Jump to content

antwito

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  456
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

317 Good

About antwito

 • Rank
  Protogwiazda
 • Birthday 07/02/1998

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  okolice Dębicy
 • Zainteresowania
  Astronomia, nauki ścisłe, majsterkowanie i częściowo myrmekologia
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 8" na Dobsonie

Recent Profile Visitors

14265 profile views
 1. Odkopię temat sprzed 16 lat Czy posiada ktoś informację na temat średnicy, skoku i zarysu śruby (albo raczej ślimaka) zastosowanej w tym napędzie? Śruba M8 posiada skok 1,25mm, natomiast zastanawiam się, czy uwzględnić zmianę odległości i zarysu między zwojami przy wykonywaniu takowego. Strona niestety nie działa, a szkoda, bo pamiętam, że sporo rzeczy można się było dowiedzieć. Swoją drogą w dzisiejszych czasach temat pasowałby do ATM EDIT: Znalazłem działającą stronę Pana Leszka i odpowiedź na moje pytanie (skok identyczny jak zastosowana śruba na ślimacznicy). Zostawiam link na
 2. Faktycznie nie były zbyt jasne. Liczyć nawet nie próbowałem ale wygląda to co najmniej dziwnie
 3. Jest szansa, że jutro też zobaczymy tą linię? Jak to wygląda w przyszłości, czy te satelity mają się powoli oddalać od siebie czy zostaną w takiej ciekawej gromadzie?
 4. Wszyscy chcą Ci chyba uzmysłowić, że możesz (a wręcz jest to prawie pewne) przez najlepsze lata swojego życia robić coś co ostatecznie się zmarnuje i się tylko załamiesz. Zostanie astronautom jest mega trudne będąc w sytuacji jakiej jesteś i robiąc to w ten sposób w jaki chcesz to robić. Jestem troszkę starszy od Ciebie i mimo zaledwie 5 lat różnicy, już inaczej na to patrzę (co też powinno Ci dać coś do zrozumienia). Ja polecam iść w kierunku przemysłu kosmicznego i jednocześnie marzyć po cichu o turystyce kosmicznej, która jest kwestią czasu. Jeśli ktoś Ci powie, że nie liczy się to, jak i g
 5. @Agent Smith czyli ja też się z Tobą nie zgadzam Bo tak na prawdę to przecież każde obliczenia wyglądają w ten sposób. Ucząc się matematyki analizujesz gotowe zadania, a potem sememu rozwiązujesz nowe tym samym schematem i wychodzi dobrze Wszystko jest schematyczne, dlaczego akurat przy robieniu zdjęcia czarnej dziury dane miałyby wyglądać inaczej? Tylko dlatego, że to jest czarna dziura? Ja to rozumiem w ten sposób, że po odebraniu z kilku teleskopów naraz jakiegoś sygnału mamy konkretne dane, ale nie wiemy co one oznaczają - są w pewnym sensie zaszyfrowane. Dlatego rozwiązujemy ten
 6. Jeśli dobrze rozumiem, to dane wejściowe były w postaci prawdziwych zdjęć jakiś obiektów + do każdego była próbka danych zrobionych za pomocą kilku radioteleskopów?
 7. Trzeba się pogodzić z tym, że jak na razie niczego lepszego niż takie przybliżone obrazy nie będziemy w stanie osiągnąć. Za to zwróćcie uwagę, jakie możliwości otwiera to przed nami - jakby teraz powtórzyć coś podobnego tylko część teleskopów postawić na Księżycu? Albo nawet na Marsie kiedy będzie w koniunkcji ze Słońcem? Chyba jest to wykonalne? A gdyby kogoś zastanawiało, co konkretnie widać na zdjęciu to polecam filmik
 8. Właśnie, dlaczego M87? Czy informacje o Sagittarius A* były fałszywe czy doszło do jakiejś zmiany?
 9. Ciekawa ta ostatnia grafika. Co to są za dwa zjawiska w pobliżu Polski?
 10. Jeśli już stosować, to pewnie tylko suchy smar. Wszystko inne przyciąga wszelkie zanieczyszczenia i tylko więcej problemów możemy sobie narobić ;)
 11. To na co zwróciłem uwagę, to wnętrze tej kapsuły. Wygląda jak z filmów SF Trzymam kciuki za misję. W tym roku mija 8 lat od ostatniego wyniesienia ludzi w kosmos za pomocą sprzętu "Made in the USA".
 12. Czy przy takich gigantach (20-30") można już zobaczyć jakieś kolorki na wybranych mgławicach? Ciekawi mnie też obraz planet - do jakich powiększeń można dochodzić w naszych krajowych warunkach?
 13. Mógłbym prosić o zdjęcia aparatu na PW? Jest możliwość sprawdzenia przebiegu migawki?
 14. Myślę, że kret wprowadzałby zakłócenia nawet, gdyby był po przeciwnej stronie lądownika. To bardzo precyzyjne urządzenie, o czym świadczy też ta osłona. Coś mi się obiło o uszy (a raczej oczy ), że w jakiś sposób te urządzenia mają razem współpracować. Gdyby ktoś znalazł więcej informacji na ten temat, to chętnie poczytam.
 15. Na Marsie stoi już HP3, czyli polski Kret, o którym tak było głośno Zamieszczam też animację, jak to ma działać
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.