Jump to content

Frycek

Społeczność Astropolis
 • Posts

  10
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pruchnik
 • Sprzęt astronomiczny
  Hilkinson 7x50, Bresser Messier 130/650 (f/5), Vixen SLV 5mm i 15mm

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Frycek's Achievements

23

Reputation

 1. Cześć! Kupię tubę marki Bresser NT-150s 150/750 OTA z wyciągiem Hexafoc. Pozdrawiam!
 2. Piękności na waszych zdjęciach Panowie! Pozdrawiam!
 3. Zgadza się, choć chciałbym na stojąco (wyprostowany) oglądać obiekty położone nisko nad horyzontem. Dobsonik ustawiony prawie płasko na takim "podnośniku" na wysokość oczu byłby idealny. A w zenicie opuszczam max w dół i po sprawie. Ogólnie rzecz biorąc chciałbym taki "wózeczek z podnośnikiem" do dobsona by to teleskop ustawiał się pode mnie (pozycja stojąca) niż ja pod niego. Heh faktycznie, pozdrawiam sąsiada!
 4. Hehe, nie z zawodu tylko z zamiłowania bardziej. Tak, nawet mój "duży" szwagier usiadł i test zaliczony! Trzy gatunki drzewa buk, sosna no i trochę sklejki nie wiem z jakiego gatunku nawet. Ogólnie rzecz biorąc całość jest zaskakująco wytrzymała (oprócz wkrętów i kątowników stosowałem kołki z dość mocnym klejem). Już powoli myślę nad projektem przyszłego podnoszonego/opuszczanego wózka pod 12" dobsona a kolega MateuszŁ już trochę pomógł . Chcę by jeździł, podnosił się/opadał (najlepiej przy pomocy pokrętła) i poziomował ale przy tym nie był na stałe przytwierdzony do montażu dobsona. Ale najpierw zakup 12 calówki. Pozdrawiam Was!
 5. "możliwość poziomowania" brzmi ciekawie, masz może zdjęcia?
 6. Na tarasie, płaskiej nawierzchni jest stabilne, nic nie telepie bo segmenty wchodzą w gniazda z lekkim oporem. No ale na nierównym terenie to kiepsko jest, może się przewrócić choć jeszcze do tego nie doszło na szczęście :/ Pozdrawiam!
 7. Witam! Chciałbym pokazać Wam owoc mojej pracy. Chodzi o projekt montażu tarasowego dla małego dobsona ze stajni Bresser. Jest to montaż segmentowy, który można składać dla konkretnych pozycji obserwatora. Obserwacje można prowadzić stojąc lub siedząc. Wszystkie elementy potrzebne do danej pozycji znajdują się w montażu. Ozdobne elementy wypalane ręcznie. Zdjęcia najlepiej "wytłumaczą" co mam na myśli. Pozdrawiam!
 8. Mój przyszły dworek A teleskop pierwszy i nadal aktualny.
 9. Mój pierwszy z montażem tarasowym własnej produkcji
 10. Brakuje mi plastikowych "zaślepek" (zatyczek) do okularów, soczewek barlowa czy wyciągów zabezpieczających przed kurzem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.