Jump to content

ryszardo

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2504
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

ryszardo last won the day on August 20 2019

ryszardo had the most liked content!

Community Reputation

3433 Excellent

About ryszardo

 • Rank
  Syriusz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W każdym razie jak już HST przestanie działać, to jest HAMAL!
 2. To też fajne, przypomniałem sobie. Ale "YES" to dla mnie głównie "Tales from Topographic Ocean" i "Relayer" - tutaj świetny kawalek "Soon"... . P.S. Poza tym coś czuję, że resztę nocy spędzę "katując kadłub", znaczy klawisze. Dobrą robotę _Spirit_ wykonuje. .
 3. Bardzo mi się podoba. Do druku! A na razie włączę sobie kilka kawałków grupy "Yes".
 4. No i na koniec bardzo przyjemne zdjęcie wyszło!
 5. Uśmiechnięta buźka jest jak najbardziej na miejscu, bo zdjęcie cieszy oczy. Moje na pewno. :) .
 6. Właśnie. Świetnie wyszło, piękny kadr!
 7. Fajne, na luzie i sensowne. P.S Ale Cię wzięło!
 8. Nawet nie chcę próbować... :). To tylko do NB. Popróbuję jeszcze bicolor, ewentualnie HST. W wizualu chromatyczna jest duża - obserwowałem nim Marsa przy 150x i szczegół był fajny, ale kolorki na brzegu też, filtr semi-apo bardzo pomaga.
 9. O!, dzięki - pewnie to sfotografuję kiedyś :). A nad refraktorem trochę popracowałem, mam "aparaturę" do kolimacji i teraz to pestka. Jednak żeby komfortowo korzystać z tego sprzętu, trzeba wymienić wyciąg. Przynajmniej ten 4 calowy jest do niczego. Nie wiem jak ten "hex". edit: najważniejsze - żeby trzymał kolimacje to trzeba go trochę usprawnić mechanicznie.
 10. Właśnie z tego powodu to zamieściłem. Mam dokładnie takie same skojarzenia, nawet chciałem dorysować krzyż pomiarowy, jak w mikrometrze pozycyjnym... .
 11. Nie, nie planowałem niestety. Ale przy okazji: kolejne testy refraktora - 90 x1min Atik 314l+, 100% klatek, upsize 40%. Ha. Nie przycinałem kadru za względu na różne ustawienia podczas ekspozycji.
 12. Świetne! Właśnie pozytywnie weryfikuję sobie wczorajszy widok Marsa, no i zgadza się - widziałem mnóstwo szczegółów pomimo, że tylko 12". Ale za to wyśmienite ortoskopy Zeissa zrobiły resztę...
 13. Dla mnie kolorystyka super jest. Z tym, że kolory zawsze robią na mnie wrażenie!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.