Jump to content

vrg

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1737
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

125 Good

About vrg

 • Rank
  Moderator
 • Birthday 10/17/1987

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.czeladz.org.pl
 • Facebook / Messenger
  2292866

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Czeladź
 • Sprzęt astronomiczny
  Fujifilm HS10 720mm, Kodak Z812 IS 432mm, Astrolon Refraktor 262,5x, Tchibo Teleskop Precision 600mm, Bino 10x50

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie wiem czy oboje mamy po prostu pecha, czy może w GOPie faktycznie jest zbyt jasno na takie obserwacje. Poluję od 13 marca. Bezskutecznie. Czy ktoś z woj.śląskiego w ogóle uwiecznił tą kometę ?
 2. Na starej wersji forum chyba była taka możliwość. W nowej nie znalazłem takiej możliwości. Regulamin tego nie przewiduje. Napisz PW z uzasadnieniem do admina: http://astropolis.pl/user/158-adam-jesion/
 3. http://warszawa.gaze...734800.html?i=0 Na oko zeszła poniżej 150m, rewelacja!
 4. Nie wiem czy było ale ja na to wcześniej nie trafiłem Był sobie pewien artykuł w którym jest piękna gigapanorama z Równicy: http://bielskobiala....RAMA_.html?bo=1 I dzięki temu możemy trafić na stronę http://spacery360.pl/ i stamtąd na ich realizacje: - http://www.zywiec.travel/spacer/ (po prawej stronie jest mapka z zaznaczonymi punktami wykonania panoram, jest np Skrzyczne z Tatrami i sporą częścią GOPu) - http://spacer.bielsko.pl/ (podobnie jak powyżej jest mapa, mamy np Szyndzielnię i Klimczok podczas zimowej inwersji)
 5. Takie tam zdziś: Niestety chwilę później skręcił w bok, a miałem nadzieję że jeszcze "zbliży się" do tarczy
 6. Jak widać co firma to inne "sztuczki" - dlatego nie ma co w ogóle patrzeć na wartości "zoom". W starym Kodaku Z812is miałem mechanicznie do 432mm (ekwiwalent) a potem włączał się cyfrowy crop - na aparacie wartość zoomu była cały czas taka sama a Exif pokazywał kosmiczne wartości 1814mm podczas gdy kadr niewiele różnił się do tego na maksymalnym cyfrowym crop 1440mm z Fuji Hs10.
 7. Fuck, fuck, fuck! Tak oto można podsumować psikusa jakiego nam pogoda sprawiła. Dziś niemal idealny zachód, nie mogło tak być wczoraj ? Eh... (zdjęcie kontrolne z mojego dachu, do Jesieników brakuje jeszcze trochę ale widać że dziś mogłoby się udać)
 8. Pogoda wczoraj była ładna i w sumie nic nie zapowiadało tego, iż od zachodu nadciągną chmury. Poza tym widoczność na jakieś 5 km max. Gdyby jednak nie te chmury to udałoby się Pradziada złapać na tarczy słońca bo podobnie mglista pogoda była rok temu na Siewierskiej a jednak samego Dziadka dało radę wtedy uwiecznić. Niestety, znów brak szczęścia i znów wyszła na wierzch stara prawda że "najciemniej pod latarnią", chyba najpopularniejsza miejscówka w regionie kolejny rok pozostaje bez trofeum w postaci zachodu słońca za Pradziadem. Następna okazja wiosną, no cóż ...
 9. Koledzy Zagłębiacy przypominam że dziś mamy szansę na Dziadka z GSD.
 10. Co za bezsens Albo trafienie pomiędzy np 24 a 100 mm będzie graniczyło z cudem przy mechanicznym obiektywie wysuwającym się dość szybko albo wysunięcie całego do 1200mm będzie zajmowało wieczność.
 11. Panowie z tego co widzę jutro wg prognoz o wschodzie mogą być mega warunki. Temperatura bliska zera, powinny się pojawiać niskie lokalne mgły a chmury jeśli będą to poniżej 500m npm. Sądzę że może być grubo! misja Fatra z Czeladzi mode on
 12. Dzięki za ten crop Gliwic bo właśnie tutaj a nie na zdjęciu z Katowicami spory kawałek Zagłębia się łapie Siemianowice Śląskie zlane z Łagiszą a gdzieś tam jeszcze należałoby szukać kominów KWK Saturn w Czeladzi. Szkoda że nie wybijają się tak jak choćby kominy KWK Jowisz (na lewo od GSD) w Wojkowicach bo byłyby chyba jedynym "czeladzkim" punktem widocznym z Sudetów. Nawet 11-piętrowe bloki na os.Ogrodowa nie dają rady wychylić się zza zabudowań Siemianowic Śląskich.
 13. Też mnie to zastanawia bo warunki wczoraj nie były tak dobre jak chociażby dzień wcześniej. Symulacja na 200mm dla pełnej klatki także bez szaleństw. Myślę że gołym okiem jednak nie do odróżnienia od reszty horyzontu. No chyba że o zachodzie na tle pomarańczowego nieba. (300mm)
 14. No panowie... chyba mamy nad czym rozmyślać! symula na 287m (wieża, zachowawczo 10m mniej) symula 261m (poziom gruntu)
 15. Nie wiem czy sobie zdajesz z tego sprawę ale udało Ci się w końcu odczarować Siewierską. Jest to pierwsza w ogóle w historii DO pełna panorama Tatr z tego miejsca. Do tej pory istniało tylko jedno i to dość marne zdjęcie
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.