Jump to content

bravo

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  41
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About bravo

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 05/23/1970

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Skąd
  Kraków i okolice
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 12'' z Plössl 10 i 25mm, LVW 8 mm + Yukon 20-50x50
 1. W popularnych mediach od kilku godzin są informacje, że kometka nie przetrwała spotkania ze słońcem. Na ostatnim zdjęciu z SOHO widać, że jakiś jej fragment chyba wędruje dalej. Czy macie jakieś potwierdzone aktualne informacje na temat jej stanu?
 2. Nad Krakowem zachmurzenie 7/8 - niewiele co widać. Według mnie czasy przelotów podawane przez serwisy takie, jak heavens-above są już niewiele warte. Są one wyliczane dla orbity 170 km. Teraz satelita znajduje się góra 120 km. Zgodnie z prawami fizyki podczas zmniejszania promienia ruchu obrotowego rośnie prędkość kontowa, a jednocześnie satelita schodząc niżej coraz bardziej podlega spowolnieniu, przez większą ilość cząstek atmosfery.
 3. Odświeżę wątek. Pojawił się nowy artykuł na temat LP. http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/krakow/krakow-wyspa-swietlna-spedza-sen-z-powiek,1,4164302,region-wiadomosc.html Pozdrowienia
 4. Kupiłem zestaw z 50d. Doszedłem do wniosku, że najcięższymi elementami zestawu są obiektywy, a nie body. W weekend popstrykałem w tatrach i jestem mile zaskoczony jakością foto i czasem ustawiania (poprzednio korzystałem z analogowego EOSa 500 i kompaktu z serii A600 - różnica kolosalna). Co do astro, to niestety będę musiał się dosprzętowić w montaż paralaktyczny z napędami i może jeszcze jakimś małym APO. Bez tego nawet na czasach 15 - 30 s gwiazdy są mocno pojechane.
 5. Mam 12-stkę i nie bardzo wiem, jak do tego dobsona można założyć napęd - chętnie sam bym go zamontował.
 6. Rozumiem, że wężyki z "N3" w nazwie pasują do 50d. bhphmiel poleca obiektyw Canona 18-200, niestety w sieci są o nim mieszane opinie. Podobno posiada dużą dystorsję, winietowanie, abberację. Również zakres ogniskowej nie jest zgodny ze specyfikacją. Czy może jakiś użytkownik w/w napisać swoją opinię?
 7. Jaki wężyk spustowy stosuje się do EOS-a 50D. W opisie produktu jest: Sterowanie za pośrednictwem styku N3, pilot bezprzewodowy LC-5. Czy to znaczy, że mogę użyć wężyka RS-80N3, RS-60E3, czy TC-80N3, a może jakiegoś innego?
 8. Kolego poczytaj na forach dotyczących kamer. http://www.forum.filmowiec.pl/printview.php?t=14065&start=0&sid=f76588174afcaf936d7faebae57501b4 Nawet kamery uznawane za półprofesjonalne za kilkanaście tys. PLN nie są faktycznie FullHD. Cała zabawa tkwi w obróbce sygnału pomiędzy matrycą, a zapisem. Mam pytanie do mpwt Czy wyspecyfikowany obiektyw Sigma 70 mm f/2.8 EX DG MACRO uważasz za dobry do MAKRO, czy nie. Sigma chwali się, że było to najlepsze szkiełka do MAKRO w 2008. http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/96
 9. Jeszcze jedno pytanie Czy w EOS-ie 500d nagrywanie filmu FullHD odbywa się tak samo, jak w popularnych kamerach z oznaczeniem "FullHD". To znaczy, czy przetwornik generuje obraz z rozdzielczością 600 do 800 linii i dopiero obraz jest sztucznie zapisywany w rozdzielczości 1920 x 1080, czy faktycznie od samego początku jest to 1080????????????????????????????
 10. Mnie rozbicie Epsilonów z uwagi na seeing udaje cię średnio raz na dwa miesiące. Spróbuj zaczekać na wyżową pogodę z powietrzem skandynawskim i wtedy popatrz na Lyr. Jeżeli dalej nie będziesz widział rozbitych Epsilonów to możesz mieś mocno zabrudzone/zaparowane lustra lub tak jak powiedział mpp złą kolimację.
 11. Witam W tym Yukonie soczewki są szklane (przynajmniej takie wrażenie sprawiają). Zoom chodzi trochę ciężko, ale da się wytrzymać. Przy zmianie ogniskowej rozjeżdża się ostrość. Ze mała jest źrenica wyjściowa - ale za tę cenę trudno wymagać lepszej. W skali od 0 do 10 lunetkę oceniam na 6. Gdy pokazuję ją osobom, które nie zetknęły się z podobnym sprzętem są zachwycone.
 12. Nie wymieniaj Ja mam LVW 8 nie ma żadnych bąbelków, a to co przez niego widać to istny dramat. Ciemny i praktycznie nie da się ustawić ostrości.
 13. Do tego obiektywu dodają filtr UV i osłonę przeciwsłoneczną gratis. Innych filtrów poza UV i tak do tej pory nie używałem. Jakiś czas temu używałem analogowego EOS-a 500 z Sigmą 28-200 kupioną w zestawie i z obiektywu byłem w miarę zadowolony. Czy ma ktoś linka do testów Sigmy 18-250???
 14. Dzięki za pomoc Koledzy zauważyli, ze 500 jest amatorska, a 50 półprofesjonalna. Taka jest o nich opinia wyrażana również na innych forach, ale czy o profesjonalizmie ma świadczyć głównie masywniejsza obudowa, która lepiej leży w ręce. Waga sprzętu jest również istotna. Gdy bierzemy aparat na górska wspinaczkę, wkładamy do bagażu podręcznego, a podróżujemy Ryanair-em. Mam pytanko czy ciężar aparatu zamontowanego do telpa ma wpływ na jakość astro-foto?? Piters napisał, żebym zrewidował zakup Sigmy 18-250. Jakie są tego powody, bo wydawało mi się, że w porównaniu do obiektywów dostarczanych w zestawach z Eosami to jest naprawdę dobry sprzęt http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/221. Wiem, że można by kupić dwa obiektywy 18 - 50 i 50 - 200, ale ja nie lubię zmieniać obiektywu podczas na wspinaczki w trudnym terenie. Ten obiektyw ma być uniwersalny. Może macie jakieś propozycje czym go zastąpić. Obiektyw Sigma 70 mm f/2.8 EX DG MACRO jest przeznaczony w zasadzie do zdjęć MAKRO (owady). Czy ma ktoś propozycję innego? Pozdrawiam
 15. Witam Planuję zakup lustrzanki. Zdecydowałem się na Canon-a EOS. Co wybrać 500D, czy 50D. Parametry oba mają podobne (nawet matryca jest prawie identyczna). Zaletą 50-siątki jest jej magnezowa obudowa, natomiast wadą ciężar i brak możliwości kręcenie filmów. Aparat na być wykorzystywany głównie do zdjęć makro, astro-foto i przyrody. Z obiektywów wybrałem Sigma 18-250mm F3.5-6.3 DC OS HSM i Sigma 70 mm f/2.8 EX DG MACRO ©. Co sądzicie, który aparat wybrać nie biorąc pod uwagę różnicy w cenie??? Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.