Jump to content

monter

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  528
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

327 Good

About monter

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  okolice B-city
 • Zainteresowania
  astronomia :) książki, fotografia, nurkowanie!
 • Sprzęt astronomiczny
  Celestron NexStar 102 SLT
  lornetka 26x70
  oczy piwne ;)

Kontakt

 • Skype
  maciek.jarmoc

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dlaczego? Chyba bez biasów - bez tego się burzy. U mnie łyka flaty bez darków bez problemu. Ja flaty robię na najniższym ISO i nie mam problemu. Natomiast dithering bym zwiększył na 10px i więcej. Jak mi to @Tayson kiedyś powiedział "Przecież nie masz matrycy 300x300 pixeli żeby zalowac"
 2. Nie wiedziałem, że sklepy astro robią teraz za wypożyczalnie sprzętu.
 3. Ok, ale dalej ciekawi mnie, jak zwrócisz do sklepu na gwarancję, bo pod tym kątem pisałem wyżej.
 4. A to ciekawe Chcesz zwracać coś czego nie opanujesz w 14 dni? Bo zdajesz sobie sprawę, że astrofoto nie działa na zasadzie: stawiam teleskop na platformę, podłączam kamerkę do laptopa i cykam fotki?
 5. Końcówka marca uraczyła nas kilkoma pogodnymi nocami umożliwiając zrobienie zdjęcia, które planowałem od dawna. Rozeta jest już nisko na niebie, a to nie ułatwia focenia. Do tego korona pokrzyżowała trochę plany wyjazdowe i całość materiału w dniach 24 i 25 zbierałem z podwórka, a mieszkam nie tak daleko na południe od Białegostoku. Podsumowując mamy tutaj 34x240 sek z ISO800 Canonem 1100D mod. Podpięty był do 80ED. Przyznam, że sam jestem pozytywnie zaskoczony, że nawet z zaświetlonego miejsca da się jakoś wydłubać taki obrazek. Wrzucam też pojedynczą klatkę, żeby pokazać co rejestruje aparat bez obróbki... Oczywiście komentarze mile widziane
 6. W końcu ciekawie kometarnie dzieje się na niebie!
 7. Adam, trzeba było sieknąć z 15 jak na jednym masz takie małe przesunięcie to by było lepiej pewnie.
 8. O kant tyłka te marketingowe wynalazki jak tak. W kwestii kabla, nie bierz najtańszego.
 9. Skoro on m WiFi to dlaczego nie wykorzystać tej drogi?
 10. Zanik prądu dotyczy tylko montażu? Czyli w EQMOD są zapamiętane punkty synchronizacji. Trzeba je wywalić i później zrobiłbym "synchronizację" na obiekt który był przed zanikiem. Montaż myślałby, że patrzy na ten wskazany punkt. Później plate solve na ten obiekt, jak już by się połapał gdzie jest to wywaliłbym mu pierwszy lipny punkt synchronizacji.
 11. A co robiłeś w PS? Tak w skrócie.
 12. Można też nieprzypadkowo, polecam program Occult http://occultations.org/observing/software/occult/ do zabawy w znikające za Księżycem gwiazdki sporo wiedzy na temat metodyki obserwacji zakryć jest też na stronach http://www.sopiz.ptma.pl/
 13. Niedługo później było jej odkrycie, dokładnie o 18:03. A 73 kilometry na południe od Białegostoku była brzegówka tej gwiazdy Wszytko to kilka stopni nad horyzontem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.