Jump to content

ryszardo

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  2259
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

ryszardo last won the day on August 20 2019

ryszardo had the most liked content!

Community Reputation

3129 Excellent

About ryszardo

 • Rank
  Syriusz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zdaje się, że w 2011r była tam obserwowana supernowa.
 2. Warunki: zasięg gorszy niż 3mag, niebo zasnute smogiem... Newton 12" f/5 , Atik 314L+ , filtr czerwony Baader, 4h ( suby 60sek), nieguidowane. Gwiazdy dosyć mocno przekoszone z jednej strony - nie wyregulowałem tiltera po rozkręceniu zestawu. Normalnie nie byłoby tego widać, ale akurat seeing był niezły... :). M 102 ( "Spindle Galaxy") ma niewielkie rozmiary katowe i jest...fajna. Wyszło tak : ( w tle jest chyba mnóstwo słabych galaktyk, mam nadzieję, że to nie artefakty)
 3. Doskonale wygląda. Bieżnia koła RA jest prosto z drukarki, czy uszlachetniałeś ją jakoś?
 4. Bardzo dobre zdjęcie. A jak na warunki miejskie - rewelacja.
 5. Tak jest! "Covid telescope mount" w produkcji!
 6. Zgadzam się ( i to bardzo) z przedmówcą. .
 7. W dowolnym programie zmniejsz rozmiar zdjęcia, wtedy rozmiar 100% nie pokaże tak dokładnie mankamentów zdjęcia. Np. tak: ( 50%)
 8. Trochę nieostre, ale pyły są! 135mm w fotografii galaktyk też się przydaje, jak widać. Jest potencjał i rzeczywiście może warto powtórzyć z dobrą ostrością ( a ten materiał można wykorzystać po usunięciu gwiazd i dodać do nowego. Będzie technika "nieostrej maski"... , jeżeli w tym materiale masz ostre klatki, to spróbuj zrobić podobnie, z nieostrych usuń gwiazdy i dodaj do reszty - pyły będą mocne, a gwiazdy ostre...) P.S Kurczę, napisałem jakbym umiał obrabiać - nie umiem, ale ta metoda trochę u mnie działa.
 9. Piękne i ciekawe. Gratulacje za wybór obiektu.
 10. U mnie jest tak...to próba zarejestrowania południowego fragmentu UMi Dwarf z Warszawy...istne astrofotograficzne samobójstwo chyba. Na razie 5h po 3min, filtr czerwony, 0,44"/pix. Zamiaruję ze 20 godzin pociągnąć. .
 11. I jak? Seeing paskudny... B&W super!
 12. Ech, kiedyś na takie zdjęcia trzeba było 200" z Mt. Palomar i uczulany Tri XPan w trzech kanałach! To były czasy. Nie to co teraz. . ( Chociaż już 15 lat temu mówiono, że tym Edkiem się da, ale tutaj są dopiero jakieś dowody na to) Fajnie wyszło.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.