Jump to content

Rabbit

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  79
 • Joined

Community Reputation

8 Neutral

About Rabbit

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ..i co? Nie ma teraz żadnego mądrego do stwierdzenia czy na fotach jest degradacja napylenia czy tylko jakieś odreagowanie zaparowania po powrocie z mrozu albo jakiejś chemii po malowaniu czy klejeniu flockiem. Nie wmówicie mi, że Synta ponad roczna także z takimi objawami nadaje się już do napylenia po dwóch myciach. No chyba , że aż takie marne teraz robią azjaci albo aż tak żrące płyny do mycia są. W końcu co kilka lat reklama mówi w kółko, że nasz płyn teraz 25% lepszy i umyjesz 50% więcej talerzy, a tłuszcz i przypalenia nie mają szans.
 2. Takie są realia użytkowania Newtona. Jak chcecie to se napylajcie co pół roku. Kilka stówek koszt niemały jak dla mnie. Znam takich co dwa razy w roku myją lustra by lśniły jak te domowe. Nie pytałem jednak jaki aktualnie ich stan. Cudują z metodami mycia i detergentów. Strach mi ich naśladować. Pewno tylko oko poważnego speca od napylania umiałoby ocenić co z tymi naszymi/waszymi lustrami tak właściwie jest.
 3. Lustro jak jest dobrze napylone to powinno spokojnie 10 lat przetrwać w dobrym stanie. Tylko bardzo częste używanie, czyszczenie i zostawianie zawilgoconego na dłużej lub na stałe w komórkach może je zniszczyć wcześniej.
 4. To podejrzewam, że z lustrem prawie wszystko OK. To że nie użyłeś detergentu też jest niedobre, bo jakieś zanieczyszczenia odreagować mogły z alkoholem. Tak na soczewkach lubi robić numery alkohol, zwłaszcza spirytus. Woda wodzie też nie równa. Różne syfy mineralne pływają w kranówce albo taniej wodzie do akumulatorów. Generalnie trudna sztuka to mycie by było perfekt.
 5. A to może być wina złego mycia, bo widywałem młode Synty z takim samym objawem nalotu ujawniającym sie po kilku zaroszeniach. Też do końca nie wiem w czym rzecz. Czy to coś zostało po myciu i odreagowało potem z rosą czy to coś innego ..., bo jak miałem nowe lustro nigdy niemyte to mimo roszenia takich numerów nie robiło. Jak robi się mycie dziewicze to to też widać jak woda lubi uciekać przy płukaniu. Jak robię drugie mycie albo poprawkowe mydlenie (płynem) to już wilgoć kąpielowa nie chce tak łatwo zejść, co mi ewidentnie pachnie późniejszymi kłopotami. Prawidłowo umyć nie jest wca
 6. Jakby ktoś miał na zbyciu ten najtańszy korektorek od GSO za rozsądne pieniądze to prosze o PW.
 7. Super Piotr, że się da tak zrobić. Pomacałem te szkiełko kilka razy i jest ciepłe w dotyku co może sugerować, że to jednak plastik. Czy potwierdzacie ten fakt? Pasta nie porysuje mi tego? A jaką pastę polecasz? Taka do karoserii auta się nada? Sprawnie schodzi powłoka tym sposobem? Jak to zdemontowałeś, bo poklejone solidnie cyjanoakrylem, że nawet śrubokręt niezbyt daje radę podważyć pierścionek dociskowy? A jak z ostatecznym efektem przeróbki w nocy? ..jakoś słabiej odbija plamkę?
 8. Dręczy mnie upierdliwość w Red-Dotach, że w tych tańszych prawie nic nie widać przez zabarwioną szybkę. Pytanie po co ona jest tak zabarwiona? ...i czy da się ją wydłubać i dać przeźroczystą? bo jak narazie prawie bezużyteczny to celownik dla mnie.
 9. Dotychczas coś tam sobie czasem wypiłowałem z laminowanych płyt meblowych. Przyszedł czas na trochę pracy w sklejkach. Lakiery bezbarwne do drewna używałem wieki temu i widzę, że wiele się zmieniło w tej technologii. Jakie rodzaje polecacie do malowania wszelkich typów konstrukcji sklejkowych używanych na obserwacjach w terenie? Zaznaczam, że chcę koniecznie bezbarwnie i z efektem dość trwałym pod względem ścieralności czy uszkodzeń mechanicznych. Niby wybór prosty bo z NITRO dużo się kiedyś robiło, ale trochę za szybko wysycha, więc kłopotliwe w rozpro
 10. Obserwowałem w terenie gdzie te LED-y z płaskimi oprawami były. Jak dla mnie i tak wali na boki jak te klasyczne. Tylko oprawy inteligentne LED z autoredukcją mocy w późnych godzinach mogłyby być jakimś kompromisem. Teraz taka nieco głupia moda na te (czasem pseudo-) EKOLOGIĘ to może jak załatwią sprawę palenia w piecach, a potem starych aut i diesel'i to może i przyczepią się do zaświetlenia. Choć moim zdaniem sprawa pójdzie w zupełnie odwrotną stronę, bo miarą bogatego społeczeństwa jest rozświetlona noc jak w LasVegas. ... i tu mnie najbardziej niepokoją jakieś po
 11. Są duże szanse na trzeci, najsilniejszy, twardy lockdown covidowy. Skoro takowe aktualnie następują w Europie z powodu nowej mutacji wirusa, to i u nas wcześniej czy później sytuacja gwałtownie się pogorszy i nastąpi to co ma nastąpić czyli krach. Zwłaszcza, że plany szczepienne idą jak po grudzie. Prędzej wirus dokona dziesiątek groźnych mutacji niż nabędziemy odporności. Moja gmina planuje i przeprowadza przetargów całe mnóstwo. Szasta pieniędzmi jak by pandemii nie było. Tylko czekać jak w środku roku kasa nagle się skończy i wyłączą latarnie jak wiosną na pół nocy.
 12. Jakich tkanin można użyć na osłonę orurowania ażurowych konstrukcji Newtonów? Nazwy potrzebuję, żeby zakupić odpowiednie.
 13. Ktoś gdzieś napomknął, że to właśnie ty razem z Januszem projektowaliście te kolubrynę. Ja się tylko zastanawiam czy ówcześnie jeszcze nikt w Polsce nie miał odwagi pójść w mobilniejsze i lżejsze ażury na płozach do tak wielkich luster? Czy może Ameryka nawet tego jeszcze nie wynalazła? Chyba tylko Mirek Dymek miał odwagę w lata następne tego dokonać. Chyba był pierwszy w PL.
 14. Odnośnie stronki ściągania VMA 7: http://ap-i.net/avl/en/download Ściągnąłem pakiet startowy programu. Teraz pytanie które jeszcze warto bazy danych, bo sporo jak na mój mało wydolny internet. Szkoda, że nie ma podzielenia na mniejsze grupki plików. Jakie textury zawierają się w bazach: "Data pack Additional texture with 250m resolution" oraz "High resolution texture" ? Jakieś nowe, ciekawe? Czy te same co w wersji 6?
 15. No właśnie. Ja też chce. Ja też chce łatwo na większe apertury coś mieć i spoglądnąć na plamki po tak długim czasie. Czy więc polecana za dawnych czasów folia ratunkowa NRC, w dzisiejszych czasach nadała by się? ...bo apertura nieograniczona jeśli chodzi o materiał na domowy filtr i tani. I te sklepowe filtry solarne i NRC to folia z napyleniem metalicznym. Pytanko czy przeźroczystość będzie zadowalająca?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.