Jump to content

Fredrixxon

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  658
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

622 Excellent

About Fredrixxon

 • Rank
  Procjon
 • Birthday August 4

Kontakt

 • Strona WWW
  piowo.art

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Zainteresowania
  Foto, architektura
 • Sprzęt astronomiczny
  Stellarium :)

Recent Profile Visitors

3,584 profile views
 1. Bo to gotowy silnik + dokupione różne moduły. Jedne mają wersję PL, inne nie. Można to przerobić, ale pewnie nie ma komu. To trochę roboty jest .
 2. Na wysokości kilku kilometrów nie zobaczysz gołym okiem żadnego drona (wymóg VLOS), nawet stukilowego, więc siłą rzeczy jest to BVLOS
 3. Niewiele wiem o dronach, ale mavic w żadnej wersji nie wydaje sie być opcją godną zaufania. Sugeruję (na przyszłą akcję) jednak customowego hexa. Wiem, że drogo, ale jak chcecie mieć konkretne efekty ... Zwłaszcza, że powiększanie zasięgu domorośli specjaliści mogą wam zrobić w najgłupszy sposób - powiększając moc nadajnika
 4. Oj, balon to trudny temat. Potem jeszcze trzeba rejestrator znaleźć i pozbierać. U nas bito rekordy lotu dronem w ten sposób, ze balon wynosił drona, a dron odczepiał sie i wracał. Można i tak odzyskiwać zdjęcia/pomiary. Kontakt z tambylcem bezcenny. Zwłaszcza, jeżeli zarzadają stałego kontaktu z ACC lub najbliższym TWR.ż Trzymam kciuki. PS. Mówimy o dronach MR czy innym układzie?
 5. To wyglada jak zasady lotów rekreacyjnych VLOS. Z licencją BVLOS można pewno wywalczyć więcej niź 130m Choć z drugiej strony może nie da sie tego porównac do polskich przepisów, które są jedne z najlepszych na świecie.
 6. Ten dron mnie zaciekawił. Robiliście już próby wysokościowe? Jak wiatr, zasięg sygnału no i przede wszystkim gęstość powietrza? Robiliście próbę na równowqażbej wysokości npm? No i 4 km to już powyżej FL095, w każdym kraju mozliwe do latania, ale trza mieć pozwolenie.
 7. Wesołych, najweselszych - dla wszystkich! Alleluja!
 8. Z własnego doświadczenia zgadzam sie z szuu. Na 90% przypadkowo załapana spacja.
 9. Czułość jak najwyższa. Co do efektów - zasady takie same jak przy cyfrze. Czyli większa czułość = większy szum (ziarno), kolor = kolor+LP Do przegladu nieba, np w maksimach rojów meteorów, uzywałem T-max 3200. Jeżeli kolor, to tyllko slajd 400- 800, ale koszty są bolesne, a procent udanych klatek niewielki. No i ta frajda, kiedy po wywołaniu okazuje się, że coś kompletnie popitoliłeś Zacznij od jakiegoś krótkiego jasnego szkła, np. heliosa, przymknij go o działkę. No i sprawdź, czy będziesz miał gdzie to wywołać.
 10. Bo nie ma takiej opcji. Musisz zrobić sobie nakładkę ...
 11. No przecież o tym pisałem kilka postów wyżej. Nawet zdjęcie wrzepiłem z wyraźnie widoczną kopułą obserwatorium na środku kadru. Widzę, że nikt nie czyta postów na temat
 12. Obserwatorium (ale czy z takim teleskopem?) miała Szkołą Nawigacyjna, która zajmowała w XIX w. budynek kościoła św. Jakuba. Obserwatorium, czy bardziej miejsce do prowadzenia obserwacji astro i meteo dla studentów, znajdowało sie na wieży. Jakoś przed pierwszą wojną światową szkoła otrzymała nowy budynek, przy dzisiejszej ul.Legionów, z wieżą łudząco podobna do wieży św. Jakuba. Ale raczej nie w tym obserwatorium instrument był. Osobiście obstawiam obserwatorium Szkoły Realnej św. Piotra, Dziś w tym budynku działa I LO w Gdańsku. Szkoła Realna przed wojną - fota z Gedanopedii. Poguglajcie tym tropem, nie znam tej historii na pamięć
 13. Faktycznie. Ale nic się automagicznie nie naprawia samo. Po prostu nie działa na chromie
 14. Pod lewym też by mogło. Czegoś brakuje w css-ach
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.