Jump to content

Krzychoo226

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2,338
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Krzychoo226 last won the day on May 26

Krzychoo226 had the most liked content!

Community Reputation

2,217 Excellent

About Krzychoo226

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 07/27/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław
 • Sprzęt astronomiczny
  Orion Optics CT10 mod, EQ6, Atik 414EX, Lodestar X2
  Lunt35, ES82, APM 16x70

Recent Profile Visitors

8,259 profile views
 1. Nie wciśniesz w canonową wersję koła filtrowego, już to przerabiałem. U mnie skończyło się na klonie adaptera Geoptika w który można wkręcać filtry.
 2. @Tayson pytałeś ostatnio jaka paleta bi-color nam bardziej odpowiada. No to odpowiadam: właśnie taka
 3. Tak, oczywiście. Musimy się jeszcze przyjrzeć na ile jest to elastyczność, a na ile źle naciągnięty pasek. Nie jest to luz znany ze ślimacznicy jest to stawiająca spory opór elastyczność.
 4. No to nic innego poza pełną klatką nie ma sensu.
 5. @Nowok76C Chyba sprzedaje Atika 428EX za 2500. To to samo co 460 tylko trochę mniej pikseli. Nie znajdziesz nichego lepszego i zostanie kasa na koło filtrowe z kompletem filtrów.
 6. Zapewne w średnicy i cenie 130mm to zabaweczka w świecie newtonów. Poza tym pełna klatka czyli pewnie jakiś dslr ze sporym pikselem i kolorową matrycą która sama z siebie ukryje sporo wad. W temacie mówimy o cmosach z pikselami 3, 4 krotnie mniejszymi, do tego mono więc można mówić o kilku-kilkunasto krotnie większych wymaganiach.
 7. Jeszcze ten temat: I ten: dla uzupełnienia zbliżeń
 8. Ktoś tam chyba włączył sporego peltiera:
  J7ODgKW.png

 9. Słabo ta kamera rejestruje gwiazdy
 10. Czarny koń jaki jest każdy widzi
 11. No to po kolei. To ostatniej wpadce z PHD, postanowiliśmy powtórzyć testy w następny pogodny weekend. Przy okazji powstał ten timelapse: Tak jak już kiedyś pisałem, osie można rozdzielić i transportować osobno. Rączki na osi DEC oraz budowa klina pozwalają wygodnie przenosić osie osobno. Przejdźmy do konkretów. Montaż zbudowaliśmy na paskach by wyeliminować możliwość uślizgów oraz backlashu w napędzie. Połączenie tych dwóch cech daje rewelacyjną responsywność napędu na polecenia guidera oraz bardzo gładką pracę montażu bez przeważania i innych sztuczek. Napęd idealny? No nie do końca. Dlaczego? To wynika z budowy napędu: Koło napędza drugie koło za pośrednictwem paska i wszystko byłoby super gdyby nie nieosiowości. Wystarczy minimalna nieosiowość wykonania otworu któregokolwiek koła by PE osiągnęło absurdalne rozmiary. Gdy mniejsze kółko ma średnicę podziałową 23.87mm, a dokładność wykonania otworu to 0,02mm to matematyka wygląda następująco: Jak to wygląda w praktyce? Ano tak: Z takim PE to nie ma prawa działać! W tym miejscu polecam obejrzeć gwiazdki na zdjęciu które wrzuciłem we wcześniejszym poście No więc dlaczego to działa pomimo takiego PE? Cała magia polega na okresie tego PE. Główny składnik to sinusoida o okresie 14400 sekund czyli 4 godzin. O ile z nieguidowanymi zdjęciami mógłby być problem, o tyle guider problemów mieć nie powinien... Pozostałe składniki z okresami poniżej 2000sek nie przekraczają 15", 570ka ma 10". Kolejną ważną rzeczą którą widać na screenie jest parametr Max Delta - określa o ile maksymalnie przeskoczyła gwiazda pomiędzy kolejnymi klatkami guidera. W tym przypadku czas naświetlania klatki wynosił 3,5 sekundy, log PHD2 podaje 3,7, bo trzeba zdjęcia pobrać i obliczyć przesunięcie. Max Delta w ciągu prawie 3 godzin testu nie przekroczyło 0,64" kątowych w co wlicza się dryf wynikający z PE oraz seeing. Brak backlasha oraz stabilna gładka praca pozwalają na podrasowanie ustawień guidingui podniesienie agresywności do 100 i znaczne zmniejszenie minimalnego przesunięcia. W planach na kolejne tygodnie jest test drugiego sterownika oraz przebudowa osi RA by umożliwić instalację budżetowego 17 bitowego enkodera absolutnego. O ile enkoder wprowadzi swoje własne PE (bo przecież nie da się go zainstalować super dokładnie) to okres będzie wynosił 24 godziny, więc powinno dać się to przeżyć Na zakup dużych enkoderów do testów mnie nie stać. Będzie budżetowo
 12. Pierwsze zdjęcie wykonane montażem Tylko histogram i delikatny crop po brzegach by usunąć pozostałości po ditheringu: Wieczorem postaram się podsumować ostatnie tygodnie testów i plany na następne.
 13. Gdybym nie miał swojej 10 to już dawno bym kupił. Naprawdę dziwię się, że taki docelowy sprzęt wisi tu na forum tak długo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.