Jump to content

Darek_B

Moderator
 • Content Count

  6,205
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Darek_B last won the day on October 31

Darek_B had the most liked content!

Community Reputation

4,284 Excellent

About Darek_B

 • Rank
  R1a Z280 YP951 YP1018
 • Birthday 07/11/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Zakopane
 • Zainteresowania
  astronomia, architektura ,fotografia, genetyka, genealogia,
 • Sprzęt astronomiczny
  FUJINON Polaris 7X50 FMTRC-SX ,Canon 6D + 5D mkII, SW Mak 127/1500, MTO-11CA, LORNETKA 3x65 ED "OCZY WYRAKA i 2x53

Recent Profile Visitors

3,924 profile views
 1. W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem, pewnie dlatego że zawsze byłem blisko sprzętu. Ale może lokalizator GPS pomógłby, miał ktoś z czymś takim do czynienia ? https://allegro.pl/kategoria/zabezpieczenia-lokalizatory-gps-253630?string=lokalizator%20gps%20do%20roweru&bmatch=baseline-cl-dict42-aut-1-1-1024
 2. Dwa krótkie filmiki, pierwszy nakręcony przez SW mak 127 (1500mm),a drugi z przez MTO 11CA Widać na moje oko pasy na Jowiszu w trakcie przejścia przez stalową konstrukcję. ps. nie dość że seeing na obiekcie 12 stopni nad horyzontem był tragiczny po upalnym dniu to jeszcze po wrzuceniu widać masakryczną kompresję filmów na YT.
 3. Wydaje mi się że jest odwrotnie . Lepiej nie piszmy tej "prawdy" bo zaraz zlecą się fanatycy chmur za Słońcem.
 4. Moja koniunkcja chwilę przed tranzytem Giewontu z tego wątku
 5. Misja zakończona sukcesem. Dobrze że w ostatniej chwili miałem możliwość szybkiego przemieszczenia się na zaplecze sklepu spożywczego koło mnie w okolice śmietnika bo Jowisz przeleciałby poniżej krzyża.:) Canon 6D + MTO1000 (f10), ISO 3200, 1/100 sek, czas wykonania: 16.41`15"
 6. Spróbuję zimą, chyba że później w nocy. W trakcie zjawiska nie ma praktycznie żadnych, zbyt wcześnie. Oooo, może ustawię timelaps: złożę animacje i startraila. ps. przemyślałem sprawę timelapsa, aby skrócić naświetlanie przez Maka 127-F15 muszę to zrobić blisko pełni, inaczej kształt góry nie zarejestruje się. Pojedynczą długą klatkę mogę zaś wykonać bez względu na warunki.
 7. Wiem o dzisiejszym spotkaniu i mam zagwozdkę: czy łapać Księżyc na tle krzyża ale wtedy Jowisz zniknie mi poniżej ( zaleta tego rozwiązania: zjawisko zachodzi u mnie na balkonie o 16.44`41") czy też łapać od sąsiada Jowisza z Księżycem trochę wyżej? Specjalnie dla Agenta
 8. Dawno nic tu nie wrzucałem /na oko ponad 11 lat/ a w poprzednim tygodniu miałem serię przejść Jowisza widoczną z balkonu. W miarę obróbki coś tu jeszcze dodam niedługo.
 9. Sam kupiłem kiedyś na Ali https://pl.aliexpress.com/item/32826754351.html
 10. To ciężkie przewinienie Na forum jest wiele relacji z wypraw gdzie nie wszystkie a nawet mniejszość to zdjęcia astro. Z chęcią dowiemy się różnych smaczków z tego wyjazdu, kosztów, polecanych miejsc itd.
 11. Dokup prowadzenie i szczęka nam na pewno padnie. Poza tym wrzuć tu więcej zdjęć z Afryki, nie każdy jest na "twarzoksiążce". :)
 12. To łatwo wykrywalne dla moderatorów a nagrody dla próbujących oszukać system już czekają. Zrobienie sobie drugiego konta także widać od razu, efekt będzie odwrotny dla takiej osoby bo straci oba konta. Ps. system oceniający transakcje jeśli istnieje do tego silnika rozwiązałby sprawę. Kiedyś gdzieś na innych forach widziałem osobne wątki gdzie zbierano wszystkie opinie i robiono podsumowanie. To ma sens jak jest 100-200 userów i kilkanaście transakcji w miesiącu. Tu tego nie widzę.
 13. Agent, już myślałem że o mnie piszesz. Wczoraj i dziś robiłem porządki na giełdzie. Uff. Adam myślę że czas wrócić do starej opcji gdy dostęp do giełdy mają osoby np. miesięczny staż i jakąś liczbę postów, nie wiem 10, 20 ? Lub autoryzacja przelewem 1 groszowym. To nie zawsze jest możliwe, ale w miarę możliwości moderatorzy zawsze piszą że coś łączą dzielą lub będą kasować. ps. czy mógłbyś sam zmienić tytuł wątku? chodzi mi o słowo "cenzura", w tej sytuacji nie zaistniała a tytuł wg mnie trochę odbiega od sprawy.
 14. Nieaktualne, mogę zamknąć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.