Jump to content

Regulus

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  489
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Regulus

 1. Chyba że w niedzielę, bo w sobotę pracuję na nocną zmianę
 2. Chyba że w niedzielę, bo w sobotę pracuję na nocną zmianę
 3. Cześć Co tu tak cicho? Wybiera się ktoś na leonidy, może na Kudłacze ?
 4. Dzięki Artur za info, bardzo mi się to przyda. Nie masz czasem instrukcji po polsku, ale porządnej, oryginalnyego pdf, a nie kiepskie skany ?
 5. Chyba nie tylko dla mnie, dla Ciebie tez. W każdym wariancie będę jechał przez Gliwice (po odcinku autostrady Kraków Katowice przejeżdzam trasą srednicową przez centru aglomeracji śląskiej i wypadam spowrotem na autostrade w Gliwicach). Nawet w pierwszym wariancie (przez Kędzierzyn) odbijam właśnie w Gliwicach (jeżdziłem tak kilka razy przez Kudową i Czechy do Bawarii po samochód, ale ten odcinek zawsze nocą).
 6. Mam pytanie do uczestników zlotu jadących od strony wschodniej tzn. górny Śląsk, Małopolska, Kieleckie, Podkarpacie itp. Którędy najlepiej jechać żeby zajechać najszybciej i najmniej problrmowo (będę wyjeżdżał już po poludniu): 1. Autostardą do Gliwic a potem zwykłymi drogami: Kędzierzyn-Koźle, Prudnik, Nysa, Kłodzko 2. Autostradą do skrzyżowania z drogą Opole-Nysa i dalej przez Niemodlin na Nysę, Kłodzko 3. Autostradą do skrzyżowania z drogą Brzeg-Strzelin i dalej przez Strzelin, Łagiewniki, Ząbkowice do Kłodzka. Wg mapy im dalej jadę autostradą to nadrabiam drogi, ale czy to się per s
 7. W sklepach gdzie są części do kosiarek. Te pokrętła są do skręcania tej ramy do pchania kosiarki. Są różne, zależnie od modelu
 8. Moment, niektórzy nie mieli takiej możliwości bo nie podałeś konta
 9. Podobnie ja. Wysłałem już dwa razy swoje zgłoszenie na maila i narazie bez odzewu
 10. Masz może link do takiej samej instrukcji, ale do 400D ?
 11. Ja tez. Mozemy sporkac sie na Łagiwnikach lub Borku Fałęckim, albo na parkingu Carre Forur
 12. Wybieram sie jutro na jedną noc na Kudłacze. Czy ktoś też ma taki zamiar ? Prosze o kontakt
 13. Teraz raczej nie, bo idzie pełnia, a potem chyba będzie jakiś wypad. Śledź to forum i trzymaj rękę na pulsie
 14. Dzięki za radę, rzeczywiście o tym nie pomyślałem. Ale nie wiem czy te kleje złapią do takiej gładkiej i lśniącej powierzchni, raz kleilem nimi uchwyt do płytek w łazience (gładka glazura) i za cholere nie trzymało. Narazie mam jeszcze nadzieje że coś odkupię albo załatwię, nie jest to dla mnie sprawa życia i śmierci, bo mam drugi większy telep, a ten traktuję jako uzupełnienie. Tym niemniej też chciałbym mieć go sprawny.
 15. Jeszcze nie wiem na 100 %. W niedziele ide na dniowke do pracy (wstaje o 5 rano) i raczej nie mogłbym być dalej niż do 2. Z księdzem wiadomo jak jest w sobotę, ale gdyby pogoda byla to pewnie wpadłby na godzine lub 2. Nie wiadomo jak bedzie z pogodą, cośnie chce się na dobre wyklarować
 16. Ja tego Celestronka traktuję już ulgowo, nie inwestuje w niego, ani nie upgraduje. Sam montaż po założeniu napędu będzie mi służył do zdjęć z prowadzeniem, samym aparatem ze standardowym obiektywem lub podobnym. Kupiłbym porządny wyciąg 1 1/4", ale nigdzie takich nie ma. Na ebayu znalazlem jedną ofertę, ale wyciąg jest dużo wyższy i chyba nie pasuje do krzywizny tuby.
