Jump to content

apolkowski

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  918
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

apolkowski last won the day on February 28

apolkowski had the most liked content!

Community Reputation

855 Excellent

About apolkowski

Informacje o profilu

 • Skąd
  Niedaleko Grunwaldu
 • Sprzęt astronomiczny
  SpaceCat, Esprit 100ED, GSO 150/750, GSO 250/1000, EQM-35 PRO, NEQ-6 Pro, ASI1600MM Pro, Canon 500D mod, Nikon D500

Recent Profile Visitors

2064 profile views
 1. Próbowałem dziś świeżo nabytą nasadkę WO z Newtonem GSO 150F5. Bez barlowa i z dołączonym barlowem 1,6x nie ostrzy mi na maszcie GSM w odległości ok. 400m. Po zamontowaniu soczewki z barlowa 2x jest ok z zapasem, więc powinno być dobrze. Sprawdzę jak będzie czyste niebo. Powiększenie odpowiada mniej więcej okularowi 6 mm czyli barlow daje realny współczynnik ok. 3x. Nie znam się na okularach, ale obraz wydaje się być podobny do SVBONY 68 st. tyle, że jest mniej czuły na zmianę kąta patrzenia. Włożyłem jeden WO i jeden SVBONY 20 mm i przy ruchu głowy obraz w SVBONY znikał. Wydaje mi się, ż
 2. Zestaw 4 okularów z SVBONY zamówiony 30 marca właśnie dotarł bez cła i vatu.
 3. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to warto zasymulować sobie pole widzenia takiego zestawu na astronomy.tools i w Stellarium, żeby wiedzieć co taki zestaw będzie rejestrował.
 4. Rocznie na grypę umiera w Polsce mniej osób niż teraz codziennie na COVID. Tak dla pokazania proporcji. EDIT. Ponieważ pojawiła się po moim wpisie reakcja rozbawienia to dodam liczby. Grypa - normalnie ok. 60 - 80 zgonów rocznie. W "złym" sezonie 2018/19 zmarło mniej niż 150 osób. Co do ilości zgonów na COVID dane są publikowane codziennie. Rzeczywiście jest się z czego śmiać.
 5. Pierwszy raz jedna z moich paczek idzie przez Budapeszt.
 6. Są tutoriale na YT. Generalnie po wyborze okienka obrazu (na dole, z listy) masz dostęp do wszystkich zaaplikowanych temu obrazkowi procesów. Można je na przykład "wyciągać" na pulpit i aplikować innym obrazkom. Dostęp do Explorerów jest tu:
 7. Używasz History Explorer?
 8. Możesz napisać coś więcej jak używasz Mure Denoise?
 9. Post był z maja 2020. W międzyczasie problem rozwiązałem z pomocą Ali. Ostatnio jeden z tych wschodnich kabelków zaniemógł i zaczął wywalać zabezpieczenie w zasilaczu.
 10. Kiedyś nawet zacząłem, ale mam tylko 4 klatki. Zastanawiam się czy nie spróbować z newtonem 250F4 zamiast dorabiać klatki z Esprita i taki tlen dołożyć.
 11. Te stacki były skalibrowane. Moja próba z początku wątku nie była. Dzięki za dobre słowa.
 12. Skalibrowane stacki LRGB: https://we.tl/t-Ssriq8mfSf
 13. Skrypt. Był standardzie w starszych wersjach, ale daje się go dograć. Po zainstalowaniu pojawi się jako kategoria Multichannel Combination.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.