Jump to content

kubaman

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,402
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

kubaman last won the day on February 17

kubaman had the most liked content!

Community Reputation

2,216 Excellent

2 Followers

About kubaman

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Maciejowice k. Krakowa
 • Sprzęt astronomiczny
  Avalon Linear, Canon EF 600 F4 IS L, ASI 1600 MM-C PRO, GSO 10" F4, CEM120EC, ASA DDM60PRO, ASI 178MMC, ASI 294C, Skywatcher Esprit 80 F5, RASA 11"

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  https://web.facebook.com/jakub.szyma

Recent Profile Visitors

6,652 profile views
 1. 1:1 gdybym złapał więcej S2, to wnętrze było by bardziej szczegółowe, zaczyna już widać takie podwójne wstęgi z rowkiem, ale bardzo słabo.
 2. Przesada nie służy temu zdjęciu. Może mógłbym pociągnąć dalej ale na pewno nie tyle. Poza tym LG zaczyna nieładnie świecić.
 3. Zaskakujące że nie widziałem tego wątku wcześniej. Oczywiście Lem i Solaris i Niezwyciężony. Absolutnym odkryciem była dla mnie nowa 4 cześciowa powieść Głębia Marcina Podlewskiego. Nowatorskie, trzyma w napięciu i bardzo udane, nie mogłem się oderwać. Dla wszystkich którzy lubią nowinki polecam audiobooki Audioteki. Solaris jest tam mistrzowsko opracowane, Oskar za samo wykonanie.
 4. CEM120 EC bez autoguidingu, suby 3min Niestety w układzie z RASA ASI1600 ma tę przypadłość, że zależnie od położenia tuby w czasie sesji raz daje punktowe gwiazdy, a raz przecinki. Już się nawet zastanawiam,czy mi się płytka z matrycą nie gibi/ugina w kamerze, bo optyka jest stabilna. Wybieram suba z okrągłymi i daję mocne warunki na odrzut przy stackowaniu, zazwyczaj w PIXie się to udaje. Pogoda była tylko trzeba trafić w okienka pogodowe, ja w styczniu naświetliłem mniej więcej 50 godzin materiału. To i tak bardzo słabo, bo w październiku było to około 80-100 godzin. Tu skończyłem 7 lutego, niestety 30% klatek odpadło przez chmury lub zamglenie. I od tamtej pory lipa.
 5. jasne, jak wrócę wieczorem do domu
 6. Chciałem się pobawić w zgadywanie, ale okazało się, że to za proste. No to wrzucam cały kadr. RASA+ASi 1600MMC, 15 godzin SHO i wycinek, który mi się bardzo podoba:
 7. no dobra, było za proste
 8. Cześć choć pewnie prosta dla wielu, ale jednak zagadka. Tak mi się podobają pewne obiektu ujęte nietypowo, czy nawet mniej-ujęte, że zapragnąłem wrzucić tu taki obrazek do zgadywania. Kto wie? RASA11" + ASI1600, SHO, łącznie ok 15 godzin.
 9. no ja akurat nie mam choroby niedokrwiennej ani miażdżycy, ale mam poważne problemy z sercem przez stres. Każda nieprzespana noc, to bardzo zwiększone ryzyko problemów.
 10. ale to nie jest śmieszne, Tomek ma rację. Nie wiem w jakim wieku i zdrowiu jest kolega, małe dzieci to raczej młody, ale to nie ma znaczenia większe znaczenie ma tryb żiycia i stres. Ja nie tak dawno kończąc 40 nabawiłem się bardzo dużych problemów z sercem. Punktem kulminacyjnym była nieprzespana noc plus stres (akurat nie astro), i w efekcie następnego dnia o 9 rano trafiłem na SOR i od tamtego czasu się leczę. Brak snu jest podstawowym czynnikiem do zawału serca.
 11. im dłużej patrzę tym bardziej widzę twarz od góry zakrytą rozwianymi długimi włosami. To kobieta, która odrzuca włosy ruchem głowy
 12. odszumiałem, dwa razy, trochę za mało materiału chyba
 13. no miałem, ale pogoda się pogorszyła, a muszę jeszcze skończyć kilka godzin innego projektu więc może być trudno ale planować można
 14. Bardzo mi się podoba struktura po prawej górnej stronie przypominająca ludzką twarz bez oczu, jak maska lub jak rzeźba Mitoraja, ma w sobie jakąś ogromną emocję
 15. Cześć pogody nie ma, chyba tego już nie skończę, bo robię jeszcze kilka projektów i zmieniłem obecnie kamerę na tubie, Mgławica Stożek, vel Choinka, Więc prezentuję. Za Wikipedią: Mgławica Stożek – ciemna mgławica oraz obszar H II przypominający kształtem trójkąt w konstelacji Jednorożca. Została odkryta 26 grudnia 1785 przez Williama Herschela, wówczas przyjęto umowne oznaczenie H V.27. Zestaw ulubiony czyli RASA 11" + ASI 178MMC na CEM120EC Zaledwie 62x180s Ha Skala 0.79 resize 80%, leciuchny crop po stackowaniu Tym razem koloru nie ma za to gwiazdki mi całkiem leżą
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.