Skocz do zawartości

Krzychoo226

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  1617
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana Krzychoo226 w dniu 4 Styczeń 2016

Użytkownicy przyznają Krzychoo226 punkty reputacji!

Reputacja

1182 Excellent

O Krzychoo226

 • Tytuł
  Kanopus
 • Urodziny 27.07.1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław
 • Sprzęt astronomiczny
  Orion Optics CT10 mod, EQ6, Atik 414EX, Lodestar X2
  Lunt35, ES82, APM 16x70

Ostatnie wizyty

2048 wyświetleń profilu
 1. NGC2239 w wodorze

  Pierwsze słyszę że się nie da. Pijesz do szumu odczytu tak jakby stanowił jedyną zmienną wartą rozpatrywania gdy chcemy uzyskać materiał o przyzwoitym SNR. A czy kamerami z małym pikselem można zebrać tyle fotonów co dużym newtonem z dużym pikselem?
 2. NGC2239 w wodorze

  Istnieją CCD o małych pikselach
 3. Nowe Astropolis a.d. 2017

  Po prawej masz filtr treści, odznacz to co masz zaznaczone. Przy okazji czy ktoś jeszcze ma taki problem że po otworzeniu tematu forum wyświetla pierwszy post zamiast kierować do pierwszej nowej wiadomości? Trochę to uciążliwe.
 4. Libella w EQ3

  A nie prościej wypoziomować statyw i na tak wypoziomowany przykręcić montaż? Nigdy nie zwracałem uwagi co wskazuje ta libelka. Co więcej montaż w ogóle nie musi być wypoziomowany, wystarczy że oś dec jest skierowana "w górę".
 5. SCT 9.25" XLT + HyperStar, czy 130mm APO?

  Oczywiście...
 6. Termin: 22 dni i 4 godziny

  • NA SPRZEDAŻ
  • Używany

  Mam na sprzedaż kompletny zestaw 2,5 calowego wyciągu Moonlighta. W skład zestawu wchodzą: Wyciąg wraz z silnikiem krokowym Sterownik Złączka pozwalająca bezpiecznie przykręcać kamerą wraz z osprzętem do wyciągu Nakrętka Złączka okularowa 2" z clamping ringiem Złączka M65 -> żeńskie t2, męskie t2 z gwintem wyczerniającym Przedłużka M65 -> M65 z gwintem wyczerniającym Kabelki i przejściówka pozwalająca podłączyć zasilanie wtyczką 2.1/5.5 Według cen sklepowych całość to około 6500.

  2.500,00 zł

 7. HEQ5 to chyba już ostatni upgrade

  I to jest prawidłowe podejście do tego problemu. Naprawiamy to co stwarza problem czyli język zamiast sięgać po większy młotek większą śrubę.
 8. SCT 9.25" XLT + HyperStar, czy 130mm APO?

  Ciężko mi uwierzyć że dla F2.3 da się zapewnić prostopadłość matrycy/płaskość pola i utrzymać ostrość bez refocusowania co chwilę dla jakiejkolwiek kamery. Dodając do tego rozmiar pikseli... Mimo wszystko jestem ciekaw opinii.
 9. Wyciąganie koloru na zdjęciu RGB

  I nie tylko obróbki to dotyczy. "A bo przyjdą młodzi i dostaną wszystko na tacy"
 10. IMX211, IMX411, IMX461

  Zrobiliby dla odmiany coś z normalnym pixelem >6um
 11. Sprzet do astrofoto.

  Miałem 150/750, kolimowało się go łatwo, a F5 trzymał kolimację zadziwiająco dobrze. Była to wersja wzmocniona wręgami w Astrokraku. Ile to wzmocnienie dodaje sztywności w stosunku do wersji podstawowej niestety nie wiem.
 12. Rysowanie L w MaximDL

  Dlatego kalibracja w Maximie zupełnie mi się nie podoba. Wystarczyło zrobić 2 razy ruch do przodu i do tyłu w obu osiach i porównać długości odcinków. Mieliby załatwiony pomiar backlashu, a tak pozostaje zgadywać ile on wynosi i wpisać ręcznie. Wracając do problemu nie wiem jak poważne są te różnice pomiędzy kolejnymi odcinkami 'L', ale wydaje mi się że taki backlash byłby wyraźnie widoczny na guidingu powodując ciągłe korekty to w jedną to w drugą stronę. Czy łapiąc za koniec pręta przeciwwagi wyczuwasz luz? Jeżeli to da się wyeliminować to może problem z wyważeniem?
 13. Rysowanie L w MaximDL

  To może również być kalibracja na wysokiej deklinacji, wówczas oś RA siłą rzeczy będzie pokonywać znacznie mniejsze dystanse.
 14. Rysowanie L w MaximDL

  A u Ciebie na zdjęciu oś RA jest w poziomie czy pionie?
×