Jump to content

dark1

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  189
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

29 Neutral

About dark1

 • Rank
  Antares
 • Birthday 03/28/1974

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Astronomia, fotografia.
 • Sprzęt astronomiczny
  GSO N12" Nagler 17, 11, 7
  SWAN33
  Lumikon UHC2", OIII2"
  Baader H-Beta2"

Recent Profile Visitors

1,625 profile views
 1. Dla chętnego dzisiaj 450zl z wysyłką.
 2. Tak na poważnie to dzięki za zwrócenie uwagi. Pozdrowionka i miłego dnia.
 3. Ależ tam nie ma żadnej literówki.
 4. Kupiłem właściwie nie wiem po co. Pokazał fajnie Księżyc, Jupitera i Saturna. Ale do DS zupełnie nie ta apertura. Sprzedam za tyle ile kupiłem wiec 500 plus przesyłka. Zdjęcie jakie wstawiam jest autorstwa kolegi od którego kupiłem. . Stan oceniam ma bdb. Troszkę kużu się znajdzie. W komplecie: Refraktor, obejmy z dovetailem, kątówka 2" z redukcją 2/1.25, okulary 25 i 10mm oraz szukacz 6x30
 5. Po dwudziestu pięciu latach małżeństwa moje kochanie na wieść, że jadę na miejscówkę odpowiada: Tylko zabierz klucze żebyś mnie nie budził bo drzwi będą zamknięte. I poczekaj aż pies wróci i zamknij furtkę. (zawsze nasza suczka wychodzi za bramę na kilka minut jak wjeżdżam na podwórko i trzeba ją ganiać lub zostawić furtkę aby wróciła na podwórko) Kiedy kładę się już do łóżka słyszę. Pies na podwórku? Tak. Zamkąłeś drzwi? Tak To dobranoc. Dobranoc .
 6. Widziałem wczoraj te protuberancje w LS50. Tą po lewej skojażyłem jako McDonalds. Wczoraj całe Słońce usiane było protubami. I ta mała plama. Coś się zaczyna.
 7. Rano po 7.00 nic nie zauważyłem. Teraz widać ją wyraźnie. Rzeczywiście nie jest samotna. Coś chyba zaczyna się dziać na Słoneczku bo od tygodnia obserwuje więcej dużych protuberancji i więcej szpikuli. Lunt LS50THa
 8. Cieszę się tym czasem od lat osiemdziesiatych. Astrofoto nie dla mnie. No chyba, że takie proste Łysy i Słoneczko.
 9. Powodzenia w takim razie i daj znać jak poszło. Byłbym zapomniał. M31 jest świetnie widoczna około 23.00. A pod M31 tuż przy gwieździe Mirach.... Niespodzianka dostępna dla twojego teleskopu.
 10. To ja jestem właśnie taki ktoś. Zawsze wyjmuje lustro wraz z celą kiedy teleskop jest na Dobsie. W ten sposób również montuje cele z lustrem.
 11. Dobrze jest przeczytac gdy ktoś z takim entuzjazmem podchodzi do Astronomii. Powodzenia w dalszych obserwacjach. Obyś nie stracił zapału. Uran i Neptun nie będą takie ciekawe jak sądzisz. Polecam poszukać M81, 82, 51 57, 27
 12. Do sprzedania mam w bdb stanie teleobiektyw Canon 100-400. Doskonały do zdjęć z ręki. W internecie można poczytać o nim wiele, więc nie będę się tutaj rozpisywał na temat zalet i wad. Soczewkę przednią chroni od nowości filtr UV HOYA mmc 77mm (230zl nowy) W komplecie: Obiektyw z filtrem, osłona przeciwsłoneczna, dekielki, mocowanie statywowe, futerał oryginalny. 3150 do negocjacji. Przesyłkę pokryje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.