Jump to content

ScopeDome

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

86 Neutral

About ScopeDome

 • Rank
  Alnitak

Kontakt

 • Strona WWW
  www.scopedome.com

Recent Profile Visitors

1,202 profile views
 1. Zamontowaliśmy teleskopy w Chalinie. CDK700 robi wrażenie: ScopeDome Wiecej zdjęć znajdziecie na Facebook'u: ScopeDome
 2. Można wejść do kopuły - to nie makieta ale dokładny model 3D wraz z fundamentami. To nie kopuły są małe tylko teleskopu duże - na granicy pojemności kopuł.
 3. Dodam jeszcze zdjęcie z dnia odbioru - po posprzątaniu terenu
 4. W poniedziałek zakończyliśmy montaż czterech kopuł w Chalinie. Zapowiada się bardzo ciekawe obserwatorium do obserwacji śmieci kosmicznych. Inwestycja jest realizowana przez UAM Poznań. Może jeszcze link do filmu:
 5. Karta ScopeDome Arduino nie ma pilotów, więc prawdopodobnie Kuba wymyślił jakieś własne rozwiązanie - jestem ciekaw jak to wygląda. Oprogramowanie sterujące kopułą działa tak jak powinno - dziś jeszcze raz je sprawdziłem - i nie zauważyłem jakiś znaczących błędów. Jeśli ktoś jest zainteresowany testami karty ScopeDome Arduino i oprogramowania w naszej testowej kopule to zapraszam. Kopuła jest dostępna OnLine przez internet - każdy może się do niej podłączyć przy pomocy programu TeamViewer. Z przyjemnością pokażę jak wszystko działa i jak należy prawidłowo skonfigurować oprogramowanie.
 6. Nie wypada mi oceniać produktów konkurencji - zwłaszcza, że z Lunatico współpracujemy od lat. Radzę po prostu porównać cenę i możliwości obu kart. Zwrócił bym uwagę na szczelność obudowy i możliwość jej ogrzewania - bez tego po roku karta przestanie działać ze względu na wilgoć i utlenianie się płytki drukowanej. Jak najbardziej można zastosować nasze silniki i listwy zębate - używa ich seryjnie w swoich rolloffach DomePartsGMBh z Niemiec ( https://www.astrogfk.com/roll-off/ ). Nie wiem w ilu rollofach są zamontowane nasze karty - zazwyczaj nie wiemy kto jest końcowym odbiorcą. Ale na pewno w wielu - bo od czasu do czasu je serwisuję. Moje obserwatorium roll off roof też jest sterowane naszą kartą. Dla nas odsuwany dach jest w zasadzie taka okrojoną kopułą i każda z naszych kart potrafi nim sterować. Przy okazji karty Arduino postanowiłem napisać specjalizowany sterownik dla dachów - dzięki temu można użyć jednej części karty - zamiast typowych dla kopuł dwóch .
 7. Patrząc na zdjęcia mam wiele wątpliwości związanych z prawidłowym wykonaniem instalacji elektrycznej do karty ScopeDome Arduino. Może jeszcze jedna informacja: ta kopuła to jeden z wielu prototypów, które wykonaliśmy podczas ostatnich 15 lat. Ten akurat został przez nas zupełnie odrzucony - jako jeden z tych, które będą powodować wiele problemów. W tym co opisuje Kubaman - jest jeszcze jeden problem - on próbuje łączyć stare prototypowe rozwiązania z naszymi najnowszymi rozwiązaniami - co niestety nie zawsze do siebie pasuje, co gorsza sam dokłada do nich własne elementy - np falowniki itp. Ale zapewniam, że jak zwykle dołożę starań, by mu to zadziałało tak jak się spodziewa - o ile będzie to możliwe.
 8. Dziś dodałem kartę ScopeDome Arduino do naszej strony WWW. Znajdziecie tam niezbędną dokumentację i oficjalny cennik. Mówiąc krótko - produkt jest gotowy do sprzedaży. ps. dziękuję za wszelkie uwagi dotyczące karty i jej dokumentacji opisane na tym forum - jeśli ktoś ma nowe uwagi lub wątpliwości z przyjemnością na nie odpowiem.
 9. Dwa lata temu opracowaliśmy czujnik chmur i deszczu. Zaletą jest kompaktowa konstrukcja i wbudowane ogrzewanie.
 10. Dziękuję za uwagi. Naniosłem proponowane przez was poprawki. Choć przyznam, że liczyłem na coś więcej niż dyskusje o literówkach ScopeDome_Arduino_Card_Manual_PL.pdf
 11. Dziś zakończyliśmy pracę nad dokumentacją i testami nowej karty ‘ScopeDome Arduino’. Sądzimy, że to bardzo ciekawe rozwiązanie i wyjątkowe na rynku astronomii. Naszym zdaniem to innowacyjny produkt - z jednej strony uniwersalny, z drugiej stosunkowo niedrogi w porównaniu z rozwiązaniami innych firm. Karta umożliwia sterowanie wszystkimi znanymi nam typami kopuł i obserwatoriów, w tym RollOffRoof i Clamshell. Ma wbudowane niezbędne zabezpieczenia i procedury zamykania klap. Jedną z ciekawszych właściwości jest zgodność z platformą Arduino – co pozwala na dowolne i stosunkowo proste modyfikacje firmwaru karty i dostosowanie jej do specyficznych potrzeb. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentacją karty. Jeśli ktoś jest zainteresowany tym produktem to można go w każdej chwili u nas zamówić. Dla użytkowników tego forum, którzy zgłoszą nam jakikolwiek błąd w dokumentacji lub działaniu karty zapewniamy 20% rabatu przy zakupie. Rabat obowiązuje do końca 2019 roku. Driver karty ma wbudowane podstawowe symulatory jej działania – co pozwala testować kartę i oprogramowanie przed zakupem karty. Jeśli ktoś jest zainteresowany dodatkową dokumentacją – to z przyjemnością ja prześlemy emailem. Prosimy o kontakt na adres: info@scopedome.com ScopeDome_Arduino_Card_Manual_PL (1).pdf
 12. Wydaje mi się, że w manualu wszystko jest napisane.
 13. Ta karta może sterować dowolnym silnikiem. Silnik trójfazowy jest podany jako przykład, no i typowo stosujemy takie rozwiązanie dla kopuł 3M, 4M i 55M. Jednofazowe silniki 230V zdecydowanie odradzam. Wiele lat temu testowaliśmy takie rozwiązanie i były z tym tylko kłopoty.
 14. Tak jak napisałem - to prototyp, nie wprowadzimy go do sprzedaży. Obecnie kończymy wersję 1.3 - znacznie ciekawszą i bardziej rozbudowaną.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.