Jump to content

DarX86

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1,033
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2,939 Excellent

About DarX86

 • Rank
  Arktur
 • Birthday 11/12/1986

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Skierniewice/Rawa Mazowiecka
 • Sprzęt astronomiczny
  GSO 10 Dobson, Nikon 10x50

Recent Profile Visitors

4,843 profile views
 1. https://shop.astrojolo.com/product/samyang-135-f-2-imaging-set/
 2. Sprzedam montaż SkyWatcher NEQ6 w wersji SynTrek, jestem pierwszym właścicielem. Montaż jest w stanie oryginalnym, działa bez zarzutu. Jedyne minusy to obtarcie na siodełku oraz małe oznaki korozji na przeciwwagach. Jak dobrze pamiętam kupiłem go w 2014r. Najpierw pracował z obiektywem i lustrzanką, później z newtonem 150/750 i okazjonalnie z newtonem 10" do planet. W zestawie wszystko to co otrzymuje się w sklepie + kabel do sterowania montażem przez USB. Możliwa wysyłka - posiadam oryginalne kartony. Cena 3500zł. Więcej zdjęć na życzenie.
 3. Sprzedam okaz z mojej kolekcji. Płytka meteorytu NWA 10649. Waga okazu: 0,46g wymiary: 15x9x1,4mm TKW (masa całkowita meteorytu) to tylko 41,3g Certyfikat w komplecie. Cena: 350zł z wysyłką.
 4. Sprzedam tubę GSO 12" f/4 wraz z lekkim montażem dobsona wykonanym przez poprzedniego właściciela. Stan techniczny bardzo dobry, wizualny dobry. Jest kilka małych wgniotek i rysek na tubie. Lustro główne lekko przykurzone ale tragedii nie ma, na życzenie kupującego mogę umyć. Po zakupie zmodyfikowałem mechanikę dobsona (była głównie z drewna), wszystko wymieniłem na aluminium oraz dodałem łożyskowanie w podstawie a'la GSO, całość działa gładko z płynną regulacją oporu. W zestawie to co widać na zdj, teleskop z obejmami i montażem (bez szukacza), filtr pełno aperturowy do Słońca ND5. Najlepiej odbiór osobisty (okolice Skierniewic). Z racji gabarytów i możliwości oględzin. Wysyłka ostatecznie też możliwa, ale wtedy będę potrzebował trochę czasu na odpowiednie zapakowanie i zabezpieczenie przesyłki. Cena 1900zł + ewentualna wysyłka.
 5. Dziś otrzymałem pismo z prokuratury, że podejrzany nie przebywa w miejscu zamieszkania i nie mogą go znaleźć. Więc postępowanie jest zawieszone, a prowadzone mają być poszukiwania.... W piśmie jest też informacja, że jest poszukiwany przez prokuratury w Ciechanowie, Bełchatowie, Koninie i Zielonej Górze, więc kilka osób na policję poszło w tej sprawie.
 6. To ja mam grzałkę 20mm. Jeśli chodzi o odrośnik to najpierw zrób jakąś prowizorkę i sprawdź czy nie będzie obcinał Ci kadru.
 7. Ma bardzo duży wpływ. Zerknąć można ale szału nie będzie. Wystarczy spojrzeć ile zdjęć Jowisza było publikowanych na forum choćby 3 lata temu, a ile teraz.
 8. To jakiej szerokości masz tą grzałkę? To prawda że osłona przeciwsłoneczna w roli odrośnika się nie sprawdza. Też mam taki obiektyw i podczas pierwszej sesji na szybko zakładałem grzałkę. Planowałem bez grzałki tylko ta osłona i co jakiś czas suszarka, okazało się że suszarka pomaga na 10 min (tej nocy wilgoć była straszna). Nie miałem większych problemów z założeniem grzałki, to prawda że się ślizga trochę. Kabel od grzałki można zamocować by nie wisiał luzem, to powinno ustabilizować opaskę.
 9. I tak wątpię by dało radę. Do SCT zawsze mówię, że sama grzałka nie daje rady, chyba że jakiś mały model to może. Ale w większych musi być z odrośnikiem. Robiłem kiedyś grzałkę o mocy 25W na 9" a i tak środek rosił.
 10. Polecicie kogoś kto modyfikuje lustrzanki? 

  1. isset
  2. Sebastianus
  3. DarX86

   DarX86

   Dzięki, zupełnie mi wyleciało kto obecnie się tym zajmuje. 

 11. Jeszcze poprzednie się nie rozleciały, a już następne dołączą...
 12. "Oczy Claviusa" 05.12.2019 Słaby seeing i wietrzna pogoda. NEQ6, GSO 12", ASI224, GSO 2.5x ed
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.