Jump to content

Imar

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1631
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Imar last won the day on March 5 2019

Imar had the most liked content!

Community Reputation

674 Excellent

About Imar

 • Rank
  Kanopus
 • Birthday 12/27/1989

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Błonie
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 130/650 mod Astrolink T7C Eq6-R Astrobudka Atik 428EX

Recent Profile Visitors

10523 profile views
 1. Może być sam miałem gorszy i się dało.
 2. Ok dzięki za info, na razie nie ma pogody by cokolwiek sprawdzać. Zobaczymy czy się powtórzy. U ciebie to nie taki wielki problem ty masz z czego uciąć a tu matryca malutka.
 3. Na DVB-T spokojnie podsłuchasz iss nawet z niedużą antenna na pasmo 2m ja bez problemu odsłuchuję rozmowy w ramach programu ariss prowadzone między szkołami a iss. W zasadzie sygnał z ISS jest bardzo mocny (a nawet bardzo bardzo mocny, mój Baofeng UR-5 z małą antenką o długości 10 cm leżący w pokoju nawet nie blisko okna odbiera przelatującą iss) w porównaniu z innymi satelitami, i każda antena samoróbka z drutu to umożliwia, sam zrobiłem kilka anten z drutu czy koncentryka i dało się bez problemu. Z innymi satelitami, meteo i cubesat to już wyższa szkoła jazdy i z byle czym nie odbi
 4. Kolejny obiekt z wczoraj z przed meridianu i po. Po środku klatka z alignmentu, widać że tam też zachodzi zmiana, nieco mniejsza ale jest. Klatki z innych dni mają identyczną orientacje co też jakby wskazywało że nic nie jest rozkręcane i zmieniane. Dotychczas nie robiłem zdjęć z tak małą ogniskową i takim małym teleskopem (to tylko 330mm) tak ma prawo być w takiej małej skali ? Zawsze miałem ładnie zbliżone do siebie klatki na ogniskowych około 600 mm. Rotatora oczywiście nie mam.
 5. Zawsze jak robiłem zdjęcia miałem tylko zmianę orientacji kadru o te 180 stopnie. Dodam że to refraktor więc nie ma możliwości by kolimacja się zmieniała itp.
 6. Mam przedziwny problem z którym nie spotkałem się wcześniej podczas sesji, a już od 3 lat coś tam działam. Obecnie na 72ED od SW z EQ6-R i Atik428EX z kołem SX7x1.25 oraz OAG. Sprzęt jest od 2 tygodni nie rozbierany i nie zmieniana jest jego konfiguracja przez nikogo. Sztywno skręcony i nie ma mowy o żadnym obrocie i poluzowaniu czegokolwiek. Robiły się zdjęcia w OIII przed meridianem, w między czasie soft wykonał meridian flip jak to zawsze robi i zbierał materiał dalej tylko że w innym filtrze Ha, dodam że po guidingu widzę że kalibracja pasuje do charakterystyki prowadzenia,
 7. Jest super tylko lekko do poprawy odległość matrycy od reduktora i jest perfect setup.
 8. No konkret , obyś dokończył szybciej niż w 2023. Te dwa Atiki (twój obecny i poprzedni) dzieli przepaść jak widać.
 9. @Tayson mniej więcej od której godziny zaczynasz naświetlać ? jak jest na jakiej wysokości na horyzontem ten obiekt ?
 10. Tak, nie aktualne, zapomnialem o tym ogłoszeniu.
 11. @sidiouss ponawiam pytanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.