Jump to content

monter

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  498
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

308 Good

About monter

 • Rank
  Altair
 • Birthday 09/06/1982

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  okolice B-city
 • Zainteresowania
  astronomia :) książki, fotografia, nurkowanie!
 • Sprzęt astronomiczny
  Celestron NexStar 102 SLT
  lornetka 26x70
  oczy piwne ;)

Kontakt

 • Skype
  maciek.jarmoc

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rzuciłbyś trochę informacji na temat grzałki?
 2. monter

  289p/ blanpain

  Jasności komet proponuję sprawdzać na: http://aerith.net/comet/weekly/current.html https://cobs.si/ Te podawane w aplikacjach nie są wiarygodne.
 3. 60mm prowadza mi na zmianę 80ED i 8" na NEQ6 i robi to co ma robić - działa. Kumpel ma 50mm z HEQ5 i też działa.
 4. monter

  Canon....

  Heh chyba nie tylko Ty ;))) Przynajmniej można powspominać i uśmiechnąć się pod nosem
 5. monter

  Canon....

  To chyba jeszcze te stare czasy i forum teleskopy.pl Chłopaki dobrze gadają. Jedna puszka do astro, druga do dziennych. Canon 1100D za małe pieniądze i 6D za większe - to jeśli chodzi o nocne harce.
 6. Podłubałem trochę i tak nie do końca wiedziałem co zrobić z lewym górnym rogiem zdjęcia. Generalnie na szybko APP + PS.
 7. Ale podłączasz mu moduł GPS? Bo w standardzie to nie kojarzę żeby było w zestawie?
 8. Tutaj się wszystko zgadza, ale mówisz o montażu EQ. W pilocie SW do chociażby EQ6 też tak to działa. Ale tutaj mamy ALT-AZ. Na szybko z instrukcji znalezionej tutaj i metodzie 2 Star Align: https://www.manualslib.com/manual/749839/Sky-Watcher-Star-Discovery-Mount.html?page=21#manual Identycznie jak w Disco działa to też w Dosonach od SW.
 9. Pierwszą gwiazdę alignacji ustawia się ręcznie. Ja robię tak: - ustawiam co chce pilot (data, lokalizacja, czas, DST na NO w czasie zimowym itp) - w procedurze Alignacji z kolei pilot podpowiada, że pierwsza gwiazdka to powiedzmy Capella, daję OK i jadę strzałkami pilota na gwiazdkę, ustawiam ją w centrum pola widzenia okularu - wówczas dopiero pilot podpowiada drugą gwiazdkę (powiedzmy Deneb), wcikam OK i montaż jedzie już do niej sam Z reguły przestrzeli o kilka stopni, ale mniejsza z tym. Ustawiam drugą w centrum okularu, zatwierdzam i mam komunikat Align successful.
 10. To akurat nie jest tutaj istotne, bo to konstrukcja ALT-AZ A jak wpisujesz datę? Bo ichni system działa w formacie mm/dd/yyyy
 11. Sprawdzić możesz nawet w dzień czy ostrzy, nie potrzebujesz nocy do tego. Zobacz sobie jakieś odległe drzewo, komin, blok cokolwiek.
 12. Wywal z wyciągu dwa zaznaczone elementy i będzie śmigać.
 13. Kabel jaki zwykły, z kątową wtyczką do aparatu, z allegro Ustawienia mogę zrobić, ale wieczorem z domu. Sam solving trwa jakieś 20 sek, tak jak piszesz. Plus czas klatki, ale tego z głowy nie pamiętam, coś ok 30 sek chyba.
 14. U mnie hula wszystko z Canonem 1100D. All Sky Plate Solver - działa. Opcja GoTo++ - działa. Do tej pory nie miałem z nimi kłopotów. Ustawia wszystko w punkt https://www.youtube.com/watch?v=f4AwwBWVJXE tutaj masz instrukcję w razie czego
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.