Jump to content

beny

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  321
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

216 Good

1 Follower

About beny

 • Rank
  Jacek Modrakowski
 • Birthday 06/13/1989

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.astrobin.com/users/beny/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Bydgoszcz
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 80ED, Canon600D (mod), iOptron CEM25P, AsiAir

  astrokanciapa.pl

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja głównie sprawdzam tam gdzie czuję że mam słabe wyważenie, czyli tam gdzie silniki muszą wykonać największą pracę. Jeśli słyszę tam chrobotanie to lekko luzuję. Ale zacząłem już proces szukania idealnego wyważenia aby nie odpuszczać blokady za mocno. No i zmieniłem max prędkość "slew" na 512. To też pomaga przy eliminacji przeskoków w sprzęgle krokowca.
 2. Musisz mieć adapter baterii który wkładasz w miejsce baterii i wtedy zbijasz 12V do 7.2V jakimś regulatorem.
 3. Jest na to sposób: "Kochanie bardzo dobra zupa, ale więcej nie rób." Mam nadzieję że pomogłem
 4. Czy ten panel to nie czasami NodeRed?
 5. Tutaj kolejny świetny wątek o budowie obserwatorium: https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/10377-szopka-z-widokiem-na-niebo/
 6. Pozwolę sobie wstawić plan obserwatorium Adama (gdzieś to kiedyś znalazłem na forum):
 7. Tutaj świetny wątek Adama: Roboty fizycznej oczywiście jest sporo, ale do zrobienia spokojnie z czyjąś pomocą. Co do automatyzacji/robotyzacji to jest kilka dróg. Możesz kupić gotowe systemy/oprogramowanie. Możesz też bawić się samemu i postawić wszystko na darmowych programach/rozwiązaniach (Astroberry i ogólnie INDI).
 8. No to jest nas dwoje, bo też zaczynam budować swoją kanciapę. Co do Twoich pytań to tak: 1. Zasilanie. I u siebie pomyślałem ze będę miał źródło 230V i zasilacz 12V (obecnie mam ten od xboxa). Wysokie napięcie potrzebne będzie do silnika od dachu. Natomiast 12V będzie służyć do zasilania sprzętu (kamera, montaż, stacja pogodowa, etc). 2. Sterowanie zrobione będzie na przekaźnikach sterowanych przez Raspberry Pie. Docelowo chcę mieć dwie maliny, jedna do kontroli sesji czyli podłączone będą do niej: montaż, kamera etc. Druga malina będzie mi służyła do ogólnego monitoring
 9. Tak patrzę na to: i sądzę że u mnie jest ZA BLISKO ponieważ gwiazdy są pociągnięte do środka. Dobrze kombinuję?
 10. No właśnie to jest u mnie na liście do sprawdzenia, bo lekki pojazd widzę po rogach, ale takie "problemy" zostawiłem na później bo wcześniej musiałem ogarnąć podstawy żeby ruszyć ze wszystkim. Dzięki za dobre słowo!
 11. A dzięki A co do sprzętu to miałem go po prostu na podwórku, ale że obok idzie gminna droga to wolałem mieć podgląd czy aby ktoś się nie czai (choć nigdy się nie zdarzyło żeby coś z podwórka zginęło)
 12. Zbieranie materiału i wszystkie około sprzętowe sprawy ogarniam, także teraz kwestia ćwiczeń obróbki
 13. No on tam trochę majaczy Gdybym umiał w wyciąganie to lepiej by to wyglądało, ale jak na pierwszy raz to mi się podoba Być może gdyby był lepszy seeing to wyszłoby wyraźniej...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.