Jump to content

napoleon

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,014
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

napoleon last won the day on December 12 2018

napoleon had the most liked content!

Community Reputation

6,331 Excellent

About napoleon

 • Rank
  Arktur

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Leszno
 • Sprzęt astronomiczny
  Takahashi FSQ106ED, SBIG 11000M, Takahashi EM-200

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W idealnym stanie, świetny obiektyw Nikon Nikkor AF 180 mm f/2.8D IF-ED (recenzje https://www.optyczne.pl/355-Nikon_Nikkor_AF_180_mm_f_2.8D_IF-ED-specyfikacja_obiektywu.html) Okazyjna cena 2500 PLN.
 2. Sprzedam legendarny obiektyw Samyang 135mm f/2 wersja do NIKONA, wersja AE. Stan wzorowy. Cena 1900 PLN.
 3. Witam,

  Przeczytałem tutaj:

  "Przez ten miesiąc, gdy statyw płynął do mnie przez ocean, używałem głowicy na statywie pożyczonym od @gryf188, który dokonał modyfikacji statywu aluminiowego SW (od EQ3-2). Nieco go skrócił i usztywnił, oraz dorobił prosty adapter, aby pasował do głowicy iOptrona. Generalnie adapter jest prosty i lekki, nie tak jak np pod Adventurera, któremu trzeba dodawać spory klocek aluminium z uwagi na inny kształt mocowania. Ten statyw waży tylko 2,5 kg i jest tylko trochę niższy od iOptrona. Sztywność jest po stronie iOptrona, ale spokojnie wystarcza ten alu. Tak więc na wyjazdy super sprawa."

  o statywie do iOptrona, kupiłem wersję z 2" i wydaje się , że jest to zbyt solidny statyw do moich potrzeb. Byłbym zainteresowany zamówieniem u ciebie opisanej modyfikacji (niestety nie mogę nigdzie znaleźć wersji 1,25"). Napisz czy byłbyś zainteresowany i ewentualnie za ile wykonaniem tego typu modyfikacji dla mnie.

  Pozdrawiam

  Piotr

 4. Kupiłem CEM25P i jestem bardzo zadowolony...
 5. Iwamoto w Woźnicy, #NIKONd810A, #Samyang135mm
 6. Każdego roku, gdy kończy się zima ten zimowy klasyk, klejnot w koronie każdego astrografa chyli się ku zachodowi... Jak zwykle za mało materiału, ale mając 2h nie można oczekiwać więcej. Kompozycja wykonana za pomocą #NIKONd810A oraz #FSQ106, 75x1min.
 7. Kometa juz oddala się od Ziemii, ale warunki do jej obserwacji są wciąż niezłe. Aktualnie znajduje się w gwiazdozbiorze Woźnicy. Kompozycja pokazuje kometę na tle Drogi Mlecznej 21x1min.,#NIKONd810A, #FSQ106, iso3200.
 8. Pogoda w tym roku (jak zawsze o tej porze w Polsce) nie sprzyja zbytnio obserwacjom astronomicznym. Korzysta się zatem z każdej możliwej opcji, aby móc fotografować nocne niebo. Kompozycja złożona z 8 klatek każda po 1min., wykonanych przez filtr czerwony i zielony w trybie bin 2x2 (niska rozdzielczość, wysoka czułość) ukazuje dwa warkocze. (#FSQ106,#STL11000M). Zdjęcie po lewej stronie ukazuje kometę z usuniętymi gwiazdami. Natomiast zdjęcie po prawej stronie pokazuje jak szybki jest pozorny ruch komety na niebie (każda kropka to 1min. ekspozycja).
 9. W swojej pozornej wędrówce na niebie kometa 46P napotkała dzisiaj w nocy jedną z jasnych gwiazd tworzących gwiazdozbiór Wielkiej Niedźwiedzicy. Blask Al Haud niemal zawłaszcza kometą, której jasność już mocno spadła. Pojedyncze 5 min. ujęcie wykonane za pomocą kamery SBIG STL11000M i astrografu #FSQ106.
 10. Kompozycja 5 klatek po 3min. z dzisiejszej nocy, FSQ106, STL11000M, z zaznaczoną siatką współrzędnych dla chcących ją sfotografować. Kometa rozwinęła ładny warkocz, jej pozorny ruch na tle gwiazd jest bardzo mały, przez co jest dobrym obiektem do długich ekspozycji.
 11. Kometa Iwamoto (C/2018 Y1) W gwiazdozbiorze Panny w otoczeniu licznych galaktyk możemy obserwować kolejną jasną kometę Iwamoto, nazwaną tak na cześć odkrywcy - miłośnika astronomii. Jasność komety systematycznie rośnie i wynosi obecnie około 9 mag, co sprawia, że jest dobrze widoczna na zdjęciach wykonywanych za pomocą małych teleskopów. Kometa zbliża się do Ziemii w związku z tym jej pozorny ruch na tle gwiazd z dnia na dzień rośnie (0,08"/sek, 0,05"/sek) co sprawia, że jej fotografowanie jest pewnym wyzwaniem. Kometa rozwinęła już subtelny warkocz. Kompozycja wykonana za pomocą astrografu o średnicy 127mm f5.3 oraz profesjonalnej kamery FLI ProLine PL16803 o łącznym czasie ekspozycji 17min.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.