Jump to content

sidaglez

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

16 Neutral

About sidaglez

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 10/30/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  exeter
 • Sprzęt astronomiczny
  meade 8"

Recent Profile Visitors

856 profile views
 1. Witam. Czy to 102/1300mm ? Czekam na przelew za aparat więc jeśli byłaby możliwość rezerwacji do poniedziałku to proszę
 2. Nagrywam przykładowo podczas jednej sesji Jowisza osobno na każdym filtrze w osobnych plikach, i podczas stacka w APP wrzucam każdy plik jako osobny kolor i on złoży mi i kolorowy obraz. Dobrze rozumiem? Dotychczas operowałem tylko na programie wx astro capture z webcamami stąd moje zapytanie. W programie od imaging source mam możliwość debayeringu na dwóch wybranych kolorach. Co to jest ten debayering?
 3. Jak za pomocą filtrów gbr dodać do obrazu kolory. mam dmk31, komplet filtrów gbr+ polarizer. Proszę mi wytłumaczyć na przykładzie jakiegoś programu jak rejestrować obraz by zestackować go jako kolorowy. próbowałem znaleźć to w internecie ale jedyne co się dowiedziałem to tyle ile wiem- że jest to możliwe za pomocą filtrów.
 4. Lornetka sprzedana. Temat do zamknięcia
 5. Jestem w pracy zdjęcia zrobiłem telefonem i na nim nie mam możliwości zmniejszenia obrazu już wykonanego
 6. Proszę o PW z adresem e-mail odnośnie zdjęć. Tu nie mogę wrzucić ze względu na rozmiar
 7. Zdjęcia w pw ze względu na rozmiar
 8. Będą z samego rana zarezerwowane
 9. Sprzedam lornetke w bardzo dobrym stanie technicznym i optycznym. W komplecie z pokrowcem i zestawem dekli. Zdjecia dodam jutro z rana. Mozliwa wysylka badz odbior osobisty (preferowany) we Wrocławiu.
 10. Lornetka w bardzo dobrym stanie optycznym i technicznym. Wraz z pokrowcem i kompletem dekli. Zdjecia wrzucę jutro. Wysyłka lub odbior osobisty (preferowany) we Wrocławiu.
 11. Ja miałem swego czasu archaiczny już model lx10. Kupiłem go w UK na aukcji charytatywnej za ekwiwalent około 1800pln. Optycznie był wybitny a napęd w nim nie działał w czasie zakupu i niestety nie udało mi się go przywrócić do zycia- wielka szkoda bo widelec byl solidny i ciezki. Kupiłem komplet z niesprawnym napedem, statywem i klinem paralaktycznym. Ciężko z częściami do starszych meade, zwłaszcza po tej stronie oceanu. Sprzedałem go z zyskiem na innym montażu bo gdy wracałem z UK do Polski nie miałem po prostu jak bezpiecznie go przetransportować. Gdyby nie fakt powrotu nadal uzywalbym tej rury
 12. Problem nie wynika z oprogramowania lub ustawień tylko niekompatybilności sprzętu. Nie wiem z czego ona wynika. Na słabszym pc wszystko działa prawidłowo, na laptopie nie jestem w stanie uruchomić 30fps na żadnym programie i przy żadnym ustawieniu
 13. Moim zdaniem do obserwacji galaktyk lepsza jest tania lornetka od taniego teleskopu. Być może stąd twoje zaskoczenie nt obrazu przez teleskop po obserwacjach lornetkowych. Gdybym miał do wyboru teleskop za 1000pln na słabym montażu lub lornetke w tej samej kwocie z prostym statywem fotograficznym, wybrałbym to drugie a co do astrofoto to wessel i jego sugestia z 50ka wyczerpuje temat.
 14. W ustawieniach kamery na laptopie jest do wyboru 30fps ale komputer nie dostaje obrazu. Procesor w laptopie to i5 czwartej generacji a w pc i7 pierwszej generacji. Dyski w obu przypadkach to SSD z czego w laptopie Kingston a w pc no name. Ram w pc to 8gb a w laptopie 12gb więc idąc tym tropem to laptop jest faworytem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.