Jump to content

maciek z

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  593
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  30

Everything posted by maciek z

 1. Dzięki za uznanie. Myślałem o zmniejszeniu, ale taka wersja bardziej mi pasuje.
 2. Do materiału a ubiegłego sezonu dołożyłem więcej RGB. Co prawda materiał zebrany w czasie "białej nocy" , ale efekt jest zauważalny. Canon 6d, apo71/347, Ha: 50 x 7 minut, RGB : 70 x 2 minuty.
 3. Marcinie poprawiłem trochę balans koloru. Też nie do końca jestem zadowolony z tego zdjęcia, ale to przecież Centralna Polska, a nie południe.
 4. To mozaika tworzy wrażenie kontrastu. Nic nie wyostrzałem.
 5. Tak na szybko poprawiłem balans kolorów.
 6. Teraz też to widzę. Poprawie.
 7. Piękny, ale bardzo trudny region do fotografowania, szczególnie z Centralnej Polski. Materiał zbierany z różnych miejsc, przy innych warunkach pogodowych, a ostatni panel robiony w czasie " białej nocy" Niestety nierówności pola gwiazdowego i gradienty nie ułatwiają robienia mozaiki, co widać, mimo sporej pracy. Cztery panele po około godzinie naświetlania, jedynie panel z Antaresem ponad dwie godziny. Canon 6d, samyang 135/f2, zawieszone na przeciwwadze heq5 .
 8. Jasne, że palić dalej.
 9. W pixie, ale na luminacji, a nie rgb.
 10. Powielam warstwę. Na górnej warstwie zmniejsza kontrast z opcją użyj dziedziczenia . Daję na nią maskę warstwy i wklejam do maski obraz z warstwy dolnej. Następnie ten wklejony obraz odwracam ( negatyw) i poziomami zciągam aż białe pozostaną te miejsca na których chcę zmniejszyć kontrast. Klikam na to i gotowe.
 11. Początek jak zwykle: wyrównanie tła ( kilka razy bo chyba nie było flatów) i kalibracja kolorów. Zrobiłem dekonwolucję aby poprawić jakość gwiazd i to moim zdaniem zdecydowanie pomogło. Delikatnie zmniejszyłem tylko jasne gwiazdy i następnie wyciąganie zdjęcia ( ja to robię poziomami, nie krzywymi). Aby nie było czarnych jak smoła fragmentów tła, zmniejszyłem kontrast tylko na ciemnych elementach. Saturacja standardowo ze zwróceniem uwagi na rozmycie koloru na gwiazdach. To tyle co można w kilku słowach opisać nie wdając się w szczegóły.
 12. Teraz jadę na sesje . Może jutro coś napiszę.
 13. Trochę czasu to zajęło, bardzo duży rozmiar obrazu i mój komputer nie dawał rady.
 14. Fajnie wyszło. Można jeszcze tylko tło lepiej wyrównać, bo w rogach trochę ciemno.
 15. Można jeszcze selektywnie wyostrzyć.
 16. Trzecia wersja, dla mnie najlepsza.
 17. Pierwsze zdjęcie do mozaiki Drogi Mlecznej. Planuję cztery takie zdjęcia. Canon 6d, samyang 135/f2, 52 x 1 minuta.
 18. Niesamowite ile tam widać w tej skali. Gratulacje.
 19. Bardzo mi się podoba, gratulacje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.