Jump to content

mirekk

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  273
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

mirekk last won the day on January 14

mirekk had the most liked content!

Community Reputation

765 Excellent

1 Follower

About mirekk

 • Rank
  Altair

Recent Profile Visitors

1734 profile views
 1. W sumie to zdjęcia dnia są przeważnie bardzo dobre, rzadko słabe lub złe. Wiadomo system ma wady ale który ich nie ma.
 2. Fotka bardzo fajna. Zastanawia mnie tylko to halo na gwiazdkach. Wiesz gdzie powstaje?
 3. Nie, zdjęcie jest croppem. Poza croppem jest gorzej. Też fajnie wygląda. Nie bardzo szalałem żeby nie szumiło.
 4. Cześć. Po długiej ponad miesięcznej przerwie udało mi się zrobić pierwszy krok do uwiecznienia IC 410. Obiekt powoli zaczyna mi uciekać z mojego zasięgu, ale 3h h-alfa z przed 3 dni trochę mnie do tego przybliżył. Samo zdjęcie wyszło wg mnie całkiem znośnie ale nie oszukujmy się spektakularne na razie nie jest . Co mi się podoba w tym zdjęciu to rzeźba ciemnych "jaskiń". Nie zwracajcie za bardzo uwagi na gwiazdy - i tak je wymienię na RGB. Cheers. Bresser 127/635 ASI 1600MM P Baader H alfa - 47x240s
 5. Bierzesz miernik i sprawdzasz które dwa przewody dają opór - i już znalazłeś parę.
 6. Trochę się rozpędziłem z tym flatem. Bo to że inna winieta na light wychodzi to jak najbardziej od pozycji na niebie zależy, ale różnie wyglądające flaty przy różnej pozycji to musi być ugięcie aparat-obiektyw. Później i tak nijak nie zgrywają się te dwie rzeczy i nawet dobre flaty na nic.
 7. Chłopaki słuchajcie @orlen bo idzie moim zdaniem w dobrym kierunku. Z powyższych zdjęć wynika problem odblasków na linii optycznej waszych sprzętów. Nawet boczne oświetlenie obiektywu może powodować winietę, a różność flatow powoduje inna pozycja oświetlenia. Czyli w zenicie flat będzie równomierny a np przy horyzoncie będzie widać odblask od n. p. miasta. Efekt może być mniej widoczny przy ciemnym niebie a z filtrami może się marginalizować. Inna wartość przesłony też może zmieniać efekt. Przechodziłem przez to. Ogólnie to można zbadać odblaski świecąc latarką w obiektyw z różnych stron i szu
 8. Zgadnijcie co robię? :)

  IMG_20210111_192243-01.jpeg

  1. Antoni

   Antoni

   Ja np. focę, Ty chyba też.

  2. mirekk

   mirekk

   Nie, oglądam wykresy kolegów. Żartuję, oczywiście :gunsmilie: - też  Wreszcie focę!!!

  3. Tuvoc

   Tuvoc

   Oglądasz wykres PHD2 :D

 9. Powiem szczerze, czytając ten wątek stwierdzam że ludzie z tego forum mają niesamowitą energię do ulepszania, postępu, kombinowania, wdrażania, projektowania, drukowania, składania... Musk mógłby się uczyć. Niesamowity potencjał techniczno - naukowy.
 10. Tak z gwiazdkami jest bałagan i to prawda że mogło być ugięcie / nieosiowosc. Dopiero przez ostatnie 6 miesięcy doszedłem trochę z gwiazdkami do ładu.
 11. Cześć. Przeglądając dalej moją zdjęciotekę natrafiłem na jeszcze jeden materiał (IC 1318 z czerwca), którego obróbka nie bardzo mi się już dzisiaj podoba. Teraz takie rzeczy obrabiam trochę inaczej. Poprzednie materiały już nie nadają się do ponownej obróbki (teleskop był przed kolimacją) a późniejsze były już obrabiane po nowemu. Mam nadzieję że nasza kochana pogoda do nas niedługo powróci - może przyjdzie razem z bestią ze wschodu? Kto to wie. W ramach zajęć aby "ręka nie zapomniała cyklu obróbkowego" postanowiłem wykonać obróbkę tego zdjęcia jeszcze raz. Domniemam, że od razu w oczy ukuje w
 12. Spokojnie, to w tym przypadku tylko zabawa. Jak bym po części się nie zgadzał z komentującymi to bym nie ruszał oryginału. Często inne spojrzenie jest potrzebne. Jak widać po forum każdy ma trochę inną wizję. A to że jesteśmy w tak ciężkim momencie jakim jest brak jakiegokolwiek nieba przez tak długi czas to zabawa z materiałem daje jakiś substytut. A teraz wersja "pomiędzy":
 13. Większość się zgadza więc nie będę zaprzeczał, ale już raczej więcej nie wycisnę. Bitwę o gwiazdki przegrałem na początku i wiem że już nie dojdę do podobnego efektu. @Tayson gwiazdki musiałem ruszyć bo poprzednia wersja była mocno zdominowana przez nie i nie miałem wyjścia w tym przypadku.
 14. Remaster remaster'a - po uwagach @Tayson. Chyba lepiej to wygląda?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.