Jump to content

dark1

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  353
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

dark1 last won the day on October 21 2020

dark1 had the most liked content!

Community Reputation

127 Good

About dark1

 • Rank
  Altair
 • Birthday 03/28/1974

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Astronomia, fotografia.
 • Sprzęt astronomiczny
  S× Flex 14", GSO N12"
  Nagler 17, 11, 7, 5
  ES24

  Lumikon UHC2", OIII2"
  Baader H-Beta2", Astronomik H-Beta2"

Recent Profile Visitors

2386 profile views
 1. I nie piszmy o tandetnej chińszczyźnie i dobrej reszcie świata. Wszak ESy to Chińszczyzna i to bardzo dobra Chińszczyzna. Do DS polecam zdecydowanie szerokie pole jak Morpheus lub ES. 11-14mm/70-100°
 2. Bardzo niechętnie, ale muszę sprzedać teleskop słoneczny H-alfa LS50 z filtrem DoubleStack. Teleskop jest w doskonałym stanie technicznym. Średnica 50mm z pełnoaperturowym filtrem DS. Pasmo 0,5a Przepiękne widoki pochodni jak i powierzchni Słońca Filtr BF 500 czyli 5,5mm W komplecie walizka i szukacz solarny. 8000zł Możliwa zamiana na: Dużego Newtona 16" i więcej. SCT10 i więcej z montażem.
 3. Myślę, że to osłony rodem ze StarTrek. Wszak lata wokół Księżyca. Gratuluję uchwycenia zjawiska.
 4. Widziałem ją. Była piękna w kształcie ogniska. Ładne ujęcie Charon. Czy te brudy pochodzą z matrycy czy z teleskopu?
 5. Okular używany. Optyka czysta bez wad. 300zł z wysyłką.
 6. Kupiłeś typowego wymiaracza DSowego o światłosile F5 i wymagasz obrazów jak z poprzedniego F7. W takim teleskopie do obserwacji planet kolimacja musi być idealna. Inna rzecz to okulary. Rozmycie gwiazd to wynik kiepskiej ich jakości. W F5 trzeba celować w szerokie ESy czy Naglery lub o mniejszym polu Vixeny LVW NLV ortho itp. Osobiście polecam przysłonięcię do 150mm i będzie git. Sam tak robię z moją krówką 14"
 7. Jeśli APM okaże się dobry to kupię jeszcze 13mm. Lubię błądzić po niebie i szerokie pole jest dla mnie jak najbardziej przydatne. Gdyby jeszcze tak odległość źrenicy była na poziomie 20mm to byłby to miód dla moich oczy. Ale do Lunta 50ki używam okularów 5,5 i 8mm 60°.
 8. Pole. Potrzebne mi jak największe. Inna rzecz to niemożność ewentualnej odsprzedaży w dobrej cenie. Rozmyte gwiazdy mi nie przeszkadzają. Transmisja bardzo dobra więc tutaj nie mam się czego czepiać.
 9. Jestem wam winien dodatkowe wyjaśnienia. Udało się sprawdzić na gwiazdach pole okularu. Otóż koledzy macie rację. Jeśli wierzyć że ogniskowa jest rzeczywiście równa 21mm to pole jest jakby troszeczkę większe od 90°. Ale należy przyznać, że transmisja jest na super poziomie. Okular odeslalem i zamówiłem APM 20mm.
 10. Czytam wszystkie opisy wizualne i oglądam chętnie szkice. Dlatego, że sam jestem wizualowcem. Wizual ma w sobie coś czego nie znajduję w fotach a mianowicie świadomość obcowania z obiektem widzianym na żywo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.