Jump to content

Krzychoo226

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2,241
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Krzychoo226 last won the day on September 21 2018

Krzychoo226 had the most liked content!

Community Reputation

1,979 Excellent

About Krzychoo226

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 07/27/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław
 • Sprzęt astronomiczny
  Orion Optics CT10 mod, EQ6, Atik 414EX, Lodestar X2
  Lunt35, ES82, APM 16x70

Recent Profile Visitors

7,925 profile views
 1. W linku który podał Naski masz opisany tek pierwszy krok z wyrównywaniem kanałów: "Iimage 2 is what I generally call my Base Hubble Palette image. I usually manipulate the color of this image to produce other motif's, such a the popular gold and turquoise combination. This image is created by first stretching the SII, Ha and OIII images so their levels from dark to bright are similar... as shown in the above histograms in Fig 1."
 2. Z którego miejsca będziecie obserwować zaćmienie? Z La Silla tak jak my, z pobliża obserwatorium czy zupełnie z innej lokalizacji? Pytam bo już mieliście pomysł by włamać się na teren obserwatorium by zrobić time-lapsa Upewnijcie się czy użycie jakiegokolwiek drona jest legalne w tym miejscu by wasz pobyt się przymusowo nie przeciągnął. To raz, a dwa czy zabawy dronem nie będą zakłócać prac badawczych.
 3. Jak duże jest to płaskie pole? Jest to coś nieosiągalnego dla dobrego korektora komy? Brak spajków, a co za tym idzie delikatnie lepsza rozdzielczość może być faktycznie zaletą, ale kosztem maleńkich rozmiarów. Od 6-8 cali to newtony się dopiero zaczynają. Skoro nieduże rozmiary to dlaczego nie APO?
 4. Jest mi ktoś w stanie w przystępnych słowach wyjaśnić fenomen tej konstrukcji? Nie szukałem informacji na zagranicznych forach, ale te z polskich są delikatnie mówiąc entuzjastyczne Jaką to ma przewagę nad dobrze wykonanym newtonem, powiedzmy porównywalnym cenowo albo DK który może być znacznie większy i lżejszy.
 5. Na 3.0 zdaje się że też działa. Nie jest z nimi tak źle, starsze wersje bez problemu ściągniesz u nich na stronie i za ich używanie nie straszą sądami tak jak pewna inna firma której aplikacja miała kiedyś wersję LE.
 6. Myślę, że widok znanych obiektów pod prawdziwie ciemnym niebem wynagrodzi trudności w dostrzeżeniu notatek
 7. Powiedzmy sobie jasno - grill bez kiełbasy jest jak zlot bez pogody.
 8. Albo się automagicznie naprawiło, albo to zawsze działało na firefoxie i edgu. Przed chwilą sprawdziłem.
 9. Też liczyłem i nie dostałem. Jorah i Lyanna stali dosłownie na przeciwko siebie i całkowity brak reakcji któregokolwiek z nich. Scenarzyści już chyba od dawna nie wiedzą po co w tym serialu jest postać Jorah'a i co z nim właściwie zrobić.
 10. Odcinak niestety głównie o najnudniejszej rodzinie w serialu, która przetrwała chyba tylko dzięki boskiej interwencji scenarzystów, więc mnie nie porwał. Na szczęście są też inne epizody dzięki czemu odcinek ma swoje dobre momenty. Już dawno temu serial zboczył w stronę widowiska melodramatycznego i po tym sezonie nie oczekuję już zbyt wiele.
 11. Tak, wiadomo przecież że szef który nie robi na taśmie nie ma prawa nazywać się szefem, tak samo jak architekt który nie wylewał asfaltu. W tym kodzie są dane potrzebne do treningu sieci, tak się złożyło że szef zespołu ich nie commitował więc to nie Katie je podliczyło. Nikt nikogo nie rozlicza w IT od ilości naklepanych linii, a już w szczególności analityków i szefów zespołu, oni mają inne zajęcia.
 12. Na Europejskiej konferencji nikt nie używał takich słów jak zmiana paradygmatów, mówiono o jedynym w swoim rodzaju doświadczeniu i podkreślano wagę współpracy i tego co można osiągnąć łącząc wspólnie siły. Spory kontrast w stosunku do amerykanów, sądzę że dobór słów zależy od mentalności, amerykanie zawsze są hurra optymistyczni i lubią rzucać wielkimi hasłami.
 13. Tu już wybiegasz bardzo daleko we własne gdybanie. Opracowywanie danych i wyników naukowych odbywa się w bardzo rygorystyczny sposób. Gdybyś posłuchał konferencji to tam pani Monika opisywała że najpierw każdy z naukowców pracował nad danymi samotnie, a następnie w kilku niezależnych grupach by wyeliminować możliwe nadinterpretacje. A samych testów i weryfikacji wszystkiego było pewnie od groma. Czekaliśmy w końcu 2 lata.
 14. Na szczęście ESA to nie NASA i nikt nie uzależnia finansowania tej instytucji od nastroju opinii publicznej Mogą skupić się na robieniu nauki zamiast ciągłym uzasadnianiu swojej egzystencji medialnymi misjami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.