Jump to content

lukaszp

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  605
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lukaszp

 1. Hey. Ja nie wiem czy będę w stanie. Ciężki ten tydzień trochę. Tak czy owak jesteśmy w kontakcie.
 2. Cześć, jakoś udało mi się wyrwać z pracy i mam nadzieję przybyć na zlot. Będzie ktoś jechał przez Rzeszów 17.09, najlepiej w godzinach południowych i byłby w stanie mnie zgarnąć na zlot w ramach dopłaty do paliwa ? Z góry dzięki
 3. Hey. To udanych zdjęć. Ja dzisiaj odpadam. Pzdr
 4. Podsumowując. Ok 20 spotykamy się na parkingu w Dylągowce i decydujemy co dalej.....??? bo widzę że jest trend na przetestowanie Huciska.:)
 5. Dobry pomysł. Gdzie ten parking konkretnie ?
 6. Zależy czy się nastawiasz na same perseidy czy przy okazji będziesz robił coś innego? Ja tak czy owak będę jechał z montażem. Plan mam taki że będę robił szerokie pola - droga mleczna a meteor jak się złapie to będzie dodatkowa atrakcja.
 7. Ja jadę z Piotrem więc się dostosuję. Jest środek tygodnia więc teoretycznie im bliżej tym lepiej. Zobaczymy jakie będą warunki.
 8. Przeanalizowałem przez chwilę mapę LP i biorąc pod uwagę odległość, i znajomość miejsca (żeby nic nowego nie szukać po nocach) najrozsądniejszym miejscem, poza Jawornikiem Ruskim , wydają się okolice Huciska a więc propozycja pablo12311 lub Ujazd Piotra4d ale to tylko moje przemyślenia.
 9. Kiedyś byliśmy na Perseidach z Piotrkiem (Angel) w Dylągówce ale nie tam na samej górce tylko troch wcześniej (mapa). Z tego co pamiętam wszyto ok tylko linia energetyczna przeszkadzała i jednak jest tam już dosyć jasno. Można spróbować tę Ostrą Górę (zdjęcia z wypadu na komet poniżej) - płasko i blisko drogi. Jedyne czego się obawiam to, że nie bardzo będzie jak się rozłożyć bo nie ma tam łąki tylko same pola i wąska droga. Można by zajechać tam wcześniej i obczaić teren za dnia. Chyba że jednak pędzimy w sprawdzone miejscówki ? i Ostra Gór
 10. To banał. Odezwij się na FB to Ci powiem co i jak. Jeśli chodzi o pierwszy plan to na zdjęciu można go dopalić oddzielnie ale na wideo nie wiem jak go dodać oddzielnie - nigdy tego nie robiłem. Cd. miejscówki Hucisko też wygląda ok, podobnie jak miejscówka Piotrka. Nie mam zdania ....niech się wypowiedzą ci którzy tam byli
 11. W Photoshopie możesz zrobić korektę dla pierwszej klatki a dla pozostałych PS zrobi to z automatu w oparciu o wytyczne dla pierwszej. Później wrzucasz w program do timelapsow i gotowe.
 12. Timelaps. Najprościej ustawić na statywie i strzelasz z automatu w równych odstępach czasu. Możesz wtedy robić filmik albo takie coś. Moża też programowo zrobić cropa i wykorzystać przesunięcie obrazu - efekt jak z użyciem slidera.
 13. Wygląda ok tylko trzebaby tam zajechć jak będzie jeszce w miarę jasno żeby obczaić miejsce.
 14. Tak, ale ta ostatnia miejscówka była taka sobie. Chyba lepsza jest stara sprawdzona Dylągówka. Tylko ten obszar jest jednak "żółty" na mapach LP.
 15. Tam gdzie ostatnio na kometę - Jawornik Ruski lub bliżej - okolice Dylągówki ?
 16. Cześć wszystkim, ktoś chętny na wspólne obserwacje/zdjęcia - jutro maksimum Perseidów. Pzdr
 17. My już pedzimy. Do zobaczenia w Dynowie
 18. Żółta pinezka jest sprawdzona, na wzgorzu, z dala od świateł i zaraz przy drodze, nie ma problemu z mgłą ale trzeba obczaic jak z widokiem na północ bo nie pamiętamy czy dobrze widać horyzont. Można też podjechać w stronę kopalni diatomitu, tam widok na północ powinien być ok. Kto pierwszy dojedzie na miejsce niech pisze czy widok na N jest ok.
 19. Właśnie rozmawiałem z Piotrem (do Pedro). Jako że nikt z nas nie zna fajnego miejsca na północ od Rzeszowa a Jawornik Ruski jest sprawdzony to pędzimy właśnie tam. Na 22 powinniśmy być na miejscu. Zrobimy rekonesans z dobrym widokiem na północ żeby się na spokojnie rozstawić. Kto chętny możemy się spotkać tutaj albo niedaleko koło kopalni diatomitu.
 20. Ostatnio byliśmy w Sklarach ...źle nie jest ale od północy LP daje o sobie znać. Najciemniejszym miejscem, do godziny drogi od Rzeszowa jakie do tej pory ogarnwliśmy jest Jawornik Ruski. Jeśli chodzi k widoczność na północ to sytuacja jest jak wszędzie ....nikt nigdy na to za bardzo nie zwracał uwagi ale myślę że chyba udałoby się coś na tych górkach znaleźć.
 21. Widać że brakuje nam miejscówek na północ od Rzeszowa.....zawsze się zwraca uwagę na południowy horyzont. Poniżej screen z naszymi sprawdzonymi miejscami.
 22. Archis, kojarzymy Twoje miejsce ...Borowiki ....ponieważ tam jest "trochę za płasko" k za jasno pewnego czasu przenieśliśmy się w okolice górek w Dylagowce. Kurcze tylko nie pamiętam jak było z widokiem na północ.
 23. Miejsce wygląda obiecująco zwłaszcza jeśli chodzi o LP w kierunku południowym. Jak to wygląda na północ bo na mapach LP średnio ?
 24. Jawornik to jedyna sprawdzona miejscówka gdzie jest szansa na ciemne niebo w kierunku północnym. Nie mam żadnych miejscówek na północ od Rzeszowa. Może ktoś coś poleci ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.