Jump to content

astrokarol

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2081
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

693 Excellent

1 Follower

About astrokarol

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 03/04/1994

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Okolice Dęblina
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 14", SW 8", PZO 64 mm i jeszcze trochę sprzętu

Recent Profile Visitors

20179 profile views
 1. Dobry był by Newton kratownicowy 12"-14" ale nie wiem czy dla początkującego to dobry wybór. Synta tańsza, łatwiej sprzedać ale targać ją z bloku mi by się nie uśmiechało.
 2. Mogę się wymienić na coś z astro (raczej teleskop).
 3. @anatol patrzyłeś kiedyś taki FS102 lub podobnym ? Szkoda, że narazie nie man jak się dostać na spotkanie bo bym z chęcią tym teleskopem Marcina popatrzył.
 4. Po prostu lubię się czepiać Tak jakoś mnie "wzburzyło" użycia słowa "obserwacja" w takim przypadku jak tu. I tyle. Sam z satysfakcją zrobiłem zdjęcie Jowisza z awatara. Tylko nie nazwał bym tego obserwacją i tyle. Oto ! Cały ambaras !
 5. Dobra, macie rację. Rzeczywiście czepiam się jednego słówka ("obserwacje"). Mi się kojarzy ono po prostu z obserwacją gwiazd "bezpośrednio", z kontaktem z naturą. A Wam się kojarzy inaczej/lub też definiujcie to pojęcie szerzej i niech tak zostanie.
 6. Nikogo nie skrytykowałem. Zastanawiam się tylko dlaczego astrofoto nazywać obserwacjami.
 7. Nie szkodzi. Mnie, jako obserwatora wizualnego nie ciągnie mnie ani trochę do astrofoto, głównie z powodu obróbki ale też z powodu, że zdjęcia mogę sobie znaleźć w necie. Są jeszcze obserwatorzy wizualni "naukowi". Jak coś zobaczysz to jest "twoje" a potem inni, na np. fotografiach potwierdzają odkrycie.
 8. Właśnie o to chodzi, że przy takich "obserwacjach" nie trzeba siedzieć na mrozie. Oj tam oj tam Ale fakt, że sporo obiektów "ma" już zdjęcia (lepsze lub gorsze) ? Generalnie nie mam nic do tego co robicie/chcecie robić. Chodzi mi o to, że gdybym miał zastąpić obserwacje wizualne na takie to skończyło by się to na wpisaniu nazwy obiektu w google grafika
 9. Moim zdaniem z obserwacją to nie ma nic wspólnego. Nie ujmując astrofotografom (rozumiem czym jest satysfakcja z własnoręcznie zrobionego zdjęcia), zdjęcia znajdę w necie albo na forum więc po co mam siedzieć na mrozie ? Co widok z okularu to widok z okularu. Oczywiście jak Wam to sprawia przyjemność i tak dalej to ok. Nie mam nic do tego.
 10. Zabrzmi to konserwatywnie ale ... czym się różnią te "CMOS-owe astroobserwacje" od astrofotografii ? Jeszcze rozumiem wzmacniacze obrazu (np. noktowizory) ale to ... //Wydzielone z wątku "CMOS-owe astroobserwacje" //Iluvatar
 11. Aktualne. Cena 3590zł.
 12. Mam oryginalny karton. Mogę wysłać.
 13. Witam Sprzedam Zortraxa M200. Przebieg około 1600h (mogę dla zdecydowanego sprawdzić dokładnie). Ja sam "nabiłem" około 50h. Hotend niedawno wymieniony na wersję V3 (gdzieś chyba mam paragon). Stół w dobrym stanie. Poprzedni właściciel wymienił go przed sprzedażą. Są boczne panele. Jest kitowy starter. Do drukarki dodaje ABS około 700g od Spectrum. Moim zdaniem wszystko jest w porządku. Sprzedaje bo praktycznie jej nie używam. Więcej na PW. Cena wyjściowa 3900 zł. Do negocjacji.
 14. Może być tak, że ktoś będzie miał silnik "made in Japan" a w środku części będą chińskie ...
 15. Gratulacje i od mnie ! Chodzi Ci o to, że to montaż równikowy angielski (widłowy) ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.