Jump to content

astrokarol

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,845
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

586 Excellent

About astrokarol

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Okolice Dęblina
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 14", SW 8", PZO 64 mm i jeszcze trochę sprzętu

Recent Profile Visitors

12,203 profile views
 1. To mówimy o samym w sobie LP czyli o teoretycznej sytuacji czy rzeczywistej (LP zmienne od czynników typu pyłki) ? Bo samo w sobie LP może słabnąć wraz z wysokością bo rozproszy się na większą powierzchnię i o ile się nie mylę, jego elementy (fotony) stracą energię.
 2. Samo w sobie zanieczyszczenie światłem (light pollution) to "nadmierne oświetlenie nocne, spowodowane przez jego sztuczne źródła" Wikipedia. Pyły mają wpływ ale tak samo na sztuczne i naturalne źródła światła. Moim zdaniem to czy masz światła z poziomu gruntu czy pod sobą to bez znaczenia.
 3. Jak dodamy do tego pyły (czyli rzeczywistość) to będzie tak jak piszecie. A dobrychemik pyta chyba o LP samo w sobie ... To będzie tak jak pisałem (tak mi się przynajmniej zdaje).
 4. To obserwacja z wieżowca coś da względem obserwacji z "ciemnej" uliczki (miejsca gdzie nie ma się w polu widzenia świateł) ? Nie sądzę ale może się mylę.
 5. Czy ktoś by mi pomógł w kwestii informatycznej ? Po zainstalowaniu programu przestał działać inny. Ktoś mi pisał o zmiennych środowiskowych ale nie bardzo wiem co miał bym tam zmienić (nie chce bardziej zepsuć). Jest jeden odnośnik, nazwa pierwszego programu a w ścieżce jego zapisany drugi program. Może tu coś trzeba zmienić ?

  1. Show previous comments  1 more
  2. astrokarol

   astrokarol

   Niee, chodzi o kwestię graficzne ... Zainstalowałem Solide Edge 2D (i z nim KeyShot, który i tak nie działa :D ) i teraz nie chce mi się włączyć DesignSpark Mechanical. Chyba na razie odinstaluje SE bo zmieniam koncepcję nauki (rysunku będę się uczył później) i mam nadzieję, że DSM znów zadziała. 

  3. komprez

   komprez

   A to takich cyrków to ja nie miałem ....odinstaluj predzej DS i od nowa zainstaluj ... 

  4. astrokarol

   astrokarol

   Już to robiłem :P 

 6. Dlatego powinna być podana informacja jak został wykonany pomiar współczynnika Strehl (czy na osi optycznej czy może z "całej" optyki, czy samo LG czy ze wszystkich luster).
 7. W okolicy Hyginusa są chyba nawet mniejsze kratery. Ciekawe jakby zwiększyć skalę jeszcze bardziej ...
 8. Mam pytanie laika. Szczegóły super ale dlaczego tarcza wydaje się (lub jest) nieostra ? Kontury są w sumie dobre ale sama tarcza już jest tak widać - dlaczego ?
 9. To możliwe amatorsko ? Może Damian Peach ma go ?
 10. Zwiększ skalę, zrób dobry detal DS i już nikt może nie będzie się czepiał gwiazd
 11. Mała skala w foto, ładne gwiazki = sprzęt dający ładne gwiazdki w wizualu z reguły mały instrument Duża skala w foto, słabe gwiazdy ale detal na DS = sprzęt dający gorsze gwiazdy ale detal na DS, duży instrument. Analogia chyba dobra.
 12. Albo się godzisz z gorszą jakością, kupujesz Newtona 20" i widzisz dużo więcej na DSach
 13. Czy ktoś pobierał Solid Edge 2D Drifting ? Lub jakiś innym program, który ściąga się w ten sposób jak to: https://www.plm.automation.siemens.com/plmapp/education/solid-edge/en_us/free-software/free-2d-cad
  Chciałem o coś zapytać. 

   

  1. Zywis

   Zywis

   A w czym problem?

    

  2. astrokarol

   astrokarol

   Już chyba w niczym. Nie wiedziałem co wpisać w "firma" gdy jej nie posiadam.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.