Jump to content

Jacek R

Społeczność Astropolis
 • Posts

  265
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Skąd
  Warszawa

Jacek R's Achievements

0

Reputation

 1. Zauważyłem, że podane w pierwszym poście linki dotyczące sterowników dla XP i Visty i podmiany firmware`a nie działają. Podaję więc jeszcze raz: http://www.logitech.com/en-us/435/269?selectedcrid=435&selectedcid=269&WT.z_sp=Product&osid=&bit= http://www.astrosurf.com/astrobond/ebrawe.htm - ten jest inny, ale dotyczy tematu o którym pisał kol. Sumas (możliwość pracy w trybie RAW)
 2. Witam, odświeżam temat kamerki jak w tytule. "Astrokamerka" zrobiona z wykorzystaniem "wnętrzności" webkamery Logitech QuickCam Pro 4000 z sensorem SONY ICX098BQ. Kamerka ma nową, aluminiową obudowę z oprawą (końcówką) okularową 1,25" umożliwiającą osadzenie w wyciągu okularowym teleskopu. Oprawa ma wewnętrzny typowy gwint pozwalający na wkręcenie filtra. Kamerka przerobiona na długie czasy, z funkcją "amp off", dorobione chłodzenie z ogniwem Peltiera (ok.36W przy zasilaniu 12V). Oczywiście są wszystkie kable, tzn standardowy USB i dodatkowy (odłączany) do sterownia długimi czasami przez port LPT. Jeśli chodzi o sterowniki, te które były na dołączonej płytce CD przewidziano do Win98, WinMe. Do XP , Visty można pobrać ze strony producenta kamerki, czyli tu: http://www.logitech....c|downloads||dd Można też „podmienić” firmware i system widzi kamerkę jako Philips SPC 9000NC – na ten temat pisał kiedyś kolega Sumas tutaj: http://91.195.250.57...t...740%5D&st=0 Zdjęcia i więcej informacji w Archiwum, czyli tutaj: http://forum.astropolis.pl/topic/26292-przerobiony-logitech-quickcam-pro-4000-z-sensorem-sony-icx098bq/ Cena 290 zł wysyłką.
 3. Odkryłem Wieszak..., a ja odkryłem wężyka... Jest taka fraszka Jana Sztaudyngera: "Kolumb, jak wiemy, odkrył Amerykę - historia wspomina go czule. Jam odkrył więcej odkrywszy Ludwikę, bo naraz obydwie półkule." Zawsze mi się to przypomina, gdy ktoś coś odkryje.
 4. Witam, wrażenia dokładnie takie jak ma McArti. Wiem, wiem, że się starzeję, ale od przedwczoraj tak skokowo? Pozdrawiam.
 5. Co konkretnie masz na myśli, za delikatny wyciąg w stosunku do wagi okularu?
 6. Witam, proszę o rezerwację. Szczegóły na PW. Pozdrawiam, Jacek R
 7. Ja powiem tak: w kategorii "klimat" być może wersja druga, w kategorii "informacja" zdecydowanie wersja pierwsza (stara) i ja na nią głosuję
 8. No i to samo można powiedzieć o sklepie www.optyk.tv
 9. No to ja tylko powiem, że tydzień temu byłem w salonie Delta Optical w Warszawie i cena rurki SK 804 AZ3 była taka sama jak w tym sklepie, tzn 499 zł i taka sama cena była kilka miesięcy wstecz, kiedy dolar był po ok. 2,3 zł. Sam refraktorek SK 804 (OTA z szukaczem Sky Watchera) też za śmieszne pieniądze - 299 zł. Sam szukacz kosztuje zdaje się 89 zł.
 10. Teleskop sprzedany, proszę o zamknięcie tematu.
 11. Teraz wchodzę na stronę Astromaniaka i avast niczego szkodliwego nie dostrzega, ale jeszcze koło 16-tej ostrzeżenie pojawiało się. A tak w temacie - poczytajcie sobie http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=2&t=7792.
 12. Witam, ten komunikat miałem wczoraj gdy chciałem "wejść " na astromaniaka z komputera na którym zainstalowany jest antywirus "avast", dziś ten sam komunikat na komputerze z zainstalowanym pakietem "arca vir". Pozdrawiam, Jacek R
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.