Jump to content

ryszardo

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2,188
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

ryszardo last won the day on August 20 2019

ryszardo had the most liked content!

Community Reputation

3,091 Excellent

About ryszardo

 • Rank
  Syriusz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Bardzo ładne zdjęcie. Od dawna mam ochotę na takie ujęcie M57, może w tym roku pogoda pozwoli ?. Gratuluję - świetne NB w sensie kolorystycznym i szczegół też już jest!
 2. Hmm, prawdę mówiąc to zwracałem uwagę głównie na mgławicę i tutaj jest bardzo dobry szczegół. Pierwsza wersja zdecydowanie bardziej mi odpowiada- całkowicie subiektywne odczucie jak sadzę. Ale naprawdę- w naszych warunkach to trudny obiekt, traktuje to zdjęcie jako przyczynek do poznanie struktury mgławicy i po raz pierwszy dokładnie ją tam widzę. Dla mnie to bardzo wartościowa praca. Czasami zadaję sobie pytanie, co jest dla nas, w sensie poznawczym bardziej wartościowe - rysunki naskalne sprzed kilkudziesięciu tysięcy lat ( czy nawet starsze), czy dzieła Michała Anioła? Tak jakoś widzę też astrofotografię. Jeżeli przesadzam, co prawdopodobne - z góry przepraszam.
 3. @Krzychoo226 - zgaduję - to Twój kot oczarowany dźwiękiem montażu "Lupus AI" w czasie szybkiego go-to. .
 4. Ale zdjęcie jest doskonałe. Pomimo słabych warunków. P.S Właściwie to obydwa zdjęcia...
 5. To pytanie do HAMALA i Łukasza - pewnie już nad tym pracują... . Jeżeli mnie pamięć nie zawodzi, to po raz pierwszy obraz tarczy gwiazdy ( Betelgeuse) uzyskano metodą "lucky imaging" na początku lat 80 XX w, wykorzystując 200" teleskop na Mt. Palomar i ówczesną nowość hi-tech, czyli matrycę CCD.
 6. Oczywiście, że ruch jest widoczny. Widać też centralną symetrię. Przecież ponad trzy piksele to bardzo dużo, np. gwiazdy "pojechane" na trzy piksele to już kreski .
 7. Jakoś jestem dziwnie przekonany, że Tayson w końcu coś odkryje!
 8. Są specjalne kleje do gwintów (metalowych) , które puszczają w podwyższonej temperaturze, np. 60st.C.
 9. Diver - fajną rzecz zrobiłeś pokazując te fotografie - sam o tym myślałem...dzięki! Oczywiście mam też wspomnienia z tą literaturą ( a także fizycznie książki z tego wątku). Poszukam może jeszcze czegoś w starych zasobach.
 10. Fajne perełki znajdujesz. Kolejny obiekt do większej skali i nawet pod słabym niebem powinno być OK.
 11. Przyjemny, przyjazny kadr. Zapamiętam IC 166 w celu wiadomym. .
 12. Szlachetnie tam czas spędzacie, można powiedzieć! .
 13. O! - podoba mi się to spostrzeżenie .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.