Jump to content

sosna

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  59
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Neutral

About sosna

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No tak jakoś brak usb-c przegapiłem dzięki; no to nie mam niestety pomysłów bo w cuda z allegro za 100pln jakoś nie wierzę...
 2. Trochę drogo ale.. https://www.sklep-lenovo.pl/lenovo-thinkpad-hybrid-usb-c-dock-40af0135eu.html Nie wiem ja tam mam awersję z kombinowaniem z video na jakiś dziwnych rozwiązaniach - HDMI po wifi wystawiałem jakimś dziwactwem... wieszalo się to straszliwie.
 3. Hej, czy takie cudo można gdzies zakupić i czy uciagnie to SW 80/400?
 4. Tak, to ma sens i powinno działać, upewnij się tylko czy na routerze nie masz czasami włączonej separacji pomiędzy sieciami wifi i ethernet ale domyślnie zawsze chyba jest wyłączona.
 5. Chodzi o tryb klienta - zamiast wystawać nowa sieć wifi łączysz się do sieci już istniejącej.
 6. Zakładając że się da ustawić tryb klienta zamiast AP dla montażu i innych urządzeń (niegdy nie miałem montażu z wifi - nie wiem) i trzeba pokryć sygnałem większa przestrzeń to np sieć mesh Asusa mogę polecić - https://www.asus.com/Microsite/AiMesh/pl/ Edit: Asus mesh to rozwiązanie domowe, przetestowane i w mojej opinii jest ok ale zaznaczam że nie miałem okazji porównać go z sieciami mesh innych producentów. Jeśli cena nie gra roli to cisco meraki - świetnie działa w mojej firmie.
 7. Hmm a nie lepiej to wszystko w jedną sieć mesh dać? Inwestycja w hardware oczywiście nieodzowna.
 8. Temat nieaktualny; SCT 8" kupione.
 9. Ok, to też jest jakieś rozwiązanie problemu Sugeruje dla pewności kupić również nowy router i zlecić wymianę instalacji elektrycznej
 10. Zatem nie dowiesz się co powoduje problem a przyczyn może być masa łącznie z hardware... Pozostaje mi życzyć powodzenia.
 11. na komputerze domowym: 1. Odpal PowerShell (na w10 jest domyślnie zainstalowany, start -> w oknie wyszukiwania wpisz power) 2. Wpisz ping.exe -t nazwa_kompa |Foreach{"{0} - {1}" -f (Get-Date),$_} > result.txt nazwa_kompa - ip lub host name kompa na którym występuje problem. 3. Gdy problem wystąpi w pliku result.txt zobaczysz kiedy dokładnie to się stało - szukaj np po "not" 4. Na kompie na którym problem występuje odpal event viewer (start -> okno wyszukiwania -> event) Daj create custom view -> wszystkie eventy wszystkie typy -> data od ustaw
 12. Ehh bez dostępu do kompa to można wróżyć z fusów a nie zdiagnozować problem; za długo pracowałem w supporcie IT aby udawać że można inaczej no ale co tam spróbujemy: czy możesz zamieścić screen z komunikatu o nieudanym połączeniu przez RDP wraz z wynikiem pingowania hosta?
 13. Odnosząc się do tematu - problem powinno się po pierwsze poprawnie zdiagnozować... wersja dla leniwych: prosty skrypt z załącznika - symuluje aktywność użytkownika, komp nie przejdzie w stan uśpienia, nie włączy się wygaszacz itd. Dodaj do autostartu i tyle. antywygaszacz.exe
 14. Problem w tym ze zielony jestem w temacie, ktoś ogarnięty z okolicy to oczywiście najlepsza opcja tyle ze nie znam nikogo takiego Zanim zacznę nieudolnie tłumaczyć co mi nie pasuje postaram się najpierw doedukować.
 15. Korzystał ktoś może z serwisu nasadki (kolimacja, czyszczenie) w TPL czy Delcie? Kupiłem niedawno pierwszą nasadkę na giełdzie i mam wrażenie że coś z kolimacja jest nie tak; chwiałbym dać ja na przegląd.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.