Jump to content

ryszardo

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2583
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

ryszardo last won the day on August 20 2019

ryszardo had the most liked content!

Community Reputation

3505 Excellent

About ryszardo

 • Rank
  Syriusz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na Cmosa bez chłodzenia jak znalazł! - warunki idealne. Podoba mi się...
 2. Wyciągnięcie mgławicy refleksyjnej z takiego nie najlepszego nieba to już jest osiągnięcie samo w sobie. Wymaga zdaje się sporej agresji, co trochę faktycznie widać, ale za to jest rzadko pokazywany obiekt ( nie miałem pojęcia jak wygląda ta mgławica), a parę szczegółów - miodzio. . Ten setup pod naprawdę ciemnym niebem, to by było dopiero...
 3. To taka ciemnica, że traci się poczucie rzeczywistości, a już na pewno nie daje się poprawnie ocenić odległości . Gwiazdy naprawdę wydają się być tuż nad głową, a M42 świeci jak latarnia... Teraz, jak jeżdżę pod niebo sqm 21,92 ( według mapy LP 2015) nie mam takiego wrażenia. Te dawne obserwacje z Podlasia przewyższały wszystkie późniejsze. Pewnie jakieś prawa młodości. .
 4. To (piękne) zdjęcie przypomina mi naprawdę dawne czasy nocnych, zimowych wycieczek po podlaskich polach i wizualnych obserwacji nieba ciemnego aż po horyzont...Śniegu też było mnóstwo, cisza absolutna. . P.S. Podejrzewam sqm na poziomie 22,00!
 5. Zgadza się, mnie też podejście do koloru @Tayson podoba się niezmiernie.
 6. Piękne! Spróbuję z Warszawy!
 7. Bardzo dobre i o dużej wartości poznawczej zdjęcie. Doskonale opisane technikalia (podziękowania). Galaktyka w tym ujęciu kojarzy mi się z NGC 4631 ( "Wieloryb"). Mam wrażenie, że na tym zdjęciu widoczne są ślady dawnej kolizji Galaktyki! Super.
 8. Projekt marzenie. Gratulacje!
 9. Piotr, a jakiego filtru O III użyłeś - efekty wskazują na coś lepszego niż popularny 8,5 nm?...
 10. Z jednej strony tak, z drugiej...nie, bo to jest szerokie pole i zdjęcie oddaje to, co działo się na niebie. M 106 wyszła też pięknie, Tayson ma rację. .
 11. Zdaje się, że mam tą książkę ( muszę jeszcze sprawdzić)- tak sobie przypominam po okładce i, że nie chciało mi się jej nigdy przeczytać... :) . Nie pamiętam źródła skąd ją mam...ale znajomi trochę literatury przysyłali dopóki moje milczenie nie doprowadziło do usunięcia mnie z owych list wysyłkowych... To fajnie przeczytać teraz recenzję!
 12. Podoba mi się. I to jak ten Petzval sobie radzi też. .
 13. Intrygująca gromada i dobre zdjęcie. Nie znałem tego obiektu. Fajnie jest znaleźć coś takiego. :) .
 14. Dobre zdjęcie. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.