Jump to content

TomekDw

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1028
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

918 Excellent

About TomekDw

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 02/26/1998

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.instagram.com/spacephotographs/
 • Instagram
  https://www.instagram.com/spacephotographs/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Poręba
 • Sprzęt astronomiczny
  SWSA Nikon D40, Canon 700D, TS65Q, Samyang 135, Samyang 16, Fujinon 55

Recent Profile Visitors

5698 profile views
 1. Czy próbował ktoś robić dzienne fotki z modyfikowanym aparatem, ale założonym eos-clip UV/IR ? Dobrze wychodzą?

  1. Show previous comments  1 more
  2. TomekDw
  3. _Spirit_

   _Spirit_

   Robisz zdjęcie szarej równo oświetlonej ściany albo białej kartki, w ustawieniach aparatu dajesz ręczny balans bieli w/g wzorca, wskazujesz zdjęcie i tyle. W każdej chwili na spacerze możesz sobie wgrać zdjęcie białej kartki jako wzorzec balansu bieli.

  4. TomekDw

   TomekDw

   Rozumiem, dzięki zobaczymy w zasadzie myślę w tym momencie o 6D bo to już droższy aparat przydałoby się użyć go też do normalnych celów, powoli będę polował na egzemplarz.

 2. Tym razem motyl - za radą w przyszłości zrobię panoramę tych okolic, przy robieniu zdjęcia jeszcze nie byłem pewny panoramy dlatego takie średnie ułożenie do niej. Zauważyłem też że na lepszym monitorze - IPS zdjęcie wygląda lepiej, a na laptopie wygląda słabo , na telefonie też wygląda fajnie. Macie jakieś rady jak przygasić gwiazdy nie robiąc "kaszy" ? Samyang 135 F2 Canon 700D 1,5h 45 sek ekspozycje
 3. Pewnie kiedyś spróbuję ale nigdy tego nie robiłem musiałbym się zastanowić jak rozmieścić te panele. A do setupu brakuje tylko Canona 6D
 4. Bardzo długo nic nie wrzucałem ale chyba nadszedł ten czas, zmiana setupu na bardziej wyjazdowy. Jeden z pierwszych poważnych testów samyanga - nie jest idealnie ale dla mnie wystarczająco zwłaszcza że i tak nie ma go w sklepach. Niestety ostrość nie była idealnie trafiona, po stackowaniu zepsuła się ostrość w czerwonym - czemu nie wiem, muszę sobie maskę bahtinvoa wydrukować. Próbowałem wszystko upchnąć w jednym kadrze Samyang135 F2 Canon 700D 170x1min SWSA
 5. Za to jakby ktoś chciał na szybko to znalazłem takie coś, ale płatne - https://www.prodigitalsoftware.com/StarSpikesPro4OrderingInstructions.html , Trial robi robotę.
 6. No w sumie może to jest odpowiedź, ja robiłem na F4
 7. Super, a ja bym chciał zapytać jak robisz tak duże gwiazdy. Ja ostatnio robiłem z 55mm gwiazdozbiór niedźwiedzicy, ale gwiazdki są malutkie, chciałbym żeby główne gwiazdy bardziej się odznaczały.
 8. Przetestowałem to odszumianie z tymi skryptami, muszę powiedzieć że fajnie działa.
 9. Pytanie do posiadaczy Samyang 135 - przy poruszaniu obiektywem mam wrażenie że coś się w nim rusza(bardzo cicho), ma ktoś takie coś? Dodatkowe pytanie , co sądzicie o jakości optyki https://drive.google.com/file/d/1sidnS8kJs5gknex5V0JjX14qKx8nRW4B/view?usp=sharing

  1minuta Canon 700D

  1. Show previous comments  11 more
  2. TomekDw

   TomekDw

   image.thumb.png.5d13875c50f09712d5a49d9e0f04e968.pngWziąłem trial ccd inspectora

  3. TomekDw

   TomekDw

   Nagrałem coś tam słychać - https://drive.google.com/file/d/1-nz3WIGyNKY0jgFSOmqys4XB_jCqWgZX/view?usp=sharing ale tak jak mówię chyba po prostu do oddania. Mam nadzieję że się nie przyczepią jakiegoś kurzu na soczewce.

 10. Nie dawno założyłem podobny temat i wynikło z tego, że najlepiej SkyGuider Pro iOptona, a zaraz po nim Star Adventurer w zwykłej wersji
 11. Czy jest możliwość sprawdzenia jakości obiektywu nie celując w gwiazdy? Jakieś spreparowane obrazy gwiazd? Zamierzam kupić samyanga 135mm i chciałbym sprawdzić czy ten który kupię jest ok. Matryca w aparacie to APS-C, ale w pryszłości pełna klatka.

  1. Show previous comments  5 more
  2. Lukasz83

   Lukasz83

   U mnie sąsiad ma taki naświetlacz LED na podwórku zamontowany, jakieś 300m od mojego domu - to jest punktowa dioda ale cholernie mocna i też świetnie się sprawdza do kolimacji, ustawiania ostrości i sprawdzania jakości optyki :)

  3. MateuszW

   MateuszW

   Ja bym nie polegał na takim teście. Na Optyczne.pl robią testy komy chyba na sztucznej gwieździe i wygląda to dużo mniej wyraźnie, niż na rzeczywistych zdjęciach. Do tego cała sprawa polega na ocenie całego pola równocześnie, a zmierzenie kilku punktów może dać mylne wrażenie o kondycji całości. Ja bym poczekał do pogodnego okresu i wtedy brał na testy.

  4. TomekDw

   TomekDw

   No ale chyba ogólnie mają dobrą jakość, nie będzie tragicznie myślę

 12. TS65Q 64x1min CANON 700D spodziewałem się lepszego wyniku
 13. Tutaj screen z PS , wiem że jakość biedna ale zdjęcie telefonem ze statywu 6x20s ISO 800 Kiedyś takie coś nie do pomyślenia Jak ktoś chce potestować mogę podesłać RAWa , mam też kometę z telefonu jak jeszcze jasno było.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.