Jump to content

szuu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  4790
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

szuu last won the day on June 27 2019

szuu had the most liked content!

Community Reputation

5579 Excellent

About szuu

 • Rank
  :-)

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. niemożliwe, kosmici przecież muszą wyglądać jak ludzie a nie jak świńskie ryje, tak pisało na forum
 2. wypada słabo w porównaniu
 3. ależ wprost przeciwnie, religie precyzyjnie określają które źródła pisane zawierają prawdę objawioną, w przeciwieństwie do nauki gdzie każdy może pisać co chce, skąd potem wynika wieczny bałagan i niepewność...
 4. czyli że co, po sądzie ostatecznym tylko nam zrobią zdjęcie i bóg sobie powiesi nad kominkiem nasz bezczasowy wizerunek? więc jednak ekolog ma rację w swoim dowodzie, bo istnienie bez czasu nie jest kompatybilne z ludzką psychiką. więc ludzie nie będą żyć wiecznie w niebie a jeżeli ktoś jednak będzie to nie ludzie
 5. zielone ludziki wyglądają jak ludzie, dlatego nazywają się ludziki, no to w końcu kosmici będą wyglądać jak ludzie czy nie? no i czy bardziej podobni do ludzi będą hipotetyczni wygenerowani kosmici czy przedstawiciele hipotetycznej cywilizacji żyjącej za 3 miliardy lat na ziemi?
 6. żeby zajmować się takimi fundamentalnymi problemami człowiek musi najpierw zaspokoić niższe potrzeby żeby nie burczało w brzuchu i do tego właśnie służy cywilizacja techniczna!
 7. jak coś małego się porusza to instynktem kota jest to upolować a jak coś nieznanego się pojawia to instynktem człowieka jest to wytłumaczyć. instynkt działa nawet gdy nie da się upolować lub wytłumaczyć
 8. sorry taki mamy klimat, ale też nie ma powodu się tak bardzo tym przerażać, już małe dzieci uczą się, że świat w szkole różni się od świata w telewizji, który różni się od świata z książek, który różni się od świata w filmach animowanych i różni się od świata z lekcji religii. mitologia dobra jak każda inna... kompasy etyczne tak się teraz szybko przekręcają że nawet młodziutkie stany zjednoczone mają już problemy z trwałością bohaterstwa swoich bohaterów z czasów założenia państwa a co dopiero mówić o religiach trwających tysiące lat no, może! choć to nie takie proste, bo ta fundamentalna decyzja ("czy wierzyć w rzeczy bez dowodów") jest podejmowana zawsze bez dowodów że jest właściwa. i jak zaklasyfikować "sieć neuronową", która wierzy w boga, bo uważa, że znalazła wiarygodne dowody?
 9. dolicz sobie grzech pychy - wydaje ci się że wiesz co bóg musi albo powinien kiedyś żeby zrobić zdjęcie trzeba było być "bardzo mądrym" (mówię o pionierach fotografii). teraz bierze się komórkę i pstryka. nie możesz wiedzieć czy bóg twojego wszechświata nie kupił sobie zestawu dla dzieci "mały stworzyciel" w sklepie z zestawami edukacyjnymi. może nawet nie rozumie parametrów tylko kliknął "randomize" i poszło. albo bardziej klasycznie, przecież po tamtej stronie może się okazać że panem wszechświata jest szatan i to szataniści będą po śmierci nagrodzeni za nieugięte trwanie przy swojej religii mimo tylu szykan a bogobojnych chrześcijan niestety czeka smutny los, mimo że zgodnie ze swoją religią naprawdę wierzyli w istnienie szatana (i tylko pech sprawił że grali w drużynie, która przegrała). tak, jest to jakaś forma wiary albo lepiej powiedzieć, zajmowania stanowiska wobec kwestii, których nie da się obiektywnie zweryfikować. może są różne rodzaje ateistów ale ateista taki do którego mi najbliżej wierzy, że jest niewłaściwe wierzyć w prawdy o świecie, na które nie ma dowodów. człowiek religijny żeby mógł uwierzyć w boga, powinien najpierw wierzyć że wiara w rzeczy, których nie można udowodnić jest dobra. więc jak widać, to co ich fundamentalnie różni to nie wiara w boga, ona jest dopiero tym drugim, wtórnym wierzyć w powyższych zdaniach. stąd kontrowersja czy ateista w coś wierzy. w sensie tego drugiego wierzyć - nie wierzy. w sensie pierwszego - oczywiście musi coś wybrać, bo są tylko odpowiedzi tak i nie, i cokolwiek wybierze jest wiarą (bo nie można tego uzasadnić niczym jeszcze bardziej fundamentalnym).
 10. na przykład dowiedzą się, że czekają ich niewyobrażalne męki trwające wieczność no bo nie bądźmy naiwnymi paskalami, skoro rozważamy wszystkie ewentualności to również taką, że człowiek stawia na boga ale nie tego co trzeba!
 11. a jednak możemy! https://pl.wikipedia.org/wiki/Zespół_Cotarda
 12. ja bym to uogólnił: każdy kto myśli inaczej niż ja jest głupi, biedny, zagubiony i nie wie co ma począć, dlatego trzeba mu koniecznie wytłumaczyć jaka jest prawda jak widzicie, w ten sposób pojednałem ateizm i religijność, czy można się z tym nie zgodzić?
 13. zamknij oczy i dotknij palcem przypadkowy punkt na mapie. czy to jaki punkt trafiłeś zależało od twoich decyzji? czy był to przypadek? czy jest jakakolwiek różnica?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.