Jump to content

astrokarol

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2407
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

850 Excellent

1 Follower

About astrokarol

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 03/04/1994

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Okolice Dęblina
 • Zainteresowania
  Astronomia i otaczający świat
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 14", PZO 64 mm i jeszcze trochę sprzętu

Recent Profile Visitors

26273 profile views
 1. Świetnie to wygląda. I pomyśleć, że jakby mnie nie odrzucała kwestia obróbki w astrofoto to bym mógł mieć fajne osiągi. To jest SW Flex Goto ?
 2. Odpowiedni odrośnik i problem z głowy PS. Ja mam aż nato w szukaczu 50 mm bo 100 mm długości i nigdy nie paruje.
 3. A podejrzewałem Antarktydę...
 4. Kwestia oczekiwań. Miałem ED80, musiałem sprzedać, kupiłem PZO i jestem bardzo miło zaskoczeny jakością obrazu. Nie wiem jak to określić ale mimo, że AC jest to tak jakby jej nie było (a jak pisałem, przy 80x czy 160x na Księżycu jest malutka tylko na krawędzi). Jedyne co bym chciał zrobić to solidną tubę ale mam pomysłu jak.
 5. Niestety. PS. Tak, F/6,2 ale tej AC prawie nie ma.
 6. Dlatego piszę, że optycznie PZO czy prawdopodobnie ZRT będzie lepsze od SW 80/400 ...
 7. Ale chyba dobieramy sprzęt do osoby a nie osobę do sprzętu nie ? "Do szybkich obserwacji US, przeglądu DSów i ewentualnie polukać za dnia na samoloty." Do tych celów na pewno nie wybrałbym achromaty F/5 SW ... PS. Zdjęcie nawet ok @kjacek tylko mam takie ale - małe powiększenie i brak Słońca. Te czynniki są zabójcze dla achromatów (i nie tylko).
 8. Już tyle czasu jest na rynku ten Bresser i nadal (przynajmniej nie kojarzę) nie wiem jak wygląda kwestia aberracji. @kjacek słów kilka ? Ja mam PZO 64/400. AC jest ale tak mała i "inna" od achromatu SW F/5, że nawet nie zwracam na nią uwagę. A na Księżycu przy 160x jest tylko lekka na obrzeżach (terminator "czysty"). Zdjęcia robione tylko telefonem. Słonecznie, wszystkie przy 80x jeśli się nie mylę czyli 0,8 mm ŹW. Po za tym, co ważne, tuba jest bardzo prowizoryczna więc na pewno da się uzyskać lepsze efekty (chociaż by ostrość).
 9. A wystarczyło założyć temat "Co na początek - refraktor czy reflektor ?". 20 postów gwarantowane w 2 dni
 10. Dzięki. Wychodzi na to, że tak, to ten maszt. ~20 km. A sam Kościół odległy o 24 km.
 11. Nikt nie mówi by robić to w ramach godzin pracy. Robisz to w ramach "przyjemności". Oczywiście jak kto woli. Chodzi o to, że co innego Synta 6" SW a Orion Optics 6" I jak wyżej, niektórzy wolą sami zrobić bo jest taniej i lepiej (zrobione po swojemu, pod siebie). Fabrykę przeważnie trzeba poprawiać.
 12. Hej, może mi ktoś wie co to za maszt stoi "obok" kościoła w Policznej ? Na zdjęciach nie widać tego ale to maszt (kratownica). Jedno zdjęcie odwrócone prawo-lewo. Szukałem tego obiektu ale mi się nie udało. Obserwacja z tego miejsca: https://goo.gl/maps/2L6Hs9bnZrgBi7CJ7 Ten kościół na 95%: https://goo.gl/maps/qVec3SuAGPmCqsaT9 Ten budynek jest na zdjęciu: https://goo.gl/maps/GxKXhJkt714jJti97
 13. Dlaczego ? Pytam z ciekawości. Bawią się Ci co chcą mieć taniej taki teleskop (bo nie porównuj proszę Synty z ręcznie szlifowanym lustrem).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.