Jump to content

sosna

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutral

About sosna

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wieczorem odezwę się na PW, po cichu liczę na farta i stare SCT 8 ale szansa że się trafi to chyba jak w totka.
 2. Jak w tytule, OTA w dobrym stanie tech, stan wizualny bez znaczenia. Budżet do 3.5k
 3. sosna

  Lenovo T430

  Win 10 I 4GB RAM to trochę słabe połączenie... Ta stara pancerna seria T to bdb laptopy ale na dzisiejsze czasy sugeruje dołożyć 4GB ramu, wywalić CD-ROM kupić kieszen i wstawić nieduży dysk SSD a na nim zainstalować OS. Różnica będzie kolosalna.
 4. Mój ES po tym jak spadł mi z szafki potrafi zaparować od środka - czyli pewnie argonu już tam nie ma. Zewnętrznie wszystko wygląda ok, obrazy też daje ładne. Jeśli faktycznie Twój był rozkręcany i nie ma wypełnienia to dochodzi Ci ten sam minus czyli zaparowywanie od wew.
 5. Rezerwacja do 03.09 włącznie.
 6. Załóż okular 25 i wyceluj w Jowisza czy Saturna (takie jasne "gwiazdy" niewysoko nad horyzontem jedne z pierwszych jakie zobaczysz wieczorem) Następnie zmien okular na 10 lub dodaj barlowa do 25. Gwarantuje że zobaczysz różnice w porównaniu do obserwacji okiem nieuzbrojonym
 7. Sprzedam achromat SW 150/750 na montażu az5 i z dwucalową dielektryczną kątówka WO. Tuba była skracana pod nasadkę bino, ale tylko o 25mm, więc wszystkie okulary ostrzą normalnie, bez potrzeby użycia przedłużki. Do tuby zamocowany jest trzycalowy wyciąg TS (rack and pinion) o bardzo dużym udźwigu. Szukacz 8x50 też w komplecie. Półeczka i mikroruchy od montażu są, choć nie ma ich na foto. Cena powiedzmy 2500 PLN, możliwa zamiana na 10" Newtona na dobsonie lub SCT 8", ewentualne dopłaty do dogadania.
 8. w moich achromatach SW 150/750, SW 80/400, SW 90/910 aberracja jest widoczna i mi osobiście przeszkadza zarówno na planetach (wyjątek Saturn), księżycu jak i jasnych gwiazdach - w każdym z nich jest to samo a przesłony to droga do nikąd. Ciekawostka - wczoraj testowałem filtry Svbony CLS i Moon i z tymi filtrami aberracja jakby wzrasta - fioletu jest jeszcze więcej.
 9. Wezmę 2. SVBony CLS 1.25” – 90 zł 3. SVBony Moon 1.25” – 60 zł Poszlo PW
 10. Tu jest ciekawy wątek jak podrasować AZ3 - polecam
 11. Dokładnie tak zrobiłem i jest lepiej z dwoma tubami niż gdy stawiałem tylko 90/900. Co do pokrywki od słoika to fakt wygląda to jak wygląda ale również działa Wielkie dzięki Panowie za te patenty!
 12. Dzisiejsza konstrukcja, próby na pobliskich drzewach wypadły bardzo dobrze; zdziwiony jestem że jest tak stabilnie. Zobaczymy jak sprawdzi się w nocy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.