Jump to content

ScopeDome

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  126
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

177 Good

About ScopeDome

 • Rank
  Regulus

Kontakt

 • Strona WWW
  www.scopedome.com

Recent Profile Visitors

2888 profile views
 1. Oprogramowanie wyświetlacza jest już gotowe i przetestowane. Za ok. miesiąc wprowadzimy go do sprzedaży. Jeśli ktoś jest zainteresowany zamówieniem upgrade do swojej karty to proszę o informację. Zrzut ekranu z kopuły testowej (przepraszam za jakość podglądu, kamera ma już blisko 10 lat):
 2. Nie wiem jakie są zwykłe a jakie nie To była żywica ABS-Like Photopolymer Resin.
 3. W końcu zrobiłem pierwszy wydruk, o dziwo coś wyszło bez większych problemów. To połowa mocowania silnika focusera. Model poniżej. Wydruk wygląda szpetnie, ale jest nadzieja, że zadziała.
 4. Jeśli używasz WhatsUp to dzwoń do mnie. Mam spore doświadczenie w zdalnych obserwatoriach. Jacek Pala, ScopeDome, tel. 602 315 947
 5. Wszystkie informacje są na naszej stronie WWW: Opis Drivera . Driver pod linuks na początek powinien być ograniczony do podstawowych funkcji typu: obróć kopułę, otwórz, włącz/wyłącz przekaźnik.
 6. Ja nie jestem z branży - i nawet nie wiem ile to może kosztować.
 7. Dzień dobry. Poszukujemy programisty znającego system Linux a jednocześnie mającego pojęcie o astronomii. Zadanie do wykonania to napisanie drivera do kart ScopeDome Arduino dla systemu Linux (RospberryPi) współpracującego z platformą ASCOM. Osoby zainteresowane współpracą z nami proszę o email na adres: info@scopedome.com Można też kontaktować się ze mną telefonicznie przez WhatsApp: + 48 602 315 947
 8. W końcu udało mi się napisać mam nadzieję zrozumiały i przydatny manual do oprogramowania sterującego najnowszą kartą ScopeDome. Zachęcam do zapoznania się z nim. Z przyjemnością odpowiem na wszelkie uwagi, a jeśli waszym zdaniem w manualu czegoś brakuje to dodam to. Link do manuala na stronie: scopedomedriver pl lub bezpośrednio: Scope Dome Arduino Driver
 9. Obawiam się, że jak postanowi je sprzedać to ich wartość wzrośnie kilka razy.
 10. Przeczytałem dziś informację o tym, że Elon ma 200 mld dolarów. Zaintrygowało mnie ile on zarabia na godzinę, bo spodziewałem się astronomicznych kwot. I jak najbardziej takie są . Wyszło mi, że od urodzenia (bez przerwy na naukę lub dorastanie) zarabia blisko 500 tys dolarów na godzinę. To naprawde dużo pieniędzy. Przypuszczam, że dla niego kolejny start jakiejś rakiety SpaceX to tak jak dla mnie kupienie sobie paczki papierosów lub wypicie piwa. Kiepsko się sformatowało więc dołączam zrzut ekranu z arkusza kalkulacyjnego: wiek Elona w latach
 11. Powoli kończymy prace nad wyświetlaczem dotykowym do karty. Wersja dla kopuł jest już właściwie gotowa. Dla RollOff'ów w opracowaniu. Efekt prac na zdjęciu poniżej. W ostatecznej wersji wyświetlacz będzie montowany na płycie czołowej karty.
 12. Temat się sam rozwiązał - Przemek przekazał to zlecenie współpracującej z nami firmie z Taiwanu. To i chyba lepiej - bo to strasznie daleko - podróż była by koszmarem. Choć nie ukrywam, że chętnie bym zwiedził przy okazji Kuala Lumpur Dla mnie najbardziej miłe jest to, że to oferta współpracy z PrimaLuceLab - to bardzo zaawansowana technologicznie firma.
 13. Dostałem dziś email z bardzo kuszącym pytaniem od jednego z najlepszych producentów teleskopów ... Jak sądzicie co powinienem odpowiedzieć? Good afternoon, we have to install a professional telescope in Malaysia (near Kuala Lumpur) and the customer is asking us if we can install also the ScopeDome 4M. Some time ago you told us that usually you prefer to manage the installation of your largest models (4M and 5.5M). How much would cost us for you to come to Malaysia and install the dome, when we’ll install the telescope? Best regards.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.