Jump to content

Mrągowianin

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About Mrągowianin

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tu jest ciekawe info + podstawa prawna https://www.gov.pl/web/koronawirus/wprowadzamy-nowe-zasady-bezpieczenstwa-w-zwiazku-z-koronawirusem
 2. Zmiany w przepisach! Czy mogę jechać pod miasto na zdjęcia ? Macie źródło tych nowinek? Chodzi o podstawę prawną :-)?
 3. Zdjęcie nie jest obrócone: http://nova.astrometry.net/user_images/3482247 Tu jest dokładna mapka.
 4. Dopiero moją druga czy trzecia sesja. Muszę posprawdzać wcześniejsze stacki. Janusz Wiland, @maciek z i parę innych osób uczulało mnie na tym punkcie.
 5. Darki 30 x 1.5 min, flaty tak aby histogram był na środku. 1320/s
 6. Witajcie! Ostatnio zaczynam uczyć się programu Pix i napotkałem problem jak na zdjęciu poniżej. Na dole zdjęcia pojawia się taki dziwny pas. Jak mam sobie z tym poradzić , co może być przyczyną ? Może źle zrobiłem flaty ? Setup: Samyang 135 i Canon 6d.
 7. Podobno dziś o 20 ma być jakiś stream z astro obróbki zdjęć ?

  1. isset

   isset

   Wbijaj: 

    

 8. Możesz opisać te problemy ? W jaki sposób PS sobie nie radzi ? PTGui jest płatny a na PS mam już licencję.
 9. Ładne zdjęcie, lubię szerokie kadry. PS nie połączy takiej panoramy z 36 zdjęć ?
 10. Już dałem sobie spokój z tym materiałem. Gwiazdki są pojechane, bo nie trafiłem w biegun. Z ostrością tez mam problem, bo na f 2.0 prawa strona kadru nie ostrzy i nie wiem czy to kwestia osiowości czy szła. Wczoraj robiłem inny obiekt i tym razem DSS poradził sobie dobrze. Problem rozwiązany. DSS z tym materiałem ma problem. PIX poradził sobie znakomicie. Na tym zdjęciu był ten sam problem. @maciek z zestackował w PIX materiał i jest dobrze.
 11. Problematyczny materiał Woźnicy był w JPG, natomiast Mewy w CR2. Udostępniłem do testów dwa zebrane materiały. Problem dotyczy dwóch.
 12. Nie jest rozwiązany, bo nie wiem czym zestackować zebrany materiał :( W tym miejscu gdzie jest blur, gwiazdki nie są przecinkami tylko kropkami.
 13. Jedyny ślad na jaki trafiłem, prowadzi to ilości wykrytych gwiazd. Niestety detekcję mogę ustawić na ok 600-1000 gwiazdek. Jak ustawiam mniej 67 % mam 0 gwiazdek. Jak ustawie na 68 % to mam wykrytych ok 1000 gwiazdek.
 14. @danon serio ? wiem ale nie powiem ?:-)
 15. Rozumiem, przy 18 mm, 24 mm ale rotacja przy 135 mm ? Tak jak pisałem wcześniej, problemu nie ma przy matrycy ASPC, tam robiłem kadry z 50 mm i było dobrze. Sprzęt pod kątem technicznym jest dobry tak jak ustawienie na biegun. Nie korzystam z Fastrona tylko z FASTRAL'A :-)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.