Jump to content

astrokarol

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1985
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

657 Excellent

1 Follower

About astrokarol

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Okolice Dęblina
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 14", SW 8", PZO 64 mm i jeszcze trochę sprzętu

Recent Profile Visitors

17153 profile views
 1. Hej, Dla początkującego raczej nie ale z czasem doceni on, że zdecydował się na 8" a nie na 6". Jak możesz bierz 8".
 2. Wstrzymaj się. Nie płacąc nic zobaczysz więcej gdy tylko miną białe noce. Wydaje kilka zł na paliwo i zobacz w sierpniu DSy po za miastem.
 3. W moim odczuciu muzyka ma cechy muzyki z filmu Halloween i Truman Show.
 4. Szkoda, że o tym nie wiedziałem. U mnie ładne niebo było...
 5. Jeden pas ciemnej materii bez problemu widziałem w 6", dwa w 8" a najjaśniejsza gromada kulista G1 jest łatwa w 8" (z trudem widać jeszcze 2-4 zależnie od nieba).
 6. Jakość jest dość dobra, jak na montaż budżetowy. Problem w tym, że to jest tak na prawdę głowica fotograficzna. Dlaczego dodaje się ją więc do teleskopów, którą służą do obserwacji ruchomego nieba to jest dobra zagadka.
 7. Bez przesady. Trzeba trochę siły ale da się. Kwestia tylko czy chce się to targać. Ja dawałem radę z 14". Nawet z wyjazdem a samochód mała Corsa Choć dla mnie to już max ciężaru który jeszcze da się nosić. 12" obok mojej 14" wydawała się dwa razy mniejsza
 8. Może używany SCT 6" ? Pokaże dobrze US, DSy jak z Newtona 6". Używane tuby widziałem za 1200-1500 zł więc starczy kasy na AZ4 czy EQ 3-2 i jeszcze okulary jakieś. Kjacake mnie uprzedził.
 9. Może ktoś na forum zajmuje się grafiką 3D (typu modelowanie, render, wizualizacje) i chciał by wesprzeć mnie wiedzą ? Po prostu pogadać o tym. 

  1. Show previous comments  14 more
  2. Za(KS)t

   Za(KS)t

   @Darek_B Taak, ten tymbark wiem że średnio, już poprawiłem moje wizualizacje butelek ale nie będę tutaj spamować renderami hah. I kurcze wiem że muszę popracować nad kolorkami 

  3. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   Nie no, modele bardzo fajne - natomiast do ogarnięcia masz temat tekstur, map wypukłości, normalnych i takie tam.

   Nie, żebym ja tu był jakimś ekspertem w tej dziedzinie, bo w tego typu rzeczy to czasem się tylko bawię zupełnie hobbystycznie - ale dobrze pomyślane tekstury i mapy potrafią nawet ze średnich modeli zrobić cuda :)

  4. astrokarol

   astrokarol

   Próbowałem już nieco Blendera ale jak na razie kompletnie mi nie podchodzi. Na daną chwilę (chyba) ogarnąłem DSMechanical. FreeCAD nieco tknąłem ale jakoś nie mogłem sobie poradzić z wiązaniami w szkicu. Teraz jak już w Fusion to umiem to może wrócę kiedyś do FreeCADa. Skerchupie też trochę robiełem ale nic zaawansowanego. Fusiona już trochę umiem. Ale przy jego możliwościach to jeszcze sporo nauki zostało.

 10. W sumie można ze wszystkiego. Kwestia pomysłowości.
 11. Maszyna super. Jest jednak jedno ale ... dlaczego tak dobry sprzęt nie ma wyciągu ? Poruszanie lustrami w takim układzie optycznym nie jest najlepszym pomysłem.
 12. https://www.calsky.com/cs.cgi?cha=7&sec=5&sub=1 Być może nie
 13. Już była akacja wyłączenia lajków. Pamiętacie ?
 14. Pytanie czy głowica ma przekładnie z metalu czy plastiku. Pisałem z osobą, która ma Skyluxa i był to plastik ... Chyba już zbyt mocno oszczędzają.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.