Jump to content

_Spirit_

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  3,509
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

_Spirit_ last won the day on September 8 2018

_Spirit_ had the most liked content!

Community Reputation

3,504 Excellent

About _Spirit_

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 08/20/1976

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  2332594

Recent Profile Visitors

10,085 profile views
 1. Skanuj skanuj i się pochwal jeśli możesz. To jest moje pierwsze pudełko z papierem direct positive. Czyli otrzymuję gotowe zdjęcie na papierze po normalnym wywołaniu w chemii do papieru. Harman Direct Posistive - już się dowiedziałem - jest trudny bo mocno kontrastowy. Piszesz że na papierze. W opisie powinieneś mieć jakie ma ISO. Harman w specyfikacji ma ISO 3. Ja naświetlam na zewnątrz na ISO 6, wewnątrz - ISO 3 i chyba się sprawdza. Podrzuć zdjęcie tej "Franki" i osprzęt. 9x13 to chyba inaczej 4x5 cala. Materiałów sporo. Obiektywów też nie brakuje. Przysłona - normalnie - światłomierz i liczysz. Wystarczy apka na telefon. Chyba najlepsza to LightMeter - płatna ale warto. Podstawowy światłomierz kieszonkowy to około 300 PLN.
 2. Jak u Was bo u mnie analog żyje. Nowa zabawka - format 13x18 : selfik 30sek technika - papier pozytywowy naświetlany na ISO 3, wołanie WC ciemnia skan Epson v700 1200 dpi po uwzględnieniu kilku poprawek na ISO ISO 6 Kanał Żerański pełna klatka i crop na wybrany kadr 1x1 wyobraźcie sobie mieć cyfrową matrycę tych rozmiarów.
 3. Widzę że filtr L się przydał
 4. Spróbuj samo QHY bez ASCOM - u mnie chyba tak to chodziło. Bezpośrednio do kamery z pominięciem ASCOMa. I jeszcze upewnij się czy jakiś inny soft nie dobija się do kamery.
 5. _Spirit_

  Cud :)

  Można tu sobie popłakać?... Piękne.
 6. Większe gwiazdy się rozlały i trochę dominują.
 7. Złóż to jeszcze raz z innymi opcjami albo spróbuj w jakimkolwiek darmowym programie, będzie jakieś porównanie czy to w PX czy taki masz materiał ....
 8. _Spirit_

  Starnet++

  Nowy soft do testowania - usuwa gwiazdki. W batchu edytujemy nazwę pliku tif 16bit > nazwę pliku wynikową https://sourceforge.net/projects/starnet/ Moje po teście.
 9. Nie ma tutaj co walczyć z tłem przy takiej ilości materiału. Może odrobinę i przygasić.
 10. Mi się bardzo podoba. Kolory żywe. Może troszkę detal uciekł na ciemnych pyłach w dolnej części zdjęcia ...
 11. Puściłem sobie ten kawałek i Janusz się pojawił... A dopiero co skończył mi dorabiać złączkę ...
 12. Po nauczce ze spalonym pilotem oraz zanikami prądu w różnych lokalizacjach używam UPS`a jako UPS`a. Mam 700 (trochę trzeba się nadźwigać) ale już kilkukrotnie się sprawdził. Przykład: na Mazurach sąsiad włączał myjkę ciśnieniową. Co 10 min zanikało zasilanie. Czyli co 10 min musiałbym ponawiać sesję a tak spokój. Niestety trzeba mieć to 220 w pobliżu żeby się podpiąć.
 13. W razie rozbijania zestawu - 10. Catseye Telecat XLS - poproszę. oraz 3. Korektor komy Paracorr Type II z dodatkowymi złączkami na EOS, M48 i M42
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.