Jump to content

szuu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  4,221
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

szuu last won the day on January 24

szuu had the most liked content!

Community Reputation

4,772 Excellent

About szuu

 • Rank
  :-)

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. wersja astromaniakowa ładniejsza...
 2. oj raczej nie, bo i tak jest demozaikowanie. obraz z całej matrycy będzie zawsze lepszy (o ile to interpolacja z wszystkich pikseli a nie bin albo o zgrozo przeskakiwanie linii). oczywiście skoro i tak potrzebujesz tylko środek kadru to akurat nie szkodzi że aparat nie umożliwia filmowania bez cropa. choć w żadnym razie nie jest to zaleta aparatu - w innym modelu po prostu wybrałbyś odpowiedni stopień "zooma cyfrowego" który jest właśnie cropem. tak naprawdę to w ogóle nie jest potrzebny żaden zasięg skoro celem jest tylko wzniesienie się w górę i powrót - przecież to może zrobić autopilot.
 3. a to ciekawe bo wszędzie powtarzają że nikon jest kilka lat zacofany w filmowaniu - sprawdziłem i rzeczywiście, 4K jest z cropem 1,5x (czyli wliczając rozmiar matrycy jest to oczywiście crop 2,25x w stosunku do FF)
 4. słyszalny "wybuch" związany z ruchem z prędkością naddźwiękową nie powstaje jednorazowo w momencie pokonywania jakiejś bariery tylko jest wytwarzany ciągle - natomiast dociera do odbiorcy w konkretnym momencie, zależnym od odległości i prędkości obiektu. na przykład samolot mógłby latać nad nami w kółko z prędkością naddźwiękową i za każdym razem będziemy słyszeć wybuch, mimo że przekroczył on prędkość dźwięku tylko raz. bolid nie lata w kółko więc może wytworzyć tylko jeden grom dźwiękowy. ewentualnie jeżeli wcześniej uległ fragmentacji to każdy z jego kawałków też może wytworzyć swój własny grom. do tego podobnie jak przy dźwiękach burzy, doliczmy echo. to co zostaje jest dźwiękami wytwarzanymi podczas rozpadu.
 5. wklejaj po kawałku aż dowiesz się co to za konkretny niedozwolony znak. może na przykład spacja
 6. znalezione w internecie: "czy korea północna dałaby radę ukraść rakietę muska żeby na jej podstawie budować tańsze i reusable nuclear weapons?"
 7. to akurat proste poniżej Jeri Elsworth pokazuje jak sobie zrobić w domu układ scalony. jeżeli ma mieć miliony tranzystorów to po prostu trzeba wszystko zrobić mniejsze ...i potem to już z górki ale poważnie, wszystko można wytłumaczyć, po kolei, czasem analogiami, czasem na prostszych przypadkach. nie róbmy z nauki i technologii jakiegoś kręgu tajemnic opartego na wierzeniach! więc ponawiam wyzwanie - kto ośmieli się wytłumaczyć uzyskiwanie obrazu czarnej dziury nie wymagając wiedzy o matematyce wyższej? "Jeśli nie potrafisz czegoś wytłumaczyć sześciolatkowi to znaczy że niewystarczająco to rozumiesz" A. Einstein
 8. a ja się nie zgadzam! żądam wyjaśnienia algorytmu w formie zrozumiałej dla przeciętnego czytelnika forum!
 9. w sumie to docierając do końca miałem nadzieję już tylko na jakąkolwiek informację i z tej irytacji że niczego nie znalazłem, nie mogłem się powstrzymać przed dodaniem uszczypliwego komentarza - przepraszam
 10. oczywiście porównywano różne metody. najlepsze wyniki daje ten nowy algorytm o którym było najgłośniej (i z powodu którego podupadła wiarygodność całego przedsięwzięcia wśród radioastronomów kanapowych, bo skoro AI to na pewno paradigm shift i wszyscy zginiemy ) ale inne też pokazują podobny kształt.
 11. możesz być politykiem - tyle pisania a nie przekazałeś praktycznie żadnej informacji znalazłem ciekawą zabawkę - symulator interferometrii astronomicznej! można sobie ustawiać radioteleskopy (z uwzględnieniem obrotu ziemi który robi z tego koła zgodnie z wybranymi godzinami obserwacji) i patrzeć jak zmienia się szczegółowość obrazu wynikającego z odebranych danych oraz obserwować kolejne kroki algorytmu CLEAN (czyli tego starego, klasycznego, który zapoczątkował sukcesy obrazowania radioastronomicznego) strona: https://launchpad.net/apsynsim/trunk filmik: wskazówka: jeżeli wychodzi AttributeError costam axisbg to trzeba w pythonie zmienic "axisbg" na "facecolor" (niezgodność z posiadaną wersją matplotliba(?))
 12. czyli zgadzasz się z morałem kończącym polską grę o tron? (16:57)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.