Jump to content

apolkowski

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  703
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

577 Excellent

About apolkowski

 • Rank
  Pixman

Informacje o profilu

 • Skąd
  Niedaleko Grunwaldu
 • Sprzęt astronomiczny
  SpaceCat, Esprit 100ED, GSO 150/750, GSO 250/1000, EQM-35 PRO, NEQ-6 Pro, ASI1600MM Pro, Canon 500D mod, Nikon D500

Recent Profile Visitors

1441 profile views
 1. Czy tylko mi się wydaje, że w Twoim wzorze sin(a) będzie większy od 1?
 2. No to jest OK. Teraz musisz się upewnić, że sterownik EQMOD w ASCOM jest ustawiony na odpowiedni port. EDIT. Czy montaż bez podłączenia do komputera (z samym pilotem) działa normalnie?
 3. Mac mini, do którego podałem link, kosztuje 3400. Jest na 100% szybszy niż cokolwiek na chipach Intela czy AMD za te same pieniądze. Mam kilkuletniego iPhona, który super działa i nie wymaga wymiany. Mój MacBook Pro z 2013 roku wyświetla kolory w paletach nieosiągalnych dla współczesnych budżetowych laptopów. Tyle w kwestii PR.
 4. Po podłączeniu kabelka powinien pojawić się nowy port COM. Sprawdzałeś w Menedżerze urządzeń czy się pojawia? Jeśli nie, a za to masz niezidentyfikowane urządzenie USB, to masz problem ze sterownikiem układu, który ten port powinien tworzyć.
 5. Zaraz mnie tu zjedzą ale jeśli gierki nie hardcorowe, to bym poczytał o: https://www.apple.com/pl-edu/shop/buy-mac/mac-mini/czip-apple-m1-z-8‑rdzeniowym-cpu-i-8‑rdzeniowym-gpu-256gb?part=MGNR3ZE/A# Procesor jest super i grafika nieźle działa. Po wyłączeniu starnet nawet PIX chodzi szybko.
 6. Kibicuję i ciekaw jestem eksperymentu z teleskopem. Może dorobię mocowanie do kamerki typu T7C czy QHY462, bo do tej pory stosowałem taśmę. Przy okazji kupna spektroskopu kupiłem też dostępne siatki, które czekają na swoją kolej.
 7. Ja mam, ale nie próbowałem w wersji z jedną osią. W wersji pełnej po regulacji luzów działa ok, ale większe tuby wieszam na neq6.
 8. Ja bym dorzucił dwie obowiązkowe płatne wizyty serwisowe w roku jako warunek utrzymania gwarancji.
 9. Udało mi się uruchomić zestaw kamery, montażu i Dream Fokusera na Rpi4. Prędkość transmisji ustawiona na 9600. Fokuser podłączony bezpośrednio do USB 2.0 na na Rpi. Montaż i kamera via hub. Czyli może działać. Sekwencja ustawień: 1. Zdefiniowany profil w panelu bocznym. 2. Uruchomiony serwer w panelu 3. Zdefiniowany profil w Kstars jako remote z adresem IP Rpi 4. Prędkość transmisji ustawiona na 9600 5. Port /dev/ttyACM0. Wymagane było wyłączenie i włączenie DF po starcie Kstars.
 10. Ja bym spróbował zasymulować w Stellarium, który kąt jest bliższy "teorii".
 11. Astroberry może być serwerem INDI dla Kstars działającego na innym komputerze. Wtedy panel boczny służy do konfiguracji, uruchamiania i zatrzymywania serwera. Jeśli chcesz używać Rpi z Astroberry jako lokalnej instalacji kontrolowanej np. przez przeglądarkę, wtedy konfigurujesz sprzęt z poziomu Kstars tak, jak pokazał @mirek01. Ważne jest, żeby poszczególne urządzenia komunikowały się przez przypisane im porty. Jeśli łączysz EQ6 kabelkiem bez pilota, to wybierasz EQMOD. U mnie tak to wygląda:
 12. Na stronie ZWO nie ma (nie znalazłem) tej informacji w opisie 294, ale po Twoim pytaniu zerknąłem na inne i rzeczywiście 294 też ma backlit.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.