Jump to content

napoleon

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,017
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

napoleon last won the day on December 12 2018

napoleon had the most liked content!

Community Reputation

6,332 Excellent

1 Follower

About napoleon

 • Rank
  Arktur

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Leszno
 • Sprzęt astronomiczny
  Takahashi FSQ106ED, SBIG 11000M, Takahashi EM-200

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy fotografowanie obiektów głębokiego nieba ma sens, gdy brak nocy astronomicznej, w dodatku, gdy niebo jest delikatnie mówiąc średnie? Oceńcie sami. Kompozycja wykonana z obrzeża miasta, gdy Słońce było 14-15,5 stopnia pod horyzontem (crop 1:1). Kompozycja 26x4min klatek, iso 800, #NIKONd810A, FSQ106 ukazuje bogactwo galaktyk.
 2. W idealnym stanie, świetny obiektyw Nikon Nikkor AF 180 mm f/2.8D IF-ED (recenzje https://www.optyczne.pl/355-Nikon_Nikkor_AF_180_mm_f_2.8D_IF-ED-specyfikacja_obiektywu.html) Okazyjna cena 2500 PLN.
 3. Sprzedam legendarny obiektyw Samyang 135mm f/2 wersja do NIKONA, wersja AE. Stan wzorowy. Cena 1900 PLN.
 4. Witam,

  Przeczytałem tutaj:

  "Przez ten miesiąc, gdy statyw płynął do mnie przez ocean, używałem głowicy na statywie pożyczonym od @gryf188, który dokonał modyfikacji statywu aluminiowego SW (od EQ3-2). Nieco go skrócił i usztywnił, oraz dorobił prosty adapter, aby pasował do głowicy iOptrona. Generalnie adapter jest prosty i lekki, nie tak jak np pod Adventurera, któremu trzeba dodawać spory klocek aluminium z uwagi na inny kształt mocowania. Ten statyw waży tylko 2,5 kg i jest tylko trochę niższy od iOptrona. Sztywność jest po stronie iOptrona, ale spokojnie wystarcza ten alu. Tak więc na wyjazdy super sprawa."

  o statywie do iOptrona, kupiłem wersję z 2" i wydaje się , że jest to zbyt solidny statyw do moich potrzeb. Byłbym zainteresowany zamówieniem u ciebie opisanej modyfikacji (niestety nie mogę nigdzie znaleźć wersji 1,25"). Napisz czy byłbyś zainteresowany i ewentualnie za ile wykonaniem tego typu modyfikacji dla mnie.

  Pozdrawiam

  Piotr

  1. dziki

   dziki

   Khem, ludziska patrzcie gdzie piszecie, to status a nie PW :)

 5. Kupiłem CEM25P i jestem bardzo zadowolony...
 6. Iwamoto w Woźnicy, #NIKONd810A, #Samyang135mm
 7. Każdego roku, gdy kończy się zima ten zimowy klasyk, klejnot w koronie każdego astrografa chyli się ku zachodowi... Jak zwykle za mało materiału, ale mając 2h nie można oczekiwać więcej. Kompozycja wykonana za pomocą #NIKONd810A oraz #FSQ106, 75x1min.
 8. Kometa juz oddala się od Ziemii, ale warunki do jej obserwacji są wciąż niezłe. Aktualnie znajduje się w gwiazdozbiorze Woźnicy. Kompozycja pokazuje kometę na tle Drogi Mlecznej 21x1min.,#NIKONd810A, #FSQ106, iso3200.
 9. Pogoda w tym roku (jak zawsze o tej porze w Polsce) nie sprzyja zbytnio obserwacjom astronomicznym. Korzysta się zatem z każdej możliwej opcji, aby móc fotografować nocne niebo. Kompozycja złożona z 8 klatek każda po 1min., wykonanych przez filtr czerwony i zielony w trybie bin 2x2 (niska rozdzielczość, wysoka czułość) ukazuje dwa warkocze. (#FSQ106,#STL11000M). Zdjęcie po lewej stronie ukazuje kometę z usuniętymi gwiazdami. Natomiast zdjęcie po prawej stronie pokazuje jak szybki jest pozorny ruch komety na niebie (każda kropka to 1min. ekspozycja).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.