Jump to content

Krzychoo226

Społeczność Astropolis
 • Posts

  2583
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  13

Krzychoo226 last won the day on November 30 2019

Krzychoo226 had the most liked content!

About Krzychoo226

 • Birthday 07/27/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław
 • Sprzęt astronomiczny
  Orion Optics CT10 mod, EQ6, Atik 414EX, Lodestar X2
  Lunt35, ES82, APM 16x70

Recent Profile Visitors

18318 profile views

Krzychoo226's Achievements

3k

Reputation

1

Community Answers

 1. Nie jestem pewien czy sterownik będzie gotowy, ale montaż jak najbardziej
 2. Dawno nie było żadnej aktualizacji, a od ostatniego postu trochę się działo. W lutym poczta polska zgubiła zamówione płytki i twardo stała na stanowisku, że o niczym nie wie. Ostatecznie dotarły do mnie 2 tygodnie temu, ponad 4 miesiące od daty nadania! W międzyczasie sterownik po wielu poprawkach i uproszczeniach doczekał się trzeciej lub czwartej iteracji. Do poczty miałem już wcześniej sporo uwag, ale tym razem nie był to gadget czy zabawka. Przesadzili, szkoda nerwów, z tym przewoźnikiem współpracę zakończyłem definitywnie. Główne cechy sterownika w zasadzie się nie zmieniły: - pełna współpraca z eqmodem, - współpraca z ST4 (optyczna izolacja sygnałów), - praca z enkoderami inkrementalnymi i absolutnymi, - bezgłośna praca podczas trackowania i prędkości slew do x400, - wbudowane konwertery napięć co pozwala na dynamiczną pracę silników ze zwykłego zasilacza 12V, - duża konfigurowalność sterownika dzięki wbudowanej pamięci FRAM, - wygodne złącze USB C, aluminiowa obudowa. To tyle jeżeli chodzi o samą elektronikę, mechanicznie montaż doczekał się swojej fizycznej postaci . Rzecz jasna nie wszystkie elementy jeszcze dotarły. Współpracę z narzędziowniami można w skrócie podsumować jednym wyrazem: nieterminowość. Na chwilę obecną czekamy jeszcze na kilka deteli, ale poskładaliśmy wszystko na tyle na ile się dało. Na całość trzeba będzie jeszcze poczekać do połowy sierpnia. Poniżej wrzucam to co tygryski lubią najbardziej czyli trochę astro-porno Korpusy osi RA i DEC z wprasowanymi już łożyskami igiełkowymi, za nimi korpus napędu, a po prawej nowy system łączenia osi RA i DEC, jeszcze nie skręcony z osią DEC: Deklinacja już z łącznikiem, po prawej główne koło napędowe: Łącznik osi widziany do góry nogami (do tak postawionego korpusu pręt przeciwwagi montowany jest do górnej części, a teleskop byłby na dole). Dzięki takiej konstrukcji wystarczy położyć jedną oś na drugiej, a te same się spozycjonują. Pozostaje zaciągnąć śruby Widok korpusu deklinacji: Korpus DEC i pręt przeciwwagi: Sorry za bałagan
 3. Niedługo pojawi się kolejny prototyp naszego montażu, wszystko opiszę w odpowiednim wątku. Powinien być bardziej konkurencyjny A na horyzoncie powoli rysuje się 3 wersja
 4. Obstawiałbym myśliwce lecące w szyku. Lecący bardzo wysoko i oddalający się od obserwatora myśliwiec widać właśnie jako taką gwiazdkę.
 5. Pogoogluj zjawisko "shadow bands" występujące tuż przed i po totality zaćmienia Słońca :-) niesamowity widok, gdy mamy punktowe źródło światła to właśnie tak to wygląda.
 6. W tym roku świętowali 25 stycznia. Wikipedia twierdzi, że normalnie do pracy wracają 8 dnia. Mamy 18 lutego
 7. Dopiero teraz zauważyłem te nm o których pisałeś
 8. https://pl.wikipedia.org/wiki/Angstrem
 9. Taka ciekawostka jak obecna epidemia odbija się na terminowości majfrendów: Najpierw czekałem ponad tydzień na audyt projektu PCB i gdy projekt dostał zielone światło zabrali się za robotę: 1 MI 2020-02-07 14:30:26 2 Inner Layer 2020-02-07 14:41:05 3 Lamination 2020-02-16 09:04:12 4 Drilling 5 Copper Deposition 6 Image the outer layers 7 Pattern Plating 8 Automatic Optical Inspection(AOI) 9 Solder Mask 10 Silkscreen 11 Hot Air Solder Leveling(HASL) 12 Electrical Test 13 Profiling,V-cut scoring 14 Final inspection W tym tempie może w okolicach marca będę mógł zlutować i zacząć testować prototyp sterownika A Wy się wkurzacie gdy ze sklepu przyjdzie coś dzień lub dwa po terminie
 10. O podkowa Myślałem, że takie rzeczy tylko w obserwatoriach.
 11. Ale to przecież jest po resize, ni jak gwiazdy po resize nie mogą być porównywane to zdjęcia 1 do 1. Na linkowanym zdjęciu skala jest w okolicach 1,1". Mam identyczną. Tylko czy między 0,81" a 1,1" jest aż taka różnica, że nagle gwiazdy się rozjeżdżają? To 35% różnica. Całkowicie zgodzę się z Adamem i Maciejem: rozmiar piksela i możliwości rozdzielcze teleskopu grają tutaj główną rolę. Przy 1,1" przy moim zestawie, mając wreszcie super montaż, jedyny problem z gwiazdami miałem przy totalnie koszmarnym seeingu.
 12. Na przykład zniżka w standardzie pokoju, albo jakości wyżywienia
 13. Wydawało mi się że druk laserowy jest pod każdym względem lepszy Tak czy inaczej można spróbować od Elegoo Mars - stosunkowo tania zabawka otwierająca drzwi do świata precyzji 0,047mm Marco, który zbudował kilka maszyn CNC i posiada Peopoly Moai był zadowolony: Gdyby mnie kiedyś naszła ochota na druk 3d to raczej w tym kierunku.
 14. Tak, ale tylko po lewej stronie
 15. Ale wersja mono używa tej samej techniki co kolor. Ta matryca była od początku projektowana jako kolor. Dlatego napisałem że ten ich chingliszowy binning jest bezużyteczny zresztą jak prawie każdy chiński feature i deklaracja.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.