Skocz do zawartości

Krzychoo226

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  1808
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1363 Excellent

O Krzychoo226

 • Tytuł
  Kanopus
 • Urodziny 27.07.1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław
 • Sprzęt astronomiczny
  Orion Optics CT10 mod, EQ6, Atik 414EX, Lodestar X2
  Lunt35, ES82, APM 16x70

Ostatnie wizyty

4631 wyświetleń profilu
 1. Czerwony laser

  A jaka jest barwa tego lasera? Może to nie jest 532nm? 520 jest już znacznie stabilniejszy
 2. Czerwony laser

  Problemem w tanich zielonych (532nm) laserach nie jest zasilanie tylko kryształy wymagane by uzyskać fale o odpowiedniej długości. Kryształy wymagają odpowiedniej temperatury by pracować stabilnie. Stąd te wszystkie problemy i sposoby ogrzewania lasera by w ogóle chciał działać.
 3. Czerwony laser

  Tak można napisać o wszystkim, dlatego czytam fora by ludzie mi doradzili konkretne firmy. Sanwu znalazłem tu, gdyby sprzedawali szrot nikt by ich nie polecał...
 4. Czerwony laser

  Ostatnio miałem okazje pobawić się laserem no i cóż chciałbym sprawić sobie taką zabawkę. Poczytałem trochę i doszedłem do wniosku, że chciałbym czerwony ze względu na jego stabilność i odporność na niskie temperatury (może pracować przy -10 stopniach). Moje obawy wzbudza widoczność wiązki takiego lasera. Czerwony kolor to nie zielony i potrzebne będzie coś znacznie silniejszego. I tu pojawia się moje pytanie: jak silny powinien być czerwony laser by umożliwił zgrubne ustawienie montażu na polarną przeświecając go przez lunetkę oraz jako zwyczajny wskaźnik na niebie? Zgodnie z tym kalkulatorkiem odpowiednikiem zielonego 10mW lasera będzie coś czerwonego w okolicy 200mW, pytanie czy 10mW zielony laser jest wystarczający? Wstępnie wytypowałem kandydata do zakupu: https://www.sanwulasers.org/product/304 firma jest szeroko rekomendowana na forach które czytałem więc o jakość i specyfikacje się nie obawiam, jedynie o to czy te 200mW będzie widać przy ustawianiu na polarną.
 5. Dziwne ,,łuki'' na zdjeciu

  A co tam płonie w lewym dolnym rogu? Wygląda na źródło
 6. [ Giełda ] Moonlite CRL 2.5" Large Format Crayford

  Nowa lepsza cena
 7. Termin: 26 dni i 4 godziny

  • NA SPRZEDAŻ
  • Używany

  Mam na sprzedaż kompletny zestaw 2,5 calowego wyciągu Moonlighta. W skład zestawu wchodzą: Wyciąg wraz z silnikiem krokowym Sterownik Złączka pozwalająca bezpiecznie przykręcać kamerą wraz z osprzętem do wyciągu Nakrętka Złączka okularowa 2" z clamping ringiem Złączka M65 -> żeńskie t2, męskie t2 z gwintem wyczerniającym Przedłużka M65 -> M65 z gwintem wyczerniającym Kabelki i przejściówka pozwalająca podłączyć zasilanie wtyczką 2.1/5.5 Według cen sklepowych całość to około 6500.

  1.800,00 zł

 8. Łabędź na szeroko z Lipowca

  To klatka przed czy po tym jak zamknąłem ekran laptopa i przestałem Ci świecić w obiektyw?
 9. Hamburger podany z cirrusem, wilgocią i poszarpany trackingiem

  To mój pierwszy sensowny LRGB w życiu, więc pewnie sporo rzeczy tu poszło nie tak Taki jednak wyszedł, po exkalibratorze i złożeniu całości w PS.
 10. CCD vs CMOS - ceny i rynek

  Kamer astronomicznych nie produkuje się tak jak aparatów czyli masowo i na wielką skalę, to produkcja praktycznie jednostkowa. Za te pieniądze trzeba żyć, zapłacić pracownikom, budować kolejne prototypy i rozwijać liczne projekty. Tacy producenci nie są również w pozycji by negocjować lepsze ceny matryc. Jeżeli uważacie że dostajemy tak mało w kamerze astro to porównajcie chociażby poziom szumów kamer różnych producentów dla matrycy kaf8300, zobaczcie jak wygląda fli, moravian, a jak qhy. Pamiętacie wątki o pokruszonych dysykantach, bo zamiast zrobić szczelną komorę matrycy chińskie rączki rozwiązały problem pakując więcej tabletek. Zapominając jednocześnie, że trzymanie tabletek niemalże luzem w jednej komorze z matrycą to nie jest najbardziej błyskotliwy pomysł. A to tylko dysykant, co jeszcze spieprzyli w imię niskiej ceny? Za drogo? Można taniej, a jednocześnie równie dobrze? W Polsce producenta kamer jeszcze nie ma, śmiało
 11. Hamburger podany z cirrusem, wilgocią i poszarpany trackingiem

  Usiadłem raz jeszcze do koloru, bo nie mogłem na niego patrzeć Chyba jest lepiej:
 12. Hamburger podany z cirrusem, wilgocią i poszarpany trackingiem

  Tak wygląda całość tego co załapało się w tle: Widać że halo rozciąga się dość daleko w dół w kierunki M65 i M66.
 13. Hamburger podany z cirrusem, wilgocią i poszarpany trackingiem

  Zapomniałem że Hamburger ma po lewej stronie ogonek, przez co załapał się tylko kawałek
 14. Weekendowy pobyt w Lipowcu w Beskidzie Niskim zaowocował 2 pogodnymi nocami. Pierwszej nocy z powodu uporczywie powracających cirrusów nie udało się uruchomić sesji, więc ograniczyłem się wyłącznie do lornetkowych obserwacji, za to druga noc była już znośna (czyli niebo nieskończenie lepsze niż to które mam na co dzień ). Całą noc wisiał cirrus, była też spora wilgotność przez co nie dało się w pełni wykorzystać fantastycznego beskidzkiego nieba. Kolor zbierałem pod sam koniec bytności Lwa na niebie przez co ograniczony byłem do bardzo skromnych czasów: 21x600s L i po 16 minut na każdy z kanałów RGB: I samo L:
 15. Trójkątne gwiazdy

  Niczego dobrego to nie oznacza... Możesz kolimacje ustawić idealnie, następnie obrócisz teleskop na drugą stronę i lustro zwyczajnie się odchyli skoro jest nawet minimalnie luźne. Poza tym to blaszane F4 i mały piksel, sama tuba może się uginać.
×