-
Content Count
273 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
-
W sumie to zdjęcia dnia są przeważnie bardzo dobre, rzadko słabe lub złe. Wiadomo system ma wady ale który ich nie ma.
-
Fotka bardzo fajna. Zastanawia mnie tylko to halo na gwiazdkach. Wiesz gdzie powstaje?
-
Nie, zdjęcie jest croppem. Poza croppem jest gorzej. Też fajnie wygląda. Nie bardzo szalałem żeby nie szumiło.
-
Cześć. Po długiej ponad miesięcznej przerwie udało mi się zrobić pierwszy krok do uwiecznienia IC 410. Obiekt powoli zaczyna mi uciekać z mojego zasięgu, ale 3h h-alfa z przed 3 dni trochę mnie do tego przybliżył. Samo zdjęcie wyszło wg mnie całkiem znośnie ale nie oszukujmy się spektakularne na razie nie jest . Co mi się podoba w tym zdjęciu to rzeźba ciemnych "jaskiń". Nie zwracajcie za bardzo uwagi na gwiazdy - i tak je wymienię na RGB. Cheers. Bresser 127/635 ASI 1600MM P Baader H alfa - 47x240s
- 7 replies
-
- 29
-
-
-
Bierzesz miernik i sprawdzasz które dwa przewody dają opór - i już znalazłeś parę.
-
Trochę się rozpędziłem z tym flatem. Bo to że inna winieta na light wychodzi to jak najbardziej od pozycji na niebie zależy, ale różnie wyglądające flaty przy różnej pozycji to musi być ugięcie aparat-obiektyw. Później i tak nijak nie zgrywają się te dwie rzeczy i nawet dobre flaty na nic.
-
Chłopaki słuchajcie @orlen bo idzie moim zdaniem w dobrym kierunku. Z powyższych zdjęć wynika problem odblasków na linii optycznej waszych sprzętów. Nawet boczne oświetlenie obiektywu może powodować winietę, a różność flatow powoduje inna pozycja oświetlenia. Czyli w zenicie flat będzie równomierny a np przy horyzoncie będzie widać odblask od n. p. miasta. Efekt może być mniej widoczny przy ciemnym niebie a z filtrami może się marginalizować. Inna wartość przesłony też może zmieniać efekt. Przechodziłem przez to. Ogólnie to można zbadać odblaski świecąc latarką w obiektyw z różnych stron i szu
-
Powiem szczerze, czytając ten wątek stwierdzam że ludzie z tego forum mają niesamowitą energię do ulepszania, postępu, kombinowania, wdrażania, projektowania, drukowania, składania... Musk mógłby się uczyć. Niesamowity potencjał techniczno - naukowy.
-
Tak z gwiazdkami jest bałagan i to prawda że mogło być ugięcie / nieosiowosc. Dopiero przez ostatnie 6 miesięcy doszedłem trochę z gwiazdkami do ładu.
-
Cześć. Przeglądając dalej moją zdjęciotekę natrafiłem na jeszcze jeden materiał (IC 1318 z czerwca), którego obróbka nie bardzo mi się już dzisiaj podoba. Teraz takie rzeczy obrabiam trochę inaczej. Poprzednie materiały już nie nadają się do ponownej obróbki (teleskop był przed kolimacją) a późniejsze były już obrabiane po nowemu. Mam nadzieję że nasza kochana pogoda do nas niedługo powróci - może przyjdzie razem z bestią ze wschodu? Kto to wie. W ramach zajęć aby "ręka nie zapomniała cyklu obróbkowego" postanowiłem wykonać obróbkę tego zdjęcia jeszcze raz. Domniemam, że od razu w oczy ukuje w
- 10 replies
-
- 39
-
-
-
Wrzucisz efekt?
-
Spokojnie, to w tym przypadku tylko zabawa. Jak bym po części się nie zgadzał z komentującymi to bym nie ruszał oryginału. Często inne spojrzenie jest potrzebne. Jak widać po forum każdy ma trochę inną wizję. A to że jesteśmy w tak ciężkim momencie jakim jest brak jakiegokolwiek nieba przez tak długi czas to zabawa z materiałem daje jakiś substytut. A teraz wersja "pomiędzy":
-
Większość się zgadza więc nie będę zaprzeczał, ale już raczej więcej nie wycisnę. Bitwę o gwiazdki przegrałem na początku i wiem że już nie dojdę do podobnego efektu. @Tayson gwiazdki musiałem ruszyć bo poprzednia wersja była mocno zdominowana przez nie i nie miałem wyjścia w tym przypadku.
-
Remaster remaster'a - po uwagach @Tayson. Chyba lepiej to wygląda?
- 17 replies
-
- 19
-
-
-