Jump to content

sosna

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

35 Neutral

About sosna

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za info, fajny ten Lunt; nigdy bym nie pomyślał że takie możliwości on daje.
 2. Hmm ja to pamiętam jak w OGame się grało teraz to Panie cuda jakieś macie
 3. Rozumiem że trzeba mieć dedykowany teleskop sloneczny do takich widoków, tak z ciekawości zapytam - jak to wygląda w wizualu z tym luntem?
 4. 6.4 jest akurat na sąsiednim forum plus inne gadżety, może jeszcze zdążysz Edit ma muszę i nie wygląda na stary tak więc chyba to nie to czego szukasz.
 5. W moim STC wydaje mi się że jest zdecydowanie mniejsza (tak na oko to o połowę), choć nie wiem jak by to wyglądało przy użyciu kamery.
 6. Raczej trudno zgubić się teleskopem na księżycu czy planetach a zauważ jak wielu początkujących na pytanie co chcą obserwować odpowiada US. Do DS'ow trzeba dorosnąć... i tu pełna zgoda że mała lornetka w nauce jest nieoceniona pomocą.
 7. Na początek nie mając wiedzy ani umiejętności najłatwiej zacząć od obserwacji księżyca i planet - tu żadna lornetka nie zastąpi teleskopu. Potem jesli hobby zaskoczy przyjdzie czas na DSy, małe powiększenia lornetki.
 8. Hmm mi się nasuwają na myśl korniki
 9. Oczywiście możemy tez pomoc Ci wybrać pierwszy "poważny" teleskop tylko wtedy budżet musisz zwiększyć do ok 2k
 10. Lex, powiem Ci tak - wszystko o czym za chwilę napisze (lub już pisze) kjacek to prawda, ten skalux to bardziej zabawka ale jeśli chcesz sprawdzić jak wyglądają planety i księżyc przez teleskop to kup Panie i sprawdź Jesli Ci się spodoba to bedziesz mail motywację by poczytać fora i kolejny teleskop wybrać bardziej świadomie, jeśli nie to sprzedasz czy jeszcze lepiej oddasz do jakieś szkoły, niech dzieciaki sobie kółko astro zrobią i popatrzą. 200 zł to nie majątek.
 11. Hej, moim zdaniem oba zdecydowanie za drogo. Jeśli już skylux to zobacz ten. Kupiłem ostatnio skyluxa tak z ciekawości i do księżyca da się go używać, planet na razie nie ma jak sprawdzić (wracają tak koniec kwietnia). Niemniej myślę że na początku i tak będzie wow (ja zaczynałem od troszkę większej soczewki 90mm) ale dwa pasy na Jowiszi i jego galileuszowe księżyce czy Saturna z pięknym pierścieniem i jego księżycem Tytanem powinien spokojnie pokazać. Oczywiście to nie jest sprzęt do obiektów głębokiego nieba jak mglawice, galaktyki czy gromady koliste - tu zobaczysz tylko blade b
 12. Gdybys chciał powiesić na AZ-3 oba to ja kiedyś kombinowałem tak: Nie było idealnie ale dało się obserwować
 13. Hej, jeśli uda Ci się kupić to daj znać ile takie cudo kosztuje.
 14. Potrzebujesz kątówke pryzmatyczna a nie lustrzana, nie ważne 45 czy 90, pryzmat = obraz ziemski, lustro = obraz odwrócony.
 15. Czy możecie polecić Red Dota z którym nie trzeba tak kombinować i szybka jest fabrycznie ok?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.