Jump to content

Arcturus23

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About Arcturus23

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Śledzenia przesyłki nie ma co sprawdzać w profilu na Aliexpress. Tam faktycznie są różne głupoty powypisywane. Lepiej skopiować nr listu przewozowego i sprawdzić na alipaczka.pl . Tam są dokładne dane, co dzieje się i gdzie z wysłana paczka. Jeśli jest "zatrzymanie w cel", to na 90% doliczą opłaty.
 2. Z The Outdoor movement Store wysyłają PostNL i trafiają zazwyczaj na cło i VAT. Mi trafiła od nich przesyłka na dodatkowe oplaty. Pisałem wcześniej do sprzedajacego z zapytaniem, czy wysyłają 0045 ASS Sinoair i odpisali, że tak. Wysłali PostNL. Pierwszy i ostatni razu u nich zamówiłem (ściema, że wysyłają 0045...), choć i tak wyszło taniej ponad 200 zł w porównaniu do polskich giełd czy sklepów.
 3. Skontaktuj się z Nimi https://ali24.eu/wer-warszawa-dane-kontaktowe/ . Powinieneś dostać pocztą pismo od nich w sprawie dostarczenia dodatkowych informacji. Najczęściej takie pismo przychodzi do kilku dni roboczych od zatrzymania paczki w cle. I chyba jest 14 dni na doręczenie do nich potrzebnych dokumentów. Najlepiej i najszybciej zrobić to mailowo. Potrzebujesz, jak dobrze pamiętam : potwierdzenie zamówienia z Aliexpress (widoczna łączna kwota do zapłaty), potwierdzenie przelewu i skan dowodu osobistego. WER Warszawa, może również przekazać paczkę dalej, do lokalnego WER-u i tam dopiero naliczają opłaty. Mogą to też zrobić, bez wysyłania pisma do Ciebie i komisyjnie otworzą paczkę i naliczą opłaty. Ja tak raz miałem Ogólnie proponuję Ci, jak najszybciej się skontaktować, bo czasem zwracają paczkę do Chin i można trafić na "czarną listę" Aliexpress.
 4. Sorki, że post pod postem. Ten numer sprawdź na alipaczka.pl . Tam są dokładne informacje, co i jak. Masz zatrzymanie w cle, więc moga naliczyć VAT i cło.
 5. Ogólnie, jeśli jest tracking 0045... to dochodzi najszybciej (z tych tanich dostaw) i rzadko wpada na VAT. Paczki dostarcza Pocztex. Jeśli majfrendy wyślą PostNL, to już dłużej idzie i duża szansa na VAT. I paczkę przynosi listonosz lub zostawia awizo. A jeśli paczka trafi do WER Zabrze, to na 99% będą opłaty. Sklep, który wysyła 0045... i jak na razie paczki dochodzą szybko (do 14 dni) i bez dodatkowych opłat, to StarPal Outdoor Store. Czekam na kolejną paczkę od nich i mam nadzieję, że przyjdzie bez dodatkowych opłat.
 6. Nadal poszukuję. Może też być Sky Watcher dobson 8.
 7. Aktualizacja : poszukuję również GSO 8 z Małopolski lub Śląska.
 8. Vat podobno naliczają od wartości towaru,cła i kosztów przesyłki. Co do postNl, to różnie z tym bywa. Niby leci do Holandii, potem z Holandii do Polski. Dużo osób pisze, że dostaje przesyłki postNL i nie trafiają na Vat i cło. Najlepiej zapytać Chińczyka, czy wysyłają trackingiem 0045. Na nich zazwyczaj nie trafia się na vat i cło. Niestety niektórzy kłamią, że wysyłają 0045 i wysyłają postNL, albo innym przewoźnikiem/kurierem. Ogólnie to chyba jak w loterii. Raz się uda, a raz nie.
 9. Cześć, Kupię teleskop Sky Watcher dobson 6" w bardzo dobrym stanie i rozsądnej cenie. W grę wchodzi odbiór osobisty, więc interesują mnie oferty ze Śląska i Małopolski. Oferty proszę kierować na PW. Ogłoszenie grzecznościowe. Pozdrawiam Arcturus23
 10. Dzięki za info. Przeglądam AE i faktycznie te okulary mają bardzo dobre opinie. Ciekawe jak wyjdzie porównanie z ES 14 mam.
 11. Myślałem, że okulary kupowales. Akurat okulary ES z AE mają bardzo dobre opinie i na naszych forach, jak i na zagranicznych. Dopłacając 10-20 % wartości jednego okularu w Polsce, z AE mamy 2 okulary. Podobno filtr uhc Optolonga to świetna podróba Astronomika uhc. I w testach dość dobrze wypada. Wiele tych samych rzeczy z AE jest w Polsce sprzedawana za dużo większa kase. Co do reszty to szkoda gadać, bo to nałóg jak każdy inny. I pewnie ciężko z nim wygrać. Pozdrawiam
 12. Masz na myśli sprzęt astro ? Jak tak, to co otrzymałeś i okazało się podróbka ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.