Jump to content

Astrobonq

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  447
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Astrobonq last won the day on December 28 2018

Astrobonq had the most liked content!

Community Reputation

316 Good

About Astrobonq

 • Rank
  Altair
 • Birthday 11/02/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Sprzęt astronomiczny
  Do wizuala: Dobson 8, 120/600 na az4, kilka lornetek
  Do zdjęć: Nikon D3200

Recent Profile Visitors

1,305 profile views
 1. Już za późno, naród sobie zakodował Winter=darmowe papu. Teraz każdy będzie rżnął głupa, że on "nie doczytał i że miało być dla wszystkich" Jak się wyda, że zabrakło żarcia, to pewnie wybuchną zamieszki i w środku nocy do waszego pokoju zacznie łomotać rozwścieczony tłum z widłami i pochodniami
 2. Minitrack jest wyraźnie mniejszy i nie potrzebuje prądu: https://www.astroshop.pl/?q=minitrack Są dwa modele: LX2: * udźwig 2kg, * plastikowa rurka do celowania "na oko" w biegun niebieski - można co prawda osobno dokupić uchwyt i lunetkę, ale cenowo bardziej opłaca się po prostu kupić LX3. LX3: * udżwig 3kg * lunetka biegunowa w zestawie
 3. Jak już pytamy o takie rzeczy, to jak wygląda kwestia obiadu w sobotę? Jest? Nie ma? Jeśli jest to w jakich godzinach?
 4. Tak czy siak należy zachować parzystą liczbę głębszych. Jak jest nieparzyście, to płyn rozkłada się nierównomiernie, w którejś nodze zbiera się więcej i może człowieka przeważyć.
 5. Ospa, niepewna pogoda, nowa nie sprawdzona miejscówka.. Piotrek, chyba pora na wizytę u specjalisty od leczenia uzależnień
 6. Możemy mieć nieco inną perspektywę. Po pierwsze nie czytałem jeszcze książek. Człowiek jest bardziej krytyczny przy ekranizacjach, szczególnie jeśli literacki pierwowzór był dobry. Po drugie pierwsze 3 sezony obejrzałem ciurkiem ponad roku temu i mogę być lekko nie na bieżąco. Tak czy siak oglądając ostatni sezon miałem raczej pozytywne wrażenia. Mi się właśnie podobały te nietypowe zachowania poszczególnych postaci. Różne życiowe okoliczności nie raz sprawiają, że zbaczajmy z utartych ścieżek. Przykładowo zmiana postawy Bobbie była moim zdaniem dość dobrze uargumentowana, tym bardziej biorąc poprawkę na to jak syntetyczną i streszczeniową formą w stosunku do książek są filmy czy krótkie seriale. Co do jednego pełna zgoda: napięcia między ekipą Murtry’ego a pasiarzami na Ilos mogłoby zostać przedstawione nieco lepiej.
 7. „Jestem matką” obejrzałem jakiś czas temu. Określenie „solidny” dobrze tu pasuje. Z kolei do 4 sezonu „The Expanse” idealnie pasuje „rewelacyjny”. Po nierównym 3 sezonie, 4 prawie dorównuje dwóm pierwszym, które wciskały w fotel
 8. U nich tak ze wszystkim
 9. Co do prezentacji sprzętu to zabieram m.i. lornetę kątową Omegon Brightsky 82mm, montaż Omegon Minitrack LX3 czy lornetkę Omegon 2,1x42. Powiem też dwa słowa o salonie firmowym który lada chwila otwiera się w Warszawie. Oczywiście sprzęt będzie do pomacania i w razie pogody przetestowania. Jak macie pary filtrów i okularów 1,25” to bierzcie - potestujemy w lornecie. 2,1x42 ma z kolei gwinty filtrowe 2”.
 10. Faktycznie, przecież wyciąg jest. Napisz potem jakie masz wnioski, może podważysz powszechnie przyjętą tezę że to tylko do foto sprzęt. Obstrukcja centralna jest tu chyba większa niż w maku o tej samej aperturze + jest pająk co może źle wpływać na obraz w wizualu.
 11. A ponoć nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki @Dasionek 100lat i 100 pogodnych nocy w roku! Może i my się przy okazji załapiemy..
 12. Pomysł mega! Koszulek już się uzbierało, poza tym większość z nich po kilku praniach przestaje wyglądać fajnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.