Jump to content

ScopeDome

Społeczność Astropolis
 • Posts

  143
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Strona WWW
  https://otivarobservatory.scopedome.com/
 • Facebook / Messenger
  https://www.facebook.com/OtivarObservatory

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Hiszpania

Recent Profile Visitors

3585 profile views

ScopeDome's Achievements

224

Reputation

 1. Komendy sterujące są takie same więc oprogramowanie powinno zadziałać.
 2. Nie ma za co - z założenia ten projekt miał być nonprofit. Ma też wartość edukacyjną - pokazuje jak napisać driver urządzenia dla platformy ASCOM.
 3. Na prośbę jednego z astro amatorów napisałem oprogramowanie sterujące do układu AVT1890. Moduł przekaźników z USB, AVT1890 - Sklep AVT W trakcie pracy powstało kilka programów: 1. Typowy driver dla środowiska Windows - AVT1890_Driver.exe 2. Driver współpracujący z platformą ASCOM - ASCOM.AVT1890.exe 3. Program testujący dla platformy ASCOM - ASCOM.AVT1890.Test.exe Funkcje programu Oprogramowanie pozwala na: · zmianę nazwy i opisu przekaźników · włączenie lub wyłączenie dowolnego przekaźnika · załączenie wybranych przekaźników podczas startu programu · załączenie i wyłączenie przekaźnika o zadanej godzinie · zapis ustawień konfiguracyjnych do pliku · pracę w trybie emulatora (po wybraniu COM0 jako portu urządzenia) · program testujący dla platformy ASCOM można użyć jako interface dla dowolnego innego układu przekaźników z driverem zgodnym z platformą ASCOM.Switch Obsługa oprogramowania jest dość oczywista i chyba nie wymaga tłumaczeń. Więcej informacji w załączonym pliku PDF. AVT1890 Info.pdf
 4. Z obserwatorium można połączyć się przez AnyDesk lub TeamViewer. Pliki przesyła się poprzez Anydesk lub TeamViewer. Tak - jest biblioteka kalibracyjna. Nie zwracamy pieniędzy w przypadku braku pogody.
 5. Oczywiście, że wystawiamy faktury Vat. Terminy można uzgodnić z nami emailem lub telefonicznie.
 6. W zasadzie tak. Instalacja sprzętu jest po Pana stronie.
 7. Zapraszam do wynajęcia obserwatorium w w Hiszpanii. Więcej informacji na stronie: Otivar Remote Observatory - Otivar Remote Observatory (scopedome.com)
 8. Cieszę się, że zdjęcie się wam podoba. Włożyłem dużo pracy w konfigurację i dopieszczenie tego setupu. Obserwatorium jest gotowe do wynajęcia i czeka na was.
 9. Proszę porównać sobie jak wygląda normalny kolimator - a jak wygląda to co pan zrobił i zastanowić się jaka precyzja wykonania jest niezbędna by lustra w teleskopie były prawidłowo ustawione. No i życzę szczęścia podczas kolimacji kolimatora - na 100% się Panu uda Będę wdzięczny za przesłanie na mój email dokładnej instrukcji kolimacji kolimatora - z pewnością dobrze się uśmieje czytając te bzdury.
 10. jest zły a kolimatorów się nie kolimuje - kto ci naopowiadał takich bzdur?
 11. Wyrzuć ten kolimator - sądząc po zdjęciach to totalna popelina Kup sobie coś porządnego w sklepie zamiast robić kolejne dziury gwoździem w jakiś pudełkach po kliszach.
 12. ScopeDome

  Flip Flap

  W końcu flipflap jest na swoim miejscu - całkiem ładnie działa. Elektronika steruje dwoma siłownikami, więc dodatkowo można zamontować klapkę na teleskopie guidującym. 20210704_171909.mp4
 13. Polecam wam nasz najnowszy sterownik, od niedawna ma również driver do INDI. Roll-Off Roof - ScopeDome
 14. ScopeDome

  Flip Flap

  Link do wszystkich plików projektu: https://drive.google.com/drive/folders/1L2c6Y5QOlRPmCU38GkSzEMQ_gnBcW0Bt?usp=sharing Link do siłownika: duży: AUTOUTLET Actuador Lineal DC 12V 1500N 50mm Motor de Actuador Lineal Actuador Motor Elctrico Linear de Movimoiento de Elevador para Abridor de Puerta Eléctrico de Coche RV: Amazon.es: Coche y moto mały: Sanfiyya Micro Linear actuador eléctrico 12v Impermeable 90n Longitud de Carrera de 30 mm Velocidad de 9,5 mm/s con Soportes de Montaje: Amazon.es: Hogar mikrowyłącznik: TACT-34N-F NINIGI - Microconmutador TACT | SPST-NO; Pos: 2; 0,05A/12VCC; THT; no hay | TME - Elektroniikka komponentit Zaprojektowałem dwie wersje małą i dużą, różniącą się wielkością i mocą siłownika. Ile waży urządzenie - niestety nie wiem - nie mam wagi. Ale małe kilkanaście deko, a duże około kilograma. Sterowanie jest napisane pod windows w oparciu o kartę Arduino Nano i H-Bridge. ( SparkFun Motor Driver - Dual TB6612FNG (1A) - ROB-14451 - SparkFun Electronics ) Jeśli ktoś chce to mogę wydrukować mu FlipFlapa. Ale niestety odpłatnie, to sporo pracy. MyVideo_2.mp4
 15. ScopeDome

  Flip Flap

  Budując automatyczne obserwatoria jednym z niezbędnych elementów jest coś co będzie zamykać teleskop na czas kiedy nie prowadzimy obserwacji po to by chronić lustro przed kurzem. Zwykle taki element nazywa się FlipFlap - i zazwyczaj jest dość drogi. Często pełnią też one rolę elementu umożliwiającego robienie flatów. Ja skupiłem się jedynie na kurzu. Powstało z tego moim zdaniem bardzo ciekawe rozwiązanie (inspirowane przez Adama Popowicza z Uniwersytetu Śląskiego) oparte o zwykły i tani siłownik liniowy i karte Arduino Nano. Polecam zapoznanie się z ideą rozwiązania na modelu 3D z Autodesk Fusion360: https://a360.co/35NPzYQ Poniżej rendery i filmy obrazujące dokładniej jak to działa ( mam też wersję dla mniejszych niż mój teleskopów ): (jeśli ktoś jest zainteresowany plikami STL do tego projektu i linkami gdzie można kupić podzespoły - to proszę o email) Flip_Flap_Big.mp4 flip_Flap_Big_1.mp4 20210514_160706.mp4
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.