Jump to content

ScopeDome

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

58 Neutral

About ScopeDome

 • Rank
  Alnitak

Kontakt

 • Strona WWW
  www.scopedome.com

Recent Profile Visitors

1,109 profile views
 1. Wydaje mi się, że w manualu wszystko jest napisane.
 2. Ta karta może sterować dowolnym silnikiem. Silnik trójfazowy jest podany jako przykład, no i typowo stosujemy takie rozwiązanie dla kopuł 3M, 4M i 55M. Jednofazowe silniki 230V zdecydowanie odradzam. Wiele lat temu testowaliśmy takie rozwiązanie i były z tym tylko kłopoty.
 3. Tak jak napisałem - to prototyp, nie wprowadzimy go do sprzedaży. Obecnie kończymy wersję 1.3 - znacznie ciekawszą i bardziej rozbudowaną.
 4. Bardzo ładny silnik, szkoda, że taki drogi. Radził bym pamiętać, że będzie wymagał jeszcze kilku podzespołów, które również nie będą tanie.
 5. Witam, po pracach nad projektem nowej karty zostało nam kilka płytek ScopeDome Arduino Shield 1.0. Są nam niepotrzebne i możemy je tanio odsprzedać. Płytki są dedykowane do Arduino Mega. Mamy do nich napisany firmware sterujący kopułą. Więcej informacji znajdziecie w Manualu do karty. ScopeDome_Arduino_Shield_Manual_PL.pdf
 6. Jak dotąd nic nie zmieniło się w zachowaniu Uniwersał. Moje emaile do nich są ignorowane, podobnie jak postanowienia ugody.
 7. Krystyna Uniwersał prowadząca działalność gospodarczą pod nazwą: Firma Handlowo-Usługowa „Uniwersał” Krystyna Uniwersał NIP: 5531404282, z siedzibą ul. Jodłowa 42, 34-300 Żywiec, dopuściła się niedozwolonych zachowań wobec firmy ScopeDome, polegających na rozpowszechnianiu nieprawdziwych i wprowadzających w błąd informacji o produkowanych przez ScopeDome kopułach astronomicznych sygnowanych w obrocie handlowym znakami ScopeDome. Niezgodne z rzeczywistością informacje Krystyna Uniwersał rozpowszechniała w tabeli zawierającej nieprawdziwe dane techniczne i konstrukcyjnej kopuły ScopeDome, które zostały porównane do produktu nieuczciwego konkurenta FH-U „Uniwersał”. Niedozwolone zachowania i uporczywa odmowa FH-U „Uniwersał” Krystyna Uniwersał usunięcia skutków naruszeń spowodowały konieczność wszczęcia przeciwko Krystynie Uniwersał procesu przed Sądem Okręgowym w Olsztynie sygn. akt V GC 57/18 o zaniechanie i usunięcie skutków czynów nieuczciwej konkurencji, to jest zaprzestanie rozpowszechniania nieprawdziwych i wprowadzających w błąd informacji o kopule astronomicznej dyskredytujących produkt ScopeDome. W związku z zasadnością roszczeń Sąd skierował sprawę do mediacji, w której wyniku została zawarta ugoda. W zawartej ugodzie, mającej moc wyroku sądowego, FH-U „Uniwersał” Krystyna Uniwersał przyznała się do popełnienia czynów nieuczciwej konkurencji, zobowiązała się zwrócić koszty postępowania oraz do przeproszenia przedsiębiorstwa ScopeDome Jacek Pala, jak również do nierozpowszechniania w przyszłości nieprawdziwych i wprowadzających w błąd informacji o produktach ScopeDome. Na podstawie zawartej ugody oświadczenia przepraszające ScopeDome Jacek Pala są z mocy przyjętych postanowień dostępne publicznie na następujących stronach internetowych należących do FH-U „Uniwersał” Krystyna Uniwersał, stronach Facebook i stronach w innych mediach społecznościowych: http://www.uniwersalcompany.eu/ http://www.uniwersal.eu/ https://www.facebook.com/uniwersal.domes.poland FH-U „Uniwersał” Krystyna Uniwersał opublikowała oświadczenia przewidziane ugodą w taki sposób, aby informacja o nieuczciwych