Jump to content

astrocola

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  174
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

62 Neutral

About astrocola

 • Rank
  Antares
 • Birthday 01/20/2006

Informacje o profilu

 • Skąd
  Lubelskie

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  https://www.facebook.com/kjg942cmba9rkr396378vdkfnsinz7emsiodashdadajbxckki

Recent Profile Visitors

1,106 profile views
 1. Nie mam jeszcze obejm, więc posadziłem aparat z Samyangiem na statyw, ustawiłem ostrość na obiekcie oddalonym o 2.5km, skierowałem aparat do góry aby nie było ugięć na bagnecie, na żarówkę, w odległości ok. 40cm. Ułożyłem kartkę złożoną na Samyanga złożoną w pół i zrobiłem 80 klatek na ISO takim jak na lightach oraz ekspozycja żeby była po środku tego czegoś do mierzenia światła. Jakoś się udało
 2. To nie są okręgi przez boczne światło, to źle zrobiony flat. Mialem to samo z Orionem robionym Sonnarem 135/3.5.
 3. Kalifornia, NGC 1499. Mgławica, rozciągająca się na 100 lat świetlnych. Roi się w niej od wodoru. Pierwsze zdjęcie wykonane moim Samyangiem 135mm f/2.0, otwartym maksymalnie, czyli na f/2. Stoczyłem sporą walkę z winietowaniem i flatami, ale za trzecią próbą robienia flatów wyszło dosyć przyzwoicie. Gwiazdki zmasakrowane kosztem mgławicy. Planuję jeszcze dorobić z 3-4h. Wie ktoś czym spowodowane są te flary od jasnych gwiazd? Widzę, że lekko gwiazdki mi się rozjeżdżają w lewym górnym rogu, ale i tak na f/2.0 dosyć ładnie i równo gwiazdki są w całej klatce APS-C. light 104x120s, 80 flatów, 80 biasów. Canon EOS 1100d mod, Samyang 135mm @ 2.0, Sky-Watcher Star Adventurer.
 4. Zauważyłem, że spore znaczenie na wygląd flatów mają ugięcia na bagnecie. Ten flat (który zepsuł mi całe zdjęcie) został wykonany na statywie, aparat skierowany na monitor. Spore ugięcia, bo bez obejm. A ten niżej, znacznie lepszy, nie zostawił prawie śladów winiety na zdjęciu. Lekkie ugięcie widać :). Widoczny był jedynie gradient po prawej stronie, prawdopodobnie od LP. Wykonany z kartką nałożoną na obiektyw, aparat skierowany na żarówkę, odległość ok. 40 cm. Do nikoniarzy - kupcie na ali/allegro redukcję filtrową, np. 77mm - 52mm czy jakoś tak. Problem flickeringu (chyba tak się nazywa to migotanie przysłony) zniknie, a będziecie mieli okrągłe gwiazdki :).
 5. Właśnie dzisiaj musiałbym sprawdzić
 6. Pierwszy strzał z Samyanga 135mm f/2.0. Tylko zabawa levelsami. Otwarty na maxa - f/2.0. 3,5h w subach po 120s. Detektor Canon EOS 1100D mod, Star Adventurer. Gradient najprawdopodobniej wynika ze źle wykonanych flatów. Muszę to poprawić, bo jest potencjał.
 7. Jakim sprzętem uda się złapać 289P/Blanpain?

  1. Show previous comments  6 more
  2. astrocola

   astrocola

   Ma ktoś sprzęt wystawiony i mógłby spróbować ją złapać?

  3. kombinuj-licz

   kombinuj-licz

   @M.K. Właśnie też to znalazłem. Ale nie jest widoczne w spisie komet. Więc jak ktoś bazuje tylko na spisie komet to łatwo taki obiekt przeoczyć.

  4. M.K.

   M.K.

   W spisie komet heavens-above nie podają oficjalnie komet słabszych niż 13-14 mag, ale nieoficjalnie można znaleźć większość komet.

 8. Więc pierścieniem przysłony czy z menu w aparacie? Jeśli pierścieniem to powinna przecież być stała, nie zmienia się jak klikasz spust migawki
 9. Wersja Samyanga 135 na Canona ma przysłonę manualną, bez takiego dynksa jak w zenitach, ustawia się ją tym pierścieniem, ręką. Tak samo działa przysłona w Sonnarze 135/3.5 w trybie A. Przysłona się nie zamyka dopiero po wciśnięciu spustu migawki, tylko jest ciągle zamknięta tak jak ją ustawiliśmy. Ogólnie to Samyang 135 na Canony nie ma elektronicznego połączenia z body.
 10. nieaktualne, kupiłem nowy na cyfrowe.pl za troszke ponad 1600 zł jest promocja, kupujcie!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.