Skocz do zawartości

ryszardo

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  1714
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana ryszardo w Rankingu w dniu 12 Listopad 2016

ryszardo posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

2219 Excellent

O ryszardo

 • Tytuł
  Kanopus
 1. CTB 1/Abell 85/LBN 576 HaLRGB

  Ale on słabo świeci w Ha! Ciekawy jestem OIII...
 2. CTB 1 , Abell 85, LBN 576 - nowy projekt

  Wpiszcie w (dowolną znaną wyszukiwarkę) "Abell 84" i oceńcie, które zdjęcie jest najlepsze....przecież ta dyskusja nie ma sensu!
 3. M13 z SW80/400n na Star Adventurer

  Masz rewelacyjne suwaki!
 4. NGC 869 NGC 884 - Gromada Podwójna w Perseuszu

  Dobra decyzja, bo fajnie wyszły!
 5. Próbne strzały - HAMAL

  Mam ją w planie, ale...dopiero pod ciemniejszym niebem. Przypomina jakiegoś dinozaura, pisklaka co to dopiero wykluł się z jaja.
 6. Teleskop na dachu

  To jest to, co muszę zrobić, a jeszcze nie zrobiłem!
 7. Teleskop na dachu

  Przyjemnie wygląda pracujący sprzęt, ale...co z ostrością gwiazd? U mnie obserwatorium wyglądało dokładnie tak samo przed założeniem dachu , nawet kolor ścian ten sam, montaż z pierem był przykrywany dużym workiem z PE i było OK. Największy problem był ze śniegiem, mnóstwo się go zbiera w takiej zamkniętej przestrzeni - trzeba tego pilnować. Masz jakieś plany "dachowe", czy ja czegoś nie doczytałem lub nie zobaczyłem? W każdym razie wielka sprawa - gratuluję!
 8. NGC 7331 trochę większa niż zwykle

  Znam... P.S. 1 sek. klatki próbowałem CCD + metoda "lucky imaging". I to jest metoda na Cmosa. CCD ma zbyt duży szum odczytu.
 9. NGC 7331 trochę większa niż zwykle

  0.01sek to przeciętny czas ( edit:) koherencji atmosfery ( podobno...). Istnieje oprogramowanie pozwalające odseparować szczątkowy sygnał od szumu i złożyć klatki. Takie jak dla np. EMCCD. FireCapture raczej nie da rady. Nie jest jasne ( i nie wiem czy były takie próby) zastosowania go do matryc CMOS. Ale gdyby się dało...Jest ciekawy wątek na ten temat na naszym Forum.
 10. NGC 7331 trochę większa niż zwykle

  Trochę szkoda, że nie poświęciłeś ( ) całego czasu na L. Pewnie byłby szczegół lepszy itd. Ale kto może przewidzieć dzisiejsze warunki pogodowe. Ale generalnie dobry kierunek! Warto byłoby mieć oprogramowanie pozwalające na ekspozycje po 0.01 sek.... Gratulacje!
 11. Namiar na tokarza

  Tak, można wstępnie ustawić ręcznie wzajemne pochylenie płaszczyzn śrubami, napiąć pasek i jest O.K. Fajna konstrukcja, też myślałem o czymś takim, a teraz widzę, że działa!
 12. M45 i M27 na koniec lata i początek jesieni

  M45 całkiem miłe dla oka!
 13. Wygląda trochę jak dobry witraż podświetlony Słońcem.
 14. Tak, bardzo ładne i dobre zdjęcie!
×