Skocz do zawartości

Krzychoo226

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  1548
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana Krzychoo226 w Rankingu w dniu 4 Styczeń 2016

Krzychoo226 posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1146 Excellent

O Krzychoo226

 • Tytuł
  Kanopus
 • Urodziny 27.07.1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław
 • Sprzęt astronomiczny
  Orion Optics CT10 mod, EQ6, Atik 414EX, Lodestar X2
  Lunt35, ES82

Ostatnie wizyty

1499 wyświetleń profilu
 1. Pozbywasz się kabla montaż - hub usb. Kable i tak będą, chociażby do kamery, koła, wyciągu... Jakoś bardziej polegam na połączeniach kablowych niż BT
 2. guiding NEQ6 Pro SS

  @mentos416 Przede wszystkim głęboki wdech, wydech i na spokojnie Każdy będzie Ci mówił że newton to na początku zła decyzja, a ja jako osoba która zaczynała na identycznym sprzęcie powiem Ci: nie słuchaj ich! Masz naprawdę przyjemny teleskop, który fantastycznie trzyma kolimację i bardzo łatwo się go kolimuje! Jest lekki i całkiem szybki. Dla mnie F5 to idealny sprzęt żeby nie osiwieć. Z programami Ci nie pomogę bo zwyczajnie nie używałem nigdy PHD, ale podpowiem tyle ile mogę od strony sprzętowej. Przede wszystkim zaopatrz się w http://www.astrokrak.pl/fotograficzne/1368-zlaczka-do-korektora-komy.html i wywal kątówkę. Kątówka nie wnosi niczego dobrego, a ta złączka pozwoli wyostrzyć guider na wprost i wszystko będzie sztywno bo na gwintach. Gdy ustawisz ostrość to zablokuj wyciąg śrubą na sztywno i zostaw, będziesz miał guider ustawiony raz na zawsze i niczego nie będziesz musiał przy nim robić, nawet ustawiać ostrości. Dodatkowo wyciągnij refraktor z obejm i dokręć dovetail do obejm newtona i obręcze guidera do dovetaila możliwie mocno. Wyeliminuj każdy potencjalny luz tych połączeń. Po tych zabiegach focenie powinno być przyjemniejsze.
 3. guiding NEQ6 Pro SS

  Nie marudź Tayson Miałem 150/750 na neq6 i to jest super fajny teleskopik
 4. Miejskie Serce i Dusza w HST

  Fantastyczna kolorystyka!
 5. Astrozlot Bieszczady 2017 - relacje

  Pewnie masz rację i przesadzam, niemniej jednak pozostawienie włączonego ekranu pomiędzy ludźmi którzy przyjechali pod ciemne niebo nie jest w najlepszym guście, spojrzenie choćby chwilowe na ekran, nawet pracujący na najniższej jasności, wymazuje Drogę Mleczną z pola widzenia.
 6. Astrozlot Bieszczady 2017 - relacje

  No ale jak tak można mieć wy.... na kolegów po fachu świecąc im w oczy i ciemne niebo promieniując swoje własne LP. Jestem naprawdę rozczarowany tym co widzę. Do tej pory myślałem że Las Vegas wzięło się z powodu diod które gdzieś tam zawsze sobie słabo świecą, ale sprawa wygląda wręcz absurdalnie.
 7. Astrozlot Bieszczady 2017 - relacje

  I bardzo słusznie! Nie dziwię się że wizualowcy nazywają placyk na którym rozkładają się fociarze Las Vegas...
 8. Astrozlot Bieszczady 2017 - relacje

  Taki offtop ale uderzyła mnie jedna rzecz którą widzę na timelapsie Agenta: ludzie zostawiają laptopy z włączonymi monitorami?!
 9. Co w AZEQ5 piszczy ...

  Oni tam naprawdę wsadzili T2.5?
 10. Guiding co robię żle?

  Koledzy piszą, że guidujesz seeing, ja bym powiedział że guidujesz szum Tak jak Tayson pisze, minimum 3 sek, podstawą udanego guidingu jest wyeliminowanie wszystkich losowych czynników które negatywnie wpływają na sam proces. Z jednej strony seeing który będzie miotał gwiazdką przy krótkich czasach, z drugiej szum utrudniający poprawne wyliczenie środka gwiazdy przy słabym sygnale.
 11. Heliocentryzm a Geocentryzm

  Przecież w obu przypadkach było by takie samo... Taki przecież ma cel ta animacja, by pokazać różnice pomiędzy układami gdy widok z Ziemi jest identyczny.
 12. Jak efektywnie przechowywać zebrane materiały?

  Absolutnie nie, nie ma znaczenia jakie dane otrzyma algorytm, jeżeli kompresuje bezstratnie to po rozpakowaniu dostaniesz bit w bit ten sam plik.
 13. Jak efektywnie przechowywać zebrane materiały?

  Gdyby to była prawda to oznaczałoby jakiś poważny błąd w programie który symuluje nasz wszechświat. Warto opisać kroki reprodukcyjne i podesłać autorowi symulacji, bo najwyraźniej serwis "matematyka" ma jakieś bugi
 14. Jak efektywnie przechowywać zebrane materiały?

  Ależ oczywiście że te algorytmy są bezstratne...
 15. Nikon WX 7x50 - recenzja live

  Adam trzymamy za słowo
×