Jump to content

ScopeDome

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  113
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

168 Good

About ScopeDome

 • Rank
  Regulus

Kontakt

 • Strona WWW
  www.scopedome.com

Recent Profile Visitors

2365 profile views
 1. Temat się sam rozwiązał - Przemek przekazał to zlecenie współpracującej z nami firmie z Taiwanu. To i chyba lepiej - bo to strasznie daleko - podróż była by koszmarem. Choć nie ukrywam, że chętnie bym zwiedził przy okazji Kuala Lumpur Dla mnie najbardziej miłe jest to, że to oferta współpracy z PrimaLuceLab - to bardzo zaawansowana technologicznie firma.
 2. Dostałem dziś email z bardzo kuszącym pytaniem od jednego z najlepszych producentów teleskopów ... Jak sądzicie co powinienem odpowiedzieć? Good afternoon, we have to install a professional telescope in Malaysia (near Kuala Lumpur) and the customer is asking us if we can install also the ScopeDome 4M. Some time ago you told us that usually you prefer to manage the installation of your largest models (4M and 5.5M). How much would cost us for you to come to Malaysia and install the dome, when we’ll install the telescope? Best regards.
 3. Miałem nadzieję, że są jakieś standardy - ale jak nie ma to trudno. Pytanie ma dwa poziomy: 1. Mam dwa focusery i dwa silniki niestety nie wiem który do którego podłączyć. 2. Planuję wbudowanie do naszej karty ScopeDome sterowania focuserami (to bodaj ostatni element, który warto tam dodać) Czy ktoś z was może mi podpowiedzieć co to za focusery? Focuser 1: Focuser 2:
 4. Czy jest jakiś standard wyprowadzeń cewek silnika krokowego stosowany w focuserach?
 5. Na razie nie jest jeszcze ustalona - jestem ciekaw ile jaka cena była by do zaakceptowania - raczej za całą noc niż za godzinę.
 6. Dla zainteresowanych wynajmem kopuł w Obserwatorium Otivar podaję statystykę czystego nieba za ostatnie 3 miesiące roku (od października do końca grudnia). Jak widać jesienią było 72% czystego nieba w ciągu nocy To pewnie nieco lepiej niż w Polsce.
 7. Mnie ciekawił pobór prądu tylko na tej linii a nie na całej instalacji. Całość jest na innej tablicy. W Hiszpanii też są podobne aplikacje, ale mój dom i tak jest w całości zasilany z fotowoltaiki o mocy 5.5kW przez mój własny dodatkowy licznik - więc mam podgląd on line. Mierniki są mi potrzebne do równomiernego w miarę możliwości rozłożenia mocy na trzy fazy - tak by nie przeciążać jednej z linii - a poza tym z czystej ciekawości
 8. W końcu słup stanął w kopule i jest zalany betonem. Weszło do niego ok 60 kg cementu. Na razie jest brudny, jak się ociepli to go wymyję :).
 9. Jeszcze jeden wpis o fotowoltaice w obserwatorium Otivar. Jako typowy niedowiarek, postanowiłem sprawdzić, czy panele wraz z inverterem faktycznie robią to co podaje producent. Podłączyłem do tablicy rozdzielczej mierniki napięcia, prądu i poboru mocy. Na szczęście jest tak jak piszą, czyli obserwatorium w ciągu dnia nie pobiera prądu z sieci energetycznej (dzień był mocno pochmurny). Po prawej stronie na zdjęciu jest miernik podłączony do linii wejściowej, po lewej miernik na linii wyjściowej (zasilającej kopułę, routery i dwa komputery sterujące). Jak widać na zdjęciu na wejściu nie
 10. Zachęcamy wszystkich użytkowników kopuł i systemów automatyki ScopeDome do umieszczenia swoich obserwatoriów na poniższej mapie: Mapa Użytkowników kopuł ScopeDome
 11. Ta akurat jest zrobiona inaczej. Bardziej przypomina typowego UPS'a. Ale używając inwerterów można to zrobić tak jak myślisz. Tyle, że wtedy trzeba było by legalizować taką instalację - czytaj zwrócić się o odbiór do zakładu energetycznego.
 12. Szukam kogoś, kto potrafi projektować płytki PCB i wie jak zlecić ich produkcję - a jeszcze fajniej było by, gdyby był w stanie sam je wykonać. Potrzebny jest mi projekt kilku płytek, które rozwiązały by problem okablowania PlugAndPlay w naszej karcie do sterowania obserwatorium: arduino pl – ScopeDome Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o telefon (najlepiej przez WhatsUp) - z przyjemnością wyjasnię wszystkie szczegóły.
 13. Pierwsze tygodnie pracy obserwatorium na zasilaniu słonecznym za mną. Jestem lekko rozczarowany pojemnością baterii, bo okazało się, że starczają na ok 8h pracy, potem inwerter przechodzi na zasilanie z sieci do czasu aż zaświeci słońce - w tej chwili to ok 9h (od 9-tej do 18-stej). Czyli przez ok 17h (70%) na dobę obserwatorium nie pobiera prądu z sieci. Latem prawdopodobnie będzie już w 100% zasilane ze słońca
 14. Link: https://1drv.ms/u/s!AhJZuOmjZzQEgdYyIkoUT1HXhTuA6Q?e=fI01je Daj znać jak to pobierzesz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.