Jump to content

Krzychoo226

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2,429
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Krzychoo226 last won the day on July 19

Krzychoo226 had the most liked content!

Community Reputation

2,611 Excellent

About Krzychoo226

 • Rank
  Syriusz
 • Birthday 07/27/1987

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Wrocław
 • Sprzęt astronomiczny
  Orion Optics CT10 mod, EQ6, Atik 414EX, Lodestar X2
  Lunt35, ES82, APM 16x70

Recent Profile Visitors

8,623 profile views
 1. Bining sprzętowy daje nam jeden szum odczytu przy zczytywaniu elektronów z kilku pikseli. "Bining programowy" to zmniejszenie rozdzielczości zdjęcia, jakoś nie widzę tu analogii poza efektywnie mniejszą rozdzielczością w obu przypadkach Nie biadolę na małą studnię cmosów, moja kamera pewnie i tak ma mniejszą Biadolę na to, że już zachwycamy się zdjęciami z podobno rewolucyjnych kamer których jeszcze nawet producent nie uruchomił. A tak mały piksel to pułapka na którą łapie się mnóstwo ludzi. Fajnego wiaderka na fotony do tego nie podepniesz, bo chcąc czy nie chcąc będziesz walczył ze skalą na którą mało kto jest przygotowany i to na FF!
 2. Nie, nie można. Już to czytałem przy poprzedniej rewolucji. Studnia, a co za tym idzie dynamika, tych połączonych pikseli jakoś nie rośnie podczas zmniejszania rozdzielczości zdjęcia w PSie. Zobaczymy jeszcze jak te matryce będą się grzać.
 3. Poczekamy aż ktoś poza qhy zacznie używać tym matryc. O kamerach z matrycami gsense coś słychać? Kiedyś pokazali jakieś 2 rozmazane klatki, że niby działa i od tej pory cisza. Fajnie to wygląda na papierze, ale byłbym wdzięczny za coś z normalnym pikselem, nie każdego stać na teleskop w cenie samochodu.
 4. Astrofociarze mogą być zainteresowani:

   

  1. count.neverest

   count.neverest

   Dzięki, coś na wieczór :)

 5. Rozkład miejsc w pokojach robi się automatycznie, chyba nie posądzasz Adama o ręczne nanoszenie zmian za każdym razem gdy ktoś zgłosi swój udział - osiwiałby i wyłysiał jednocześnie
 6. W Dąbrówce Małej pod Łodzią ktoś uruchomił chyba pierwszą w Polsce farmę astronomiczną. Pierwsze obserwatoria są już zainstalowane: https://fotoblogia.pl/14084,pamietasz-kioski-ruchu-pod-warszawa-jest-tajemnicze-cmentarzysko
 7. Ależ to jest brzydkie Kuba, druga wersja jest świetna!
 8. No właśnie coś ta kolorystyka nie za bardzo.
 9. To wiemy i bez testów pytanie czy te wszystkie zabiegi znacznie wydłużające i komplikujące proces składania materiału dają jakieś korzyści ponad ręczne przebranie klatek i złożenie całości w skrypcie
 10. Maxim - Pix nie ma porównania, różnica w wielkości gwiazd jest wyraźna, porównywałem na tym samym materiale. Moje pytanie dotyczyło czy coś da się jeszcze ugrać w samym Pixie. Materiał składam skryptem gdzie w zasadzie wskazuję tylko przebrane wcześniej klatki i klikam stack.
 11. Przyglądam się z boku i zastanawiam czy ktoś widział różnicę pomiędzy tymi technikami, a zwykłym przeglądem klatek w blinku i składaniem automatem w skryptach Pix'a. Różnice pomiędzy maximem, a skryptem pixa widzę wyraźnie. Te czary z tego wątku dają jakąś korzyść?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.