Jump to content

mirekk

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  175
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

413 Good

About mirekk

 • Rank
  Antares

Recent Profile Visitors

1163 profile views
 1. Nie do końca. Przydały by się większe bo na narożach jest pociemnienie i gwiazdki rozmywają się zaraz przy nich. Zdjęcie jest croppem to tego nie widać.
 2. Dobra nie krzyczcie, już naprawiłem swój błąd. A frytki muszę dosmażyć ... kamerką.
 3. He he. Nie wiem jak było kiedyś, ale z tego co się słyszy od innych na forum to rzeczywiście tak jest. Albo przeorasz cały sprzęt poznając go do ostatniej fazki albo on nie działa w ogóle.
 4. Załączam w takim razie wyczerpujący opis modyfikacji: "wszystko" .
 5. Cały czas tym moim głęboko modyfikowanym bresserem 127/635 - skala 1,22"/px. Każdy element praktycznie w nim dotknąłem, przesuwałem, wyczerniałem .
 6. Dzięki. Najgorsze że w tym tygodniu druga zmiana i ciężko będzie z innymi kanałami. Poprawiłem trochę gwiazdki. Zauważyliście?
 7. Rozumiem. No bo podsumowując wszystko co zostało dotychczas powiedziane, jeżeli ustawisz na polarną teleskopem a na dryfie wyjdzie ci błąd, to jedyna możliwością jest brak równoległości tych dwóch osi. Dobrze mówię?
 8. No tak, ale jeżeli os obrotu nie będzie równoległa do osi teleskopu, na którym pewnie ustawiasz na polarną to wszystko będzie wędrować.
 9. @kubaman a czy sprawdziłeś równoległość osi obrotu RA do osi teleskopu i osi lunetki prowadzącej? U mnie z tym było różnie i to może powodować wędrowanie prowadzenia.
 10. Podoba się. Mimo dużej skali detal zachowany. Fajne przejście do Orion nebula. Jestem na tak .
 11. Cześć. Zerknijcie na kanał H-alfa znanej wszystkim mgławicy głowa ryby IC 1795. Po długiej, pogodowej przerwie, wreszcie się udało coś ustrzelić. Miłego oglądania. Pzdr. Bresser 127/635 Asi 1600mm EQ-5 belt Baader halfa 1,25" Ha 38x4min = 2h30min
 12. Cześć. Może komuś zalega w szufladzie flattener 1.0. Pzdr.
 13. Z mojego doświadczenia wiem że seniorzy już szykują się na zakupy od 7 do 10 i od 12 do zamknięcia. sklepu.
 14. To ciekawe co by wyszło jakby @_Spirit_ miał czas . Fajne to to.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.