Jump to content

ScopeDome

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

100 Good

About ScopeDome

 • Rank
  Alnitak

Kontakt

 • Strona WWW
  www.scopedome.com

Recent Profile Visitors

1,309 profile views
 1. Dla użytkowników RollOff'ów przygotowaliśmy specjalną ofertę na kompleksowy system sterowania wraz z silnikami. Sądzę, że zintegrowany czujnik deszczu i chmur będzie dużym atutem takiego rozwiązania. Cena jest już na naszej stronie WWW: http://www.scopedome.com/pl/cennik.aspx?l=pl Więcej o funkcjach karty możecie przeczytać tutaj (na 16-stej stronie jest schemat połączeń dla typowego RollOff'a): http://www.scopedome.com/Doc/ScopeDomeArduinoCard/ScopeDome_Arduino_Card_Manual_PL.pdf Ostateczny wygląd karty i driwera w wersji RollOff:
 2. W końcu udało nam się dopracować dokumentację i wykonać pierwszą seryjną kartę ScopeDome Arduino. Wyszło nawet lepiej niż sądziłem. Na zdjęciu widać wersję dla kopuł 55M - z dodatkową obudową na duży inwerter. Poprawimy jeszcze wygląd przewodów do zewnętrznych sensorów (żółte oznaczniki - wyglądają inaczej niż zaplanowałem). Karta będzie dostępna od przyszłego roku. Widoczna na zdjęciu karta zostanie zainstalowana w nowym obserwatorium w Niepołomicach. Dla użytkowników RollOff planuje specjalną promocję na kompletny system automatyki - z silnikami, sensorami itp. Z ciekawostek w cenie będzie zawarty nasz Cloud Sensor - blisko o połowę tańszy niż typowe rozwiązanie od AAG.
 3. Ładny film :) - zazdroszczę wycieczki. Tak z ciekawostek bardzo blisko stoi kilka naszych kopuł: http://www.chilescope.com/
 4. Bardzo ciekawe. Dyskusja zaczęła się od zbyt wysokich kosztów utrzymania Astropolis, a skończyła się na rozwiązaniu jeszcze droższym Fundacji nie da się prowadzić za darmo, a samo dodanie do nazwy słowa Fundacja nie zwiększy przychodów. Jest jeden plus. Fundacje muszą publikować pełne sprawozdania finansowe - zwiększy to transparentność i wiarygodność danych podawanych przez administrację forum.
 5. Zamontowaliśmy teleskopy w Chalinie. CDK700 robi wrażenie: ScopeDome Wiecej zdjęć znajdziecie na Facebook'u: ScopeDome
 6. Można wejść do kopuły - to nie makieta ale dokładny model 3D wraz z fundamentami. To nie kopuły są małe tylko teleskopu duże - na granicy pojemności kopuł.
 7. Dodam jeszcze zdjęcie z dnia odbioru - po posprzątaniu terenu
 8. W poniedziałek zakończyliśmy montaż czterech kopuł w Chalinie. Zapowiada się bardzo ciekawe obserwatorium do obserwacji śmieci kosmicznych. Inwestycja jest realizowana przez UAM Poznań. Może jeszcze link do filmu:
 9. Karta ScopeDome Arduino nie ma pilotów, więc prawdopodobnie Kuba wymyślił jakieś własne rozwiązanie - jestem ciekaw jak to wygląda. Oprogramowanie sterujące kopułą działa tak jak powinno - dziś jeszcze raz je sprawdziłem - i nie zauważyłem jakiś znaczących błędów. Jeśli ktoś jest zainteresowany testami karty ScopeDome Arduino i oprogramowania w naszej testowej kopule to zapraszam. Kopuła jest dostępna OnLine przez internet - każdy może się do niej podłączyć przy pomocy programu TeamViewer. Z przyjemnością pokażę jak wszystko działa i jak należy prawidłowo skonfigurować oprogramowanie.
 10. Nie wypada mi oceniać produktów konkurencji - zwłaszcza, że z Lunatico współpracujemy od lat. Radzę po prostu porównać cenę i możliwości obu kart. Zwrócił bym uwagę na szczelność obudowy i możliwość jej ogrzewania - bez tego po roku karta przestanie działać ze względu na wilgoć i utlenianie się płytki drukowanej. Jak najbardziej można zastosować nasze silniki i listwy zębate - używa ich seryjnie w swoich rolloffach DomePartsGMBh z Niemiec ( https://www.astrogfk.com/roll-off/ ). Nie wiem w ilu rollofach są zamontowane nasze karty - zazwyczaj nie wiemy kto jest końcowym odbiorcą. Ale na pewno w wielu - bo od czasu do czasu je serwisuję. Moje obserwatorium roll off roof też jest sterowane naszą kartą. Dla nas odsuwany dach jest w zasadzie taka okrojoną kopułą i każda z naszych kart potrafi nim sterować. Przy okazji karty Arduino postanowiłem napisać specjalizowany sterownik dla dachów - dzięki temu można użyć jednej części karty - zamiast typowych dla kopuł dwóch .
 11. Patrząc na zdjęcia mam wiele wątpliwości związanych z prawidłowym wykonaniem instalacji elektrycznej do karty ScopeDome Arduino. Może jeszcze jedna informacja: ta kopuła to jeden z wielu prototypów, które wykonaliśmy podczas ostatnich 15 lat. Ten akurat został przez nas zupełnie odrzucony - jako jeden z tych, które będą powodować wiele problemów. W tym co opisuje Kubaman - jest jeszcze jeden problem - on próbuje łączyć stare prototypowe rozwiązania z naszymi najnowszymi rozwiązaniami - co niestety nie zawsze do siebie pasuje, co gorsza sam dokłada do nich własne elementy - np falowniki itp. Ale zapewniam, że jak zwykle dołożę starań, by mu to zadziałało tak jak się spodziewa - o ile będzie to możliwe.
 12. Dziś dodałem kartę ScopeDome Arduino do naszej strony WWW. Znajdziecie tam niezbędną dokumentację i oficjalny cennik. Mówiąc krótko - produkt jest gotowy do sprzedaży. ps. dziękuję za wszelkie uwagi dotyczące karty i jej dokumentacji opisane na tym forum - jeśli ktoś ma nowe uwagi lub wątpliwości z przyjemnością na nie odpowiem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.