Jump to content

Krzychoo226

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2,483
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

Krzychoo226 last won the day on October 1

Krzychoo226 had the most liked content!

Community Reputation

2,720 Excellent

About Krzychoo226

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 07/27/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław
 • Sprzęt astronomiczny
  Orion Optics CT10 mod, EQ6, Atik 414EX, Lodestar X2
  Lunt35, ES82, APM 16x70

Recent Profile Visitors

8,944 profile views
 1. Jedno słowo: życzliwość. Tego tu zdecydowanie zabrakło, aż się czytać odechciewa.
 2. https://www.baader-planetarium.com/en/downloads/dl/file/id/287/product/2952/faq_problems_with_filters_can_have_the_strangest_causes.pdf
 3. @mebelek @danon ta akcja wymiany filtrów miała miejsce chyba w 2015 roku. Tutaj jest informacja ze strony Baadera cytowana na Stargazers Lounge: https://stargazerslounge.com/topic/250450-baader-narrowband-filter-issue/?do=findComment&comment=2786351 Może te filtry przeleżały od 2015 roku w magazynie, a może Baaderowi znowu "prześlizgnęły się" jakieś przez kontrolę jakości. Wg mnie warto podrążyć u dystrybutora i producenta.
 4. Czas temu baader wymieniał te filtry na poprawione, każdy kto miał rachunek mógł je do nich odesłać. Problem już od dawna nie powinien występować na nowej wersji?
 5. Nie bez przyczyny enkodery dużych rozdzielczości kosztują tyle ile kosztują. Mnie zamontowanie tarczy na osi i perfekcyjne ustawienie głowicy przyprawiło o taki ból głowy, że w połowie projektu zmieniłem enkoder na sztywny ze statorem i rotorem. Bez warunków wręcz laboratoryjnych człowiek tego nie ustawi. Chyba że akceptujesz błędy rzędu dziesiątych części stopnia, a to i tak przy naprawdę precyzyjnie ustawionej głowicy.
 6. A ja bym zrobił odwrotnie: powiększył średnicę i ogniskową
 7. Cem którego masz ma oś RA podpartą z 2 stron co jest niewątpliwą zaletą tego rozwiązania. W zamian montaż jest relatywnie wysoki i ma ograniczony ruch w RA. Teraz zobacz jak wygląda "oś" w tym wynalazku od SW. Jak oni w tych zawiasach z szafy chcą zachować sztywność gdy są tam właściwie 2 osie RA? A może ważniejszy dla nich jest futurystyczny wygląd i napis renishaw w opisie niż przemyślany projekt.
 8. Jestem zafascynowany tym układem osi RA. Układ wymagający dużych kompromisów, pozbawiony jego zalet. Brawo :-)
 9. No to w takim razie jakiś inny algorytm masakruje pyły. Nie musisz robić nowej wersji dla mnie, zrób to dla siebie, wszyscy jesteśmy tu po to by wymieniać się doświadczeniem.
 10. Nawet nie chodzi o szum, zaginął totalnie jakikolwiek detal na pyłach. Tak zachowuje się TGVDenoise, gdy nie manipuluje się parametrem Smoothness.
 11. Na całym zdjęciu. Pyły i tło są idealnie gładkie.
 12. Gdzie ten trick? Przeniesienie parametrów autostretcha do histogramu to chyba nie to?
 13. W moim wyciągu jest gwint M63, MPCC ma M48, podobnie jak OAG. Jako że na mój gust 3 gwinty w jednej złączce to za mało, to dołożyłem jeszcze M58 gdzie nakręcana jest tulejka wprowadzająca w wyciąg fokuser - MPCC - M48.PDF
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.