Jump to content

Imar

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1531
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Imar last won the day on March 5 2019

Imar had the most liked content!

Community Reputation

629 Excellent

About Imar

 • Rank
  Kanopus
 • Birthday 12/27/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Błonie
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 130/650 mod Astrolink T7C Eq6-R Astrobudka Atik 428EX

Recent Profile Visitors

9458 profile views
 1. Nie wiem jak liczy Astrobin. Ja sprawdzam orientacje kamery na astrometry net w zakładce upload i zawsze jest poprawna z tym co jest faktycznie w rzeczywistości i ten kąt z każdym pomiarem jest identyczny jeśli nie zmieni się ręcznie ustawienia kamery. NINA liczy te kąty po swojemu i daje inne wyniki w plate solve.
 2. Kuba..nie z plate solve tylko z blind solve, ciebie interesuje wynik obliczony przez blinde solve i jest on nie zmienny. To są dwie różne rzeczy.
 3. Tu nie trzeba mieć pomysłu, ani nad tym myśleć bo to liczą algorytmy. Blind Solving od tego jest. Zrób go na stronie www Astrometry NET w zakładce Upload.
 4. Z grzybolem tak jż jest i tyle, sam się przekonałem.
 5. Jak w temacie, przynajmniej z jednym elementem szkła nisko-dyspersyjnego FPL-53. Nienaganny stan techniczny, najlepiej sprawdzony w boju z matrycą rozmiaru około APS-C Mile widziane od razu z korektorem. Budżet do 3k PLN. Proszę o info na PW. Pozdrawiam.
 6. Mhm no to będzie ciężko, a bym wziął na biegu
 7. Aktualne ? Jeśli się zwolni proszę o kontakt.
 8. Ja przy podbnym rozwiązaniu poprawiam sobie raz na 3 miesiące. I przez te 3 miesiące mi rozstraja się jedynie 30s-1 minuta. Ruszając (bo niestety często grzebie) sporadycznie montaż i sprzęgła myślę że i pół roku by dało radę bez korekty. Ustawiam SharpCap.
 9. Tego nie przeskosczysz w naszych warunkach, nawet temu nie dorównasz ani się nie zbliżysz, tak szukając i cokolwiek rejestrując to mają szansę ludziska co mają teleskop f2-f3 i naświetlają po 30-60 minut W NB właśnie z niebem tej jakości i lepszej. Oprócz Marcela jest jeszcze kilku takich kolesi np w USA czy na krymie (pewnie jest takich ludzi co próbują sporo tylko o nich nic nie wiadomo) W tamtym roku czytałem że jest taki koleś w Arizonie z telepem własnej budowy zwierciadlanym średnicy 600 mm f 1.2 z jakąś kamerą FLI ML 65...coś tam pod smolistym pustynnym niebem i pali nawet po
 10. Proszę poinformować na PW. Pozdrawiam.
 11. Wypadało by pokazać wszystkie gwiazdki, bo o gwiazdki tu chodzi. A flata być nie musi. Bardzo ładnie to wygląda. W poprzednio podlinkowanej prezentacji tego maleństwa w astrofoto byłem sceptyczny ale to chyba tylko wina tego kogoś kto robił te prezentacje. Szkoda tylko że optymalna odległość od flattenera deklarowana od producenta to 17,5 mm co jest masakrycznie mało bo przeciętnie samo koło filtrowe ma 22 mm lub więcej a gdzie jeszcze do kamery. No chyba że do OSC to się nada i to jedynie ZWO lub QHY i Atik EX
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.