Jump to content

monter

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  734
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

monter last won the day on April 20 2020

monter had the most liked content!

Community Reputation

794 Excellent

3 Followers

About monter

 • Rank
  Procjon
 • Birthday 09/06/1982

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  okolice B-city
 • Zainteresowania
  astronomia :) książki, fotografia, nurkowanie!
 • Sprzęt astronomiczny
  Celestron NexStar 102 SLT
  lornetka 26x70
  oczy piwne ;)

Kontakt

 • Skype
  maciek.jarmoc

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Focenie takich słabizn to wyzwanie, ale da się zrobić. Natomiast inną ciekawą opcją są obserwacje zakryć asteroidalnych. Tutaj obserwacje księżyców planetoid są rejestrowane, a co więcej można nawet pokusić się o próbę odkrywania księżyców planetoid. https://skyandtelescope.org/astronomy-news/amateur-observers-discover-asteroid-moon/ https://www.rocketstem.org/2020/05/02/ice-and-stone-special-topic-19/ Można też dzięki temu odkryć ciasny układ podwójny gwiazd - co udało mi się zarejestrować w 2018 roku https://www.youtube.com/watch?v=uz0ndVgb6X8 Dane opracował Eric
 2. @diver ma 70tkę jeśli mnie pamięć nie myli
 3. Już? Rany... jesień idzie...
 4. O to to samo u mnie. Aczkolwiek po drugiej dawce koleżankę z pracy następnego dnia pozamiatało. Temperatura, osłabienie, takie zombie mode.
 5. Trzeba dograć. Masz do wyboru chyba trzy. Ja używałem All Sky Plate Solver, który działa trochę wolno ale nawet z lekko nieostrymi obrazkami. Oraz ASTAP - tutaj to piorunem leci, ale musi mieć ostre gwiazdki.
 6. Taaa, szumi okrutnie. https://telescopius.com/profile/maciek_jarmoc Chyba wszystko z 1100D.
 7. oo zaciekawiłeś Masz gdzieś coś jakiegoś ciekawego z niego?
 8. A na to uwagi nie zwróciłem za bardzo. To materiał z dwóch nocy, kiedy to w pierwszej dość solidnie powiewał wiatr. Może to coś tutaj miało swój wpływ. Bo 8" to taki już żagiel.
 9. oj tam, dawaj to będę wiedział co poprawić Wiem, że mi APP nie wyczyścił dobrze śmieciuchów i ślady po nich się tam plączą po obrazku.
 10. Ostatnio przewijają mi się przez ręce różne Canonowe puszki i tak sobie cykam testuję, patrzę co z czym. Szkoda tylko, że dobrych nocy jak na lekarstwo... Tym razem mam trochę materiału z Canona 2000D mod. Dokładniej to wpadło 198 minut w klatkach po 240 sek jednej nocy pod fajnym ciemnym niebem i 200 sek pod podmiejskim. Ten leciutki maluch był wpięty w Newtona 200/1000 na EQ6. Lekki crop po dither i resize do 2000px po dłuższym boku. Sama galaktyka - baaardzo urokliwa. No i z pierdylionem drobnicy galaktyk w tle. Jest tam tego po prostu zatrzęsienie!
 11. Wszystko jest jak trzeba z ustawieniami zasilania. Co więcej - jak robiłem jakiś czas temu testy klapka lapka zamknięta, sterowanie z PC - to tylko NINA nie chciała działać, żaden guzik nie reagował. Wszystko pozostałe śmigało. Po podniesieniu klapki - jak ręką odjął - NINA ożywała.
 12. Tylko klapkę pyk na lapku na którym była odpalona NINA, a do niego podpięty cały setup.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.