Jump to content

TomekDw

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1042
 • Joined

 • Last visited

About TomekDw

 • Birthday 02/26/1998

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.instagram.com/spacephotographs/
 • Instagram
  https://www.instagram.com/spacephotographs/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Poręba
 • Sprzęt astronomiczny
  SWSA Nikon D40, Canon 700D, TS65Q, Samyang 135, Samyang 16, Fujinon 55

Recent Profile Visitors

7002 profile views

TomekDw's Achievements

930

Reputation

 1. Można wiedzieć kiedy zrobione zdjęcie? Do Smolenia trochę kilometrów mam, ale widoki pierwsza klasa.
 2. Moja pierwsza próba (po 3 dniach szukania wzniesienia w okolicy) Skleiłem taką oto panoramę. Ledwo widać tatry ale to ponad 160km. Zdjęcie z Pińczyc na Śląsku. Robione po południu więc chyba warunki średnie, nie wiem jeszcze jak robić takie zdjęcia, opis skopiowany z https://www.udeuschle.de Może kiedyś będą lepiej widoczne, albo znajdę lepsze miejsce I tak jestem pod wrażeniem że dojrzałem Tatry. Samyang135mm Fuji X-T30 26.05.2021
 3. No teraz trochę lepiej ją widać. Największy problem w swoich zdjęciach to mam z gwiazdami nie umiem ich zrobić takich małych. Ale chyba taka specyfika RGB to nie Ha.
 4. No właśnie się dziwiłem, bo gdzie ja napisałem że jestem jakiś super, tylko tyle że z efektu na tym zdjęciu jestem zadowolony (chyba po to się robi zdjęcia żeby być zadowolonym z nich). Właśnie po to wrzuciłem materiał żeby zobaczyć czy ktoś obrobi go jakoś inaczej, i spodoba mi się bardziej niż moja wersja. A jak udostępniam materiał to ktoś się może na nim nauczyć bo ten ktoś go będzie obrabiać nie ja. Ja się mogę nauczyć obrabiając coś nie swojego , coś nowego lub patrząc na jakiś poradnik, ewentualnie zadać pytanie jak ktoś obrobił mój.
 5. @Tuvoc Nie krzywię się, choć nie załapałem, ale nie ważne. To ja chyba mam same ciężkie materiały, bo zwykle z tej samej miejscówki robiłem zdjęcia, dlatego się przerzuciłem na mniejszy zestaw - aparat i obiektyw żeby można było szybko wyjechać gdzieś. A także wymaga to mniej czasu, bo z TS65Q nawet 6H u mnie mogło być za mało.
 6. Rozeta na razie usunięta, coś zły plik wgrałem - podczas przeglądania może coś nadpisałem bo nie widzę surowego stacka. A co do poziomych pasów - nikt nie powiedział że będzie łatwo Chyba po to ten wątek. Canon 450D, Śląsk, ciemny teleskop nie ma lekko
 7. No to wrzucam kolejne jak ktoś chętny, te raczej łatwiejsze bo ze swojego efektu jestem zadowolony, a jeśli miałoby to kogoś podszkolić to przesyłam.
 8. Version 1.0.0

  11 downloads

  Canon 700D Rozeta TS65Q
  Free
 9. Version 1.0.0

  15 downloads

  Veil TS65Q około 6h materiału Canon 450D
  Free
 10. Dlatego wrzuciłem, bo trudne :D. Ale chyba zielony szum nie był tu problemem. Bardziej te gradienty. Może dałoby się jakoś połączyć twoje podejście i spirita Przeglądając temat jestem pod wrażeniem zdolności @_Spirit_ Chętnie bym coś jeszcze podrzucił, jakieś tam stacki mam.
 11. Ciężko ale coś Ci tam wyszło z całości, ja nic sensownego nie potrafiłem tylko samą M42 z której nawet jestem zadowolony jak na 135mm ogniskowej
 12. Ostatnio rzadko bywam na forum ale podoba mi się ten temat dotyczący obróbki. Mam do przekazania ciekawy materiał z niemodyfikowanego aparatu z nieba zanieczyszczonego światłem. Ja potrafiłem tylko obrobić crop kadru. Wstawiony w pliku. Może ktoś coś więcej wyciągnie. Co do efektu 3D w poście wyżej to może minimalnie dostrzegam. A może to sugestia.
 13. Version 1.0.0

  12 downloads

  Fuji X-T30 Samyang135 niemodyfikowany aparat 1,5h w 30 sek klatkach
  Free
 14. Czy stosujecie jakieś gotowe obejmy do samyanga 135? Pasują może od jakiegoś innego obiektywu . A może drukujecie w 3d ? 

  1. Show previous comments  1 more
  2. TomekDw

   TomekDw

   Dzięki , drukarkę mam ale trochę boje się, bo ja chciałbym zapiąć na stopkę statywu to byłby tylko jeden punkt który to trzyma, chyba że by zaprojektować taki jakby dovetail w rozmiarze stopki.

  3. Behlur_Olderys

   Behlur_Olderys

   Weź kawałek płaskownika 40x4mm, wywierć kilka dziur i możesz przykręcić to gdzie chcesz :)

  4. TomekDw

   TomekDw

   Właśnie się zorientowałem ze obejmy do TS65Q po "adaptacji" na drukarce 3d pasują więc nie było pytania, chyba że ktoś chce trzymać za przód obiektywu to nawet bez adaptacji pasują, ja dodałem nakładki na obiektyw żeby zwiększyć jego średnicę i mocować z tyłu obiektywu, bo z przodu zostanie miejsce na grzałkę.

 15. Tak jak w tytule, Canon 6D z modem lub bez , wszystko zależy od oferty.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.