Skocz do zawartości

Darek_B

Moderator
 • Zawartość

  5762
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  40

Ostatnia wygrana Darek_B w Rankingu w dniu 26 Maj

Darek_B posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

3294 Excellent

O Darek_B

 • Tytuł
  R1a Z280 YP951 YP1018
 • Urodziny 11.07.1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Zakopane
 • Zainteresowania
  astronomia, architektura ,fotografia, genetyka, genealogia,
 • Sprzęt astronomiczny
  FUJINON Polaris 7X50 FMTRC-SX , 5D mkII

Ostatnie wizyty

1470 wyświetleń profilu
 1. Zachodząca Droga Mleczna

  Mam ten sam obiektyw i sobie bardzo chwalę ale pod jednym warunkiem : że przymykam przesłonę do wartości co najmniej 3.5. Zdjęcia na 2.0 wychodzą z dużą komą , na 1.4 ma komę chyba najmocniejszą ze stałoogniskowców. Także widoczne tu nieostrości ( po prawej stronie zapewne z powodu kadrowania) są wynikiem wady sprzętu, wady którą możemy bardzo prosto wyeliminować.
 2. Jak ciemne mam niebo?

  Świetna jest ta nowa wersja mapy LP. Coraz dokładniej opisuje faktyczne warunki w danym miejscu ( zakładając oczywiście dobrą pogodę) . I moje odczucia oraz zdjęcia z Roztok , Stężnicy oraz niedawno Wołosatego jako najciemniejszego miejsca w Polsce to potwierdzają. Nawet fakt iż niebo na Lastowie jest chyba najlepszym w Europie to zapewne lepsze warunki, seeing czy przejrzystość będą wysoko w górach np. Alpach a i ciemniejsze tło nieba spotkamy na Wołyniu blisko granicy z Białorusią to jednak nasze Wołosate czy chorwackie Lastovo są o "niebo bardziej" dostępne i przyjazne obserwacjom. ps. A przy okazji znalazłem chyba najciemniejsze miejsce w Polsce wg tej mapy, na końcu doliny Wołosatego przy samej granicy z Ukrainą ratio = 0.0438 . Dla porównania na wschodnim Wołyniu zszedłem do 0.0049 czyli 10x mniej.
 3. THIS ADVERT HAS EXPIRED!

  • NA SPRZEDAŻ
  • Używany

  Na sprzedaż doskonała lunetka biegunowa firmy Vixen. Dodatkowo podświetlenie ledowe na dwie baterie AA. Sprzęt w bardzo dobrym stanie. przy zakupie wraz z montażem z sąsiedniego ogłoszenia zniżka w wysokości 60 zł od całości.

  470,00 zł

 4. Głowica montażu Vixen GPE

  THIS ADVERT HAS EXPIRED!

  • NA SPRZEDAŻ
  • Uszkodzony

  Na sprzedaż leżąca już u mnie i nie używana ponad 8 lat głowica . Wcześniej używana z ED 80 do wizualna. Nie jestem w stanie sprawdzić jakości ślimaków więc idzie jako uszkodzona. Waga ok. 9 kg z przeciwagami. Bez przeciwag cena minus 90 zł. W osobnej ofercie lunetka Vixen 3912 GP Polar Axis.

  260,05 zł

 5. Moje pierwsze zdjęcie - brzydkie i wspaniałe

  Moja pierwsza cyfrowa "poważna" astroforka powstała 10tego grudnia 2002 roku w 15 sekund przy pomocy pożyczonego Canona PowerShota S30. ps. ah mieć takie niebo dziś w centrum miasta? Rozwój techniki rejestrowania obrazu jest niestety odwrotnie skorelowany z ilością LP, mamy lepsze sprzęty ale musimy jeździć na Wołosate czy Lastovo by cokolwiek pofocić.
 6. A ja nadal czekam na fotki wykonane sensorem od myszki optycznej.
 7. A odwiedziłeś stronę http://www.panoramio.com/ i przeczytałeś komunikat ?
 8. OBŁOKI MAGELLANA

  Już wiem, jak miałaś 14 lat wszyscy do ciebie mówili Nel
 9. OBŁOKI MAGELLANA

  Wystarczą Wyspy zielonego Przylądka, koniecznie w okolicach stycznia i lutego. Wielki Obłok jest tak chyba wtedy na dziesięciu stopniach. Teoretycznie widać go 3-4 stopnie nad horyzontem jak góruje w Egipcie ale trzeba by udać się do Abu Simbel na granicy z Sudanem.
 10. Zobacz ogłoszenie lunetka biegunowa Vixen 3912 GP Polar Axis Na sprzedaż doskonała lunetka biegunowa firmy Vixen. Dodatkowo podświetlenie ledowe na dwie baterie AA. Sprzęt w bardzo dobrym stanie. przy zakupie wraz z montażem z sąsiedniego ogłoszenia zniżka w wysokości 60 zł od całości. Oferent Darek_B Date 15.07.2017 Cena 480,00 zł Kategoria Montaże i akcesoria  
 11. Zobacz ogłoszenie Głowica montażu Vixen GPE Na sprzedaż leżąca już u mnie i nie używana ponad 8 lat głowica . Wcześniej używana z ED 80 do wizualna. Nie jestem w stanie sprawdzić jakości ślimaków więc idzie jako uszkodzona. Waga ok. 9 kg z przeciwagami. Bez przeciwag cena minus 90 zł. Cena bez kosztów wysyłki. W osobnej ofercie lunetka Vixen 3912 GP Polar Axis. Oferent Darek_B Date 01.07.2017 Cena 260,05 zł Kategoria Montaże i akcesoria
 12. Gdybyś kiedyś chciał kupić lepszy model to obecny rezerwuję od ciebie. Bardzo ciekawią mnie parametry nieba w tatrzańskich dolinach i szczytach.
 13. PCet do timelapsów

  Myślę że powinieneś zmienić oprogramowanie a nie sprzęt jeśli masz robić tylko timelapsy. Ja ostatnio na swoim starszym sprzęcie z 2009 roku (IntelCore2 Quad Q9300 2500Mhz, 8Gb ram , dysk 128 ssd+ 4Tb caviar, Nvidia Geforce GT 430) wywoływałem w DPP canona 2000 minirawów z 5DmkII w czasie około 2.5 godziny. Kolejne pół godziny zajęło mi przygotowanie w virtualdub nieskompresowanego pliku avi w fullHD (wyszło około 5 Gb) by następnie w około 15 minut przekonwertować go kodekiem h264 do transmisji 8Mb/s i rozmiaru około 300 Mb. Nie wiem ile masz ramu ale powiększ , no i zmień dysk jak nie masz ssd. ps. jeśli nie robisz w 4K to pełne 30Mb rawy to strata miejsca , czasu i większe szumy np. w nocnych timelapsach.
 14. Messier 101

  Toż to prawie jak z epoki matrycy łupanej z dolnego pikseolitu.
×