 17. Dziś na ICM jest optymistyczna pogoda na noc sobotnią. Ok 20 ma nastąpić całkowite rozchmurzenie dla Tarnowa i N.Sącza, a więc pewni i dla Jamnej. Proponuję dla wyjeżdżających z Tarnowa spotkanie na parkingu pod Luxem "Nad Białą" o 20:00. Z Januszem spotkamy się o 20:10 pod kościołem w Rzuchowej. Dzwoniłem już do ks.Zenona z Bukowca, mam do niego zadzwonić gdy bedziemy już wyjezdzac. Dołączy do nas na "naszej" polance, przy okazji poznając nas z mieszkańcami pobliskiego domu, aby w przyszłości nie budzić sensacji.
 18. Mam taki sam wyciąg i wyszczerbiła mi się ta listwa zębata. Nie ma jak tego naprawić , a samego takiego wyciągu już nie kupię. Gdybyś ten swój wymieniał na coś innego to chętnie odkupię cały lub tylko samą tą błyszczącą rurkę z listwą.
 19. Więc umawiamy się że Jamna lub Bukowiec. Teraz musimy ustalic dzien. Ja jak napisalem na początku moge 3 dni 7-9, im później tym Łysy mniejszy i późniejszy, ale nawet w sobotę nie bedzie specjalnie wadził. W sobotę napewno ksiadz nie bedzie mogl byc dlugo bo rano ma msze, ale moze z godzinke pobedzie. Z tego co Władek mówił przez telefon to jeszcze nie zna dnia. Władek moze tez być bez samochodu, wiec zabrałby sie ze mna i lukał przez moj sprzet. Musimy sie juz szybko zdecydowac
 20. W następny weekend mógłbym ewentualnie tylko w sobotę. C do Kudłaczy, to trzeba śledzić wątek krakowski i astromaniaka, ale tam co roku jest dłuższy zlot w sierpniu.
 21. To chyba jednak Jamna lub Bukowiec. Na tyle daleko żeby nie było łuny od Tarnowa, a na tyle blisko żeby wrócić w niecałą godzinę. W km to jest tylko 37 (przez Zakliczyn, bo przez Ciężkowice nieco dalej), ale nie wszędzie da się jechać z pełną prędkością.
 22. To może w weekend 7-9 lipca (oczywiście o ile pogoda pozwoli). Łysy już będzie blisko nowiu i bedą planety. Moglibyśmy na Prehybe, ale o tej porze tam pewnie będzie pełno stonki, to może gdzieś indziej. Byłem w ten weekend na Jamnej i widziałem się z ks.Zenonem z Bukowca, który znowu jest chetny na wspólne obserwy. U niego albo na "naszej" polance za Jamną. Rozmawialem tez z szefem bacówki. Mówił że przyjeżdzają do niego astro-amatorzy z Poznania i wtedy tak urządza schronisko, żeby mogli prowadzić obserwacje (tzn, wyłącza oświetlenie terenu i zasłąnia okna). Będzie się też starał o wyłącze
 23. Coś ostatnio ciężko nam się wybrać gdzieś razem. Jak jeden ma czas to inni nie mają.
 24. Dziś nie mogę bo jadę na nocną zmianę, ale będę mógł jutro. Jakie miejsce proponujesz? P.S. Odpisuje na tenn email Władka już drugi raz. Pierwszy gdzieś wcięło, był przez jakiś czas w wątku, a jak zlogowałem sie po raz drugi juz go nie bylo.
 25. Zrobiła się wreszcie pogoda. Łysy wschodzi po 1 w nocy i jest już dość cieńki. Proponuje wypad w sobotę, gdzies niedaleko. Miejsce i czas do ustalenia, prosze zgłaszać propozycje. Kto byłby ewentualnie chętny ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.