Jump to content

icemen123

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

40 Neutral

About icemen123

 • Rank
  Alnitak
 1. Ok spróbuję coś przy tym porobić.Dziękuję za pomoc.
 2. Chciałbym tu zastosować jakąś głowicę kulową.http://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/193-prototyp-%C5%82%C4%85cznika-statyw-geodezyjny-g%C5%82owica-fotograficzna/tutaj jest jakiś łącznik ze sklejki i do tego śruba czy to mogłoby się nadać?
 3. Witam.Z racji tego że przypomniałem sobie że mam jakiś statyw geodezyjny postanowiłem go przerobić na fotograficzny czyli tak aby umieścić na nim jakąś głowicę z aparatem.No i chciałbym się zapytać jak przystosować taki statyw do podpięcia głowicy ? Co jest potrzebne i co trzeba wykonać?. Oczywiście zamieszczam zdjęcia statywu.
 4. 21.04.2016 godz. 23:30. Nikon D5100 w ognisku głównym synty 8 + obróbka (pojedyncza klatka) Parametry ISO 500 czas 1/800
 5. W grudniu 2014 roku zakupiłem w tym sklepie teleskop synta 8.Wszystko było w porządku,parametry obsługi i szybka dostawa.Teleskop był bardzo dobrze,starannie zapakowany.Następny zakup w tym sklepie był w lutym 2015 roku.Zakupiłem wtedy filtr księżycowy i okular 6mm na obserwacje planetarne.Kontakt jest bardzo dobry.Akurat wtedy nie było okularu na stanie to napisałem maila do sklepu i otrzymałem odpowiedź że w ciągu 1 dnia będzie i wtedy wysyłka zostanie wysłana.Wszystko doszło ładnie bez żadnych problemów.Szczerze polecam ten sklep,ponieważ według mnie jest wystarczający do astro zakupów,a także wszystko jest na najwyższym poziomie(obsługa klienta i inne parametry)
 6. No właśnie pewnie niebo będzie bezchmurne jak łysy będzie w pełni .Nie chcąc tworzyć nowego tematu chciałbym zapytać się czy warto kupić filtr mgławicowy UHC do wizuala i czy dałoby się go jakoś zamontować jeśli chciałbym zrobić jakąś fotkę np Wielkiej Mgławicy Oriona?
 7. No dobra a jak skręcę maksymalnie wyciąg i dalej mi nie złapie ostrości to wtedy pozostaje podniesienie lustra?
 8. Nie podpinałem przez Barlowa.Tu chodzi pewnie o to że obiekt był blisko tak jak mówisz kilkanaście metrów.
 9. No dobra skolimowałem teleskop.Nie mam możliwości popatrzenia na obiekt oddalony o 10 km więc nie sprawdzę.Dziękuję za pomoc kupię złączkę i będzie po sprawie.
 10. Sprawdzałem.Gdy wyciąg był w połowie wysunięty to było już widać jakieś kontury przedmiotu.Teraz sprawdziłem i gdy oddalam lustrzankę to rzeczywiście łapie ostrość.Brakuje mi około 3 cm wyciągu żeby wyostrzyć.Czyli tutaj wystarczy jakaś złączka?
 11. Witam.Chciałbym pobawić się w astrofoto w ognisku głównym lustrzanką w syncie 8.Jednak nie wiem o ile podnieść lustro główne żeby mi ostrzyło z aparatem.No i jeszcze pytanie czy później trzeba jakoś regulować to lusterko,które odbija światło do ogniska głównego czy zostawić tak jak jest i czy potrzebna będzie jakaś kolimacja?
 12. No to i ja coś wrzucę. Nikon D5100 + 18-55 kit VR. ISO 1000 F5.6 1/6 s
 13. Nikon D5100 + 18-55 mm + Szkiełko spawalnicze 13. Zdj powiększone w Windowsowym programie do obróbki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.