Jump to content

Bocian

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  134
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

37 Neutral

About Bocian

 • Rank
  Regulus

Informacje o profilu

 • Skąd
  Dolnośląskie

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @Ruxpin - z wymienionych do obserwacji ziemskich nadaje się tylko CELESTRON Ultima 80
 2. Dołożyłeś jamajską czapkę reggae z foliowym wzmacniaczem potencji i reduktor od sct który się do sprzętu zupełnie nie nadaje. 6-cio calowym cc możesz focić pełną klatką bez żadnych polepszaczy w torze optycznym. Żeby nie być gołosłownym dołączam fotkę M42 z recenzji na japońskiej stronie reflexions.jp:
 3. To wygląda tak jakby silnik miał problemy z przewinięciem migawki (gubi kroki - bo zbyt ciężko?) albo nie jest prawidłowo sterowany. Być może czujnik na 2-giej rolce nie działa właściwie. Zdjęcie nie pozwala na to by ocenić jakiego typu jest - mechaniczny - dwa styki zwierające się w odpowiednim położeniu, a może optyczny lub inny... Kabelki od silnika wlutowane do płyty głównej? Wtyczka? Odłączyłbym bym jeszcze silnik od migawki (śrubka na ośce i dwie po bokach) aby sprawdzić ręcznie jakie opory stawia migawka przy kręceniu rolką. Warto także zobaczyć jak zachowa s
 4. Jeśli ma być UV to po co ten clearglass? Tylko pogorszy czułość i dołoży odblasków...
 5. W komplecie dekielki oraz pokrowiec. Solidna metalowa konstrukcja, optycznie i mechanicznie niemal jak nowy . Cena: 150pln plus 12 paczkomat.
 6. Miał być Maxvision 18mm z aliexpress.... ale przywiało małego rc-ka. Już po kolimacji
 7. To zaznaczone czerwoną gwiazdką
 8. Zgaduję, że metalowa rolka migawki napędzana jest przez silnik krokowy. Po drugiej stronie przy czarnej rolce jest prawdopodobnie czujnik położenia migawki. Warto sprawdzić czy sprzęgło miedzy silnikiem a rolką nie puszcza. Przewody biegnące od silnika i czujnika zakończone są zapewne wtyczkami. Warto takie połączenie rozłączyć i połączyć ponownie a przy okazji sprawdzić czy wilgoć nie dostała się do środka i czy nie ma oznak korozji.
 9. Niezupełnie tak... barlow częściowo wypłaszacza pole i "redukuje" astygmatyzm okularu co poprawia jakość obrazu. Redukcja jest na niby dlatego że astygmatyzm okularu jest zależny od jego konstrukcji ale ujawnia się w światłosilnych teleskopach, a po zastosowaniu barlowa światłosiła zmniejsza się w takim samym stopniu jakim jest krotność barlowa.
 10. Nie planowałem, ale za taką cenę trudno było nie skusić się
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.