Jump to content

Imar

Społeczność Astropolis
 • Posts

  1689
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Imar last won the day on March 5 2019

Imar had the most liked content!

About Imar

 • Birthday 12/27/1989

Retained

 • Member Tittle
  SQ5CSS

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Błonie
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 72 ED SW 130/650 mod Astrolink 4 mini Touptec 178 mm Eq6-R Astrobudka Atik 428EX

Recent Profile Visitors

12717 profile views

Imar's Achievements

729

Reputation

 1. 18 klatek Ha i 12 OIII z warszawy i nie widać szumu....nie ogarniam tego. Ja bym zebrał swoim CCD 180 klatek i szum by był jak cholera. @wessel pokaż jakiej jakości jest jedna subklatka z tlenu i wodoru jeśli można, jestem mega ciekawy.
 2. Ładnie refraktorek rysuje, jest git
 3. Też bym pokombinował natomiast już taka magenta wychodzi z tła dlatego się wstrzymuje z rozciąganiem materiału bo jej nie chce.
 4. Niestety lekki pojazd jest, ale nie wybrzydzam i tak dobrze że mont 900s jako tako prowadzi. Lepsze to niż nic.
 5. Na moich jest narysowana strzałka w którą stronę zamontować (one są w oprawie gwintowanej) i inaczej by nie pasowały do koła.
 6. Looknij teraz (Dodałem nowe w górnym poście), co wy na to ?
 7. Już nie przynosi poprawy, sorry nie chcę ciągnąc tego tematu. Kiedyś opisywałem sprawę Atika 428EX i porównywałem 40 klatek z 120 praktycznie bez różnicy. Polepszenie jakości widzę jedynie do 27 klatek później jest już naprawdę to samo. Nie palę przez to więcej niż 30-35 klatek bo naprawdę szkoda czasu, każdy materiał z tej kamery mi to pokazuje. Co do filtrów to przyjże się tej Antili.
 8. No ciekawy pomysł, jak znajdę czas to spróbuje.
 9. Przez filtr Baadera takie halo jest, jak zresztą nie tylko u mnie. Nie każdy miał takie szczęście i kupił 7 nm starą serie o lepszej jakości wolną od tego problemu jak to się udało tobie. Teraz nie ma nic do wyboru pewnego prócz Chromy lub Astrodona. Na razie nic nie wymienię gdyż sam jeden filtr chromy lub astrodona by kosztował tyle co ten cały setup który obecnie używam. Nie bez przyczyny pozostaje też użycie FPL-51 w tym apo co przekłada się na pogorszenie sytuacji, gwiazdy są puchate bo mają abberacje. To nie FPL-53 niestety. Przeszkadzają ci jedynie te dwie najjaśniejsze gwiazdy, a reszta może być ?
 10. Maciej, ale ja nic z nimi nie robię, totalnie nic co by je pogarszało. Są takie na wyjściowym stacku. Co mogę zrobić żeby jak to to nazywasz nie dostawały w d..pę. ? Po lewej stronie widać jakąś wadę optyki i gwiazdy są gorsze i na to nie mam wpływu, kombinowałem wiele razy z różnymi kolimatorami, sprawdzałem czy wszystko jest na osi i czy matryca jest wypoziomowana i pod tym względem jest w porządku, to coś od samego obiektywu. Jakie są takie są, ja już jestem zmęczony szukaniem teleskopu bo przerobiłem już 4 teleskopy poprzedniego roku i mam dość , jaki bym nie kupił z każdym jest coś nie tak jak by się chciało, taka chińszczyzna i nie poradzisz. Na Taka mnie nie stać.
 11. Poprzednia odsłona która wam zaprezentowałem( link poniżej) nie dawała mi spokoju zatem postanowiłem powalczyć raz jeszcze. Materiał jest jakiś dość trudny bo jest już na wstępie mocno zaszumiony, zbieranie większej ilości klatek już nie przynosi poprawy stosunku sygnału do szumu. A na naświetlanie 20 minut pozwolić sobie nie mogę. Więc walczę z tym co mam. Uważam że lepiej, ale ostatecznie wypowiecie się sami. Postanowiłem zaprezentować w tej orientacji, mimo że jest błędna to bardziej mi się podoba. Pozdrawiam. Wersja poprawiona zgodnie z waszymi sugestiami. Proszę o ocenę.
 12. Jak na początek to i tak ci nie źle idzie, gratuluje
 13. Będzie przechodzić blisko M3, zapewne kilku z nas pokusi się o fotografie DS w tym czasie. Sam chyba spróbuję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.