Jump to content

Astrobonq

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  385
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Astrobonq last won the day on December 28 2018

Astrobonq had the most liked content!

Community Reputation

248 Good

About Astrobonq

 • Rank
  Altair
 • Birthday 11/02/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Sprzęt astronomiczny
  Do wizuala: Dobson 8, 120/600 na az4, kilka lornetek
  Do zdjęć: Nikon D3200

Recent Profile Visitors

1,070 profile views
 1. Mózg na ścianie.. podłożyć pod to jakiś ambient i można zapętlać godzinami
 2. Sky Safari mam/miałem na dwóch telefonach i na żadnym nawigacja poprzez poruszanie telefonem nie była ani płynna ani precyzyjna. Np nakierowując na Łabędzia apka potrafiła pokazać Wielką Niedźwiedzice. Tak naprawdę wystarczy wybrać i przybliżyć sobie palcami dany rejon który nas interesuje, przynajmniej ja tak tego używam. Teleskop masz zdaje się nie od wczoraj, wiec gwiazdozbiory chyba już rozpoznajesz A jeżeli jeszcze nie to jest fajna okazja do nauki nieba.
 3. Wschód i zenit są dość dobre, zreszta widać na fotce.
 4. Fajna skala, jakby popracować nad ostrością to by była fajna fotka
 5. Księżyc z wczoraj. 1 klatka 1/100s, ISO 100, Nikon D3200 w ognisku achromatu 120/600 z soczewką Barlowa x2, lekki crop. Ostrość ustawiana trochę inaczej, niż poprzednio - na gwiazdach. Do ideału wciąż daleko, pora się zabrać za stackowanie.
 6. Czas jest tu podany w UTC+1, Stellarium uwzględniło zmianę czasu bo teraz jeszcze mamy UTC+2.
 7. Szykuje się ciekawe zjawisko. Największe zbliżenie około 15:45-16:15. Pora trochę wczesna, trzeba się będzie urwać z roboty. W wizualu sprawdzi się tu nie tylko lornetka czy teleskopy z małą ogniskową ale i będzie można pokusić się o większe powery. Przy powiększeniu 150x nawet w okularze z wąskim polem własnym (np 40 stopniowy Vixen SLV) wciąż będziemy mieli w jednym polu planetę i krawędź tarczy Księżyca. Rzut ogólny: I zbliżenie:
 8. Tak złe, że aż dobre. Rzeczywiście wygląda trochę jak obraz.
 9. Wczorajsza prawie pełnia. Robione achromatem 120/600 + soczewka Barlowa x2, Nikon D3200, 1 klatka, 1/4000s, ISO 100 Barbarzyńsko wyciągane za uszy w profesjonalnym edytorze Windows. Jak nie powiększam, to nawet mi się podoba I w szerszym ujęciu. Churwy + pełnia to koszmar w naszym hobby. Jak spojrzeć na to z czysto estetycznej strony, ma to jednak swój urok
 10. Nawet w 10x50 z 6,5-stopniowym polem mieści się na styk. W szerszym ujęciu powinna wyglądać efektownie, można też spróbować złapać pobliską NGC 1245.
 11. To jest jedyna nadzieja dla naszej małpiej gromadki. Tylko do tego są potrzebne odpowiednie warunki bytowe, edukacja.. tymczasem wciąż większość ludzkości żyje w takich warunkach, że samodoskonalenie się jest dość daleko na liście priorytetów.
 12. Myślę, że Hawking trafił w sedno: "jeśli przetrwamy najbliższe 200 lat będziemy bezpieczni". Patrząc na to jaki postęp technologiczny dokonał się w ciągu ostatnich dwóch stuleci można przypuszczać, że za te 200 lat rozprzestrzenimy się w jakimś stopniu po Układzie Słonecznym. Jak zwykle popchnie nas do tego chciwość i możliwość zysku. Kiedyś temat kolonizacji kosmosu był dla mnie ekscytujący, teraz ta nasza potencjalna ekspansja kojarzy mi się z rozprzestrzeniającym się grzybem na ścianie. Polecimy, rozkopiemy, zatrujemy a na końcu korzyści i tak odniosą nieliczni. A może to już nie my polecimy, tylko człowiek 2.0., bardziej cyborg niż małpa? Nasza obecna biologiczna forma przysparza w kosmosie mnóstwo wciąż nierozwiązanych problemów. Kto wie, może nasi następcy po wielu tysiącach lat doturlają się do jakiegoś innego układu?
 13. Takie cuda dzisiaj na niebie. Szkoda że chmurwy i łysy uniemożliwią obserwacje..

  1570715992103.jpg.c32cbf92ebc508845a801c469ffb36d8.jpg

  1. PiotrTheUniverse

   PiotrTheUniverse

   Były prześwity, więc spece z Atikami mogli coś uwiecznić.

  2. PiotrTheUniverse

   PiotrTheUniverse

   Chociaż jak sobie przypomnę pewną październikową próbę kolegi Atikiem z tą mgławicą przy Księżycu, to wychodziło to dość blado.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.