Jump to content

isset

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  626
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

232 Good

About isset

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  boks

Recent Profile Visitors

1,782 profile views
 1. Fajna sprawa, wygląda naprawdę spoko, gratuluję!!
 2. Albo to https://astropolis.pl/topic/70488-montaż-neq6-pro-komplet-bluetooth/
 3. Hej, zobacz to http://astromaniak.pl/viewtopic.php?f=31&t=56050
 4. Obniżka ceny: 530 zł + ewentualne koszty wysyłki, możliwy jest odbiór osobisty w Warszawie.
 5. Jak tylko pogoda pozwoli, to oczywiście dam znać.
 6. Wymontowałem cały guider i nawet wykręciłem obiektyw, tak niestety działa brak pogody. Guider na pewno nie został włożony w obejmy tak jak przed demontażem, bo tego nie pilnowałem. Po prostu włożyłem w obejmy i tyle. Czyli ponowna kalibracja powinny rozwiązać problem Pozostaje zatem czekać na pogodę. Dziękuję za rady i oczywiście jak tylko będę wiedział co było przyczyną, napisze tutaj.
 7. Aaa ok NIe, póki co nie upadł na beton
 8. Ok, dzięki. Luzy masz na myśli na montażu? Mam belt mod, nie powinno być luzów.
 9. Kable USB też sprawdzę, dzięki @cwic
 10. Ok, dziękuję za rady, przy najbliższej okazji skalibruję i dam znać czy coś się poprawiło. Rozebrałem guider w czwartek, wyczyściłem, zamontowałem. W piątek na dalekim obiekcie zgrałem osie guidera i teleskopu głównego. Właśnie jak bardzo krytyczne jest zgranie obu osi? Następnie w piątek wystawiłem setup i zaczęło się właśnie takie coś. Po paru godzinach!!! poddałem się. W sobotę wystawiłem sprzęt ponownie i to samo. WKurzyłem się, wniosłem wszystko do domu. Położyłem się spać i tu mnie olśniło, że nie skalibrowałem.
 11. Ale zwróć uwagę na to, że kąt kamery nie zmienił się. Są takie 4 plamy ciemniejsze w kształcie odwróconego do góry nogami wielkiego wozu na obu zdjęciach są w identycznej pozycji. Na dolnym zdjęciu widać je wyraźnie. Chyba że te plamy nie pochodzą z kamery, tylko z optyki guidera, ale zaznaczyłem na kamerze i na tubie kreską w jakiej pozycji była kamera przed zdemontowaniem. A kalibrować chyba trzeba po zmianie kąta kamery, o ile dobrze pamiętam.
 12. No zapadł się pod ziemię, to fakt
 13. Tam aż tak zakurzony obszar jest? Łaadnie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.