Jump to content

mirekk

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  403
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

mirekk last won the day on January 14

mirekk had the most liked content!

Community Reputation

1071 Excellent

3 Followers

About mirekk

 • Rank
  Altair

Recent Profile Visitors

2334 profile views
 1. Trochę inaczej ta emka wygląda w tej skali. Super!
 2. Galaktyka przecięta przez granicę gwiazdozbiorów dokładnie na pół - przypadek? A tak na poważnie to bardzo fajna fotka. Jakie niebo?
 3. No właściwie to teraz tak to wygląda - dublet z korektorem.
 4. Chyba bresser nie meade. A flatener 1.0 został użyty (dodałem info w 1-szym poscie). Ten oryginalny wyjęty to 0,55.
 5. Tak, procesowanie było mocne. A i materiału mało. Czekam na drugi strzał, żeby zrobić wszystko jak należy. I czekam, i czekam, i czekam (pogoda).
 6. Cześć. Jak już wcześniej pisałem w gorszym sorcie zdjęcie wykonane na bresserze 127s bez soczewki petzwala, czyli zamiast ogniskowej 635 jest 1200. Od tamtego momentu drobiłem trochę materiału i delikatnie złagodziłem. Pierwsze testy wychodzą fajnie, ale też i fajne mydełko wychodzi. Dlatego też zdjęcie mocniej ostrzone i potraktowane dekonwulacją. Co do kolorów to w miarę mi się podobają. Wyszedł ładny niebieski i żółty. Prowadzenie daje radę (tutaj chyba trochę gwiazdki pojechane ale to raczej mój błąd). Z średnicy soczewki wychodzi rozdzielczość 1,1" a skala zestawu 0,65". Nie wiem czy więc
 7. Super zdjęcie. Nie wiem czego testowe.
 8. Dołączam się do komentarzy kolegów - LUM samej galaktyki to majstersztyk, kolor to 3 na szynach, gwiazdy 1. Kolor wygląda jakby był tylko jeden - fioletowy. No ale detal 81 jeden z lepszych na forum. Walcz!
 9. Nie przemuj się. Jak ja kiedyś pokazałem bratu i bratowej Jowisza przez newtona 130/900 to byli tak zawiedzeni że przestali się już kiedykolwiek pytać o jakiekolwiek astro obserwacje .
 10. Niestety obiekt bardzo nisko zlokalizowany i ciężko jest go dobrze guidować. Tyle że jest jasny. Fotka czy wtedy czy teraz - super!
 11. No niestety na początku jest ciężko i dostaje się parę razy. Bez tego jednak nauka = 0.
 12. @tovot witamy na forum. Wiesz mimo wszystko jakoś się trzeba chronić przed oszustami i spamerami. A i staż 3 miesięcy też był by dobry. Z tą wolnością to jest tak, że Ci co najbardziej o niej krzyczą, to tak naprawdę chcą innym ją ograniczyć. Często też na porum wpadają jakieś dziwne osoby czy boty zadając dziwne pytania i później znikają a tekst ich posta wyglada jak z Google translator.
 13. A uszkodziła się ta Westa przy długich czasach ? Ale to prawda astropolis jest najlepsze!
 14. Jedno z najlepszych zdjęć roku. Szczęka wala się po podłodze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.