Jump to content

ax

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,158
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

448 Good

About ax

 • Rank
  Earthgrazer
 • Birthday 11/30/1977

Kontakt

 • Strona WWW
  http://skoczewski.com

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków, Tarnów i okolice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na Sky and Telescope jest taka mapka.: (dotyczy to 5:15 naszego czasu)
 2. ax

  Leonidy 2018

  Tak jak pisze Limax - ma być nieco większa aktywność niż zwykle ale to nie te czasy jak np rok 2002 gdzie ZHR było ok 2000 zjawisk na godzinę. Niestety pogoda nie będzie nas rozpieszczać....:
 3. Iro ale wymiotłeś Oriona w tym roku! Dostałem niezłego oczopląsu... wow! Pytanie w którym miejscu teraz w Roztokach są takie widoki - na przełęczy ruskim siole czy gdzieś pod schroniskiem?
 4. Zdjęcie super, zastanawia mnei ta zielona chmurka - na surowych klatkach też taka występuje? To Airglow?
 5. Jeśli macie dobrą miejscówkę i zaproszenie jest szerzej otwarte to i ja bym z chęcią wpadł - mam bliżej bo mieszkam na północ od Krakowa. Kiedy się tam wybieracie?
 6. Nie idźmy tą drogą w Krakowie mamy też ulicę Kupa .... obok stare miejskie kamienice z właścicielami z małymi pieskami. Co się tam w zimie dzieję to nie chce mówić
 7. Wczoraj, dziś było mocno przewietrzone w Małopolsce co spowodowało że Tatry były bardzo dobrze widoczne przez cały dzień od rana do wieczora zarówno z Krakowa i jak z północnych okolic Krakowa.
 8. A był taki przelew który był używany do założenia bankowości elektronicznej. Były banki które wracały tego grosza, a były takie co deponowały go na Twoim nowym koncie. Niestety KNF zakazał takich praktyk. W tej chwili bankowość wdrożyła PSD2... co autoryzuje dwoma różnymi drogami na raz.
 9. Czy ktoś mógłby się podzielić dobrą mapką komety do celów wizualnych?
 10. Warto zapytać Deltę Optical która jak widzę ma być tam obena czy nie będzie miała takiego teleskopu na pokazie.
 11. Myślałem o czymś lepszym od tego ... ten soft nei radzi sobie z dużymi polami takimi jakie Macin sfotografował. To ja już wolę astrometry.net .... czy też unimap, ale może jest jeszcze jakaś darmowa alternatywa?
 12. No właśnie - czy poza astrometry i pix'em jest jeszcze jakiś soft który potrafi takie szerokie ujęcia opisać?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.