Jump to content

Darek_B

Moderator
 • Content Count

  6325
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Darek_B last won the day on November 27 2019

Darek_B had the most liked content!

Community Reputation

4492 Excellent

About Darek_B

 • Rank
  R1a Z280 YP951 YP1018
 • Birthday 07/11/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Zakopane
 • Zainteresowania
  astronomia, architektura ,fotografia, genetyka, genealogia,
 • Sprzęt astronomiczny
  FUJINON Polaris 7X50 FMTRC-SX ,Canon 6D + 5D mkII, SW Mak 127/1500, MTO-11CA, LORNETKA 3x65 ED "OCZY WYRAKA i 2x53

Recent Profile Visitors

4802 profile views
 1. Sezon na krokusy w pełni. Kilka sztuk z ogrodu wraz z naszym bacowskim maltańczykiem.
 2. Powiesiłem dziś na astrotracku trochę zbyt długie dla niego MTO-11CA czyli ogniskową 1000 mm. 40 klatek ISO 1600 po 31 sek + 40 klatek flat, bias i dark, lekki crop. Widać że flaty muszę powtórzyć bo przy obróbce wyszła mocna winieta.
 3. Wszystko zależy od punktu siedzenia ... w gromadzie lokalnej oczywiście. Ciekawi mnie jak widzą Drogę Mleczna na niebie mieszkańcy Obłoków Magellana. Może zrobisz taką symulację.
 4. "- I kto jest debeściak ? Pan Bogdan jest debeściak! I jego setup też jest debeściak !"
 5. Problem jest skomplikowany. Czasem połączenie tematów tylko dlatego że pokazują jeden obiekt jest działaniem zwiększającym chaos. Na przykładzie: takie zjawisko jak ostatnio Wenus z Plejadami, lepiej jak wszyscy wrzucają swoje fotki do jednego wątku i czasem coś komentują. I jest to spójne. A z drugiej strony masz kilka tematów związanych np. z tripletem, każdy dopieszczał swoje dzieło dniami lub tygodniami, opracował inny sposób obróbki, udziela wyjaśnień czy trików mających zastosowanie tylko w jego lub podobnym setupie. I teraz jak wszystko połączymy w jeden temat powstanie bigos, albo gulasz czy inna mamałyga.
 6. To odblask od Wenus. Zauważ że jest symetrycznie względem środka obiektywu. "Przesuwa" się tak samo jak Wenus tylko w przeciwną stronę.
 7. Miałem podobną pogodę ale na zachodzie około 9tej zrobiła się dziura. Canon 5dmkII + 70-200IS f4 + tele 1.4 , zdjęcie zrobione na 280 mm i przysłonie 8.0, ISO 800 Stack 15klatek po 60 sekund + kalibracja, wisiało na astrotracku.
 8. KrzysiekZ ma taki, może coś powie. Miałem go pożyczonego na zlocie w dzień, tak ostry że można się golić fotkami. 300tki/4 też są polecane, nawet te stare bez ISa.
 9. Darek_B

  Halny

  Kilka ujęć z balkonu z 6 marca. Halny jak zwykle formuje niesamowite zjawiska przelewając się przez Giewont. Tym razem bez problemu fociłem bo na dole nie urywało dachów i była cisza. Timelaps z około 2.5k klatek też się zrobił ale szukam jakiegoś podkładu do tego. ps. Ale odkop zrobiłem
 10. Moja miejscówka paręset metrów od domu. We wtorek planowałem złapać nowe kometki, niebo wieczorem było przejrzyste a prognoza bez cirrusów. Niestety przegrałem z wilgocią i bardzo mocnym LP, 30 sekund na ISO 800 robiło mi pomarańczowe klatki. Zrobiłem więc kilka ujęć krajobrazowych a wiem że zimy tego roku niektórzy nie widzieli to wrzucam.
 11. Idealne miejsce pod kwarantannę, ale Ci zazdrościmy. ps. W końcu pokazałeś się na zdjęciu.
 12. Sam to zdanie wymyśliłeś. Po co ? Emilia mówiła o urozmaiceniu obserwacji a nie o konkretnych obiektach. Miałem w życiu wiele refraktorów, reflektorów czy maków, wiem co piszę i z czym kobiety oraz dzieci mają problem przy obsłudze. Montaż paralaktyczny jaki byłby do takiego refraktorka sprawiałby początkującemu więcej problemów. Nic w tym względzie nie pobije prostoty używania niewielkiego dobsona za to ciężko mi sobie wyobrazić sens kupowania małego sprzętu pod dobre niebo. Strata pieniędzy. Zamiast uzasadnić swój wybór polecasz czytać i pisać ? przecież po to jest nasze forum.
 13. Bo ma ciemne niebo. Pisałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.