Jump to content

monter

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  712
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

monter last won the day on April 20 2020

monter had the most liked content!

Community Reputation

732 Excellent

3 Followers

About monter

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 09/06/1982

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  okolice B-city
 • Zainteresowania
  astronomia :) książki, fotografia, nurkowanie!
 • Sprzęt astronomiczny
  Celestron NexStar 102 SLT
  lornetka 26x70
  oczy piwne ;)

Kontakt

 • Skype
  maciek.jarmoc

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Lubię takie smaczki Wrzucę do swojej listy ToDo.
 2. Dwa na raz nie mogą jej używać. Albo jeden albo drugi.
 3. Nie dorobiłem się jeszcze Pixa ale wiem, że ma ten skrypt. To niestety minus tej matrycy. http://photomacrography.net/forum/viewtopic.php?t=30169 Co do gwiazdek, no trochę się nakląłem na tą tubę zanim się dogadaliśmy z krzywizną wyciągu i odległością korektor - matryca. Właśnie z saturacją cały czas się nie lubimy jeszcze. Pix jest w planach. Póki co leci zestaw APP + PS. I właśnie też w APP mam jedną zagadkę. Jak wrzucam mu wszystko w RAW (light, flat, bias) to fajnie się kalibruje. Ale jak zrobię Channel Aligment zgodnie z instrukcją: https://youtu.be/QqScYGjuz78?t=9
 4. A w międzyczasie dokoptowałem taką wersję:
 5. Słuchajcie, wrzucam Wam moi drodzy stack z łącznie prawie 5h zebranego materiału M51. Zestaw który do wyprodukował to SW 200/1000 i Canon 750D. Kopię się z tym materiałem przez kilkanaście wersji i z żadnej nie jestem zadowolony. @_Spirit_ może wskażesz mi poprawną drogę ewolucji tego foto? https://drive.google.com/file/d/1hMvvwN5Sna3idxtDMzqk0WyradqsBQVv/view?usp=sharing Przesadzona wersja nr 15
 6. A co to za fajny inserter czasu na tym filmie?
 7. Kurcze dziwne to z tym APT. Jak w lustrzance odpalam live view to leci wszystko normalnie i w locie. Tak samo z klatkami - nawet przerwane ekspozycje zapisuje bez problemu. Gorzej miałem z NINA, ta potrafi się zbuntować jak ręcznie przerwę ekspozycję i na pewno wówczas nie zapisze mi klatki.
 8. A co za fochy przy niskich temp?
 9. Świetne! Do tego jakąś asteroida się załapała tworząc swój znak stempel po prawej
 10. Skoro sterujesz sesją z kompa to po co pilot? Chyba, że takie jest wymaganie iOptrona. Pracując z SW działam bez pilota i to soft ma pierwszeństwo w decyzji o flipie. W APT czy NINA można poustawiać kiedy ma tego flipa zrobić, na ile czasu przed przekroczeniem meridian. Generalnie @Pav1007 bardzo dobrze rozpisał całą sesję, ja bym tylko zamienił kolejność punktu 9 i 10.
 11. @Adam87 pogadaj o Nikonach z Michałem Kałużnym astrofotografia.pl On ma mega wiedzę na temat tego który warto, bo co chwilę robi mody i wyciska z Nikonów co się da.
 12. Dodałbym APT do sterowania aparatem. https://astrophotography.app/ Da Ci to możliwość robienia ditheringu. APT gada z PHD bez problemu. Co do kolejności, nie ma ona aż takiego znaczenia. W ASCOM zmieniasz tylko prędkość - guide rate na 0,5. Natomiast w samym PHD musisz wpisać dane guidera (ogniskowa). A jak już podłączysz wszystko to warto puścić asystenta guidingu - pomierzy co trzeba, podpowie jakie parametry zastosować.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.