Jump to content

apolkowski

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1124
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

apolkowski last won the day on February 28

apolkowski had the most liked content!

Community Reputation

1099 Excellent

About apolkowski

 • Rank
  Arktur

Informacje o profilu

 • Skąd
  Niedaleko Grunwaldu
 • Sprzęt astronomiczny
  SpaceCat, Esprit 100ED, GSO 150/750, GSO 250/1000, EQM-35 PRO, NEQ-6 Pro, ASI1600MM Pro, Canon 500D mod, Nikon D500

Recent Profile Visitors

2857 profile views
 1. Filtr wkręca się w przejściówkę 54/48 mm od środka, od strony wnętrza tuby.
 2. Mają się też zmienić zasady odbioru nadwyżki. Nie będzie gwarantowanych 80% do wykorzystania tylko odsprzedawanie nadwyżek po ustalonej cenie.
 3. Moja instalacja oficjalnie działa od listopada. Spodziewałem się, że najlepsze będą miesiące wakacyjne, ale lipiec jest na razie kiepski.
 4. PHD nie używam, ale moduł w Kstars prowadzi podobnie. T7C odpuściłem, bo gubiła klatki i reakcje programu były spóźnione. Czy przy prowadzeniu z 1 gwiazdą używasz subframe czy pełnej klatki? Może T7C radzi sobie z przesyłem fragmentu obrazu, a z pełną klatką gorzej?
 5. Ten tutorial pewnie znasz. Tak pytam. https://www.lightvortexastronomy.com/tutorial-reducing-light-pollution-effects-removing-gradients-and-artificial-flattening.html
 6. W cenie nie ma uchwytów do szyn (siodełek).
 7. TS ma swoją wersję Skytee. https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/info/p4537_TS-Optics-AZ5-Azimutale-Montierung-mit-Stativ-und-Feinverstellung.html
 8. Fajne, ale trochę mało ten tlen widać mimo, że jest go dużo. Może tak?
 9. Ta formułka sprawdzi się jedynie dla monochromatycznych zdjęć z niebieskim opisem.
 10. Plakat fantastyczny. Gratulacje dla autora. Gdyby ktoś chciał sobie wydrukować jako pomoc naukową (dla własnych potrzeb, o ile autor nie zaprotestuje), proponuję zrobić sobie negatyw używając następującej formuły w Pixelmath: ~(iif($T[2]>2*$T[0],$T[2],$T))
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.