Jump to content

szuu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  4,313
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

szuu last won the day on January 24

szuu had the most liked content!

Community Reputation

4,875 Excellent

About szuu

 • Rank
  :-)

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. tymczasem na dzisiejsze warunki urbaniści rozpaczają że rozlewanie się przedmieść to ciągła budowa nowych dróg dojazdowych i coraz większe koszty ich utrzymania, coraz większe korki, godziny zmarnowane na dojazdach dokądkolwiek (brak infrastruktury). że elita od dawna tak żyła to wiadomo, ale czy na pewno to takie korzystne na masową skalę? tak, wiem że adam wspomniał o hipotetycznym społeczeństwie gdzie nie trzeba nigdzie jeździć a może i niewiele wozić bo wszystko się lokalnie wytworzy. tylko czy takie powstanie.
 2. takich silników i urządzeń wytwarzających energię z niczego jest bardzo dużo i większość z nich naprawdę działa. trzeba tylko zwrócić uwagę w jaki sposób przynoszą zysk swoim twórcom. czy sprzedają oni wyprodukowaną w ten sposób energię? albo chociaż sami używają tej energii żeby nie płacić rachunków? nie, bo silnik nie służy do produkcji energii tylko do zarabiania pieniędzy na naiwniakach (filmy, książki, reklamy) i w tej roli sprawdza się idealnie.
 3. zgaduję że ma to związek z faktem, że świat cynicznie nie zechciał wyłączyć swoich kopalni i elektrowni gdy tylko zorientował się że są zabójcze. ciekawe dlaczego nie zechciał inny ciekawy wykres - łączna ilość co2 wyprodukowanego w danym kraju lub regionie od roku 1751 do danego momentu: to samo jako procent produkcji światowej:
 4. ale i tak najgorszym skutkiem globalnego ocieplenia jest rozregulowane ekosystemów i pojawianie się w nich osobników takich jak ekolog, którzy muszą wszędzie wciskać swoje manifesty polityczne na temat chin, uchodźców i społeczeństwa. jako Polak przepraszam was Chińczycy za to, że mój rodak, z kraju, w którym dotowane jest wydobycie węgla i w którym produkcja CO2 na głowę jest większa niż w Chinach, śmie wytykać waszemu krajowi niewłaściwą strategię rozwoju
 5. a czy ja mówię że ty nadałeś? "dowody" na istnienie o jednej więcej planety były zawsze, lepsze lub gorsze. tu masz tylko 99,8% a niektórzy poprzedni odkrywcy byli pewni stuprocentowo, więc sam widzisz jak to jest z takimi obliczankami, papier wszystko zniesie
 6. jak to w prasie brukowej: "są dowody na ... !!!" podsumowując - nie ma dowodów na ... choć fajnie jakby coś takiego odkryli!
 7. 13x18 cm? możesz mieć jeszcze większą a skoro już masz skaner to nawet za darmo... w pewnym sensie https://www.popsci.com/diy/article/2009-06/old-flatbed-scanner-50mm-lens-amazing-130-megapixel-scancam
 8. ale zabawki dla drukarzy zostawmy drukarzom - natomiast prawdziwy pasjonat astronomii powinien kalibrować swój monitor korzystając z własnoręcznie zbudowanego spektroskopu do badania widm gwiazd
 9. nie można wykluczyć że ktoś może mieć wzrok absolutny (tak jak słuch absolutny) i kalibruje na oko lepiej niż kalibrator albo że kalibrator jest zepsuty. zarówno teoretycznie jak i praktycznie, używanie rozregulowanego (niezgodnego ze normami) monitora jest głupim pomysłem. choć jeżeli ktoś naprawdę się upiera to jednak da się to zrobić z głową! trzeba "tylko" na podstawie tych unikalnych ustawień utworzyć własny profil koloru i osadzać go w przetwarzanych jpegach. wtedy odbiorca takiego zdjęcia ma szansę obejrzeć je w takim wyglądzie jak na monitorze twórcy.
 10. [...po przeczytaniu posta "jak oglądam"...] czy to znaczy że monitor skalibrowany tym kalibratorem nie pokazywał 16 odróżniających się kwadracików odcieni szarości albo miały one zafarb? czy może chodzi tylko o to że nie kalibrowałeś do faktycznej temperatury barwowej otoczenia i dlatego wyniki cię rozczarowały? no bo bez jaj, można sobie na oko pokręcić jasnością i kontrastem żeby nie były totalnie złe ale to jeszcze daleko do faktycznej kalibracji. przecież ta uproszczona metoda nie standaryzuje nawet gammy co akurat łatwo zrobić nawet bez przyrządów (są odpowiednie obrazy testowe). wyznaczając własne standardy kalibracji osiągasz tylko tyle, że obrazy na twoim monitorze nie odpowiadają temu co zobaczy każda inna osoba oglądająca twoje zdjęcia.
 11. ależ każdy może mieszkać w lesie jeżeli tylko chce i mieć dookoła zielono bez przerwy. ewentualnie w zimie mniej zielono (chyba że w iglastym) ale można tez wyjechać do ameryki południowej i ominąć ten problem. jednak z jakiegoś powodu ludzie wyjeżdżają z lasów na wieś a ze wsi do miast. dlaczego? bo w miastach jest lepiej i to nie jest moja wymyślona opinia tylko opinia tych, którzy mieszkają w miastach, czyli prawie wszystkich, w tym również użytkowniczki @Nova (Skąd:Poznań)
 12. budując coś trwałego z drewna wyciągasz ze środowiska węgiel na dłużej więc czemu nie. a nie robiąc nic węgiel będzie tylko krążył w kółko w pętli wzrostu i obumierania drzew. zapewne ekolodzy potrafią obliczyć ile tego węgla jest w biomasie danego typu lasu. w odróżnieniu od wycinki lasów amazonii u nas las to pole uprawne. po wycięciu nie przestaje istnieć
 13. dziękujemy za informację że u was również jest 9 czerwca!
 14. tunel czasoprzestrzenny to przecież całkiem dobry temat na wątek, gdzie tu zaśmiecanie... ale w wikipedii przeczytałem, że "Jednak w 1962 roku fizycy John Wheeler i Robert Fuller udowodnili, iż mosty są bardzo niestabilne i nic, nawet światło, nie mogłoby się przez nie przedostać, gdyż zamknęłyby się one, zanim by do tego doszło."
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.