Jump to content

Darek_B

Moderator
 • Content Count

  6,157
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Darek_B last won the day on May 6

Darek_B had the most liked content!

Community Reputation

4,167 Excellent

About Darek_B

 • Rank
  R1a Z280 YP951 YP1018
 • Birthday 07/11/1973

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Zakopane
 • Zainteresowania
  astronomia, architektura ,fotografia, genetyka, genealogia,
 • Sprzęt astronomiczny
  FUJINON Polaris 7X50 FMTRC-SX , 5D mkII, SW Mak 127/1500, MTO-11CA

Recent Profile Visitors

3,451 profile views
 1. Kolejny temat o niczym ? Po co ? Czy mało założyłeś "podobnych" wątków ? Załóż bloga jeśli musisz tyle wrzucać pseudografik.
 2. To nie jest identyczne zjawisko, to co złapałeś to tzw. Słońce poboczne.
 3. Super. Ostatnio przy małym ochłodzenia warunki na focenie u nas bardzo się poprawiły. Co zresztą udowadniasz. :)
 4. Ja jeden ze swoich kupiłem właśnie w Japonii. Może dlatego że jeden i dość tanio to nic nie dopłacałem.
 5. Nie zgadzam się, ewidentnie jest dodatkowe źródło światła po prawej.
 6. Ale każdy obiektyw ma różny poziom wad w zależności od użytej przysłony, taki test nic nie wykaże , potwierdzi ogólną prawdę że maksimum rozdzielczości uzyskuje w granicach przesłon od 4 do 5.6. Tu wykres samyanga z optycznych https://www.optyczne.pl/359.4-Test_obiektywu-Samyang_135_mm_f_2.0_ED_UMC_Rozdzielczość_obrazu.html Aby stwierdzić skopaną kolimację trzeba ustawić idealnie ostrość i zrobić krótkie ujęcie na 4.0, dopiero potem sprawdzać narożniki zdjęć, jeśli wady są niesymetryczne to ewidentnie wina złej kolimacji.
 7. Właśnie sobie uświadomiłem fakt iż zaćmienie odbywa się w środku zimy na półkoli południowej a u nas jest środek lata to różnica w zachodzie Słońca jest tylko około 3-godzinna pomimo 6u godzin w strefach czasowych. U nas ledwo co zaszło u nich niedługo po zaćmieniu też zajdzie.
 8. A ja zaczynam się denerwować jakbym sam tam był. Ale pomysł z następnym nie jest zły, chyba nawet wypada to w ichniejszym lecie.
 9. Dziś specjalnie czekałem do 4.15. Było łatwiej bo dużo jaśniej i złapały się detale skał, niestety musiałem używać ISO 1600 i więcej. Jednak był trochę niżej niż wczoraj, złapał się w w maksimum na styk. Z tego co widzę w Stellarium jutro będzie znowu godzinę później ale i wyżej o ponad 40 minut kątowych. Oby pogoda chociaż na chwilę dopisała. Dziś fotki z MTO + telekonwerter Canona 1.4 II czyli 1400 mm ogniskowej.
 10. Siedzę sobie w kuchni i piję wodę a tu widzę że zza drzew wyszedł Łysy zaraz nad Giewontem. Po 10u minutach zabrałem MTO1000 , poszedłem na spacer dwa metry na balkon i zrobiłem zupełnie przypadkowo kilka ujęć. Ujęcie sprzed parunastu minut. Ale seeing za to był tragiczny.
 11. Tak działa aliexpress, a paypal daje 60 dni na zgłoszenie roszczeń i zwraca po udowodnieniu np. nieotrzymania towaru lub otrzymania uszkodzonego lub niezgodnego z opisem. To bardzo dobra ochrona, kolejną polecaną metodą jest płacenie kartą płatniczą np. visa. Każda ma opcję tzw. chargeback co chroni nas przed oszustami. Polecam poczytać o tym, np. tu: https://jakoszczedzacpieniadze.pl/chargeback-reklamacja-platnosci-karta
 12. Rozmawiałem właśnie z kolegą Grzybu ale niestety już nie produkuje obudów do Nikona TC E2, a właśnie idą do mnie dwa konwertery na lornetkę. Pytanie o pomoc: Wiecie kto mógłby podjąć się (oczywiście odpłatnie) za wydrukowanie obudowy i muszli jak na fotkach powyżej ?
 13. Normalnie selfie jak mojego starego telefonu analogowego z korbką. ps. Musze zacząć skanować swoje stare klisze, skanerek epsona już od 10u lat mam.
 14. Takie domy stają się powoli bardzo modne, ale dobre wykonanie ich to jednak bardzo droga przyjemność. No i nie wiem do końca czy wycinane drzew do budowy domów jest jednak dbaniem o środowisko. W końcu trzeba je wcześniej trochę zniszczyć. Z drugiej strony (mojej bardziej zawodowej strony) nie jestem przekonany do używania surowej czy suszonej gliny w naszym klimacie, wypalana już bardziej tu pasuje. Ale np. na południu Europy będą trwalsze.
 15. To ja mam pytanie kiedy rusza produkcja ? To chyba będzie najlepszy montaż całkowicie zaprojektowany i wykonany w kraju.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.