Jump to content

beny

Społeczność Astropolis
 • Posts

  456
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About beny

Retained

 • Member Tittle
  Jacek Modrakowski

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.astrobin.com/users/beny/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Bydgoszcz
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 80ED, Canon600D (mod), iOptron CEM25P, AsiAir

  astrokanciapa.pl

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

beny's Achievements

436

Reputation

 1. Kanciapa opierzona Dodatkowo ciekawostka, jak promieniowanie IR przenika sęki w deskach (EDIT: Chyba że to odbicia od diody IR z kamery?)
 2. Chcę zrobić coś na zasadzie harmonijki ala plandeka na tirze. Na każdej z belek nośnych gdzie leżą ceowniki na zewnątrz, będą rozciągnięte po 2 linki metalowe na których będzie się ślizgać ta mini plandeka. Przy otwieraniu będzie się zwijać jak akordeon, przy zamykaniu będzie się rozwijać.
 3. +1 za zaimpregnowanie szkieletu kuprafungiem jedyne co bym poprawił to bym podłożył jakąś papę pod deski żeby nie leżały na samym betonie. No i oczywiście gratki z prac i budki!
 4. Dzięki! A na problematyczne prowadnice już mam patent Pokażę jak będzie zamontowany.
 5. W tej konfiguracji głównymi krańcówkami są magnesy na szynie zębatej. Przy silniku jest czujnik halla który wykrywa że się zbliżamy do początku/końca. Ale dodatkowo będę miał krańcówki otwarcia i zamknięcia aby wiedzieć że dach naprawdę się otworzył czy zamknął.
 6. Ja już mam na miejscu silnik do bram przesuwnych. BFT DEIMOS w wersji 600, ale 400 też by dała radę.
 7. A odpalenie auta na jakiś czas aby się nagrzalo nie wchodzi w rachubę?
 8. Wydaje mi się że w momencie kiedy odechciało mi się rozkładać-składać sprzętu za każdym razem
 9. U mnie już na głowę nie pada Zostało jeszcze pare listew do wykończenia no i można będzie zacząć już w środku się urządzać. No i jeszcze wykombinowanie gdzie powiesić silnik do otwierania dachu...
 10. Widać że robota idzie z gazem, brawo! Ja mam za to pytania do obróbki blacharskiej dachu. Możecie podesłać jakie profile tam przymocowaliście? Mam zamiar u siebie też to dobrze wykończyć ale nie jestem pewiem jakie blachy wziąć na nadokapnik i wiatrownicę.
 11. Podejrzewam że styropian był tylko do wymierzenia gdzie będą dziury w tej wykładzinie A co do drzwi to mogą trochę spuchnąć przy wilgoci od ziemi. Już nie mówiąc o otwarciu podczas śniegów
 12. Jak z jakością gwiazd? Są ok? Pytam bo mam już guider ale ze strasznymi gwiazdami.
 13. DST: Y - powinno być wyłączone!
 14. Ładnie Wam robota idzie Ja u siebie też walczyłem PS. Jedyne czego nie widzę to zastrzały, skosy w rogach, aby wzmocnić konstrukcję. Planujecie je dodać?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.