Jump to content

DarX86

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1146
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3234 Excellent

3 Followers

About DarX86

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Skierniewice/Rawa Mazowiecka
 • Sprzęt astronomiczny
  SW AZ-Gti, Lunt 50 B400, SW Mak 127 + bino. ZWO ASI 178MM.

Recent Profile Visitors

7422 profile views
 1. Dzisiejszy poranek z Lunta 50 i ASI 178MM. Seeing niezgorszy ale cirrusy przeszkadzały.
 2. Dzięki. Wczoraj pierwszy raz próbowałem bez reduktora, ale straszne pierścienie newtona wyszły i jeszcze nie próbowałem obrabiać. Trzeba poćwiczyć flaty, lub spróbować metody znalezionej przez wessela. Obrobiłem jeszcze jeden klip z wczorajszą protuberancją:
 3. Wczorajsza popołudniowa próba (godz. 15) . Seeing był bardzo marny. Poprawił się dopiero gdy zaczynałem się zbierać. Zdjęcie pochodzi z ostatniego avika godzinnej sesji. SW 120/600, Daystar Quark chromo, ASI 178mm + reduktor 0,5x
 4. Też miałem taki problem, odpowiednie o-ringi kupiłem na zapas. Na razie pomogła wymiana, a właściwie nałożenie smaru. Wiadomo, że uszczelka z czasem się zużywa/traci właściwości. Każdy uszczelniacz trzeba kiedyś wymienić.
 5. 10" aktualna - 140zł z wysyłką
 6. Wczorajsze próby w południe. Liczyłem na godzinkę spokojnego testowania, jak tylko się rozstawiłem zaczęły tworzyć się chmury. Więcej spędziłem na czekaniu na dziury niż nagrywaniu. Wiatr też przeszkadzał, oczywiście jak była chmura to cicho, jak tylko wychodziło Słońce podmuchy. To co udało mi się złapać. SW 120/600, Daystar Quark chromo, ASI 178mm + reduktor 0,5x Zachodząca grupa plam 2817: Największa protka : Oraz grupa 2816 w centrum tarczy: Czarno-białe w pozytywie i drugie z kolorkiem negatyw.
 7. Sprzedam ATMowe elastyczne odrośniki zapinane na rzepa. 1. 5" Robine na Maka 127, długość 2D. Cena 50zł + wysyłka 2. 10" zintegrowany z grzałką, długość 1,5D. Cena 150zł +wysyłka
 8. Wczoraj zrobiłem też pierwsze światło nowego zestawu słonecznego. Dużo prób i nauki przede mną, ale już mi się podoba :) SW 120/600, Daystar Quark chromo, ASI 178MM +reduktor 0,5x
 9. Dzisiejsze poranne Słońce Lunt 50 + ASI 178MM
 10. Jednak udało się zestackować? Fajnie to wygląda, czekam na finalne zdjęcie. Na drugim zdjęciu te pasy poza tarczą to niedokładne maskowanie, czy dla równowagi. Z tarczy pasy zniknęły to pojawiły się jakieś poza ?
 11. To u mnie odwrotnie, robić mogę coś rano bo później chmury Fota super ! Fajnie się rozdmuchała ta protka u góry. A to moje dzisiejsze próby, godzina 10-11. I z barlowem 2x.
 12. Jak w temacie kupię napęd do SW EQ 3-2
 13. Słoneczko z piątku Lunt 50 + ASI178MM Tym razem dla odmiany obróbka w pozytywie. Fotki z barlowem ES 2x: Tu już nie miałem czasu nagrać jeszcze jeden klip dla tarczy. Więc tylko protka z lekkim kolorkiem:
 14. Piękne jest to, że ilu użytkowników tyle sposobów na poradzenie sobie z trudnościami Ja również szukałem sposobu na to by kamerka ostrzyła. Ktoś mądry wymyślił, że zarówno końcówka tulei wyciągu jak i kątówka mają męskie gwinty t2. Wykorzystałem adapter Canon/t2, ponieważ ma żeński gwint t2 idący na wylot. Po dokręceniu okazało się że kątówka ustawiona jest w zupełnie niepasującej mi pozycji. Wydrukowałem sobie pierścień dystansowy (chyba 0,3mm) który rozwiązał problem. W takim połączeniu kamerkę nakręcam na zestawową tuleję kątówki. Barlow ostrzy, ale nie jest tak różo
 15. Osłona przeciwsłoneczna na lapka w wykonaniu Marka. POLECAM :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.