Jump to content

Imar

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1667
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Imar last won the day on March 5 2019

Imar had the most liked content!

Community Reputation

714 Excellent

About Imar

 • Rank
  Kanopus
 • Birthday 12/27/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Błonie
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 72 ED SW 130/650 mod Astrolink 4 mini Touptec 178 mm Eq6-R Astrobudka Atik 428EX

Recent Profile Visitors

11854 profile views
 1. @Antoni piękny obiekt aż kusi tam wycelować i też piękna praca, czy twoim zdaniem i waszym zdanie Panowie jest sens brać się za ten obiekt w Bicoior refraktorem o aperturze 70 mm ? czy raczej to nie ma racji bytu ? Z swoim Atik 428EX będę miał podobne FOV.
 2. Dozbierał bym materiału bo jak na aperturę 80 to za mało, i usunął zieleń z gwiazd, natomiast pokombionował bym by miały one też inne kolory jak żółty i niebieski.
 3. Ja pierwsze słyszę by miał enkodery na obu osiach, chyba że to jakaś najnowsza nowość i coś nowego produkują. Zawsze miał tylko w RA. Podlinkuj swój montaż jaki konkretnie masz model chętnie obejrzę.
 4. Apo 150/900 i nie jest przeciążony ? coż z taką bestią lekko mieć nie będzie. Po 2 latach użytkowania jestem wstanie stwierdzić że ogniskową 900 mm jest ten montaż wstanie uprowadzić 30-60 sek bez gudingu i do 900s guidingiem (zależy od skali i deklinacji). Ja sam maksymalnie naświetlałem tym montażem 900s w skali 1.4 sekundy kątowej na piksel. Z kontrolą prowadzenie za pomocą PEC 1200s w tej samej skali to absolutny max co uświadczyłem. Do zwyczajnej astrofotografii w przeciętnych warunkach (czyt. w otwartym terenie na stojaku) w twoim przypadku nie liczył bym więcej niż
 5. Jak dla mnie tło do poprawy, w rogach coś się dzieje niedobrego i wcale nie jest to takie trudne do poprawienia jak wspomina Marcinos. Ja bym powalczył o kolor gwiazd skoro masz tak dobre niebo. A reszta to bardzo ładnie, sprzęt wymiata.
 6. Ja bym trochę powalczył o kontrast mając ten materiał. Bo ciemne struktury jak by zlane z tłem. Oczywiście i tak uważam że dobra robota
 7. Piękna nocka wczoraj pod Warszawą i duży urobek. Dziś liczne na to samo.

  Czy u was też owocnie ?

  HT_PNG 32x600.png

 8. @diver oczywiście że można to łatwo zrobić w pixie. (mam na myśli wyrównać jedną stronę do lewej jeśli chodzi o barwę) Robisz maskę pędzlem i ją rozmywasz gaussem w gimpie którego używasz i aplikujesz ją w pixie i curves transformation regulujesz kolor. Ja tak sobie działam.
 9. Jak to Pies w lato, leży i dyszy
 10. Dzięki, no taka miała być. Myślę że każdy ma trochę racji i te kilka minut dłużej można po palić.
 11. Imar

  Flip Flap

  To coś co wygląda jak bateria paluszek jaką pełni funkcje ? co to jest ? Udostępniasz to za darmo czy coś się płaci ?
 12. No zobaczymy. 15 min na legalu jedzie, miejmy nadzieje że 20 też.
 13. Cóż dzięki za ocenę. Nigdy nie próbowałem palić 20 minut i nie wiem czy mój montaż pociągnie tyle w rozsądnym procentowo uzysku nie pojechanych klatek. Ale spróbuje przy innym obiekcie. A gradienty to cóż takie niebo i warunki nic nie poradzi trzeba w obróbce wyrównać, kalibrowane flatem było.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.