Niektórzy czekają na zwrot już ponad 2 miesiące :-(. MASAKRA !!!
 15. Do dzisiejszego dnia nie mam ŻADNEJ informacji ze sklepu. Tzn. otrzymałem tylko info zwrotne typu - dziękujemy za zakup i podano nr konta bankowego na który mam przelać kasę. Na koncie widnieje zapis - NIEOPŁACONY :-(. A przelałem kasę 19 lutego. Sklep RAIG - Barcelona !!! Zaczynam się już denerwować.
 16. dla zainteresowanych - zamówienie na sprzęt złożone, opłacone. Teleskop Bresser Messier Firstlight AR-102/600 Nano AZ Czekam na dostawe. Wielkie dzięki za pomoc.
 17. Ja jestem po przejściu covida. Wiec przez vonajmniej pól roku mam przeciwciała.
 18. Witam ! Ja dopiero chcę się wdrażać w temat Przychodzi mi na myśl, że dla mnie mogłoby to być wielce pouczające. Ale gdy oglądam fotki z poprzednich zlotów, zastanawiam się czy ja tam będę pasował - mam 66 lat ;-(.
 19. Czytalem to - podany jest koszt. Stąd bylo moje pytanie - za dobę czy całość
 20. Witam ! Ja tu jestem od niedawna - dopiero próbuję wdrożyć się w temat :-). Zaintrygował mnie ten komunikat o zlocie - a może ..... ? Nie orientujecie się - podany koszt uczestnictwa - to jest za dobę czy całość ? Pozdrawiam
 21. Dzięki ! Wiadomość, wczoraj wysłałem na priv Pozdrawiam
 22. No tu już kolega poszedł po tzw bandzie ;-) - sprawdzałem ceny ! Pozostaję jednak przy dotychczasowych wyborach :-) Pozdrawiam, Heniek
 23. Sorki - gubię się. Ale cieszy mnie fakt, że cały czas jestesmy przy wybranych juz refraktorach
 24. Moje pytanie bylo dowodem na to ze już się gubię. Pocieszającym jest dla mnie fakt, że obracamy się jednak dalej w Bressar 102/600
 25. Co znaczy refraktor f/5, f/6 ? Sorry za pytanie. Ale jak pisałem, nie miałem ze sprzętem nic do czynienia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.