Jump to content

TomekDw

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1006
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

893 Excellent

About TomekDw

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 02/26/1998

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.instagram.com/spacephotographs/
 • Instagram
  https://www.instagram.com/spacephotographs/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Poręba
 • Sprzęt astronomiczny
  NEQ6 Nikon D40, Canon 700D, TS65Q
  Obiektywy

Recent Profile Visitors

4676 profile views
 1. Droga mleczna pomiędzy skałami w Rzędkowicach, niestety chmury przyszły i trzeba było się śpieszyć, panorama 9x20s ISO 3200. Image Composite Editor coś krzywo posklejał mi te gwiazdy. Samyang 16mm Canon700D
 2. Potwierdzam, załóż revoluta. Na wszelki wypadek nie trzymaj tam dużych pieniędzy i tyle, ja już używam go dość długo i wszystko ok.
 3. W komentarzu napisał, że pasuje do drukarki 220x220 jeśli tak to na pewno spróbuję wydrukować jak wrzuci pliki
 4. Dawno nic nie wrzucałem, na osobny temat raczej się nie nadaje i może to nie jest star adventurer ale montaż mojej konstrukcji, nie wiedziałem gdzie to umieścić. Orion na szeroko Canon 700D mod 47x1,5min Samyang 16 F2.0 prymknięty do 3.2 mniej więcej
 5. Odpowiem tak, jest potrzebny, ale nie jest konieczny.
 6. Ja robiłem swoje zdjęcia z canona 450D bez filtra baadera i nie było tak źle jeśli chodzi o wielkość gwiazdek, możesz zobaczyć klikając na mój profil i moje tematy. Mydło na twoich zdjęciach wynika z obiektywu.
 7. Dla chętnych wykonania sobie podobnego montażu - schemat I kod, który działa dla ustawienia sterownika w trybie 1/32 kroku https://botland.com.pl/pl/sterowniki-silnikow-krokowych/1418-pololu-drv8834-sterownik-silnika-krokowego-low-voltage-108v-2a.html const int stepPin = 3; const int dirPin = 4; const int krokPin = 2; const int sleepPin = 5; const int enablePin = 6; static long int counter = 241; void setup() { pinMode(stepPin,OUTPUT); pinMode(dirPin,OUTPUT); pinMode(krokPin,OUTPUT); pinMode(sleepPin,OUTPUT); pinMode(enablePin,OUTPUT); digitalWrite(krokPin,HIGH); digitalWrite(dirPin,LOW); digitalWrite(sleepPin,HIGH); digitalWrite(enablePin,LOW); } void loop() { if(millis()>=counter) { counter += 241; krok(); } } void krok(){ digitalWrite(stepPin,HIGH); delayMicroseconds(500); digitalWrite(stepPin,LOW); delayMicroseconds(500); } Sterownik na schemacie jest inny, ponieważ nie było takiego dostępnego w programie, ale dokumentacja sterownika jest czytelna więc każdy może sobie zajrzeć i podłączyć jak chce
 8. Niby dla początkujących taki wątek byłby spoko, ale pewnie wrzucanie zdjęcia do niego wiązałoby się z brakiem odzewu, bo zdjęcia giną w takich długich wątkach.
 9. Może i widać trochę, że materiału mało, ale ogólnie ładnie, gwiazdy mają swoje kolory. Jest jasno to nie wiem czy dobrze widzę, ale tło wydaje się trochę mydlane. Lubię jak ktoś robi te obiekty z Polski, sam mam chęć, ale u mnie zasłaniają to słupy wysokiego napięcia.
 10. Super, uwielbiam zdjęcia drogi mlecznej Też się kiedyś dziwiłem, ale jak zobaczyłem że wszystkie takie zdjęcia z małej ilości materiału są robione z Canona 6D, więc już pojmuje jak tyle uzysykuje no i oczywiście jasny obiektyw.
 11. Montaż spełnia swoje zadanie, pierwsze pełnoprawne zdjęcie z niego zrobione z tej miejscówki , bez żadnych filtrów LP , a mleczaka się udało ustrzelić minutowe klatki bo inaczej za jasno. Samyang 16 F.2.0(2.8) Canon 700D unmod
 12. Wiem że da się w NVIDIA GeForce experience ale jest na pewno pełno innych jakieś bandicam czy coś
 13. W praktyce jak widzę drogę mleczną z 6D to zawsze materiału jest bardzo mało a droga mleczna dobrze widoczna. 6D to będzie prawdopodobnie mój następny detektor, choć jeszcze 700D nie przetestowałem w boju. Mało kto robił jakieś poważniejsze DS z 6D , albo ja tego nie widziałem, może warto próbować, jakieś Sharplessy.
 14. Ciekawe, pozostało czekać na udoskonaloną wersję , a potem zmierzyć dokładność.
 15. Ten 6D miażdzy, 40 minut i tak mało szumu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.