Jump to content

ScopeDome

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  72
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

102 Good

About ScopeDome

 • Rank
  Alnitak

Kontakt

 • Strona WWW
  www.scopedome.com

Recent Profile Visitors

1,471 profile views
 1. Moim zdaniem warto. Najnowsza wersja drivera pracuje z najnowszą wersją firmware do karty czyli już 5.0.
 2. https://reccloud.com/u/8qj2kfz?action=client-auto-login Zapraszam na kilkuminutowe demo z działania najnowszej wersji driwera karty ScopeDome Arduino. Nie sposób pokazać wszystkich opcji ale mam nadzieję, że widać na nim podstawowe funkcje. Jeśli ktoś jest zainteresowany demo dla Roll Off Roof to proszę o informacje.
 3. Czy ktoś może mi doradzić jakiś dobrze działający i prosty program do nagrywania wideo z ekranu komputera?

   

  1. Show previous comments  4 more
  2. jgoluch

   jgoluch

   Na Win10 można "znaczek windowsa + G".

  3. Jagho

   Jagho

   Jeżeli chodzi o specjalne programy to polecany jest Camtasia Studio. Miałem okazję sprawdzić go przez krótki czas. Rzeczywiście dość intuicyjny i można szybko opanować podstawy. Ostatecznie zdecydowałem się jednak na FlashBack Plus 5. Podobny i równie intuicyjny, ale tańszy. Dla mnie wystarczający.

  4. MateuszW

   MateuszW

   Jeśli masz kartę nvidia, to w geforce experience jest opcja nagrywania.

 4. Nie rozumie o jaki rysunek Pan prosi. Nazywam się Jacek Pala, najprościej będzie zadzwonić i wyjaśnić wszystko przez telefon (602 315 947).
 5. Dziękuję Karol za dobre słowo o naszej firmie. Panie Zenonie, gdyby miał Pan problemy z automatyzacją obserwatorium z przyjemnością pomożemy - mamy w tym bardzo duże doświadczenie.
 6. Dla użytkowników RollOff'ów przygotowaliśmy specjalną ofertę na kompleksowy system sterowania wraz z silnikami. Sądzę, że zintegrowany czujnik deszczu i chmur będzie dużym atutem takiego rozwiązania. Cena jest już na naszej stronie WWW: http://www.scopedome.com/pl/cennik.aspx?l=pl Więcej o funkcjach karty możecie przeczytać tutaj (na 16-stej stronie jest schemat połączeń dla typowego RollOff'a): http://www.scopedome.com/Doc/ScopeDomeArduinoCard/ScopeDome_Arduino_Card_Manual_PL.pdf Ostateczny wygląd karty i driwera w wersji RollOff:
 7. W końcu udało nam się dopracować dokumentację i wykonać pierwszą seryjną kartę ScopeDome Arduino. Wyszło nawet lepiej niż sądziłem. Na zdjęciu widać wersję dla kopuł 55M - z dodatkową obudową na duży inwerter. Poprawimy jeszcze wygląd przewodów do zewnętrznych sensorów (żółte oznaczniki - wyglądają inaczej niż zaplanowałem). Karta będzie dostępna od przyszłego roku. Widoczna na zdjęciu karta zostanie zainstalowana w nowym obserwatorium w Niepołomicach. Dla użytkowników RollOff planuje specjalną promocję na kompletny system automatyki - z silnikami, sensorami itp. Z ciekawostek w cenie będzie zawarty nasz Cloud Sensor - blisko o połowę tańszy niż typowe rozwiązanie od AAG.
 8. Ładny film :) - zazdroszczę wycieczki. Tak z ciekawostek bardzo blisko stoi kilka naszych kopuł: http://www.chilescope.com/
 9. Bardzo ciekawe. Dyskusja zaczęła się od zbyt wysokich kosztów utrzymania Astropolis, a skończyła się na rozwiązaniu jeszcze droższym Fundacji nie da się prowadzić za darmo, a samo dodanie do nazwy słowa Fundacja nie zwiększy przychodów. Jest jeden plus. Fundacje muszą publikować pełne sprawozdania finansowe - zwiększy to transparentność i wiarygodność danych podawanych przez administrację forum.
 10. Zamontowaliśmy teleskopy w Chalinie. CDK700 robi wrażenie: ScopeDome Wiecej zdjęć znajdziecie na Facebook'u: ScopeDome
 11. Można wejść do kopuły - to nie makieta ale dokładny model 3D wraz z fundamentami. To nie kopuły są małe tylko teleskopu duże - na granicy pojemności kopuł.
 12. Dodam jeszcze zdjęcie z dnia odbioru - po posprzątaniu terenu
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.