Jump to content

TomekDw

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1028
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

918 Excellent

About TomekDw

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 02/26/1998

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.instagram.com/spacephotographs/
 • Instagram
  https://www.instagram.com/spacephotographs/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Poręba
 • Sprzęt astronomiczny
  SWSA Nikon D40, Canon 700D, TS65Q, Samyang 135, Samyang 16, Fujinon 55

Recent Profile Visitors

5371 profile views
 1. Czy próbował ktoś robić dzienne fotki z modyfikowanym aparatem, ale założonym eos-clip UV/IR ? Dobrze wychodzą?

  1. Show previous comments  1 more
  2. TomekDw
  3. _Spirit_

   _Spirit_

   Robisz zdjęcie szarej równo oświetlonej ściany albo białej kartki, w ustawieniach aparatu dajesz ręczny balans bieli w/g wzorca, wskazujesz zdjęcie i tyle. W każdej chwili na spacerze możesz sobie wgrać zdjęcie białej kartki jako wzorzec balansu bieli.

  4. TomekDw

   TomekDw

   Rozumiem, dzięki zobaczymy w zasadzie myślę w tym momencie o 6D bo to już droższy aparat przydałoby się użyć go też do normalnych celów, powoli będę polował na egzemplarz.

 2. Tym razem motyl - za radą w przyszłości zrobię panoramę tych okolic, przy robieniu zdjęcia jeszcze nie byłem pewny panoramy dlatego takie średnie ułożenie do niej. Zauważyłem też że na lepszym monitorze - IPS zdjęcie wygląda lepiej, a na laptopie wygląda słabo , na telefonie też wygląda fajnie. Macie jakieś rady jak przygasić gwiazdy nie robiąc "kaszy" ? Samyang 135 F2 Canon 700D 1,5h 45 sek ekspozycje
 3. Pewnie kiedyś spróbuję ale nigdy tego nie robiłem musiałbym się zastanowić jak rozmieścić te panele. A do setupu brakuje tylko Canona 6D
 4. Bardzo długo nic nie wrzucałem ale chyba nadszedł ten czas, zmiana setupu na bardziej wyjazdowy. Jeden z pierwszych poważnych testów samyanga - nie jest idealnie ale dla mnie wystarczająco zwłaszcza że i tak nie ma go w sklepach. Niestety ostrość nie była idealnie trafiona, po stackowaniu zepsuła się ostrość w czerwonym - czemu nie wiem, muszę sobie maskę bahtinvoa wydrukować. Próbowałem wszystko upchnąć w jednym kadrze Samyang135 F2 Canon 700D 170x1min SWSA
 5. Za to jakby ktoś chciał na szybko to znalazłem takie coś, ale płatne - https://www.prodigitalsoftware.com/StarSpikesPro4OrderingInstructions.html , Trial robi robotę.
 6. No w sumie może to jest odpowiedź, ja robiłem na F4
 7. Super, a ja bym chciał zapytać jak robisz tak duże gwiazdy. Ja ostatnio robiłem z 55mm gwiazdozbiór niedźwiedzicy, ale gwiazdki są malutkie, chciałbym żeby główne gwiazdy bardziej się odznaczały.
 8. Przetestowałem to odszumianie z tymi skryptami, muszę powiedzieć że fajnie działa.
 9. Pytanie do posiadaczy Samyang 135 - przy poruszaniu obiektywem mam wrażenie że coś się w nim rusza(bardzo cicho), ma ktoś takie coś? Dodatkowe pytanie , co sądzicie o jakości optyki https://drive.google.com/file/d/1sidnS8kJs5gknex5V0JjX14qKx8nRW4B/view?usp=sharing

  1minuta Canon 700D

  1. Show previous comments  11 more
  2. MateuszW

   MateuszW

   "coś tam "przesuwa się" gdy ruszam nie pierścieniem ostrości tylko po prostu obiektywem." No to świadczy o jakimś problemie.

   Generalnie w używkach zdarzają się egzemplarze z wyjeżdżoną prowadnicą soczewek do ustawiania ostrości i to powoduje własnie nierówności w pracy pierścienia, oraz przekrzywianie się soczewek i w efekcie utratę kolimacji.

   W nowej sztuce to by było dziwne.

    

   Jak u siebie potrzepałem obiektywem, to też coś tam cichego słuchać. Wydaje mi się, że to listki przesłony, albo jakaś część tego mechanizmu. Więc nie ma tam być idealnie cicho. Spróbuj nagrać to na filmie, ale wątpię że coś z tego wyjdzie.

  3. TomekDw

   TomekDw

   image.thumb.png.5d13875c50f09712d5a49d9e0f04e968.pngWziąłem trial ccd inspectora

  4. TomekDw

   TomekDw

   Nagrałem coś tam słychać - https://drive.google.com/file/d/1-nz3WIGyNKY0jgFSOmqys4XB_jCqWgZX/view?usp=sharing ale tak jak mówię chyba po prostu do oddania. Mam nadzieję że się nie przyczepią jakiegoś kurzu na soczewce.

 10. Nie dawno założyłem podobny temat i wynikło z tego, że najlepiej SkyGuider Pro iOptona, a zaraz po nim Star Adventurer w zwykłej wersji
 11. Czy jest możliwość sprawdzenia jakości obiektywu nie celując w gwiazdy? Jakieś spreparowane obrazy gwiazd? Zamierzam kupić samyanga 135mm i chciałbym sprawdzić czy ten który kupię jest ok. Matryca w aparacie to APS-C, ale w pryszłości pełna klatka.

  1. Show previous comments  5 more
  2. Lukasz83

   Lukasz83

   U mnie sąsiad ma taki naświetlacz LED na podwórku zamontowany, jakieś 300m od mojego domu - to jest punktowa dioda ale cholernie mocna i też świetnie się sprawdza do kolimacji, ustawiania ostrości i sprawdzania jakości optyki :)

  3. MateuszW

   MateuszW

   Ja bym nie polegał na takim teście. Na Optyczne.pl robią testy komy chyba na sztucznej gwieździe i wygląda to dużo mniej wyraźnie, niż na rzeczywistych zdjęciach. Do tego cała sprawa polega na ocenie całego pola równocześnie, a zmierzenie kilku punktów może dać mylne wrażenie o kondycji całości. Ja bym poczekał do pogodnego okresu i wtedy brał na testy.

  4. TomekDw

   TomekDw

   No ale chyba ogólnie mają dobrą jakość, nie będzie tragicznie myślę

 12. TS65Q 64x1min CANON 700D spodziewałem się lepszego wyniku
 13. Tutaj screen z PS , wiem że jakość biedna ale zdjęcie telefonem ze statywu 6x20s ISO 800 Kiedyś takie coś nie do pomyślenia Jak ktoś chce potestować mogę podesłać RAWa , mam też kometę z telefonu jak jeszcze jasno było.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.