Jump to content

monter

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  473
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

297 Good

About monter

 • Rank
  Altair
 • Birthday 09/06/1982

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  okolice B-city
 • Zainteresowania
  astronomia :) książki, fotografia, nurkowanie!
 • Sprzęt astronomiczny
  Celestron NexStar 102 SLT
  lornetka 26x70
  oczy piwne ;)

Kontakt

 • Skype
  maciek.jarmoc

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Podczepię się pod temat Też ją robiłem po odkryciu. Materiał z 07-05-2019. Setup to Newton 200/1000, Canon 1100D mod na NEQ6. Łączny czas akwizycji to 105 minut. Straszenie byłem niezadowolony z poszczególnych klatek i myślałem, że połowę materiału wywalę do kosza, ale jakoś przy pomocy Astro Pixel Procesora udało się wyklecić taką fotkę
 2. Oho, wygląda całkiem ciekawie! Alternatywa dla APT?
 3. Wszystko się zgadza. Wczoraj rozmawialiśmy z prof Branickim na ten temat W zasadzie jest już wszystko dopięte pod kątem budowlanym. Pozostaje jeszcze ważna kwestia doboru wyposażenia.
 4. Adam, nie jest jeszcze tak źle Ja ostatnie dwie noce spędziłem pod niebem w Królowym Moście - jak dla mnie dojazdowo i odległościowo jest jeszcze optymalnie. A Ciebie kolego zapraszamy z otwartymi niebiosami Wpadnij na spotkanie PTMA oddziału Białystok, jak już u nas będziesz.
 5. Mamy pozytywną rejestrację! Razem z Wojtkiem Burzyńskim za pomocą Newtona 12" złapaliśmy to zakrycie.
 6. Dzisiaj mamy przechodzący przez PL bardzo szeroki pas zakrycia asteroidalnego. Bohaterka to 259 Aletheia, która o 21:45 UT (dla mojego miejsca obserwacji - Białystok) zakryje gwiazdkę UCAC4-475-051755 lub Gaia DR2 3714032532099594880 o jasności 11,2 mag. Mapka pasa poniżej.
 7. Już wszystko bangla. Wystarczyło skonfigurować BT i połączyć to w całość z CdC.
 8. Subiektywnie. Estetyka nie jest mi niezbędna do sterowania montażem. Taki np EQMOD też to pięknych nie należy, a działa.
 9. Jak zaimplementować katalog Gaia DR2 jest opisane pod linkiem https://www.ap-i.net/skychart/start?id=en/news/gaia_dr2 Nie powinno być żadnych kłopotów
 10. Kwestia potrzeb i przyzwyczajeń. CdC używam od lat, wyparł mi nawet Guide (tak tak, starego poczciwego Guide). Możliwość dopięcia katalogu Gaia - mega. Sprawdza się nawet przy zakryciach asteroidalnych. Spięcie go z ASCOM, klik i gotowe Polecam uprościć sobie widok mapy, będzie czytelniej. Poza tym, co chwila pojawia się nowa wersja beta https://sourceforge.net/projects/skychart/files/0-beta/ Stellarium wywaliłem po pół godz.. Za dużo wodotrysków. Ale przez to jest świetny do robienia np wizualizacji co nie raz LibMar pokazał na spotkaniach PTMA. Każdy soft ma swojego odbiorcę.
 11. Na grupach piszą, że mają pozytyw między innymi z Izraela. Dear all,the Huya event was a big success, we have more than 10 positiveobservations already. Another beautiful example of Pro/Am jointeffort! Także coś tam się zadziało. Ja niestety nawet się nie rozstawiałem.
 12. Sterowanie montażami SW po BT działa już dawno, są na forum ludzie ogarniający takie moduły. Z PC działa bez problemu. Z tel nie sprawdzałem.
 13. Mega! po prostu kwintesencja kosmosu i astrofoto!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.