Jump to content

PiotrZ

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  3672
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About PiotrZ

 • Rank
  Astro-Forum.org
 • Birthday 06/09/1955

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wroclaw

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rico , napisz mi na maila : Baxter@kki.pl ile byś chcał za to Meade 70 etx. Porozmawiam z rodzicami tej dziewczynki czy ich stać . Pozdrawiam Piotr .
 2. Piotrek , na pewno nie szukasz ojca? mogę Cię adoptować razem ze sprzetem Zdjęcie super , rewelacja
 3. Adam , myślę że taki refraktor byłby idealny i będzie jej złużył długie lata . Narazie to jej ojciec musiałby pomagać wystawiać a jak trochę podrośnie to sama da radę . Sumasek też coś wyszperał na strychu ale ten od Ciebie będzie bardziej "przyszłościowy" . Bardzo dziękuję , czeka mnie trochę pracy żeby ją nauczyć ale to sama przyjemność . Będę Cie szukał na GG i uzgodnimy szczegóły . Pozdrawiam Piotr
 4. Cześć , ja swoje teleskopy pierwszego kontaktu już dawno rozdałem . Mam pytanie czy ktoś z braci astro ma niewielki teleskopik 76 mm max 100 mm dla 11 letniej dziewczynki która się już pasjonuje astronomią , na razie czyta książki i patrzy w niebo . Może za 10 lat będzie gwiazdą w amatorskiej astronomii , może . Jak by ktoś miał na poddaszu lub w piwnicy zbędny teleskop (mały) to proszę o odpowiedż . Pozdrawiam Piotr .
 5. Wysłałem zapytanie , mój kolega zaczyna przygodę z astronomią . Uznałem że ta Synta na początek byłaby dobra dla niego . Czy oferta aktualna ? Pozdrawiam Piotr .
 6. Darku , sześdziesiątka żyje i ja też żyję Moja mniejsza aktywność wiąże się z tym że pod samym nosem wybudawali miasteczko handlowe , pełno sklepów , setki latarń a takiego kolosa nie będę woził za miasto . Właściwie to marnotrawsto sprzętu , bo nie mogę go używać . Może odstąpię go w dobre ręce , zobaczymy . W każdym razie jestem z Wami i serdecznie pozdrawiam Piotr.
 7. Na następny Jodłów będę choćbym miał iść na piechotę z Wrocławia . Cieszę się że zlot jak zwykle się udał .Pozdrawiam wszystkich Piotr .
 8. Dziękuję Wam wszystkim za pamięć i dobre słowa Jutro lecę do Bułgarii na wypoczynek , jak wrócę z nowymi siłami to nie "opędzicie " się od moich postów na AF . Basia zgodziła się na zakup półmetrowego RC choć nie wie do końca co to jest . Mówiłem aaaaaaaaaaa taki tam teleskopik Pamiętajcie że Was wszystkich Kocham .
 9. Dziękuję Wam Kochani że pamiętacie . Do astronomii wrócę , zapewniam . Ostatnie trzy lata wstrząsneły moim życiem ale już z każdym miesiącem jest lepiej . Wrócę i to nie sam bo moja Basia czyta książki o astronomii
 10. Przepiękne zdjęcie . Piotrek jakbyś szukał ojca to ja Ciebie adoptuję (razem ze sprzętem)
 11. Jestem jestem bardzo chętnie opowiem dzieciaczkom o podstawach astronomii . Musimy się umówić bo nie zawsze dysponuję czasem . Pracuję od godz 9-tej do 18-tej więc mogę spotkać się w szkolnej świetlicy ok godz 19-tej . Pisz na Baxter@kki.pl lub dzwoń : 502 822 054 . Pozdrawiam Piotr .
 12. Byłem na AF od pierwszego dnia i jestem do dzisiaj . To już ponad 5 lat . Jesion od początku był , jest i będzie moim przyjacielem . Jest człowiekiem godnym najwyższego podziwu i szacunku za ogrom pracy którą włożył w rozwój najbardziej prężnego i popularnego forum astro . Niestety nie wszystkim podobały się sukcesy AF i ogromna ogladalność , szczególnie tym którzy na "piersi" AF próbowali załatwiać sobie reklamę lub popularnośc swoich własnych a niezauważanych przez nikogo portali . Od początku popieraliśmy publikacje o lokalnych i ogólnych zlotach i spotkaniach obserwacyjnych . Popieraliśmy
 13. Na nagrody w konkursach mogę przeznaczyć 20 egz pism Sky&Telescope i Astronomy Now . Ale .... z organizatorem konkursu musimy ustalić sposób wysyłek nagród . ja nie mam możliwości z każdym pismem astro stać godzinę w kolejce na poczcie . Mogę cały zestaw wysłać kurierem a dalej ktoś to musi przyjąć i podjąć się dystrybucji .
 14. Ja kiedyś zrobiłem zdjecie mgławicy (publikowałem na AF) która w małym kadrze kamerki jaką wówczas miałem wyglądała jak duch . Było tam wiele czarnej materii więc umownie nazwałem ją Belfegor . Potem wygoglowałem i okazało się że zrobiłem fragment mgławicy zwanej Trąbą słonia ) . Ja miałem w na monitorze tylko kawałek )) Nazwa "prosiaczek" mi się podoba . Pozdrowienia dla dziewczyny Piotr .
 15. Kilka lat temu podjąłem "prywatną " walkę z Light pollution w rejonie mojego domu we Wrocławiu . Sobie tylko znanymi sposobami spowodowałem że pracownicy Energetyki w czterech najbliższych latarniach wymienili oprawy i żarówki . Miałem wtedy zupełnie przyzwoite warunki od strony zachodniej jak na wielkie miasto , zbadany zasięg gołym okiem przy ładnej nocy to 5,24 mag ! . Niestety własnie od strony zachodniej wybudowano miasteczko handlowe . Ponad dwieście latarń walacych światłem w niebo , walkę przegrałem . Pozostaje tylko w "lepszych czasach" kupić działkę za miastem i tam wywieźć teleskop
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.