praktykach konkurencyjnych w jak najmniejszym stopniu była dostępna dla klientów oraz innych uczestników obrotu gospodarczego. FH-U „Uniwersał” Krystyna Uniwersał nie wykonała terminowo swoich zobowiązań ustalonych w ugodzie, część zobowiązań została wykonana dopiero po wezwaniu przez pełnomocnika pokrzywdzonego przedsiębiorstwa ScopeDome, a część nadal nie jest wykonywana przez Krystynę Uniwersał. Postępowanie FH-U „Uniwersał” Krystyna Uniwersał zarówno poprzez nieuczciwą konkurencję, jak i niewykonywanie lub celowo opieszałe wykonanie zobowiązań wobec ScopeDome Jacek Pala, charakteryzuje brak uczciwości i rzetelności w obrocie gospodarczym. Zamiast uczciwej konkurencji Krystyna Uniwersał szkaluje cudze produkty i jest nierzetelna w wykonywaniu zobowiązań ugody mającej moc wyroku sądowego.
 8. Do czego ci to potrzebne? Kilka obserwatoriów zbudowało ScopeDome, pewnie również kilka Uniwersał. Niestety nie wiem czy i jak mogę podawać kontakty do prywatnych obserwatoriów. Jeśli to ważne to proszę o kontakt przez email, mogę sprawdzić naszą bazę i policzyć dokładnie ile sprzedaliśmy kopuł w Polsce.
 9. Zobacz ogłoszenie Statyw EQ8 Mam do sprzedania niepotrzebny mi (nowy) niekompletny statyw do EQ-8. Cena nowego w UK to 710 £ czyli 4,69* 710 = 3330 zł ( https://www.365astronomy.com/PIER-Tripod-for-SkyWatcher-EQ8-Pro-Heavy-Duty-Telescope-Mount.html). Z radością pozbędę się go za połowę ceny czyli za 1500 zł (wraz z kosztami przesyłki). Jeśli waszym zdaniem cena jest zbyt wysoka, to proszę o propozycje za ile bylibyście skłonni go kupić. Jeśli będzie trzeba to mogę dorobić za 200 zł na CNC dedykowana głowicę do montażu teleskopu o ile otrzymam niezbędne rysunki i nie będzie to zbyt skomplikowane. Ps. Przepraszam za kiepska jakość zdjęć, ale sądzę, że każdy z was wie jak wygląda ten statyw. Oferent ScopeDome Date 06.02.2018 Cena 1.500,00 zł Kategoria Teleskopy i akcesoria  
 10. Pomoże na w tym obserwatorium Sowa z Koszalina https://www.facebook.com/ObserwatoriumAstronomiczne . Dziękuję za wszystkie propozycje współpracy. Mam nadzieję, że powstanie z tego ładny artykuł, który rozwieje wszelkie wątpliwości jak należy poprawnie synchronizować kopułę z teleskopem.
 11. Czy ktoś z was chciałby zająć się rozwiązaniem tego matematycznego i informatycznego problemu. Znalazłem ostatnio bardzo ciekawe podejście matematyczne, które moim zdaniem powinno działać lepiej niż to, którego używamy obecnie. Więcej informacji: http://astro.neutral.org/arduino/telescope-dome-synchronise.shtml Gdyby ktoś, wiedział jak to zrobić to z przyjemnością wyjaśnię szczegóły implementacji algorytmów w naszym oprogramowaniu. Za gotowe moduły i poświęcony czas oczywiście zapłacimy. Ja niestety nie mam czasu zająć się tym w tej chwili.
 12. Budynek obserwatorium na dachu właśnie jest odnawiany. Przypuszczam, że zajmie to jeszcze tydzień lub dwa.
 13. Kopuła będzie używana do pomiarów geodezyjnych. Nie wiem jaki teleskop mają tam zamiar zainstalować. Stara kopuła prawdopodobnie trafi na złom.
 14. Dzięki. Dla mnie to w zasadzie po prostu kolejna kopuła - jedna z blisko 500-set. Ale bardzo lubię pracować z kimś kto zajmuje się zawodowo astronomią, to zupełnie inne wymagania i inne doświadczenia. No i w końcu sam widziałem jak działa dobry dźwig. Na co dzień nie zajmuję się instalacją kopuł. My je tylko projektujemy i produkujemy, zazwyczaj kto inny je instaluje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.