Jump to content

piotr_a

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  485
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

685 Excellent

About piotr_a

 • Rank
  Altair
 • Birthday 12/10/1972

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Sprzęt astronomiczny
  Setup:
  NEQ6 TS APO65Q/420mm +QHY163C+Filtry,
  Guiding TS50 172mm + Lodestar
  [url="http://clearoutside.com/forecast/50.17/23.03"][img]http://clearoutside.com/forecast_image_small/50.17/23.03/forecast.png[/img][/url]

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ciekaw jestem co Ciebie zaciekawiło Mora? w tych ciemniejszych partiach pod B33?
 2. oznaczenie C traktuję jako COLDMOS XD
 3. Jest już https://www.astrobin.com/5sanyn/?nc=user Brawo Tomek!
 4. Ewidentny błąd. Zdjęcie pierwszego postu zostawiam jak jest, poniżej porównanie ponownej pracy z materiałem jak się pojawi kolor, to zwrócę uwagę na to. poniżej zdjęcia F4 (to z postu) i F5 robione od nowa, z zachowaniem detalu.
 5. Robiłem selektywne odszumianie na ciemnych partiach i nie wymaskowałem płomienia, więc jest na nim mniej detalu. Ewidentny błąd Mgławica była obrabiana osobno, i w którymś momencie, przy entej wariacji nad obróbką, zgubiłem detal płomienia.
 6. A dziękuję Pawle Wybór obiektu dość przypadkowy, ale efekty po sesji w trybie: Order & Collect , zachęciły mnie do publikacji.
 7. Dziękuję! Ja też, nadal się nad tym zastanawiam A tak na serio. Wszystko przychodzi z czasem. Gdy oko wytrenujesz i wypracujesz swój własny workflow, dostrzeżesz że potrzebujesz mniej materiału niż na początku drogi z astrofoto.
 8. Cześć, Po latach niebytu w astrofotografii, powracam do Was z nowym materiałem na moim starym sprzęcie. Obiekt: Kompleks Horse Head Nebula IC434, B33 TSAPO65Q 420mm + QHY163C TS50 172mm + Lodestar NEQ6 Sterowanie DIY Raspberry PI4, CCD Ciel, PhdGuiding 29x900s Ha Materiał w całości zbierany z Warszawy. 18,20.12.2019 (Akwizycja w trybie Zamów i Odbierz ) No, pewnie w tym roku nie zbiorę koloru, no ale gdy przeniosę setup do docelowego miejsca, dozbieram jak pogoda pozwoli. Pozdrawiam Piotr
 9. No np Ja, i to wielokrotnie zarówno na Ekos a teraz na CCDciel przetrenowałem chyba wszystkie softy do akwizycji na Linux, aż trafiłem na https://www.ap-i.net/ccdciel/en/start wspomniane kwestie robi bez pudła, ma obsługę skryptów więc zamknie dach. No i kozackie jest planowanie sesji. Kilka obiektów podczas jednej sesji bez dotykania CCDciel ma działające bardzo skutecznie fcusowanie - w tym z wyborem automatycznym gwiazdy podczas sesji. Zdarzają się pady softu, ale jak się grzebie w ustawieniach w czasie sesji. ( i bez porównania rzadziej niż z Kstars/Ekos) o pozostałych zaletach nie będę pisał, bo to sprawa indywidualna, ale mi ten soft podpasował. Generalnie, polecam. Moja konfiguracja RPI4 4GB 32GB na Raspberianie. CCDciel, ASTAP (platesolver), PHDGuiding, Skychart. QHY163C CFW1 EQ6 Lodestar
 10. Ja 90% mojego sprzętu zakupiłem w teleskopy.pl Kupuję tam od 8 lat! Zakupione NEQ6. TSAPO65Q, Fujinion 10x70 FMT-SX, Teleskop Meade (mój pierwszy zrobotyzowany i wiele innych drobiazgów. Zawsze odbiór osobisty. Naprawa spalonego pilota do NEQ6, bez zwłoki i skuteczna. Cechy opisane przez kol. Grzędziela potwierdzam: kompetentna obsługa, uczciwość, terminowość, doskonały serwis, rabaty dla stałego klienta. Często zdarza mi się zaglądać do sklepu po to aby porozmawiać; posłuchać człowieka o niesamowitej wiedzy, ogromnej kulturze osobistej i erudycji. Jestem przekonany że gdy zwracamy się do osób tam pracujących jak do ludzi a nie jak do handlarzy, to możecie być pewni że spotkacie się z taką samą życzliwością z jaką ja się spotkałem. Gorąco polecam. Dodatkowo, myślę że jest to dobra okazja aby wspomnieć, że Sklep Teleskopy.pl w osobie Pana Aleksandra od lat wspiera swoimi nagrodami różnego rodzaju akcje oraz konkursy. Jest mecenasem Polskiej Astrofotografii. Za ten wkład osobiście dziękuję!
 11. Dzięki Hans, ja nie mogłem się zorientować w tej mapie. Postanowiłem zrobić swoją i doprecyzowałem koordynaty, w centrum pola jest obiekt o którym mowa, a właściwie nie widać go tam.
 12. Jest w pierwszym poście - screen z programu Astromtrica - Object verification
 13. Dziękuję Maciek, Ja tej PNV nie widzę na Twoim zdjęciu. (zdjęcie z początku 2015go.) Zresztą też patrzyłem na DSS - z takim samym efektem. Na mój niedoświadczony nos, tak powinno być
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.