Jump to content

dark1

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  341
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

dark1 last won the day on October 21

dark1 had the most liked content!

Community Reputation

117 Good

About dark1

 • Rank
  Altair
 • Birthday 03/28/1974

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Astronomia, fotografia.
 • Sprzęt astronomiczny
  S× Flex 14", GSO N12"
  Nagler 17, 11, 7, 5
  ES24

  Lumikon UHC2", OIII2"
  Baader H-Beta2", Astronomik H-Beta2"

Recent Profile Visitors

2311 profile views
 1. Pole. Potrzebne mi jak największe. Inna rzecz to niemożność ewentualnej odsprzedaży w dobrej cenie. Rozmyte gwiazdy mi nie przeszkadzają. Transmisja bardzo dobra więc tutaj nie mam się czego czepiać.
 2. Jestem wam winien dodatkowe wyjaśnienia. Udało się sprawdzić na gwiazdach pole okularu. Otóż koledzy macie rację. Jeśli wierzyć że ogniskowa jest rzeczywiście równa 21mm to pole jest jakby troszeczkę większe od 90°. Ale należy przyznać, że transmisja jest na super poziomie. Okular odeslalem i zamówiłem APM 20mm.
 3. Czytam wszystkie opisy wizualne i oglądam chętnie szkice. Dlatego, że sam jestem wizualowcem. Wizual ma w sobie coś czego nie znajduję w fotach a mianowicie świadomość obcowania z obiektem widzianym na żywo.
 4. Michał dzięki za nowe obiekty do obserwacji. Bardzo ciekawe opisy. Czekam na więcej.
 5. Zarezerwowany do realizacji.
 6. Stan bdb. Komplet sklepowy. 330zł z wysyłką.
 7. Widziałem ją dzisiaj na tle ogromnego aktywnego obszaru.
 8. Choć jestem wizualowcem to dla mnie bomba i nie o jakość mi chodzi tylko samo zdarzenie. Uchwycenie komety przelatującej między dwiema galaktykami bezcenne. Gratuluję.
 9. Okular z wielkim polem nie zawsze jest konieczny. To zalerzy od obiektu. Mała M57 w dobrym ortho jest piękna. Ale Miotła w dużym teleskopie jak 14-16" wygląda przecudnie kiedy można zobaczyć całą. Wtedy nawet rozmyte gwiazdy mi nie przeszkadzają w okularze 80-100°.
 10. Michale gratuluję ładnego szkicu. Szkoda, że tak mało na forum szkiców a coraz więcej fotografii. Osobiście prawie przestałem cieszyć oko fotografiami a już w szczególności szerikimi polami. Na forach i w sieci jest tego wysyp a szkic to zawsze coś subtelnego i zgodnego z rzeczywistoscią jaką widzę przez teleskop.
 11. Każdy ma prawo do własnych odczuć. Jednemu pasuje to, innemu tamto. RedDot w połączeniu z szukaczem kątowym pozwala mi znajdować obiekty szybciej niż wcześniej kiedy używałem szukacza prostego. I to wyginanie się aby wycelować wpierw po szukaczu lub tubie teleskopu. Teraz patrzę jak już kolega napisał wcześniej obojgiem oczu i kieruję plamkę na obiekt lub gwiazdę i po kłopocie. 70% obiekt9w znajduję bez szukacza optycznego.
 12. Zgadzam się z przedmówcą. Przy szukaczu kątowym jest wręcz nieodzowny. Ja ma takiego gdzie można ustawić 4jasności przy dwóch (czerwony i zielony) kolorach i czterech różnych kształtach. A może trzech kształtach?
 13. Sztuką jest umieć obserwować i umieć się tym delektować a nie zwracać uwagę na coś innego. Dlatego widze dużo. Jeśli coś mi nie przeszkadza to nie uważam tego za wadę i tyle.
 14. Jest na pewno. Ale nie zwracałem na nie uwagi bowiem za bardzo mi nie przeszkadza. Zajęty podziwianiem obiektów zupełnie to zignorowałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.