Jump to content

orlen

Społeczność Astropolis
 • Posts

  615
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

orlen last won the day on September 1

orlen had the most liked content!

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

orlen's Achievements

1k

Reputation

1

Community Answers

 1. Przemek sztosiwo, aż nabieram ochoty na rcka zamiast wielkiego Newtona.
 2. Pierwsza wersja kultowej eLki, bardzo uniwersalny obiektyw 17-40mm f4. Wadą jest uszkodzony pierścień ogniskowej i obecnie da się focic tylko na 17mm - koszt naprawy to okolo 200pln z tego co się orientowalem. Przyslona i autofokus działają bez problemu. Cena 1500pln do negocjacji
 3. Na wyższe ceny prądu jest proste remedium, nie świecić w nocy, może to jakaś szansa? ;)

  1. Show previous comments  15 more
  2. MateuszW

   MateuszW

   @wampum Mimo wprowadzania różnych rozwiązań czy technologii bardziej energooszczędnych, oraz rozwoju fotowoltaiki, zapotrzebowanie na prąd i tak stale rośnie. Także elektrownie nie mają najmniejszego problemu co zrobić ze swoim węglem :) 

   Co do cen paliwa - ciekawe kiedy znowu podniosą ceny za bilety w MPK Kraków, bo do niedawna bardziej się opłacało jeździć małym samochodem, niż autobusem, ale z racji cen paliw MPK powoli wychodzi na prowadzenie - trzeba coś z tym zrobić, żeby znowu nie opłacało się jeździć autobusami :P 

  3. Behlur_Olderys

   Behlur_Olderys

   80zł za miesiąc komunikacji (tramwaj > autobus) to dość tanio.

    

   @MateuszW a bierzesz pod uwagę miesięczne koszty raty kredytu pod kupno samochodu? Bo tramwaj kosztuje tylko bilet, a auto trzeba kupić, parkować, ubezpieczać....

  4. MateuszW

   MateuszW

   @Behlur_Olderys 80 zł fajnie... tylko że jadąc z Wieliczki muszę już mieć bilet na wszystkie linie w strefach I + II, czyli to 158 zł. Dla mieszkańca strefy III to 179 zł.

   Co do auta, to porównuję sytuację, gdy już posiada się samochód (jest przydatny do wielu innych rzeczy, niż tylko jazda do pracy), a "ekolodzy" chcą mnie zachęcić do przesiadki na MPK - jeśli nie kalkuluje mi się to choćby finansowo, to mała dla mnie zachęta (bo poza "wyższym celem ekologii" autobus ma prawie same wady). Osoba bez samochodu raczej nie ma wyjścia (chyba że ma blisko to rower, albo z buta).

 4. Forester xt 240km (specjalnie z małej, pozdrawiam terrorystow) będzie zrywał asfalt i wszędzie wjedziesz
 5. ale tego zaparowania chciałbym uniknąć bo wtedy łapie każdy syf
 6. bo muszę zamknąć tubę do transportu i wtedy mam wodę na lustrze mimo ze przy pakowaniu lustra czyste.
 7. nie o to pytam, pytam o sytuacje gdy kończę sesje z suchym lustrem i pakuje teleskop do auta (zamykam tubę deklem) - jak wtedy uniknąć kondensacji na lustrze ?
 8. podczepię się z pytaniem. Mam małego niutka 150/420 w zamkniętej karbonowej tubie, LG fabrycznie zamknięte od dołu szczelnie. stosuje odrosnik i nigdy nie mialem problemu z rosą na lustrach dopóki nie trafiła mi się mgła podczas sesji. Podczas kolejnej nocy żeby się ustrzec na wypadek mgły założyłem grzalke na tubę na wysokości LG i na koniec sesji mimo mgły która pojawiła się nad ranem LG było suche, ale nie uchroniło to przed skondensowaniem się pary na lustrach kiedy zamknąłem tubę deklem do transportu. Czy w takim wypadku powinienem szuszarką przedmuchac delikatnie środek tuby przed spakowaniem do auta ? czy to grzanie na tubie wogole ma sens wg was ? na pewno odnotowalem ze wilgoć wdarła się dużo płycej do tuby.
 9. Folia elektoluminescencyjna z potencjometrem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.