Jump to content

Mirek Krasnowski

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  3499
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Neutral

About Mirek Krasnowski

 • Rank
  Syriusz

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.joa.pl

Informacje o profilu

 • Skąd
  Poznań
 • Zainteresowania
  Astronomia, stare mapy, szampan
 • Sprzęt astronomiczny
  LX-200 10" Meade, Kamera: MaxCam ME-2 FLI, SDI Meade, ST-4 SBIG. Stacja bolidowa PFN. Telemator luneta 63/840 Zeiss.

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No właśnie jedną z podstawowych i bardzo ważnych informacji jest podanie miejsca i czasu. Przyłączam się do apelu dzikiego. Pamiętajcie o miejscu i czasie.
 2. W kościeloe ciarki przechodziły po plecech kiedy się tego słuchało Omnia nuda et aperta sunt ante oculos Eius W wolnym tłumaczeniu Wszystkie rzeczy są nagie i otwarte na oczach Jego
 3. Drodzy Przyjaciele Podczas mszy pogrzebowej śp. Pawła został odczytany jego testament. Testament miał dwóch adresatów: rodzinę i najbliższych oraz przyjaciół miłośników astronomii. Uważam, że przynajmniej ta druga część powinna zostać opublikowanan w internecie. Testament stał się od dziś publiczny, ale musi zostać rozpowszechniony, ponieważ zawiera bardzo ważne przesłanie nie tylko adresowane do środowiska miłośników astronomii ,ale także do całego świata. Chodzi mi o końcową część testamentu napisaną po łacinie, którą ksiądź proboszcz tak ładnie przetłumaczył. Ja nie wiem w jaki spoób poprosić Kasię o zgodę na publikację testamentu, ale może ktoś jest w stanie to załatwić Paweł na pewno by tego chciał.
 4. Jest dużo racji w tym, co napisałeś, ale zabezpieczenia 100% nie ma można jedynie minimalizować ryzyko poniesienia strat. Nie znam biura podróży, które zwraca 100% poniesionych kosztów z chwilą rezygnacji. Cena skalkulowana przez LogosTour jest ceną na grupę w przypadku oferty indywidualnej taka cena jest wyższa. Ryzyko muszą podając dwie strony. Sprawdzałem w wielu biurach i tak jak napisałem wcześniej koszt wyprawy 11 dniowej z takim, a nie innym programem to około 2000Euro. W przypadku Twojej oferty program jest bogatszy stąd wyższa cena i jest to naturalne. Ja decyduję się na liźnięcie Chin i być może, jeżeli mi się spodoba to wybiorę się tam raz jeszcze. Mnie tak naprawdę nie pasuje pośpiech związany z rezerwacją noclegów, ale na pewno nie wpłacę kasy, jeżeli nie przeczytam umowy i nie wyjaśnię wszystkich wątpliwości. Czasu jest jeszcze sporo i jeżeli zakłada się nocowanie w Shanghaiu to nie ma pożaru w burdelu.
 5. Może to zabrzmi dziwnie ale ja bym na twoim miejscu raczej rozważał pozostanie w domu. Dzięki z link do metra.
 6. W pewnym sensie rozumiem to aby grupa nie była zbyt liczna z drugiej strony grupa 20 osobowa jest liczna jak by na to nie patrzeć. Nie znam szczegółów zaćmienia sierpniowego ale jeżeli w trakcie fazy całkowitej, która trwała o ile pamietam niecałe 3 minuty Słoneczko schowało się za chmurkę to i tak nic by mobilność nie dała. Zresztą o tym gdzie się najlepiej było przemieścić to wiadomo po zjawisku. Jakoś nie wybrażam sobie aby zmieniać miejsce obserwacji nawet na 2-3 godziny przed zjawiskiem. Po prostu odrobina szczęścia jest niezbędna. Ja wybieram się na wycieczkę do Chin i zaćmienie jest tylko pretekstem i ekstra bonusem do tej wyprawy. Jeżeli z powodu niesprzyjającej pogody sie nie uda to rozczarowania wielkiego nie będzie. Chociaż żal będzie. Małek sierpniowe zaćmienie obserwował na Szpicbergenie i podczas dwumiesięcznego pobytu w arktyce czyste niebo było tylko przez parę godzin w czasie zaćmienia, to się nazywa fart.
 7. Szkoda, że oferta LogosTour była jakąś tajemnicą i zamknięto grupę przy 20 osobach. 20 osób to było minimum, a przy 30-40 było by na pewno parę groszy taniej.
