Jump to content

astrokarol

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1887
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

602 Excellent

1 Follower

About astrokarol

 • Rank
  Kanopus
 • Birthday 03/04/1994

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Okolice Dęblina
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 14", SW 8", PZO 64 mm i jeszcze trochę sprzętu

Recent Profile Visitors

14108 profile views
 1. W sumie mam zbędne krzesło więc szybko można sobie zmajstrować fajny montaż pod lornetkę.
 2. Nie, na północy kraju nie ma astronomicznych nocy (Słońce nie zachodzi poniżej 18 stopni pod horyzont).
 3. To nie tylko o ciężar chodzi ale też o długość tuby (im dłuższa tym większa siła bezwładności). Miałem EQ1 i 3-2. Na EQ3-2 z ED80 da się patrzeć. Na EQ1 wszystko ze wszystkim trzęsie się niemiłosiernie.
 4. Zerknij sobie w google grafika hasła nazwa obiektu + słowo "sketch". Zobaczysz jak mniej więcej będzie wyglądać obiekt. A najlepiej odszukaj je na niebie. Większość mocno odbiega wyglądem od zdjęć (nke tylko kolor ale i detal). Jakie obiekty już widziałeś ?
 5. Kometa widoczna w lornetce 8x32 bez większego problemu po dobrym zlokalizowaniu.
 6. Wystarczy postać na tyle ile pozwala organizm. Przepraszam, że się chwale ale ja praktycznie nie choruje mimo, że np. jeżdżę rowerem gdy są mrozy i wiatr. Czasem tylko mam katar czy ból gardła ale tylko wtedy gdy nie posłucham swoje ciała.
 7. Czy aktualnie można pobrać któregoś Windowsa ? Lub inny, w miarę "normalny" system ? Były takie akcje ale nie wiem czy coś teraz jest. Ktoś coś wie ?

  1. Show previous comments  3 more
  2. astrokarol

   astrokarol

   Wiem ale łudzić się zawsze można, prawda ? :P

   Różne są promocje, akcje itp.

  3. ZbyT

   ZbyT

   klucz aktywacyjny kupisz na allegro za kilka-kilkanaście złotych i masz legalny system

  4. holeris

   holeris

   A to swoją drogą. Te klucze są wprawdzie takie pół-legalne, ale MS nie zależy na tym, żeby zjawisko tępić.

   Pochodzą głównie z chińskich montowni sprzętu (kradzione przez pracowników) oraz (w mniejszej ilości) z odsprzedaży systemów z laptopów poleasingowych / skupionych od firm. Te ostatnie i legalnie odsprzedawane - rzadkość i nie w cenie kilku / kilkunastu złotych - i nielegalnie, tzn. niezgodnie z wyrokiem trybunału europejskiego, na który to sprzedawcy się tak chętnie powołują. Pic na wodę ;-)

   Klucze te normalnie działają. Niełatwo byłoby udowodnić, czy są legalne. A i MS nie zależy na tym, by było inaczej. Ludzie się przyzwyczajają, niektórzy z czasem kupują, są dodatkowe usługi. Kręci się.

 8. Dlatego, Alice właśnie jest ten wirus (nie zależnie czy pojawił się naturalnie czy sztucznie). Może to jakiś substytut wojny, która nie jest zbyt korzystna dla możnych swiata.
 9. Jeszcze się okaże. Z jasnych, widocznych jeszcze na jasnym niebie była C/2011 L4 PanSTARRS w 2013r.
 10. Hej, niestety jeszcze minie trochę czasu zanim będę miał budkę na teleskop (może za rok) a obecny Newton SW Flex 14" jest duży i przed wszystkim ciężki więc stoi i się kurzy. W takiej sytuacji jestem chętny na zamianę na kratownicę 12-16". Mogę ewentualnie sprzedać SW w cenie około 3700 zł (do negocjacji) i w takiej sytuacji prosił bym o składanie ofert na kratownicę 12-16". Generalnie gdybym miał budkę stojącą z dala od domów (dymy) to bym wcale nie myślał o wymianie. Jeśli ktoś ma lepsze warunki to warto. Jest okazja na dobrej jakości Newtona 14" za dość niską cenę ...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.