Jump to content

dark1

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  361
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

dark1 last won the day on October 21 2020

dark1 had the most liked content!

Community Reputation

133 Good

About dark1

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Astronomia, fotografia.
 • Sprzęt astronomiczny
  S× Flex 14", GSO N12"
  Nagler 17, 11, 7, 5
  ES24

  Lumikon UHC2", OIII2"
  Baader H-Beta2", Astronomik H-Beta2"

Recent Profile Visitors

2517 profile views
 1. Ależ te motyle piękne. Możesz opisać sprzęt?
 2. Obserwuję niemal codziennie jak rozwijają się protuberancje i miło potwierdzić na zdjęciu to co widzę w okularze.
 3. Macieju Protuberancji nie zobaczysz. Polecam do Słońca OIII jeśli posiadasz. Powinien być lepszy niż zwykły mgławicowy H-alfa.
 4. Witaj. Jeśli zamierzasz uzyskać obrazy choć trochę podobne do tych z teleskopów H-alfa to niestety nie tędy droga. Pasmo 7nm to o wiele za dużo aby odfiltrować chromosferę. Tutaj potrzeba minimum 1Angstrema czyli 0,1 nm. To pasmo 70 razy węższe. Myślę, że H-alfa Baadera nic nie wniesie. Czytałem kiedyś, że ND 3,8 jest nadal bezpieczna, ale osobiście bym nie ryzykował.
 5. O kurcze. To fajny pomysł. To moja obecna maszynka to chyba już "Żelisława"
 6. Gratuluję zakupu. DubleStack to naprawdę piękne widoki. Zabierz zaślepki przednią od LS50 i tylną od DS do dobrego ślusarza. Zmierzy i wytoczy z kawałka aluminium. Ja tak dopasowałem złączkę do kamery. Tylko warunek zmyślny tokarz. Można też popróbować połączyć obie zaślepki i wytoczyć po prostu otwór.
 7. Anegdota. Ale raczej nie prawdziwa. Podczas odlotu z Księżyca, Neil Armstrong stanął w wejściu do lądownika i powiedział niby sam do siebie: "Good luck Mr. Gorsk'y" Po powrocie pytano Neila o owe słowa ale ten odpowiadał tylko, że na razie nic nie może wyjaśnić. Oficjalnie przyjęto, że astronauta życzył powodzenia jakiemuś Rosjaninowi. Po kilkunastu latach pewien człowiek podczas wywiadu zagadnął Neila o tamte słowa. Odpowiedział : Teraz już mogę wyjaśnić bowiem pan i pani Gorsk'y już nie żyją. otóż kiedy byłem kilkuletnim chłopcem grałem w piłkę z ko
 8. Czarno biała galaktyka jak dla mnie "naj". Jakbym patrzył przez teleskop 2m.
 9. I nie piszmy o tandetnej chińszczyźnie i dobrej reszcie świata. Wszak ESy to Chińszczyzna i to bardzo dobra Chińszczyzna. Do DS polecam zdecydowanie szerokie pole jak Morpheus lub ES. 11-14mm/70-100°
 10. Bardzo niechętnie, ale muszę sprzedać teleskop słoneczny H-alfa LS50 z filtrem DoubleStack. Teleskop jest w doskonałym stanie technicznym. Średnica 50mm z pełnoaperturowym filtrem DS. Pasmo 0,5a Przepiękne widoki pochodni jak i powierzchni Słońca Filtr BF 500 czyli 5,5mm W komplecie walizka i szukacz solarny. 8000zł Możliwa zamiana na: Dużego Newtona 16" i więcej. SCT10 i więcej z montażem.
 11. Myślę, że to osłony rodem ze StarTrek. Wszak lata wokół Księżyca. Gratuluję uchwycenia zjawiska.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.