Jump to content

ax

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,152
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

445 Good

About ax

 • Rank
  Earthgrazer
 • Birthday 11/30/1977

Kontakt

 • Strona WWW
  http://skoczewski.com

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków, Tarnów i okolice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie idźmy tą drogą w Krakowie mamy też ulicę Kupa .... obok stare miejskie kamienice z właścicielami z małymi pieskami. Co się tam w zimie dzieję to nie chce mówić
 2. Wczoraj, dziś było mocno przewietrzone w Małopolsce co spowodowało że Tatry były bardzo dobrze widoczne przez cały dzień od rana do wieczora zarówno z Krakowa i jak z północnych okolic Krakowa.
 3. A był taki przelew który był używany do założenia bankowości elektronicznej. Były banki które wracały tego grosza, a były takie co deponowały go na Twoim nowym koncie. Niestety KNF zakazał takich praktyk. W tej chwili bankowość wdrożyła PSD2... co autoryzuje dwoma różnymi drogami na raz.
 4. Czy ktoś mógłby się podzielić dobrą mapką komety do celów wizualnych?
 5. Warto zapytać Deltę Optical która jak widzę ma być tam obena czy nie będzie miała takiego teleskopu na pokazie.
 6. Myślałem o czymś lepszym od tego ... ten soft nei radzi sobie z dużymi polami takimi jakie Macin sfotografował. To ja już wolę astrometry.net .... czy też unimap, ale może jest jeszcze jakaś darmowa alternatywa?
 7. No właśnie - czy poza astrometry i pix'em jest jeszcze jakiś soft który potrafi takie szerokie ujęcia opisać?
 8. Hej z Ciekawości - o której ulicy mowa? Niestety w Krakowie montują lepsze oprawy, ale te zdemontowane montują w innych miejscach, gdzie oświetlenia jeszcze nie było (np u mnie w miejscowości). W marcu tego roku widziałem jakieś testy (lub może to była ciekawa awaria) na ulicy Opolskiej - od skrzyżowania z Prądnicką do skrzyżowania z Pleszowską były wyłączone co drugie latarnie. Ewidentnie ktoś coś testował i mierzył - przyglądałem się temu z ponad pół godziny. Na jezdniach było wystarczająco jasno a to zredukowane oświetlenie na tym odcinku pozwalało dostrzec lokalnie więcej gwiazd
 9. Bardzo przyjemne zdjęcie, lubię taką kolorystykę. Mam natomiast techniczne pytanie.: Asi1600 + Sigma 105/1.4 Art @2.8 - jakie złączki masz pomiędzy kamerą a obiektywem? Sam próbuje skompletować zestaw złączek pomiędzy kamerą ASI a Samyangiem (tudzież Sigmą) - czy byłbyś w stanie się pochwalić czy masz jakieś gotowe do kopienia złączki czy gdzieś zamawiałeś?
 10. Kupię Głowicę astrofotograficzną Sky Watcher Star Adventurer (zestaw)
 11. Aaaaaaaaaa W powiększeniu mnie zmiażdżyło Nie mów że to tylko z 30 minut? Czy umiałbyś to tak ładnie opisać co to tam jest z tych ciemnych mgławic?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.