 8. Robercie praktycznie nie robi się wyjazdów do Chin na krócej niż 9-10 dni. Oferta TUI to także 11dni. Dzięki za informacje o czasie zaćmienia w południowych rejonach Shanghaiu. Rzeczywiście nie pomyslałem, że sam Shanghai ma ze 100km z jednego końca na drugi i jest położony dalej na wschód od Jinshanweji. To cenna informacja i na pewno przekaże do biura podróży aby kwaterowali na południowym wschodzie miasta. Ciekawe dokąd dociera metro w Shanghaiu. Sprawdzę na pewno będzie mniej problemów jeżeli nie trzeba jechać do Jinshanweji. Co do tłumów z całego świata to wydaje się, że i tak Chińczykom nie dadzą rady:-)
 9. Darku dobrze wiesz, że zrobię wszystko aby być 22 lipca o 7 rano w centrum pasa.
 10. Koleżanki i koledzy Miałem nadzieję, ze nie będę musiał zajmować się organizowaniem wyjazdu na zaćmienie słońca 22 lipca 2009 do Chin. Życie zmusiło mnie jednak do tego, aby się sprawą zająć podobnie jak w przypadku zaćmienia w 2006 roku. Sprawa wygląda następująco: 1. Wyprawa do Chin jest wycieczką do Chin z zaćmieniem słońca, a nie wyprawą na zaćmienie połączoną z wycieczką po Chinach. Przynajmniej nie w przypadku grupy kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Oczywiście jest możliwy tzw. Tramping, ale dla grupy paru osób. 2. Koszty takiej wyprawy w sposób zorganizowany to okolice 2000Euro. Połowa tej kwoty do przelot do Chin i z powrotem. 3. Na dzień dzisiejszy tylko LogosTour dla 20 osobowej grupy (już zamkniętej) zagwarantował nocleg w dniu zaćmienia w miejscowości Jinshanweji to jest w centrum pasa na wybrzeżu gdzie faza całkowita będzie trwała 5minut 54 sekundy. Drugą grupę, którą postanowiłem zorganizować z LogosTour będziemy próbowali także zakwaterować w Jinshanweji, ale szanse z każdym dniem na znalezienie tam hotelu są coraz mniejsze i nie można tego w tej chwili zagwarantować. Można nocować w Shanghaiu i dojechać do Jinshanweji, ale to także nie jest proste. Wyjechać trzeba by w środku nocy i na pewno będzie to związane z dodatkowymi kosztami. 4. Druga opcja to obserwacja zaćmienia w Shanghaiu gdzie faza całkowita będzie trwała 5 minut i parę sekund. Przy takiej opcji nie ma dużego pośpiechu i można się z decyzją wstrzymać do grudnia, stycznia, bo wtedy pojawią się imprezy organizowane przez takie firmy jak TUI. 5. Inny problem to pierwsza wpłata. W przypadku LogosTour przy nominalnej cenie imprezy 6990zł trzeba wpłacić do 20 listopada 2500zł. W przypadku takich operatorów jak TUI wpłata to 20% (około 1500zł) i można sprawę załatwić powiedzmy w styczniu. Czyli podsumowując: 1. Jest możliwa druga grupa. Wyprawa z LogosTour wylot z Warszawy 19lipca powrót 29lipca w ofercie Shanghai, zaćmienie, Luzhi, Xian, Pekin, Wielki mur, świątynie, armia terakotowa itp. Transfery i zakwaterowanie z wyżywieniem śniadanie i obiadokolacja w cenie. Cena 6990zł (2500zł płatne do 20 listopada). Decydować należy się do 11 listopada. Szczegóły oferty prześlę zainteresowanym mailem proszę pisać na adres mirek@post.pl. Jeszcze raz, gwarancji zakwaterowania w Jinshanweji nie mogę dać zarówno ja jak i LogosTour. Będziemy robili wszystko, aby tak było. Koszty nie obejmują wizy chińskiej 220zł i „kieszonkowego” na napiwki i zakupy w Chinach. Potrzebna grupa min 20sobowa (ja mam na dzisiaj 12 osó. 2. Oferta od TUI pojawi się w grudniu cena około 1800Euro. Program podobny. Nocleg w dniu zaćmienia w Shanghaiu ewentualny dojazd do centrum pasa, ale gwarancji na dzisiaj nie ma. Potrzebna grupa min 10 osób. Wizy i „kieszonkowe” podobnie. Jeżeli kogoś jedna lub druga propozycja interesuje to proszę o kontakt na maila mirek@post.pl.
 11. Miałem podobny problem. Zegar nie chciał się komunikować z inserterem. Po wymianie kabla wszystko jest OK. Dotyczy poprzedniego modelu insertera GaPa.
 12. Jeżeli nie skierujesz kamery na Słońce to nic się nie stanie.
 13. Pogadaj z Marandem być może ma jeszcze Matroxy w dobrej cenie.
 14. Pracujemy na MetRecu to najlepszy do tego typu obserwacji program. MetRec pracuje tylko z kartą MatroxMeteor II. Logistyką zajmuje się w PFN-nie Mariusz Wiśniewski. Zgłoś się do niego. Na forum nick Marand. Zobacz na http://pfn.pkim.org
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.