Jump to content

heweliusz

Społeczność Astropolis
 • Posts

  880
 • Joined

 • Last visited

About heweliusz

 • Birthday 09/16/1983

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.youtube.com/user/drozdzuo/videos

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  51°29′24.4″N
 • Zainteresowania
  astronomia, muzyka klasyczna, biochemia
 • Sprzęt astronomiczny
  66 cm (26") Dobson

Recent Profile Visitors

39015 profile views

heweliusz's Achievements

936

Reputation

 1. Nie jest możliwa. Jak już wspominałem sprzedaję grzecznościowo, przez kolegę. Nie mam dostępu do sprzętu, ani możliwości jakiegoś przy nim zadziałania.
 2. Nadal aktualne. Niestety oprócz nierzetelnych sprzedawców zdarzają się też nierzetelni kupujący. Tacy którzy przetrzymają Cię trzy tygodnie w zawieszeniu, kolejka chętnych się wykuszy i musisz się przypominać z tematem. Tak więc Ersoy...
 3. To się rozkręca bez problemu, zapiekło się tam gdzie jest czerwona kreska wskazana przez niebieską strzałkę. Mam opalarkę i imadło. Myślałem kiedyś o złapaniu tego mocno, podgrzaniu i odkręceniu na chama. Ale z farby wiele by nie zostało, a i rysy bankowo głębokie by się zrobiły. Tak jest ładny teleskop z niewielką wadą. Po zainteresowaniu na giełdzie wnioskuję, że dobrze było nie ruszać. Niemniej jednak kilka ciekawych rozwiązań, może posłużą komuś w przyszłości. To Yokera wydaje mi się najbardziej godne zastosowania przy tym problemie. Tak więc pierwsza nagroda w nieistniejącym konkursie.
 4. ATMowy poradnik się zrobił w temacie. Nie mam nic przeciwko, żeby któryś z moderatorów wydzielił wątek z wątku i przeniósł do odpowiedniego działu. Jeżeli się jeszcze takie historie praktykuje na forum.
 5. Dyskusję na temat odkręcenia możemy zakończyć informacją, że nie jestem Heweliuszem tylko duchem z przeszłości forum, huuuu huuuu. Wystarczy, że obarczyłem go grzecznościową sprzedażą teleskopu. Do grzecznościowych napraw nie będę zmuszał. I tak ma po łbie za rdzę i rysy na farbie. (Wiesz, że żartuję nie musisz się stresować.)
 6. Bonusowe punkty trudności za materiał. Nie jest to stal tylko jakiś stop metali miękkich. Odkręcałem kiedyś stal zapieczoną w aluminium, było hardcorowo, a był tam uchwyt. Tu jest miękki metal w miękkim metalu. W dodatku jeden element jest okrągły. Ta kontuzja ma już swoje lata i możecie mi wierzyć, że próbowałem.
 7. Problem nie jest z dźwignią ale z tym do czego jest przymocowana. Ten kawałek ma gwint, który jest wkręcony w słup. Ok zamiast tłumaczyć dodam zdjęcie.
 8. Wszystko ma w środku swoje miejsce.
 9. Centrum polski. Brzeźnio pow. Sieradz. Połączenie słupa z montażem się zapiekło, więc nie da się go rozebrać do wysyłki.
 10. Pamiątka z dalekiej przeszłości. Teleskop produkcji radzieckiej Tał-1 Mizar. Model z lat 80, technologia kosmiczna, prawdopodobnie jakiś stop aluminiowo-magnezowy czy inne cholerstwo. Mechanicznie bez zarzutu, optyka bez zarzutu. Teleskop przetrwa wojnę atomową i każdy obecny sprzęt. Z uwagi na wiek tu i ówdzie oczywiście brakuje śrubki, jeden okular ma pękniętą soczewkę, co nie przeszkadza w obserwacji. Odbiór osobisty. Cena 500 zł.
 11. Wczoraj w Dużym Formacie Wyborczej ukazał się artykuł autorstwa Violetty Szostak pt.: Polska z ciemnego kraju stała się jednym z jaśniejszych obszarów Europy https://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,27712726,polska-z-dosc-ciemnego-kraju-stala-sie-jednym-z-jasniejszych.html#sortBy:Time-Desc
 12. Czesć @Tayson Heweliusz już próbował CrA z środkowej Polski także w 2019 r. - w podlinkowanym powyżej poście pytałem "Czyżby NGC 6723 też się załapała ?", ale niestety nikt nie potwierdził ani nie zaprzeczył (może gdybym lepiej znał się na astrofotografii to ze swojej miejscowości też uchwyciłbym lepiej NGC 6723, robiąc więcej materiału i składając kilka zdjęć w jedno). Co do NGC 55 - ciekawe wyzwanie choćby zrobienia zdjęcia z Bieszczad paru gwiazdek z gwiazdozbioru Feniksa (+ także okolice NGC 300). Ciekawym byłby także okolice NGC 1365.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.